اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار میگیرد.بسیاری به دنبال اخذ اقامت اتریش و مهاجرت به اتریش میباشند و در این باب سوالاتی در ارتباط با روش های موجود مطرح مینمایند.چنانچه میخواهید بدانید ایا اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش امکان پذیر است یا خیر باید از قوانین کشور اتریش در این خصوص اطلاع یابید.والدینی که تمایل به اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش برای فرزندانشان مییباشند با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات خود را خواهند یافت و در این باره اطلاعات کاملی به دست خواهند آورد.

فایل تصویری استاد ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

فایل صوتی استاد ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

توضیحات کلی پیرامون اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش را ابتدا با آگاه سازی شما درباره ی کشور اتریش آغاز مینماییم.کشور اتریش از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در اروپای مرکزی واقع شده است.این کشور از جهت شمالی با جمهوری چک و کشور المان ، از جهت شرقی با کشورهای اسلواکی و مجارستان ، از جهت غربی با کشورهای سوئیس و لیختنشتاین و از جهت جنوبی با کشورهای ایتالیا و اسلوونی هم مرز است.جمعیت کشور اتریش بالای 8.5 میلیون نفر، زبان رسمی ان زبان المانی و پایتخت ان شهر وین می باشد.طبق بیانات وکلای مهاجرت و حقوقدانان این کشور دارای امنیت فوق العاده بالا و نظام اقتصادی بسیار مطلوب است و به عنوان پایتخت هنری اروپا برای این کشور هر ساله افراد بسیاری را برای بازدید از اتریش ترغیب می نماید.

تعریف اقامت و تابعیت در خصوص اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

اقامت:اقامت در لغت به معنای سکون و توقف است و فرد را به قسمتی از خاک کشوری که در ان سکونت دارد مربوط می کند که به دو نوع است:اقامت موقت و اقامت دائم.اگر فردی از کشور خود خارج شده و با ویزاهای توریستی وارد کشور دیگری شود می تواند از کشوری که به ان سفر نموده اقامت موقت دریافت نماید.هم چنین اگر فردی با انواع ویزاهای تحصیلی ، کاری ، ثبت شرکت  یا سرمایه گذاری به کشور دیگری سفر کند و در انجا سکونت گزیند طبق قوانین خاص مربوط به هر کشور می تواند با انجام شرایط  مطرح در کشور مورد نظر برای دریافت اقامت دائم درخواست خود را مطرح نماید.

تابعیت:تابعیت در لغت به معنای اطاعت و پیروی کردن است و رابطه ای سیاسی ، معنوی ، حقوقی و بین المللی بین شخص و دولت می باشد . در یک دولت وظایف و حقوق اشخاص و شهروندان از حاکمیت آن دولت نشات می گیرد و هر یک در قبال دیگری دارای حقوق و وظایف خاصی می باشد .

برای اخذ تابعیت در کشور های گوناگون از راه های مختلف می توان اقدام کرد ، یکی از راه های اخذ تابعیت از طریق تولد می باشد . اخذ تابعیت از طریق تولد در تمامی کشورهای جهان از دو سیستم خاک یا خون تبعیت می نماید و معمولا غیر ارادی و تحمیلی است . در سیستم خاک فردی که در خاک کشوری متولد شود تابعیت ان کشور را اخذ می نماید اما در سیستم خون تابعیت فرد به تابعیت والدین و نسب وی برگشته و از انها نشات می گیرد .

سیستم خون برای اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش بر مبنای سیستم خون میباشد.قانون کشور اتریش حق اقامت و تابعیت اتریش را بر مبنای سیستم خون اعطا مینماید و طفل با تولد از پدر و مادر اتریشی می تواند تابعیت کشور اتریش را اخذ نماید هم چنین اگر والدین طفل تابعیت قانونی کشور اتریش را کسب کرده باشند می توانند برای فرزند خود نیز تابعیت اتریشی تقاضا نمایند و صرفا با تولد در خاک کشور اتریش نمی توان به تابعیت این کشور دست یافت.لازم به ذکر است که برای اخذ تابعیت کشور اتریش حتما باید درخواست تابعیت داده شود و بدون درخواست امکان اعطای تابعیت کشور اتریش وجود ندارد . شرایط در کشور ایران با کشور اتریش تفاوت هایی را داراست ، تابعیت در کشور ایران تنها از پدر ایرانی به فرزند می رسد و اگر فردی پدری غیر ایرانی و مادری ایرانی داشته باشد تابعیت کشور ایران را نمی تواند دریافت نماید اما تابعیت کشور اتریش هم از پدر اتریشی و هم از مادر اتریشی می تواند به فرزند برسد . اگر طفلی از پدر و مادری نامعلوم متولد گردد ( پدر و مادر طفل مشخص نباشند ) یا پدر و مادر طفل تابعیت نداشته باشند ( بی تابعیت باشند ) به طور فرعی از طریق سیستم خاک ، طفل تابعیت کشور اتریش را اخذ می نماید هم چنین اگر طفلی در خارج از خاک کشور اتریش از پدر اتریشی و مادر غیر اتریشی یا مادر اتریشی و پدر غیر اتریشی یا پدر و مادر اتریشی متولد شود به سبب وجود نظام خون در کشور اتریش ، اتریشی به حساب میاید .

نکاتی در خصوص اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش ممکن است بنا به هر دلیلی از دست برود.نکته ی مهم این است که اگر کودکی طی شرایطی تابعیت کشور اتریش را از دست بدهد می تواند با رسیدن به سن ۱۸ سالگی دوباره تابعیت کشور اتریش را درخواست داده و تابعیت این کشور را به طور مجدد اخذ نماید هم چنین افراد در شرایط عادی بجز موردی که حق تابعیت از ان ها سلب شده باشد و تابعیت ان ها لغو شود پس از یکسال اقامت در کشور اتریش میتوانند به طور مجدد تابعیت کشور اتریش را درخواست دهند .

نتیجه گیری در خصوص اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش

اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش در این مقاله به طور کامل و دقیق بررسی گردید.در نتیجه گیری کلی از مطالب فوق می توان به این امر اشاره کرد که تولد یکی از راه های اخذ تابعیت در کشورهای مختلف است ، نظام کشور اتریش بر اساس سیستم خون است و به طور فرعی اصل خاک را می پذیرد و فرد با تولد از پدر یا مادر اتریشی در کشور اتریش یا خارج از این کشور می تواند تابعیت کشور اتریش را کسب نماید .امیدواریم شما عزیزان اطلاعات لازم را درخصوص اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش کسب نموده باشید.در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهامی در رابطه با اخذ اقامت از طریق تولد در  اتریش یا سایر طرق اخذ تابعیت و اقامت اتریش می توانید از طریق بخش پرسش و پاسخ همگانی سوالات خود را مطرح نموده و پاسخ ما و دوستان دیگر در سراسر دنیا را دریافت نمایید. همچنین در ذیل این مقاله امکان ثبت سوالات شما وجود دارد.در صورت تمایل موسسه مشاوره ای MIE آماده خدمت رسانی به هموطنان گرامی از طریق مشاوره ی تلفنی رایگان نیز میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *