آژانس های کاریابی در اتریش

آژانس های کاریابی در اتریش

آژانس های کاریابی در اتریش یکی از راه های یافتن کار در اتریش می باشند. با استفاده از آژانس های کاریابی در اتریش شما می توانید بعد از پیدا کردن کار برای ویزای کار اتریش اقدام کنید. در این نوشتار سعی می کنیم که برخی از آژانس های کاریابی در اتریش را نام ببریم و نحوه ارتباط با آن ها و اقدامات لازم برای کار در اتریش را بیان کنیم.

وضعیت کار در اتریش

کشور اتریش با بازار کار بسیار سالم و شرایط مطلوب کاری مورد تقاضای بسیاری از افراد برای کار در سطح جهان است ، نرخ بیکاری به گزارش سایت اداره کار اتریش ، در سال 2018 برابر با 4.8 درصد می باشد.  افرادی که قصد دارند از طریق موسسات کاریابی در کشور اتریش برای کار اقدام کنند ، اگر شرایط لازم مانند تحصیلات متناسب ، تجربه کاری مطلوب ، سن مناسب و دانش زبان را داشته باشند شانس انها برای یافتن کار مطلوب خود بیشتر است و می توانند کار مورد نظر خود را بیابند . مهمترین نکته در کاریابی از طریق آژانس های کاریابی در اتریش امنیت شغلی کار مورد نظر است که بسیار متکی بر قرارداد کاری است و هرچه قرارداد قوی تر باشد امنیت کاری بیشتری را رقم می زند .

ساعات کار در اتریش به طور معمول ۸ ساعت در روز می باشد ( معادل ۴۰ ساعت در هفته ) که در صورت کار بیشتر شامل اضافه کاری می شود که طی ان ۵۰ ٪ اضافه پرداخت یا مرخصی به فرد اعطا می شود هم چنین مردم کشور اتریش طبق نظرسنجی دولت تمایل دارند از ساعات اولیه صبح ساعات کاری خود را شروع کرده و مشغول به کار شوند و در مواقع ضروری مانند بیماری می توانند مرخصی با حقوق دریافت نمایند ، به طور معمول افراد در سال ۲۵ روز مرخصی با حقوق دارند .

وضعیت مشاغل در کشور اتریش

در کشور اتریش متقاضیان می توانند برای هر نوع شغلی درخواست دهند اما در بخش های دولتی یا بازارهای سنتی ( کارخانجات یا صنایع ) به دلیل محدودیت های موجود در زمینه مالی و نیروی انسانی ، جذب نیرو کاهش یافته و بسیار مشکل است . بیشترین جذب نیرو به طور معمول در کشور اتریش در زمینه های خدمات ، مدیریت و بازاریابی ، it یا فناوری اطلاعات است ، همینطور صنعت توریسم گزینه مناسبی برای کار افراد در زمان محدود ( برای چند ماه ) با بازار کار فراوان حتی در شهرستان های کوچک و دورافتاده میباشد ، به طور معمول در شهرهای کرنتن ( Carinthia ) ، تیرول ( Tyrol ) ، سالزبورگ ( Salzburg ) ، اشتایرمارک ( Styria ) و وین ( Wien ) کاریابی از طریق آژانس های کاریابی در اتریش راحت تر خواهد بود .

روش های کاریابی در اتریش و چگونگی ارتباط با آژانس های کاریابی در اتریش

یکی از راه ها جست و جو در روزنامه ها ، رسانه ها و اینترنت (‌ سایت های کاریابی ) می باشد ، متقاضیان می توانند برای مطالعه روزنامه های روز کشور اتریش از کافه ها استفاده کنند که دسترسی نامحدودی به تمامی روزنامه ها دارند هم چنین به این نکته توجه نمایید که اکثر سایت های آژانس های کاریابی در اتریش به زبان المانی می باشند و تسلط به این زبان یا زبان انگلیسی هم در زمینه کاریابی هم پس از یافتن کار بسیار موثر است .

معمولا کسانی که بالای ۲ سال در کشور اتریش حضور داشته باشند به راحتی می توانند از طریق سایت ها کار مورد نظر خود را بیابند ، از نمونه این سایت ها به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • سایت رسمی سازمان خدمات کاریابی www.ams.or.at در کشور اتریش
 • سایت www.jobpilot.at است که از سایت های معتبر و پربازدید برای یافتن کار می باشد و با تکمیل رزومه و ثبت نام در این سایت موقعیت های شغلی روز را به اطلاع متقاضیان می رساند .
 • سایت www.karriere.at
 • سایت www.metajob.at
 • سایت www.monster.at
 • سایت www.jobkralle.at
 • سایت www.job.at

سازمان ها و آژانس های کاریابی در اتریش گزینه مناسبی برای کاریابی در این کشور می باشند ، از جمله این سازمان ها می توان به سازمان AMS) Arbeits Markt Servise) اشاره کرد ، این سازمان از سازمان های وابسته به دولت است و در زمینه مسائل مربوط به کار به متقاضیان خدمات ارائه می نماید به این صورت که شرکت ها و سازمان ها که نیازمند نیروی کار هستند برای سازمان AMS درخواست نیرو ارسال می نمایند و این سازمان با یافتن نیروهای کار متناسب با شغل مورد نظر لیستی از افراد متقاضی را به این موسسات ارائه می کند ، متقاضیان می توانند به صورت انلاین در سایت سازمان AMS برای کاریابی ثبت نام کرده و رزومه خود را ارسال نمایند .

برخی دیگر از آژانس های کاریابی در اتریش

نام شماره تلفن آذرس سایت
AMS 87871 1 43+ ams.at
MAN POWER 516767000 1 43+ manpower.at
PEPECTIVE GLOBAL EXECUTIVE SEARCH 5122355 1 43+ perspective.at
JOBBOX 5351666 1 43+ jobbox.at
PERS-CON PERSONAL CONSULTING 8178595 1 43+ pers-con.at
HAYS OSTERREICH PERSONNEL SERVICES 53534430 1 43+ hays.at

آژانس های کاریابی در اتریش جهت مشاغل موقت

در کشور اتریش برای کارهای موقت مانند منشی ، کارگر ، خدمه یا نظافتچی  اژانس های کاریابی وجود دارد که اینگونه افراد را به شرکت ها معرفی می نماید ، در صورت مطلوب بودن متقاضی و داشتن مهارت در زمینه کاری خود ، امکان بستن قرارداد دائم با فرد نیز از طرف موسسات و شرکت ها وجود دارد . نمونه این اژانس های کاریابی www.manpower.at / www.rex-dienstleistungen.com / www.adecco.at و ….. می باشد .

متقاضی می تواند علاوه بر موارد فوق با طی کردن دوره های کاراموزی و کسب مهارت وارد بازار کار شده و قراردادهای کاری ببندد .  روش دیگر جست و جو و پرس و جو در زمینه کار مورد نظر در محل مورد نظر است . کشور اتریش در رشته های فنی ، مهندسی ها مانند مکانیک و برق ، پرستاری ، تکنسین  جذب نیروی بیشتری نسبت به سایر رشته ها دارد .

جمع بندی کلی در مورد آژانس های کاریابی در اتریش

همانطور که بیان شد روش های مختلفی مانند روزنامه ها ، سایت های کاریابی ، موسسات کاریابی ، اژانس های کاریابی برای یافتن کار در کشور اتریش وجود دارد ، متقاضیان با ثبت نام در آژانس های کاریابی در اتریش و ارسال رزومه یا جستجو در سایت های کاریابی می توانند کار متناسب با رشته و علاقه خود را بیابند هم چنین شرایط کاری به طور معمول در سایت ها ذکر می شوند یا آژانس های کاریابی در اتریش متناسب با شرایط متقاضیان کار مرتبط با انها را جست و جو و به انها پیشنهاد می دهند . به طور کلی با به کار بردن یک روش یا چند روش برای کاریابی در کشور اتریش می توان کار مورد نظر را یافت ،‌ به طور معمول به کار بردن چند روش کاریابی به طور همزمان پروسه کاریابی را سریع تر و راحت تر می نماید . شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه پرسش در زمینه کاریابی در کشور اتریش و آژانس های کاریابی در اتریش می توانید با موسسات مشاوره ای تماس حاصل نموده و برای یافتن پاسخ پرسش های خود اقدام نمایید . همچنین شرایط بسیار خوبی برای کسانی که جهت اخذ ویزای کار در اتریش با موسسه ملک پور همکاری می کنند فراهم شده است که با توجه به آن اگر امور اخذ ویزا جستجو کار اتریش شما به موسسه ملک پور محول شود ، ما در پروسه یافتن کار در اتریش همراه شما خواهیم بود.

2 پاسخ
 1. شایان شمسی
  شایان شمسی گفته:

  سلام خسته نباشید خودم 22 سالمه مدرک آرایشگری دارم مادرم هم 3 تا از مدرک آرایشگری در زمینه های مختلف داره در زمیینه ورزش خودم تکواندو کارم و خواهرم کاراته و در زمینه موسیقی خودم نوازنده گیتار و تنبک و پیانو و اهنگ سازی و خواهرم نوازنده ویالون و پیانو و تنبک خواننده هستیم رشته تحصیلی خودم موسیقی هست ولی بخاطر یک سری مشکلات 1 ترم بیشتر تحصیل نکردم ولی انصراف ندادم بهم گفتن ک بازم میتونم تحصیل کنم و خواهرم طراح لباس و خیاط هم هست آیا شانسی داریم برایه ویزایه اتریش ؟؟؟؟؟ در ضمن پدرم تعمیر کار لیفتراک و ماشین های مختلف است به صورت حرفیی……

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام دوست گرامی
   شما میتوانید با داشتن قبولی در کنکور سراسری در ایران برای تحصیل در اتریش در رشته ی موسیقی و هر رشته ی مد نظرتان اقدام نمایید.لطفا برای دریافت اطلاعات کامل تر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *