اقامت آلمان

 • اخذ اقامت آلمان از طریق تولد
 • اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی
 • اخذ اقامت آلمان از طریق کار
 • اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
اقامت آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نگاهی کلی به اخذ اقامت آلمان

اخذ اقامت آلمان و مهاجرت به آلمان دارای طرق گوناگونی است.راه هایی همچون اخذ ویزای کار در آلمان و تحصیل در آلمان برای افرادی که به دنبال ادامه ی تحصیل در کشوری بدون پرداخت شهریه را دارند و یا نیروهای متخصصی که سوابق کاری داشته و مایل به اشتغال در کشوری دیگر میباشند گزینه های موجود است.سرمایه گذاری و ثبت سرکت در آلمان ا زراه هایی است که سرمایه داران در اختیار دارند و یمتوانند با ارائه طرح های تجاری و سودآور خود به آلمان به اخذ ویزای سرمایه گذاری موفق شوند.در این مقاله راه های اخذ اقامت آلمان را توضیح میدهیم و برخی راه های دیگر که منجر به اقامت میگردد همچون ازدواج را بعرضتان میرسانیم.

اقامت آلمان از طریق تولد

اخذ تاقامت آلمان و تابعیت در آلمان با تولد در آلمان امکان پذیر است.یعنی اقامت آلمان از طریق تولد طبق قانون خون اعطا میگردد.اشخاصی که دارای پدر و مادر آلمانی هستند یا یکی از والدین آلمانی میباشد میتوانند یک شهروند آلمانی محسوب گردند.

فایل تصویری استاد ملک پور در باب تولد در آلمان

تولد در آلمان

اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت آلمان را دارد امکان پذیر است.برای اخذ اقامت آلمان و در پی آن تابعیت آلمان از طریق ازدواج شخص باید شرایطی را داشته باشد.این شرایط بدین صورت است که شخص آلمانی باید اقامت دائم و شهروند و تبعه ی آلمانی باشد و شخص ایرانی بمدت 3 الی 4 سال در عقد رسمی فرد آلمانی بوده باشد.اخذ تابعیت شرایط دیگری همچون تسلط به زبان آلمانی و مدرک آن را نیز دارا میباشد.
حداقل سن برای ازدواج در کشور آلمان ۱۸ سال می باشد اما افراد از سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی با اجازه والدین نیز قادر به ازدواج می باشند . اگر فردی قبلا ازدواج کرده باشد و بخواهد مجدد ازدواج نماید به مدارکی برای اثبات اتمام یا انحلال ازدواج های قبلی مانند گواهی فوت همسر یا حکم طلاق نیاز دارد هم چنین اگر فرد غیر آلمانی و فرد تبعه کشور آلمان بخواهند مراسم ازدواج خود را در کشور آلمان برگزار نمایند ، فرد غیر آلمانی می تواند با اخذ ویزای توریستی به مدت ۳ تا ۶ ماه وارد کشور آلمان شده و برای برگزاری مراسم خود اقدام نمایند .
در بحث اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج در آلمان همچنین است در کشور آلمان که ازدواج با شخص آلمانی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت میباشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.
دو فرد مقیم در کشور آلمان برای ازدواج با یکدیگر باید قصد خود را به اداره ثبت اسناد واقع در محل سکونت خود اعلام نمایند و مدارکی مانند کارت شناسایی ، گذرنامه برای اثبات اقامت قانونی خود در خاک کشور آلمان با مدت اعتبار بیش از ۳ هفته ، آدرس محل سکونت و …. را به عنوان گواهی صحت این امر به این اداره ارائه دهند ، پس از دو سال از زمان ازدواج مشروط به اینکه افراد از سه سال قبل از ازدواج ، در خاک کشور آلمان اقامت داشته باشند به هر دو آنها تابعیت کشور آلمان اعطا می شود که طی این شرایط اخذ تابعیت کشور آلمان از ۸ سال به ۵ سال کاهش می یابد .

اگر فردی که تبعه کشور آلمان می باشد بخواهد با فردی غیر آلمانی ازدواج نماید باید سطح درآمد خود را برای تامین هزینه های خود و همسرش اثبات نماید و نشان دهد که نیازی به کمک های دولت ندارد هم چنین فرد غیر آلمانی باید به زبان آلمانی در سطح A1 مسلط باشد . پس از ازدواج ، شخص متقاضی دریافت ویزا ، با مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نموده و تقاضای خود برای دریافت ویزای ازدواج را ارائه می نماید ، سفارت آلمان پس از بررسی مدارک ارائه شده ( ترجمه شده ) در صورت صحت مدارک و کفایت درآمد شخص تبعه آلمانی اقدام به صدور ویزای ازدواج می نماید . شخص متقاضی با ویزای ازدواج می تواند وارد خاک کشور آلمان شده و اقامت کشور آلمان را دریافت نماید ، پس از ۳ سال اقامت در کشور آلمان شخص می تواند تابعیت کشور آلمان را کسب کند .

فایل تصویری استاد ملک پور درباره ی ازدواج با پناهنده آلمان

فایل تصویری استاد ملک پور درباره ی ازدواج و طلاق در آلمان

ازدواج با فرد آلمانی

اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اقامت آلمان از طریق پناهندگی برای افرادی که بر طبق علل سیاسی،رنگ و نژاد،دلایل دینی و مذهبی یا عضویت در گروه های خاص در خطر جانی و مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اند میباشد.این افراد برای بقای زندگی و آرامش و امنیت خود مجبور به ترک کشور خود و پناهدگی در آلمان میگردند.برای افرادی که توانایی اخذ اقامت آلمان از دیگر طرق را دارند هرگز توصیه نمیگردد که پناهنده ی آلمان شوند زیرا پناهندگان شرایط مساعدی در طی سالیان متعدد نخواهند داشت و وضعیت آنها در ابهام است.همچنین بسیاری از پناهندگان غالبا در سطح بسیار پایینی از رفاه اجتماعی بدون داشتن اختیاری برای کار و فعالیت های عادی قرار میگیرند.

امروزه بسیاری از افراد بدون اطلاع از شرایط نامطلوب پناهندگی فقط برای مهاجرت به آلمان از این طریق قصد اقدام دارند ولی لازم است بررسی های بیشتری را در این باره بنمایند.لازم است بدانید موسسه ی حقوقی ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را به شما عزیزان توصیه نمیکند و خدماتی در باب پناهندگی در آلمان ارائه نمیدهد.

صحبت های استاد ملک پور درباره ی پناهندگی

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید

پناهندگی در آلمان

اقامت آلمان از طریق کار

اقامت آلمان از طریق کار به 2 صورت امکان پذیر است:

1.اخذ ویزای جست و جوی کار

2.دارا بودن پیشنهاد کاری

در صورتی که شما شخصی با سوابق تحصیلی و سوابق کاری خوب حداقل 3 سال و مرتبط با رشته ی تحصیلی تان باشی میتوانید با ارائه مدارک تحصیلی و رزومه ی کاری و مدرک زبان آلمانی مبنی بر تسلط شما به این زبان ویزای جست و جوی کار در آلمان را دریافت نمایید.در این حالت شما طی مدتی کوتاه اقامت آلمان را برای ماندن و جست و جوی کار دارید و چنانچه شغلی را در آلمان یافتید و قرارداد کاری با شما بسته شد میتوانید اقامت خود را در آلمان تمدید نمایید.و پس از گذشت حدود 5 سال با پرداخت مالیات و کار در آلمان تابعیت این کشور را بدست آورید.

در حالت دوم شما در ایران و در وبسایت های کاریابی آلمان به جست و جو و ارسال رزومه ی کاری خود برای کارفرمایان میپردازید تا در صورت پذیرش شما از سوی یک کارفرما و اخذ پیشنهاد کاری میتوانید موفق به اخذ ویزای آلمان تحت شرایطی گردید.اقامت آلمان از این طریق نیز قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائم و در پی آن تابعیت میباشد.

صحبت های استاد ملک پور درباره ی کار درآلمان

کار در آلمان
مشاغل مورد نیاز آلمان

اقامت آلمان از طریق تحصیل

اقامت آلمان از طریق تحصیل برای افراد در مقاطع دانشگاهی امکان پذیر است.تحصیل در آلمان در مقالات مرتبط به طور کامل در تمامی مقاطع توضیح داده شده است.در این قسمت لازم است بدانید پس از تحصیل در آلمان در هر مقطعی به شما 1 سال فرصت داده میشود که در آلمان بمانبد و به دنبال شغل مرتبط با رشته ی خود باشید.در صورت یافتن شغل میتوانید اقامت آلمان را دریافت نمایید و پس از تعداد سالهایی طبق قانون آلمان اقامت شما به اخذ بلوکارت و سپس به تابعیت تبدیل گردد.

اقامت تحصیلی در آلمان

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری برای افرادی است که صاحب سرمایه و بیزینس پلن خوبی میباشند و میخواهند با ایجاد اشتغال در آلمان و سرمایه گذاری در این کشور به آلمان مهاجرت نمایند.برای این منظور باید بیزینس پلن شما از سوی آلمان از لحاظ سود آوری و ایجاد اشتغال برای افراد در آلمان پذیرفته شود.سرمایه گذاری همواره به بررسی دقیقی نیازمند است و میزان حداقل سرمایه لازم تا حد زیادی بستگی به کاری که شما میخواهید انجام دهید دارد.لذا در این باره حتما اطلاعات لازم را از مشاوران حقوقی و وکلای مهاجرتی به دست آورید.موسسه ی حقوقی ملک پور در این باره خدمات مشاوره ای ارائه مینماید و شما میتوانید از مشاوران و وکلا در این باره مشورت بگیرید.

صحبت های استاد ملک پور درباره ی ثبت شرکت درآلمان

صحبت های استاد ملک پور درباره ی خرید ملک درآلمان

راه های سرمایه گذاری در آلمان
جمع بندی اقامت آلمان

اقامت آلمان بطور کامل در این مقاله علمی مورد بررسی قرار گرفت.بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند با بررسی این مقاله میتوانند بهترین راه برای اخذ اقامت آلمان با توجه به شرایطی که دارند را بدست آورند.دقت فرمایید که شما عزیزان میتوانید برای اخذ اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص مهاجرت به آلمان از هر یک از طرق عنوان شده با مشاوران موسسه ی حقوقی ملک پور تماس بفرمایید و تمامی سوالات خود را در طی مشاوره ی تلفنی رایگان بپرسید.از توجه شما به این مقاله ممنونیم.

6 پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   خیر دوست گرامی . ما نداریم و به شما هم پیشنهاد می کنیم از راه غیر قانونی و ازدواج صوری اقدام ننمایید چون در صورتی که دولت آلمان متوجه این موضوع شوند شما را از حوزه شنگن اخراج می نمایند و حداقل تا 10 سال از ورود شما به اروپا ممانعت می کنند.

   پاسخ
 1. عبدالحسین محمدی
  عبدالحسین محمدی گفته:

  مهندس شیمی هستم باتخصص های زیاد وکمی المانی بلدم.میتونید دختر المانی برام پیدا و معرفی کنید ؟سن کم ومقید به ازدواج باشه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *