اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج

اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج چیست؟برای اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج چه راه هایی وجود دارد؟چه شرایطی برای اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج وجود دارد؟ هزینه اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج چقدر  است؟انگلیس چگونه کشوری است؟اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج با ملیت بیگانه در انگلیس چگونه است؟چگونگی اطلاع رسانی به انگلیس؟ایا با چند همسری می توان اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج کرد؟مدت زمان اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج چقدر است؟وضعیت اخذ اقامت و تابعیت همجنسگرایان چگونه است؟

 

با همراه بودن موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می توانید جواب سوالات خود را بگیرید.ما همراه واقعی شما هستیم،موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با بیش از ۱۰ شعبه در خدمت شماست.

انگستان دارای تعداد زیادی جزیره است که میتوان به جزایر وایت و من اشاره کرد.پایتخت انگلیس شهر لندن است و درعین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است.مساحت کشور انگلیس ۱۳۰/۳۹۵کیلومتر مربع است و پر اب ترین رود کشور انگلیس ،رود تیمز میباشد.

نظام سیاسی در کشور انگیس سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است.نظام حقوقی کشور انگلیس برپایه ی منافع عام المنفعه است و نظام مشترک حقوقی است وتقسیمات کشوری انگلیس دارای چهار سطح مختلف است که ازطریق نهادهای اداری مختلفی تشکیل شده و هدفش دولتهای محلی است.شهرهای مهم کشور انگیس عبارتند از:

لندن،منچستر،دوور،هال،کمبریج،لیدز،لیورپول،برایتون… کشور انگلیس دارای اب و هوایی نسبتا معتدل است.زبان رسمی انگلیس همانطور که از اسمش پیداست انگلیسی است و واحد پولی انگلیس پوند است

در نظام حقوق بین الملل خصوصی بسیاری از کشورها در صورتی که ازدواجی بین زوجین رخ دهد و هرکدام تابعیت کشوری را جداگانه داشته باشند متقاضی میتواند جهت اخذ ویزا و اقامت و سپس تابعیت ان کشور اقدام کند.طبق برخی مواد قانونی مثلا ماده بند ۶ ماده ۹۷۶که میگوید:

هر زمان تبعه ی خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی بشمار میرود،درمورد کشور انگلیس هم اینگونه است و ازدواج با مرد و زن انگلیسی موجب اخذ تابعیت انگلیسی میشود.لازمه ی اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج تشکیل پرونده ای صحیح و قانونی و درست است و دارای شاکله ی حقوقی صحیحی باشد.

در کشور انگلیس ازدواج با شخص انگلیسی نیازمند ارائه درخواست اخذ تابعیت است و اگر مدارک لازم اخذ تابعیت ارائه نشود ازدواج صورت نمیگیرد.

اخذ اقامت و تابعیت ازدواج با ملیت بیگانه در انگلیس:اگرهرکدام از شما خارج از محدوده ی اقتصادی اروپا یا سوسیس خواهان مهاجرت هستید،شما یا همسرتان یا شریک تجاریتان باید ازدواج و مشارکت مدنی شما را خبر دهد.این شامل افرادی که به صورت معمول ویزای توریستی داشته اند نمیشود مگر اینکه در حال حاضر در بریتانیا باشید.

اگر هردوی شما در انگلیس هستید شما و شریک زندگیان حداقل تا ۲۸ روز در یک دفتر ثبت نام تعیین شده حضور پیدا میکنید ولی اگر شما خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوییس هستید شما به کنترل مهاجرت نیاز دارید.این فرایند در اسکاتنلند و ایرلند شمالی هم هست.

روند دریافت ویزای شما اگر در خارج از بریتانیا هستید متفاوت است،روند درخواست بسته به شرایط زندگیان متفاوت است.اگر شریک زندگی خود را از انگلیس پیدا کرده درخواست میدهیم برای یک خانواده که ویزای خود را تهیه نمایند برای اقامت در انگلیس.درخواست اقامت در بریتانیا به مدت ۶ ماه است.

درخواست برای ازدواج و ویزای مدنی و مشارکت بازدید کنندگان در انگلیس  برای اقامت کمتر از ۶ماه در صورتی که شریک زندگی خود یک مقیم دائم انگلیس است.شما میتوانید برای خانواده ویزا دریافت کنید.

اگر شریک زندگیان یک مقیم دائم بریتانیا نیست،شما میتوانید با دریافت مجوزی زندگی خود را در انگلیس دایر کنید و لازمه ی آن این است که شما و شریک زندگیان در یک رابطه برای حداقل ۲سال باشید و باهم زندگی کرده باشید.

اگر شما میخواهید شریک زندگیان راکه ممکن است انگلیسی باشد باهم در انگلیس مستقر نباشید باید درخواست خود را برای ترک انگلیس ظرف ۶ماه ارائه دهید.

اطلاع رسانی به انگلیس:شما و شریک زندگیان باید ظرف ۲۸روز ازداج خود را در یک دفتر ثبت نام تعیین شده در انگلستان و ولز ثبت کنید.در این مرحله یک کنترل مهاجرتی صورت میگیرد که با دادن اطلاعات لازم به دفتر ثبت نام محلی خود اطلاعات ثبت شده و باید اطلاعات با ارائه ی شواهد باشد مثلا اگر از حق اقامت برخورداریم باید ثابت کنیم.

مدت زمان دوره ی اطلاعات را میتووان توسعه داد:تا ۷۰ روز میتوان دوره ی اطلاعات شما و شریک زندگیان را افزایش داد.در موقع ثبت ازدواج در دفترخانه کلی بررسی انجام میشود تا مطمئن شوند ازدواج و مشارکت مدنی انها وااقعی است یا خیر  که این پروسه ۲۸ روز طول میکشد.

گاهی بر اساس تحقیقات بوجود امده به شما اجازه ی ازدواج نمیدهند و اگر تغییر ادرسی در طول دوره ی ثبت نام دادید حتما باید وزارت کشور را مطلع کرد.

مدارک مورد نیاز:اثبات نام و نام خانوادگی و پرسش و پاسخ در مورد وضعیت مهاجرت همسر

هزینه ها و شرایط:۳۵ یورو پرداخت شود در صورتی که گذرنامه و سند مهاجرت نشان دهد که:۱-وضعیت مهاجران مستقر است(مرخصی به عنوان اقامت نامحدود)

۲-از کنترل مهاجرت معاف هستید(از حق اقامت معاف هستید)

۳-هردوی انها یک عکس مناسب گذرنامه بیاورند (برای ثبت ازدواج)

اگر شما هریک از مدارک بالا را نداشتید باید مبلغ ۶۷یورو بپردازید و جزئیات ادرس عادی خود را اگر نسبت به قبلی فرق کرده اطلاع دهید. اگر ادرستان بصورت عادی در بریتانیا است جزئیات یک ادرس تماس در بریتانیا را بدهید.جزئیات هرنام،نام قبلی،نام فعلی یا هویت قبلی و فعلی را بدهید که شما با ان شناخته میشوید. و یک عکس از گذرنامه ی جدید

شرایط اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در انگلیس چگونه است؟

زوج و زوجه موکلفند تقاضانامه ی خود را برای اخذ ویزای انگیس به سفارت انگلیس ارائه دهند و انها را از تصمیم خود باخبر کنند.

ازدواج باید قانونی باشد و تمام اسناد و مدارک ثبت ازدواج به مراجع انگلیس ارائه شود.

یکی از زوجیت باید اقامت و تابعیت انگلیس را داشته باشد و از متافع عامم المنفعه و اموال دولت استفاده نکند به تعبیر بهتر یعنی اینکه شاغل باشد.

زن و مرد باید اثبات کنند که قبلا ملاقات داشته اند و همدیگر را میشناسند و محل سکونت انها باید مشخص شده باشد.

زوج باید قصد اقامت دائمی در انگلیس داشته باشند.

 

درصورتی که توانستند ویزا اخذ کنند در ادامه پروسه ی اخذ تابعیت است که منجر به کسب تابعیت انگلیسی میشود.زوج و زوجه میتوانند نسبت به تمدید ویزای خود برای مدت دوسال اقدام کنند و مجوز لازم برای اقامت در انگلیس را دریافت نمایند.

در کشور انگلیس چندهمسری مورد قبول و قانونی نیست و زوج فقط میتواند برای یک همسر تحت این عنوان تقاضای ویزا کند.

در کشور انگلیس برای جلوگیری از ازدواج های اجباری سن ازدواج از ۱۸سال به ۲۱ سال تغییر کرده است و افراد کمتر از ۲۱سال نمیتوانند در انگلیس ازدواج کنند و اگر تقاضای اخذ اقامت و تابعیت انگلیس را کرده باشند بلااثر و غیر قانونی است.

در ویزای ازدواج انگلیس بعد از ۵سال امکان کسب اقامت دائم وجود دارد و زوجین اجازه ی کار و تحصیل دارند.

زوجین باید ثابت کنند که دارای توان مالی خوبی هستند  و از دولت برای هزینه های خود کمکی نمیگیرند.کسی که تبعه ی انگلیس است باید نشان دهد که درامد خودش حداقل ۱۰۰۰پوند است و به ازای هرنفر ۸۵۰ پوند مورد نیاز است.

کسی که خارج از انگلیس زندگی میکند باید ۳۳۱۰ پوند دارایی داشته باشد و برای ۹۰ روز برای هرنفر در حسابش باشد.

وضعیت اخذ اقامت و تابعیت همجنسگرایان در انگلیس:اگر هر دوی انها ایرانی باشند و وارد خاک انگلیس شوند و درخواست ثبت ازدواج کنند باید گفت که انها  بعنوان پناهنده وارد خاک انگلیس شده اند چرا که همجنسگرایی خلاف شئونات و مذهب اسلام است و در قانون ما جایی ندارد و انها باید مراحل پناهندگی را طی کنند.اما در صورتی که یکی از همجنسگرایان در انگلیس زندگی میکند و دیگری در ایران ،فرد انگلیسی باید مجوز ورود بگیرد که یک ویزا و گواهی نامه ی مجوز ورود است.

همجنسگرایان باید بالای ۲۱ سال داشته باشند،باید ثابت کنند که هردو میخواهند برای همیشه و بصورت دائمی کنار هم زندگی کنند،پول کافی برای زندگی و مایحتاج مصرفی دارند و از اموال دولتی استفاده نمیکنند،یک رابطه ی دو طرفه داشته باشند و اینکه ثابت شود انها به یکدیگر تمایل جنسی دارند.همچنین نباید نسبت خونی داشته باشند.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج و راههای کسب ان و اخذ اقامت و تابعیت در سایر کشورها با مشاوران و وکلای موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE بصورت رایگان تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *