اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج:

آیا درباره ی اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج اطلاع دارید؟ آیا می دانید یکی از راه های اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج می باشد؟ ایا در مورد ویزای نامزدی برای کشور استرالیا اطلاعات دارید؟ در این مقاله سعی خواهد شد تا بصورت کامل در مورد تمامی شرایط و قوانین اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج توضیح داده شود. انواع مختلف ویزای ازدواج نیز به تفصیل توضیح داده خواهد شد.

گروه ویزاهای ازدواج به یک متقاضی اجازه ی ورود به خاک استرالیا و اقامت دائم در استرالیا را می دهد. متقاضی این دسته از ویزا باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

 • همسر و یا شوهر یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند.
 • شریک زندگی (de facto partners) یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند (از جمله کسانی که در یک رابطه همجنسگرایانه هستند)
 • نامزد یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند

به طور کلی کسانی که برای ویزای ازدواج اقدام می کنند در ابتدا به آنها اقامت موقت تعلق می گیرد. پس از اقامت موقت در صورتی که  شخص واجد شرایط باشد و در رابطه ای طولانی مدت با همسر و یا شریک زندگیش باشد، ممکن است اقامت دائم دریافت نماید.  این موضوع به این معنا می باشد که کسانی که برای ویزای ازدواج اقدام می کنند از ابتدای امر نمی توانند اقامت دائم را دریافت نمایند و باید شرایتشان بررسی شود.

به طور کلی طبق قوانین استرالیا ویزای ازدواج به دو دسته ی اصلی تقسیم می شود و اینکه شما برای کدام نوع ویزا اقدام  می نمایید به نوع رابطه ای که در آن هستید بستگی دارد:

 • ویزای نامزدی یا ازدواج در آینده (Prospective Marriage)
 • ویزای شریک زندگی (Partner Visa)

در زیر انواع روابط و ویزای مرتبط با آن لیست شده است:

نامزدی – ویزای نامزدی (Prospective Marriage)

ازدواج ( زن و شوهر) – ویزای شریک زندگی (Partner Visa)

شریک زندگی (شامل رابطه ی 2 همجنس) – ویزای شریک زندگی (Partner Visa)

لازم به ذکر می باشد که ویزای نامزدی تنها قابلیت درخواست و اعطا در خارج از خاک استرالیا را دارد.

در صورتی که شخص بخواهد برای ویزای نوع ازدواج اقدام نماید می بایست همسر، شوهر، نامزد و یا شریک زندگی شخص، یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند بوده و اسپانسر و ضامن شخص متقاضی بشود. همچنین متقاضی باید شرایط سلامت و رفتاری (عدم سوئ پیشینه) را براساس قوانین استرالیا دارا باشد.

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج خارج از خاک استرالیا:

در صورتی که خارج از خاک استرالیا هستید و می خواهید برای ویزای ازدواج اقدام کنید براساس نوع ارتباطتان به 2 روش می توانید اقدام نمایید.

روش 3 مرحله ای:

 • ویزای موقت – برای ازدواج با نامزدتان برنامه ریزی کنید، سپس برای ویزای زیر کلاس 300 درخواست دهید (بصورت آنلاین و یا در سفارت استرالیا)
 • ویزای موقت – پس از دریافت ویزای زیرکلاس 300 به استرالیا وارد شوید، در مدت زمانی که ویزا تاریخ اعتبار دارد با نامزدتان ازدواج نمایید، سپس برای ماندن در استرالیا برای ویزای زیرکلاس 820 درخواست دهید.
 • ویزای دائم – 2 سال پس از درخواست ویزای زیرکلاس 820، در صورتی که همچنان در رابطه با همسرتان هستید برای ویزای 801 اقدام نمایید.

روش 2 مرحله ای:

 • ویزای موقت – زیرکلاس 309 Partner (provisional)– در صورتی که شما و همسر استرالیاییتان بصورت قانونی ازدواج کرده اید، و یا اگر قصد ازدواج دارید پیش از اینکه در مورد ویزایتان تصمیم گیری شود، یا اگر در رابطه ای مشترک به مدت 12 ماه کامل پیش از درخواست ویزا بوده اید، می توانید برای ویزای زیرکلاس 309 اقدام نمایید.
 • ویزای دائم – زیرکلاس 100 Partner (migrant) – 2 سال پس از اقدام برای ویزای 309 در صورتی که همچنان ازدواجتان برقرار است و با همسرتان در رابطه هستید می توانید برای ویزای زیر کلاس 100 اقدام نمایید.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج در خاک استرالیا:

در صورتی که در داخل خاک استرالیا هستید و می خواهید برای ویزای ازدواج اقدام کنید براساس روش زیر می توانید اقدام نمایید.

روش 2 مرحله ای:

 • ویزای موقت – ویزای زیرکلاس 820 Partner (provisional) – در صورتی که شما و همسر استرالیاییتان بصورت قانونی ازدواج کرده اید، و یا اگر در رابطه ای مشترک به مدت 12 ماه کامل پیش از درخواست ویزا بوده اید، و اگر تمامی کسانی که در ویزای شما هستند در زمان درخواست ویزا در استرالیا هستند، می توانید درخواست ویزای 820 را بدهید.
 • ویزای دائم – 2 سال پس از درخواست ویزای زیرکلاس 820، در صورتی که همچنان در رابطه با همسرتان هستید برای ویزای 801 اقدام نمایید.

روش درخواست ویزای ازدواج:

برای روش های مختلف ویزای ازدواج فرم های متفاوتی باید توسط شخص متقاضی تکمیل گردد که در زیر مشخص شده اند:

 • فرم 47SP

اشخاصی که قصد مهاجرت به استرالیا را به همراه تبعه، مقیم دائم و یا شهروند نیوزیلند را دارند.

برای اشخاصی که متقاضی ویزاهای زیر کلاس 300، 309، 100 و یا 802،801 هستند باید این فرم تکمیل گردد.

این فرم هر دو حالت ویزاهای موقت و دائم را شامل می شود.

 • فرم 40SP

برای اسپانسر شدن برای همسر یا شریک زندگی تان باید این فرم تکمیل گردد.

برای اشخاصی که می خواهند اسپانسر همسر، یا شریک زندگی شان بشوند که تقاضای ویزاهای زیر کلاس 300، 309، 100 و یا 802 ،801 را دارند.

این فرم هر دو حالت ویزاهای موقت و دائم را شامل می شود.

 • فرم 47A

فرمی جهت تکمیل برای فرزند و یا وابستگان زیر 18 سال. این فرم باید برای وابستگان متقاضیان ویزای ازدواج تکمیل گردد.

به  طور کلی همانطور که در مقاله ای که مطالعه نمودید ذکر گردید، یکی از راه های اصلی مهاجرت روش مهاجرت از طریق ازدواج می باشد و در صورتی که واجد شرایط مذکور باشید می تواند برای اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج اقدام نمایید. در این روش کسانی که همسر، شریک زندگی و یا نامزد یک تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند باشند واجد شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج خواهند بود.

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تمامی خدمات مشاوره ای در زمینه اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج را ارئه می نماید و شما می توانید سوالات خود را با مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در دفاتر همکار بهره مند شوند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *