آشنایی با ویزاهای eb1 و o

ویزاهای eb1 و o چگونه ویزاهایی هستند؟ روش دریافت ویزاهای eb1 و o از چه راه هایی امکانپذبر است؟ چه افرادی می توانند ویزاهای eb1 و o دریافت نمایند؟ برای اخذ ویزاهای eb1 و o چه مدارکی لازم است؟ چه کسانی می توانند ویزاهای eb1 و o دریافت نمایند؟ ویزاهای eb1 و o آیا شما از آن دسته افرادی هستید که میخواهید به آمریکا مهاجرت کنید؟ آیا توانایی خاصی دارید و بدنبال راهی برای مهاجرت هستید؟ آیا با ویزاهای eb1 و oآشنایی دارید؟ آیا میخواهید که شانس خود را در این دونوع ویزا بسنجید؟ در این مقاله شمارا با شرایط ویزاهای eb1 و o و تفاوت این دو نوع ویزا در ذیل آشنا خواهیم نمود.

ویزای O

افرادی با توانایی فوق العاده یا دستاوردهای فوق العاده :

این نوع ویزایی است غیر مهاجرتی که  برای افرادی با توانایی های فوق العاده مانند توانایی هایی در علوم ،هنر ، آموزش و پرورش، کسب و کار، ورزشی و… که سابقه ای برای دستاوردهایشان که فوق العاده میباشد را نشان دهند یا در تلویزیون و روزنامه های ملی یا بین المللی برای کسانیکه دستاوردهایشان شناخته شده باشد.

طبقه بندی ویزاها:

ویزای O1

افرادیکه دارای تواناییهای فوق العاده در علوم ،کسب و کار، تجارت ، آموزش و پروش ورزشی ،هنر ،داشته باشند.

افرادی با توانایی استثنایی و فوق العاده در هنر یا دستاوردهای فوق العاده در تصاویر سازی متحرک یا تلویزیون

ویزای O2

افرادیکه متقاضیان ویزای O1 را همراهی میکنند که برای کمک به یک رویداد یا عملکرد خاص متقاضیان ویزای O1  میباشد ،که این فرد ( متقاضی ویزای O2  ) نباید یک بخش جدا پذیر باشد یعنی برای دارنده ویزای O1   ،دارنده ویزای O2  که کمک دهنده  و یک بخش جداناپذیر از فعالیت دارنده ویزای O1  باشد، مانند مربیان ورزشی و مربیان رباتیک و امثالهم….

نکته ای که در اینجا لازم به ذکر است ویزای O2 برای کسیکه دارای مهارتهای انتقادی ،تجربی با فرد دارنده ویزای O1  باشد که نمیتوان به آسانی توسط فرد دیگری در ایالات متحده بعملکرد موفقیت دارنده ویزای O1 انجام دهد ، پس ضروری است بر حضور دارنده ویزای O2 باشد.

ویزای O3

برای افرادی مثل همسر و فرزندان که دارای ویزای O1 و O2 دارند تعلق میگیرد.

ویزای EB1

این ویزا به ۳ دسته تقسیم میشود:

الف) فردی با شرایط برجسته و توانایی فوق العاده ویا مدیریت اجرایی شرکتی چند ملیتی که این شرایط دارای ۱۰ آیتم میباشد که شخص متقاضی باید حداقل سه مورد ازین آیتم ها را دارا باشد که عبارتند از:

۱_مدارک و شواهد از دریافت جوایز ملی و بین المللی که به رسمیت شناخته شده باشد و یا جوایزی دال براینکه شواهد و مدارکی از عضویت در انجمن های برجسته دریافت کرده است.

۲_مدارک و شواهدی از فرد متقاضی مثل نشریات حرفه ای و بزرگ و دیگر رسانه های ملی و بین المللی منتشر شده باشد.

۳_مدارکی که نشان دهد شخص قضاوت و داوری در یک کار مهم ملی یا بین المللی را برعهده داشته است.

۴_مدارک و شواهدی دال براینکه شخص مدارک هنری، علمی، ورزشی یا کسب و کار اصلی خود که از اهمیت عمده ای دراین زمینه کسب کرده است ارائه دهد.

۵_مقالات علمی و پژهشی که در نشریات حرفه ای و بزرگ و دیگر رسانه های ملی و بین المللی به ثبت رسانده باشد.

۶_شواهد و مدارکی دال بر اینکه فرد نمایشگاههای هنری را به ثبت رسانده باشد.

۷_عملکرد فرد از نقش رهبری یا انتقادی در سازمانهای برجسته مدارکی دال بر این موارد نشان دهد.

۸_شواهد و مدارکی دال براینکه فرد دارای حقوق و دستمزد بالا بطور قابل توجهی باشد.

۹_مدارک و شواهدی از موقعیتهای تجاری خود در هنرهای نمایشی نشان دهد.

۱۰_ عضویت در گروهی که عضو شدن در آن مشکل میباشد مانند انجمن فیزیک هسته ای ایران یا ورود به مجلس خبرگان

ب) استادان برجسته و محققان:

۱_دستاوردهای برجسته خود را به رسمیت شناخته و در سطح بین الملل در یک رشته دانشگاهی خاص نشان دهد.

۲_حداقل ۳سال تجربه در آموزش و پژوهش در منطقه دانشگاهی خود فرد و بعد از ورود به ایالت  متحد آمریکا بمنظور تصدی تدریس و موقعیت پژوهشی در یک دانشگاه و موسسسه ای دیگر در آموزش عالی در ایالت متحده آمریکا بدنبال باشد.

۳_شخص باید اسناد و مدارک از حداقل دو مورد ذکر شده مثل پیشنهاد کار از کارفرما و آینده نگری در ایالت متحده را تهیه نماید.

پ)مدیریت اجرایی شرکتی چند ملیتی:

قبل از ورود به ایالت متحده آمریکا باید ۳سال قبل از درخواست حداقل یکسال در یک شرکت بین المللی کار کرده باشد

استخدام فرد در شرکت خارج از ایالت متحده آمریکا در پستهای مدیریتی یا اجرایی با کارفرما که وابسته به یک شرکت تابعه از کارفرماست میتواند انجام دهد.

تفاوتهای ویزای EB1 و O

۱-ویزای O ویزایی است با زمان محدود که حداقل از ۶ ماه و حداکثر ۳ سال اعتبار دارد بنابراین این نوع ویزا محدود به زمان خاصی میباشد که بستگی به فعالیت دارنده این ویزا در ایالت متحده امریکا دارد. افرادی که دارای این نوع ویزا میباشند باید در کشور امریکا اسپانسر داشته باشند ،نکته ای دیگر که در این ویزا وجود دارد این است که دارنده ویزای O حق کار کردن بغیر از پروژه خود را در کشور امریکا ندارد.

اما ویزای EB1 قابلیت تبدیل شدن به گرین کارت امریکا را دارا میباشد و شخص میتواند اقامت و کار در ایالت متحده را داشته باشد به عبارت دیگر ویزای EB1 محدود به زملن خاصی نمیباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *