اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد

اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد چگونه است؟ در این مقاله که توسط موسسه مشاوره ای MIE به رشته تحریر درآمده است درباره اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد توضیحات کاملی ارائه شده و سعی شده تمام سوالات شما درباره اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد پاسخ داده شود. اگر شما متقاضیان این امر سوالات بیشتری درباره اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد دارید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید. برای آنکه بتوانیم بررسی کنیم که امکان اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند وجود دارد یا خیر بایستی تحلیلی مناسب از قوانین حقوق بین الملل خصوصی در کشور برزیل داشته باشیم .

هر روزه افراد بسیاری با موسسه مشاوره ای MIE و موسسه مشاوره ای MIE تماس می گیرند یا سوال خود را از طریق ایمیل ارسال می کنند و این را می پرسند که شرایط اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد فرزند به چه شکل می باشد و آیا اساسا اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد امکان پذیر می باشد یا خیر .

در واقع می خواهند بدانند والدینی که فرزند خود را در خاک برزیل به دنیا می آورند از چه مزایای برخوردار خواهند بود و تولد فرزندشان چه تاثیری در روند اخذ اقامت برزیل خواهد داشت ، حال برای شما متقاضی عزیز که مشغول جمع آوری اطلاعات درباره اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد فرزند هستید سوالات بسیاری پیش خواهد آمد ، سوالاتی از این قبیل که آیا تولد فرزند موجب اخذ اقامت موقت در برزیل می شود یا اینکه پدر و مادری که فرزند خود را در خاک برزیل به دنیا آورده اند می توانند اقامت دائم کشور برزیل را بدست آورند؟

چگونه تولد فرزند در برزیل منجر به اخذ تابعیت برای کودک تازه به دنیا آمده خواهد شد؟

چگونه می توان برای کودکی که در کشور برزیل به دنیا آمده است درخواست پاسپورت کرد؟

پروسه مهاجرتی اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد چند سال به طول خواهد انجامید؟

آیا والدینی که فرزند خود را در خاک برزیل به دنیا آورده اند می توانند پاسپورت و تابعیت برزیل را بدست آورند؟

پروسه مهاجرتی و قانونی اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد فرزند چه مدت به طول خواهد انجامید؟

افرادی که قصد اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد را در سر می پرورانند چگونه می توانند وارد خاک برزیل شده و از چه راه هایی امکان ورود به خاک این کشور را خواهند داشت؟

علاوه بر این والدینی که قصد اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند را دارند اگر کودکان دیگری نیز داشته باشند که تابعیت غیر برزیلی و اقامت در کشور دیگری دارند چه روند مهاجرتی و قانونی انتظار آنها را می کشد و آیا فرزندان دیگر نیز امکان اخذ اقامت برزیل را از این طریق دارند یا خیر؟

به طور کلی با اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند و همچنین با دریافت پاسپورت این کشور به کدام کشور ها می توان بدون سخت گیری های متداول جهت اخذ ویزا ، سفر کرد و آیا می توان از برزیل به عنوان سکوی پرتابی به کشور های تراز اول دنیا همانند امریکا یاد کرد؟

جهت سفر به کشور برزیل و اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند چه هزینه هایی را بایستی متقبل شد و آیا هزینه های وضع حمل در بیمارستان های این کشور سنگین است یا می توان در بیمارستان های دولتی این کشور به صورت رایگان وضع حمل را انجام داد؟

آیا مهاجرت به کشور برزیل از طریق تولد فرزند و اخذ اقامت برزیل از این طریق از راه های ایمن و مطمئن محسوب می شود و چه سختی هایی را در پیش خواهد داشت و آیا بدون یادگیری زبان پرتقالی می توان از پس این کار بر آمد یا خیر؟

همانطور که مشاهده کردید سوالات بسیاری برای شما مطرح خواهد بود که ما در مقاله پیش روی سعی خواهیم کرد به آنها پاسخ بدهیم .

ابتدا برای آنکه اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند را امکان سنجی کرده باشیم باید ببینیم نظام مهاجرتی کشور برزیل چه اصولی را حاکم ساخته است و چه اصلی بر نظام حقوق بین الملل خصوصی برزیل مستولی می باشد . از اصولی مهاجرتی که به بحث ما و مبحث اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند بیشتر از سایر اصول مرتبط می باشد اصل خون و اصل خاک است که در ادامه به صورت مختصر به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

افرادی که قصد مهاجرت را دارند بایستی ابتدا بررسی کنند کشوری که به خاک آن قدم می گذارند از کدام یک از اصول خون و خاک پیروی می کند ، این امر بسیار در تصمیم گیری آن ها تاثیر گذار خواهد بود . بر اساس اصل خون که در بسیاری از کشور ها همانند  انگلستان ، آلمان ، سوئد ، اتریش ، نروژ ، فنلاند و … در حال حاضر اجرا می شود بدین محتوا است که اگر فرزندی در خاک این کشور ها بدنیا بیاید و والدین آن کودک تابعیتی غیر از تابعیت کشور مذکور را داشته باشند فرزند آن ها نیز به تبع خون پدر و مادر تابعیت آن ها را بدست خواهد آورد ، بنابراین طبق قوانین این کشور ها اهمیتی ندارد که کودک در خاک این کشور ها به دنیا آمده باشد یا خیر مهم این است که پدر یا مادر او تابعیت کدام کشور را دارد تا به فرزند هم پاسپورت همان کشور اعطا گردد .

بنابراین اگر شما تشریف ببرید به کشور انگلستان و به نحوی از انحاء اقامت این کشور را بدست آورید و فرزندتان در خاک انگلستان بدنیا بیاید فرزند شما تابعیت انگلیسی را بدست نخواهد آورد بلکه به تبع شما ایرانی خواهد بود .

حال بدون شک این سوال برای شما پیش خواهد آمد که اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

پاسخ این سوال در تحلیل و بررسی اصل خاک نهفته خواهد بود. بر اساس اصل خاک شما اگر در خاک کشوری مانند امریکا ، کانادا ، برزیل و … فرزندی را به دنیا بیاورید صرف نظر از تابعیت شما و پاسپورتی که دارید کودک تازه متولد شده تابعیت کشوری که در خاک آن به دنیا آمده است را بدست خواهد آورد ، بنابراین اگر در خاک امریکا کودکی متولد شود کودک مذکور امریکایی محسوب شده و می تواند پاسپورت و تابعیت امریکا را دریافت نماید .

حال باید در نظر داشته باشیم که اخذ پاسپورت کشور های مذکور برای کودک متولد شده چه مزایایی برای پدر و مادر در پی خواهد داشت؟اگر بخواهیم مثال بزنیم باید کودکی را تصور کنیم که در امریکا به دنیا می آید ، همانطور که توضیح داده شد این فرد می تواند پاسپورت امریکایی را دریافت کند اما هیچ مزیتی برای پدر و مادر او تا سن بیست و یک سالگی فرزندشان جهت اخذ پاسپورت امریکا نخواهد داشت ،  حال این سوال برایتان دگر باره تکرار خواهد پس چگونه می توان اقامت برزیل را از طریق تولد فرزند بدست آورد؟

توضیح داده شد که نظام مهاجرتی کشور برزیل از اصل خاک پیروی می کند ، بنابراین کودکی که در این کشور به دنیا می آید می تواند پاسپورت برزیلی دریافت کند ، این امر بدون هیچ وقفه ای اتفاق خواهد افتاد . بر خلاف کشور امریکا پدر مادر نیز می توانند به محض تولد فرزند درخواست اقامت دائم کشور برزیل را داشته باشند و پس از گذشت یک سال در خواست پاسپورت برزیلی را بدهند ، بنابراین اخذ اقامت برزیل از طریق تولد امکان پذیر بوده و به تبع اقامت دائم در برزیل می توان تابعیت برزیلی نیز دریافت کرد .

امکان این موضوع نیز هست که دیگر اعضای خانواده نیز اقامت دائم برزیل از طریق تولد فرزند را بدست آورند .

علاوه بر این هزینه های وضع حمل در بیمارستان های برزیل کمترین بها را داشته و تقریبا رایگان می باشد و همچنین افرادی که از تابعیت برزیل برخوردار باشند می توانند از بیمه های خدمات درمانی بسیار عالی در این کشور برخوردار باشند و از کارت سلامت رایگان که به آنها تعلق می گیرد بهره مند گردند .

درباره مزیت های اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند می توانید با موسسه مشاوره ای MIE  و موسسه مشاوره ای MIE و موسسات مشاوره ای همکار او تماس تلفنی گرفته و توسط مشاورین حقوق بین الملل و کارشناسان ارشد مشاوره شوید .

از مزیت های اخذ اقامت برزیل از طریق تولد می تواند سفر بدون نیاز به اخذ ویزا به کشور های مرسوم به Mercosulنام برد که اکثر کشور های امریکای جنوبی را شامل می شود و همچنین می توان اخذ اقامت برزیل از طریق تولد را طریقه ای مرسوم برای ورود به امریکا و اخذ ویزای کار امریکا و یا ویزای تحصیلی امریکا و به طور کلی گرین کارت امریکا دانست ، چرا که روابط بسیار نزدیک این کشور با امریکا راه را به سادگی برای مهاجرت به امریکا از این طریق باز خواهد کرد .

همچنین کشور های حوزه ی شنگن نیز به علت امضای عهد نامه لغو روادید این اجازه را به شما خواهند داد که بدون نیاز به اخذ ویزا به حوزه شنگن سفر داشته و رفت و آمد کنید . لازم به ذکر است این کشور روابط کاری بسیار تنگاتنگی با کشور پرتقال دارد که شما پس از یادگیری زبان پرتقالی در برزیل علاوه بر بازار کار در برزیل می توانید از فرصت های شغلی در کشور پرتقال نیز بهره مند شوید .

نکته آخر اینکه شما جهت ورود به کشور برزیل می توانید از طریق ویزای تحصیلی ، ویزای کار و ویزای توریستی اقدام کرده و سپس با تولد فرزند تابعیت این کشور را بدست آورید ، جهت آگاهی از نحوه پیشبرد پروسه مهاجرتی مورد نیاز کافی است با کارشناسان ارشد در موسسه مشاوره ای و MIE و موسسات همکار تماس تلفنی گرفته و از این طریق به صورت رایگان مشاوره شوید .

 

2 پاسخ
  1. بهرام
    بهرام گفته:

    سلام خسته نباشید
    من میخواستم برای تولد فرزندم به برزیل بروم میخواستم بدونم به چه صورت هست هزینه کل این پورسه قدره و از کجا باید اقدام کنم چه نوع ویزای لازم هست و چقدر هزینه داره و توی برزیل وکلای شما هستن که کاری منو انجام بدهند آیا موسسه شما این کار رو انجام می دهند

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *