اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند

آیا تمایل دارید چگونگی مهاجرت به ایرلند را بدانید؟ آیا خواهان اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند هستید ؟ آیا در پی به دست آوردن اطلاعات و مزایای اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند می باشید؟ اگرمی خواهید بدانید بهترین راه مهاجرت به ایرلند چه راهی است ، اگر می خواهید بدانید کاردر  ایرلند برای چه افرادی میسر است، اگر می خواهید بدانید اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند برای شما تاچه حد ممکن است ،اگرمی خواهید بدانید اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند نیازمند چه مراحلی می باشد، با این مقاله همراه ما باشید. مادر این مقاله سعی کرده ایم تمامی شرایط مهاجرت به ایرلند  و چگونگی اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند را برای شما عزیزان بازگو کنیم. برای اینکه ازجامع ترین اطلاعات مهاجرت به ایرلند آگاه شوید با این مقاله همراه شوید . و برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و از مشاوه رایگان وکلا و مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردید.

کار در ایرلند

اگر به قصد یافتن کار در ایرلند و اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند به این کشور سفر می کنید، باید از قوانین ایرلند و قوانین مربوط به اجازه ورود به ایرلند مطلع گردید. دانستن اطلاعات کلی در مورد حق ورود و زندگی در ایرلند می تواند مفید باشد.

یافتن شغل

بهتر است درباره فرصت های شغلی و چگونگی شروع فرایند جستجوی کار در ایرلند اطلاعات کسب نمایید.

ویزا

شهروندان برخی کشورها برای ورود به ایرلند و مهاجرت کاری به ایرلند به ویزا احتیاج ندارند. شما باید برای ویزای ایرلند به صورت آنلاین درخواست دهید. دریافت ویزا به معنای حق زندگی یا کار در ایرلند نیست.

حق کار

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس

درز صورتی که شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا دارای اقامت در سوئیس هستید، حق کار در ایرلند  و مهاجرت کاری به ایرلند را دارید و به مجوز کار نیاز ندارید. بستگان شما نیز می توانند با مهاجرت به ایرلند با شما زندگی کنند. اگر همسر شما اهل کشورهای منطقه اقتصادی اروپا نباشد و قصد دارد با شما به اقامت در ایرلند زندگی بپردازد، باید برای اجازه اقامت و برخورداری از حقوق پیمان اتحادیه اروپا شامل زندگی و کار در ایرلند درخواست دهد.

اگر شما شهروند منطقه اقتصادی اروپا یا دارای اقامت در سوئیس هستید، از همان حقوق شهروندان ایرلندی برای کار در ایرلند برخوردار می گردید. شما می توانید برای فرصت های شغلی در آگهی های استخدامی درخواست کنید. این شامل مشاغل موجود در بخش عمومی، خدمت در ارتش ایرلند و نیروی پلیس ایرلند می گردد.

اگر شهروند کشور دیگری می باشد به طور کلی احتیاج به یک مجوز کار برای مهاجرت به ایرلند را دارید. تعداد 9 نوع مجوز اشتغال مختلف وجود دارد.

مصاحبه شغلی مهاجران بسیار متخصص: اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا  که برای شرکت در مصاحبه برای مشاغل بسیار تخصصی دعوت شده اند، مجوز مصاحبه شغلی بسیار متخصص دریافت می نمایند که به آنها امکان اقامت در ایرلند برای حداکثر نود روز را می دهد.

چه کسانی به مجوز اشتغال برای مهاجرت کاری به ایرلند نیاز ندارند؟

اگر شما در یکی از دسته بندی های زیر می باشید، از نظر قانونی برای کار در ایرلند به مجوز اشتغال احتیاج ندارید:

  • شهروندان کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس، و همسران آنها، شریک زندگی و بستگان (صرف نظر از ملیت آنها)
  • افرادی که به آنها وضعیت پناهندگی در ایرلند اعطا گردیده است.
  • افرادی که وضعیت پناهندگی آنها رد شده است اما اجازه دارند تا در زمینه های بشر دوستانه فعالیت نمایند.
  • افرادی که بر اساس اینکه همسر، شریک زندگی یا والدین آنها شهروند ایرلند است، اجازه اقامت گرفته اند.
  • دانشجویان کارشناسی ارشد که کار بخش جدایی ناپذیر دوره تحصیلی آنها می باشد.
  • اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا که در حال انجام پژوهش های علمی برای سازمان های تحقیقاتی مورد تایید باشند.
  • طبق طرح استثنای کاری شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا واجد می توانند قراردادهای کاری کوتاه مدت در ایرلند داشته باشند.

 

دانشجویان

اگر شهروند کشوری هستید که اتباع آن به طور معمول نیاز به مجوز اشتغال برای مهاجرت کاری به ایرلند دارند و در ایرلند تحصیل می کنید، می توانید در طول تعطیلات حداکثر بیست ساعت در هفته به صورت تمام وقت بدون مجوز اشتغال کار نمایید.

مجوز کار در تعطیلات

مجوز کار در طول تعطیلات به اتباع کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، آرژانتین، هنگ کنگ، آمریکا، تایوان و کره جنوبی به عنوان بخشی از یک توافق و جانبه بین این کشورها و ایرلند صادر می شود. اگر این نوع مجوز کار را دارید، مجاز به دریافت مجوز اشتغال عمومی نیستید.

مجوز اشتغال

قوانین ایرلند و قوانین کلی در مورد تمام مجوزهای اشتغال اعمال می گردد.  از تاریخ 1 اکتبر سال 2014، 9 نوع مجوز اشتغال وجود دارد که شامل مجوز اشتغال مهارت های مهم برای کارکنان بسیار متخصص و مجوز اشتغال عمومی که به ترتیب جایگزین مجوز کار و کارت سبز گردیه اند.

عدم پذیرش مجوز اشتغال: اگر درخواست شما برای مجوز اشتغال پذیرفته نشود، می توانید تقاضای بررسی مجدد بدهید. شما باید طی 21 روز پس از اطلاع از رد درخواست خود تقاضای بررسی مجدد دهید.

در باب اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند، کارفرمایانی که می خواهند افرادی را استخدام کنند که نیاز به مجوز اشتغال دارند باید الزامات خاصی را رعایت نمایند. کسب و کار آنها در ایرلند باید قانونی باشد که بدان معناست که در صورتی که کارفرمای شما یک شرکت است، باید در اداره ثبت شرکت ها (CRO) ثبت شده باشد. شما می توانید وضعیت ثبت شرکت در CRO را با نراجعه به سایت cro.ie بررسی کنید.

کارفرما باید شما را به طور مستقیم استخدام کند که بدان معناست که درخواست استخدام سازمان ها، آژانس ها، واسطه ها یا شرکت هایی که قصد معرفی شما به یک شرکت دیگر را دارند، مورد پذیرش نیست.

کارکنانی که مجوز اشتغال دارند موظف به رعایت قوانین مهاجرت هستند. این به این معنی است که شما به منظور ورود به ایرلند نیاز به ویزا دارید و باید در اداره مهاجرت ثبت نام کنید.

پیوستن به خانواده

اینکه خانواده شما حق داشته باشند به ایرلند آمده و با شما زندگی کنند بستگی به نوع مجوز مهارت کاری شما ایرلند دارد. شما می توانید در مورد حق اقامت اعضای خانواده خود اطلاعات کسب کنید.

حمایت از نیروی کار مهاجر

اتباع خارجی که به طور قانونی در ایرلند شاغل هستند، طبق قانون اشتغال دقیقاً از همان حقوق شهروندان ایرلندی مشغول به کار در این کشور برخوردارند.

مجوز اشتغال جدید به نیروی کار اعطا می شود. این مجوز شامل حقوق و اختیارات کارکنان می شود. این حقوق شامل اطلاعاتی در مورد زمان و نحوه تغییر شغل نیروی کار است. همچنین شامل جزئیات پرداخت دستمزد با توجه به قانون حداقل دستمزد و هر گونه کاهش دستمزد به عنوان مثال، برای اقامت می باشد.

کارفرمایان مجاز به کسر هزینه های مرتبط با استخدام از حقوق کارکنان نیستند و نمی توانند مدارک شخصی کارکنان را نزد خود نگه دارند.

هزینه ها

برای دریافت اقامت در ایرلند به خصوص مهاجرت کاری به ایرلند هزینه درخواست مجوز اشتغال مهارت های برتر 1000 یورو است.

هزینه درخواست مجوز عمومی اشتغال و انتقال درون شرکتی 500 یورو برای یک دوره 6 ماهه است و برای مدت 6 ماه تا 2 سال 1000 یورو است.

 

نحوه ارائه درخواست

درخواست مجوز اشتغال و مهاجرت کاری به ایرلند باید توسط شما یا کارفرمای آینده شما به بخش مجوز اشتغال در وزارت کار، سرمایه گذاری و نوآوری با استفاده از سیستم آنلاین مجوز اشتغال (EPOS) ارسال شود.

اگر شما در ایرلند هستید و نیاز به ترجمه انگلیسی اسناد خود دارید، می توانید به سفارت یا کنسولگری کشور خود مراجعه نمایید.

در خاتمه موسسه مشاوره ای MIE مورد وثوق ترین موسسه مشاوره ای در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت کاری به ایرلند است ، لذا شما عزیزان اگر در رابطه با مهاجرت به ایرلند دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر ایران تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *