اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش یکی از مناسب ترین طرق مهاجرت به اتریش می باشد. شما با سرمایه گذاری در اتریش می توانید علاوه بر کسب سود مناسب به اخذ اقامت اتریش نیز فکر کنید. ما در این نوشتار سعی می کنم نحوه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش را برای شما بیان کنیم. سوال های فراوانی در مورد سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد که بخشی از آن ها را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

  1. زمان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش چقدر می باشد ؟
  2. اخذ تابعیت در کشور اتریش از روش سرمایه گذاری نیاز به چه مقدار سرمایه دارد ؟
  3. منابع پول برای  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش باید چگونه باشد ؟
  4. ایا برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش به مدرک زبان نیاز است ؟
  5. ایا در کشور اتریش می توان ثبت شرکت کرد؟
  6. برای ثبت شرکت در کشور اتریش چه شرایطی نیاز است ؟
  7. ایا می دانید کشور اتریش چه خدماتی به سرمایه گذاران ارائه می دهد ؟

برای اطلاع از نحوه  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش از راه سرمایه گذاری با این مقاله همراه باشید . در ابتدا می توانید ویدیوهای موسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش و همچنین ثبت شرکت در اتریش را مشاهده کنید.

نظر یکی از موکلین در مورد خرید ملک در اتریش

مزیت های کشور اتریش برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

کشور اتریش از لحاظ فرهنگی و اقتصادی جزو غنی ترین کشورها می باشد . پاسپورت با اعتبار بالا ، امکان کار و تحصیل برای متقاضیان ، امکان اخذ شهروندی برای تمامی اعضای خانواده ، ثبات سیاسی و بسیاری از مزایای دیگر این کشور را مورد توجه بسیاری از متقاضیان و مهاجران قرار داده است.

بررسی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

یکی از راه های اخذ تابعیت در کشور اتریش روش سرمایه گذاری می باشد و فرد با اهداء سرمایه به این کشور طبق قوانین کشور اتریش می تواند تابعیت اخذ نماید . برای این نوع سرمایه گذاری نیاز به صرفا پرداخت نقدی در پروژه های دولتی است و منبع پول باید حتما مشخص و قانونی باشد ، منابعی که سرمایه از ان بدست می اید مانند فروش املاک ، ارث ، تجارت و … در کشور اتریش قانونی محسوب نمی گردد .

برای سرمایه گذاری در کشور اتریش می توان از مبلغ ۱۰ میلیون یورو تا مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری کرد  که بسته به نقشه کاری و سرمایه گذاری در پروژه های عمومی یا پروژه های خصوصی با منافع عمومی متفاوت می باشد و علاوه بر ان فرد هزینه های جانبی مانند هزینه های قانونی ، ترجمه ، کارشناسی و … پرداخت می نماید .

در صورت رد شدن درخواست تابعیت از کشور اتریش مبلغ سرمایه گذاری شده به فرد بازگردانده می گردد و هزینه جانبی قابل بازگشت نیست ، متقاضی می تواند به طور مستقیم به سرمایه گذاری در کسب و کار اتریش ( به عنوان مثال ایجاد شغل های محلی ، ایجاد کارخانه جات جدید ، پروژه های تحقیقاتی علمی و …. ) بپردازد هم چنین فرد می تواند تا هر مبلغی که می خواهد در کشور اتریش سرمایه گذاری نماید . فرد سرمایه خود را به حساب دولت اتریش به نام خود واریز نموده و حساب وی پس از واریز مسدود می گردد که تا زمان تکمیل و پایان پرونده هیچ فردی حق برداشت از حساب را ندارد. در زمان اخذ تابعیت ، سرمایه فرد برای استفاده در پروژه های دولتی ازاد می شود و در صورت رد شدن پرونده فرد ، پول و سرمایه وی ازاد شده و به خود فرد مسترد می شود .

شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

محل سرمایه گذاری و طریق ان حتما باید به تایید دولت برسد و سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی ، املاک و …. مقبول کشور اتریش نمی باشد . در شرایط عادی زمان انجام پروسه سرمایه گذاری بین  ۱۲ تا ۱۸ ماه است که هر وزیر در دولت اتریش به طور جداگانه و شخصی باید تصویب نماید که برنامه سرمایه گذار و مشارکت اقتصادی به منافع دولت اتریش می باشد و هرچه ارسال مدارک و مستندات در زمان های مشخص شده و پیگیری موارد از سوی خود فرد متقاضی سریعتر باشد این مدت زمان کوتاه تر خواهد بود . برای سرمایه گذاری در کشور اتریش نیازی به اخذ مدرک زبان المانی نمی باشد ولی تسلط به زبان المانی برای فرد لازم می باشد .

کشور اتریش خدمات گوناگونی از جمله کمک و همکاری برای ایجاد سرمایه گذاری مناسب ، مشاوره های تخصصی در زمینه سرمایه گذاری ، کمک برای افتتاح حساب بانکی در کشور اتریش ، پیگیری درخواست شهروندی فرد متقاضی و ….. را به سرمایه گذاران ارائه می دهد .

نحوه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

برای دریافت شهروندی کشور اتریش فرد باید مدت ۱۰ سال در کشور اتریش اقامت نماید و فردی که تابعیت کشور اتریش را دارد هیچ گونه اجباری برای زندگی و اقامت در کشور اتریش ندارد ولی پس از دریافت پاسپورت ، فرد اجازه زندگی در کشور اتریش به عنوان یک شهروند ، حق تحصیل ، حق کار ، خرید و فروش ملک ، فعالیت های تجاری و …. را خواهد داشت هم چنین همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی نیزمی توانند نسبت به اخذ شهروندی اتریش درخواست نمایند . برای اخذ تابعیت کشور اتریش نیاز نیست که فرد تابعیت قبلی خود را واگذار نماید .

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

علاوه بر سرمایه گذاری در کشور اتریش فرد می تواند در این کشور برای ثبت شرکت اقدام نموده و بعد از ثبت شرکت طرحی توجیهی به دولت اتریش ارائه نماید که در صورت موافقت دولت اتریش با طرح پیشنهادی فرد ، متقاضی می تواند سرمایه خود را وارد نماید . برای ثبت شرکت در کشور اتریش به مدارکی مانند اساسنامه شرکت ، گواهی مجوز تاسیس شرکت ، گواهی عدم سابقه کیفری ، تعیین سمت های افراد در شرکت ( مدیر عامل ـ اعضا ـ حسابرس و …. ) ، ۳۵۰۰۰ یورو تمکن مالی ، مدارک شخص متقاضی ( پاسپورت ـ شناسنامه و …. ) و سایر مدارک دیگر نیاز است . فرد پس از پرداخت مالیات ( ۲۵ ٪ ) و پرداخت بیمه و حقوق کارکنانش پس از مدت ۳ سال می تواند به اقامت دائم این کشور دست یابد هم چنین پس از اخذ اقامت دائم پس از مدت ۵ سال می توان برای پاسپورت این کشور درخواست دهد .

جمع بندی کلی در مورد اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

در این مقاله به  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش پرداختیم ، فرد می تواند با مبلغ ۱۰ میلیون یورو تا مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو بسته به نقشه کاری با تایید دولت اتریش و اخذ شرایط لازم در این کشور سرمایه گذاری نموده و پس از طی کردن مدت زمان لازم به اقامت یا تابعیت این کشور دست یابد که همان طور که به ان اشاره کردیم اقامت دائم پس از ۳ سال و تابعیت پس از ۱۰ سال به وی اعطا می شود . هم چنین خود کشور اتریش خدماتی را برای کمک به سرمایه گذاران ارائه می دهد که در متن به نمونه ای از خدمات و شرایط لازم برای  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش و هم چنین ثبت شرکت در کشور اتریش  اشاره نمودیم . شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش با موسسه مشاوره ای MIE معتبر تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را اخذ نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *