اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج

 

اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج چگونه امکان پذیر است ؟ آیا از قوانین اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج اطلاع دارید ؟ آیا از شرایط اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج آشنایی دارید ؟ آیا شما هم قصد دارید که اقامت ایرلند را از طریق ازدواج دریافت نمایید ؟ برای اخذ اقامت در کشور ایرلند  قوانین متنوعی وجود دارد. ازجمله این قوانین  به اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج میتوان اشاره کرد. بسیاری از افراد،جهت اقامت و بهره مندی ازمزایای شهروندی، از راه اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج اقدام می کنند.اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج از قوانین مصوب کشور ایرلند می باشد. به طور کلی قوانین مختلفی برای اخذ اقامت در کشورایرلند وجود دارد ، یکی از این قوانین استفاده از اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج می باشد. با وجود را های مختلف اخذاقامت ، بسیاری از افراد از اخذ اقامت ایرلنداز طریق ازدواج استفاده می کنند.موسسه مشاوره ای وMIE بزرگترین و معتبرترین موسسه مشاوره ای ایران شما را در زمینه مهاجرت راهنمایی می نماید .

 

سوالاتی که ممکن است در این زمینه مطرح شود :

چه زمانی می توانی درخواست برای ویزای ازدواج  کشور ایرلند دهیم ؟ چگونه باید برای ویزای ازدواج کشور ایرلند درخواست دهیم ؟ چطور میتوان از طریق ازدواج شهروندی کشور ایرلند را دریافت نمود ؟ آیا ازدواج همجنسگرایان مورد تایید دولت ایرلند است ؟مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج کشور ایرلند کدامند ؟ مدارک لازم اقامت از طریق ازدواج در کشور ایرلند چیست ؟

 

 

چه زمانی می توانید درخواست برای ویزای ازدواج ایرلند دهید :

شما میتوانید از طریق ویزای مشارکت مدنی ازدواج واقعی ، پس از ثبت و تایید تاریخ ازدواج ، به عنوان یک زوج وشریک مدنی اقامت کشور ایرلند را دریافت نمایید . برای دریافت این نوع ویزا باید از 3 ماه قبل از سفر به کشور ایرلند اقدام نمایید .

 

چگونه باید درخواست ویزای ازدواج ایرلندی دهیم :

شخص متقاضی باید برای دریافت  این نوع ویزا به صورت آنلاین اقدام و دستورعمل های فرم های درخواستی را تکمیل نمایند .فرم های خلاصه به همراه مدارک لازم باید چاپ و امضاء وتاریخ در آن مشخص گردد و سپس ارسال شوند.

امکان دارد که از سیستم های شناسایی و تشخیص هویت به عنوان بخشی از فرآیند تکیل مدارک شخص متقاضی استفاده شود .

اگر شخص متقاضی اطلاعات نادرست و یا گمراه کننده ارائه ممکن است اصلا درخواست او مورد بررسی قرار نگیرد و شخص نیز نتواند درخواست تجدید نظر بدهد و یا اینکه برای بیشتر از 5 سال به او ویزا ایرلندی ندهند .

 

دریافت شهروندی ایرلندی از طریق ازدواج:

اگر شما یک شخص خارجی غیر ایرلندی هستید در صورت ازدواج با یک شهروند ایرلندی ، تحت شرایطی می توانید حق شهروندی کشور ایرلند را کسب نمایید .

برای دریافت حق شهروندی از طریق ازدواج ، شخص متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد :

_باید حداقل 3 سال از ازدواج شما با یک شهروند ایرلندی سپری شده باشد .

_( اقامت reckonable)شخص متقاضی باید حداقل به مدت یکسال قبل از تاریخ درخواست خود در کشور ایرلند اقامت مداوم داشته باشد .

_شخص متقاضی حداقل 2 سال در طول مدت 4 سال قبل از اقامت reckonable در کشور ایرلند زندگی کرده باشد .

_ ازدواج باید به طور رسمی تحت قانون ایرلند ثبت شده باشد .

_ شخص متقاضی و همسر ایرلندیش باید به عنوان زن و شوهر در کنار هم زندگی کنند .در واقع اینکه ازدواج آنها صوری نباشد .

_ شخص متقاضی باید شخصیت خوبی از خود در کشور ایرلند نشان دهد ودر واقع انطباق پذیری داشته باشد .

_شخص متقاضی باید یک اظهار نامه تحت عنوان وفاداری به دولت و ملت کشور ایرلند ثابت نماید .

لازم به ذکر است دوره های زمانی که شخص متقاضی در ایرلند تحت ویزای دانشجویی و یا در خواست پناهندگی سپری کرده است ، اقامت reckonable محسوب نمی شود .

 

 

ازدواج همجنس گرایان درکشور ایرلند :

در حال حاضر در قانون کشور ایرلند امکان ازدواج برای همجنس گرایان به عنوان یک ازدواج قانونی وجود دارد . ازدواج همجنسگرایان به عنوان یک مشارکت مدنی در کشور ایرلند به رسمیت شناخته می شود . مردم ایرلند در سال 2015 در طی یک رای گیری 63 درصد به ازدواج همجنسگرایان رای مثبت دادند . به این صورت کشور ایرلند اولین کشوری است که طی رای گیری از مردم ازدواج همجنسگرایان را به ازدواج قانونی اعلام کرد .

 

مدارک اقامت از طریق ازدواج در کشور ایرلند :

_مدارک ومستنداتی مبنی از قصد ازدواج شخص متقاضی

_ سند ازدواج رسمی

_حکم طلاق و یا گواهی فوت ، در صورت ازدواج قبلی

_فرم تکمیل شده ازدواج (MRF)

_مدارک و شواهدی برای  سابقه ارتباط شخص متقاضی با زوج ایرلندی خود

 

لازم به ذکر است شواهد و مدارک از ارتباط شخص متقاضی مانند مسافرتهایی که در کنار هم بوده اند ، پرینت مکالمه های تلفنی ، مکاتبات ایترنتی و…

البته باید توجه داشت برای مهاجرت از طریق ازدواج به کشور ایرلند صرفا مکاتبات و مکالمه های تلفنی و اینترنی مورد تایید نیست .رابطه زوجین باید حتما رو در رو(به جز وب کم)  باشد .

ارائه این شواهد و مدارک می بایست افسر ویزا را بر حسن نیت شخص متقاضی مبنی بر ازدواج  واقعی ، متقاعد سازد .

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ایرلند :

_گذرنامه در حال حاضر شما و کپی کامل از گذرنامه های گذشته . گذرنامه فعلی  شخص متقاضی باید حداقل به مدت 6 ماه پس از خروج از کشور فعلی اعتبار داشته باشد .

_دوقطعه عکس در ابعاد مناسب که دز طی 6 ماه اخیر گرفته شده باشد . نام ، نوع ویزا درخواستی ، و شماره مرجع باید در پشت عکس چاپ شده باشد .

_ اگر شخص متقاضی در کشور دیگری به جز کشورکه تابعیت آن را دارد زندگی می کند ، باید مدرک اجازه اقامت خود در آن کشور را که حداقل 3 ماه  از تاریخ خروج از کشور اعتبار دارد ارائه دهد .

_ نامه ایی به شرح زیر که توسط شخص متقاضی تکمیل و به امضاء رسیده باشد :

جزئیات تماس ؛

دلیل مهاجرت به کشور ایرلند ؛

چه مدت قصد اقامت در کشور ایرلند را دارد ؛

مطرح کردن جزییات مربوط به اعضای خانواده ی شخص متقاضی  که هم اکنون در کشور ایرلند و یا در اتحادیه اروپا زندگی می کنند  ؛

جزییات مربوط به محل اقامت وشماره های تماس پس از ورود به کشور ایرلند ؛

مطرح کردن هزینه های سفر که بر عهده شخص متقاضی است و یاشخص دیگری  ، اگر بر عهده شخص دیگری باشد   آمشخصاتش ارائه شود  وهمچنین تعهد بر اینکه از نظر مالی متقاضی را تامین می کند و شرایط ویزا را ملاحظه کرده  و بعد از اتمام شدن مدت اقامت تعیین شده شخص متقاضی کشور ایرلند را ترک خواهد کرد .

_ شرح جزییات مربوط به محل اقامت ؛ منزل به صورت مستقل ، رزرو هتل و یا خوابگاه ، مهمان منزل شخص دیگر

به عنوان مثال : اگر در کشور ایرلند میزبانی دارد ، محل اقامت و سندی دال بررضایت ساکنین آن از اقامت شخص متقاضی در منزلشان ، ومستنداتی که آدرس میزبان را تایید میکند مثل قبوض آب و برق

_ نامه بانکی و خلاصه حساب در 3 ماه اخیر. در طی نامه بانکی باید تمکن مالی متقاضی مبنی بر پوشش هزینه های زندگی باشد .در نامه بانکی باید نام ، شماره و نوع حساب به وضوح می بایست  قید گردد .

اگر شخص دیگری هزینه های متقاضی را بر عهده دارد باید جزییات لازم حساب او طی نامه بانکی قید گردد.

اطلاعاتی کلی در رابطه با کشور ایرلند :

ایرلند کشوری به پایتختی شهر دوبلین است که در جزیرهٔ ایرلند، در شمال‌غربی قارهٔ اروپا واقع شده‌است . جمهوری ایرلند ۴٫۶ میلیون نفر جمعیت دارد.زبان رسمی این کشور ایرلندی و انگلیسی می باشد اما زبان انگلیسی رایج تر است وتقریبا 90 درصد مردم ایرلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند  . واحد پول آن یورو می باشد.

جمهوری ایرلند در سال 1973 یکی از اعضای اتحادیه اروپا شد . بنابراین شخصی که اقامت کشور ایرلند را کسب کرده باشد می تواند به راحتی در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا تردد نماید .

جمعیت کشور ایرلند در طی سالهای اخیر به دلیل مهاجرت به این کشور افزایش یافته است و در هم اکنون 10 درصذ جمعیت این کشور را مهاجرین خارجی تشکیل میدهند .

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت که اقامت ایرلند از طریق ازدواج  یک راه مناسب برای افراد متقاضی مجردی است که خواهان اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج هستند می باشد. شخص متقاضی با اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج میتواند به راحتی در این کشور کار و زندگی کند و با توجه به اینکه ایرلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست میتواند درکشورهای عضو اتحادیه  اروپا تردد نماید در این مقاله سعی نمودیم توضیحات مکفی را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید با انتخاب روش مناسب برای اخذا اقامت  در کشور ایرلند اقدام کنید. توصیه موسسه ی مشاوره ایMIE این است که قبل از هر اقدامی برای مهاجرت آگاهی ومطالعه کافی نسبت به کشور مورد نظر داشته باشید تا بهترین تصمیم را در امر مهاجرت بگیرید . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت از طریق ازدواج به وب سایت موسسه مشاوره ای وMIE ویا لینک زیر مراجعه فرمایید.

 

منابع :

https://www.inis.gov.ie/en/INIS/Pages/Marriage%20Civil%20partnership%20Visa

https://www.citizensinformation.ie/en/moving_country/irish_citizenship/becoming_an_irish_citizen_through_marriage.html

https://www.irishabroad.com/travel/irish-citizenship/Articles/irish-citizenship-marriage.aspx

https://www.inis.gov.ie/en/inis/pages/wp07000024

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *