اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش در این مقاله به صورت علمی بررسی میگردد.در این مقاله قصد داریم مهم تریم نکات و مسائل در باب مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش را بررسی نماییم.از آنجایی که بسیاری افراد در این موارد که  اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش امکان پذیر است یا خیر و چنانکه امکان پذیر است شامل چه شرایطی میگردد سوالاتی را مطرح مینمایند،بر آن شدیم تا با ارائه این مقاله به پاسخ سوالاتتان به طور کامل بپردازیم.لذا مقاله زیر را دنبال بفرمایید.

فایل تصویری استاد ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

 فایل صوتی استاد ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

بررسی امکان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش یکی از راه های ممکن برای مهاجرت به اتریش می باشد و فرد می تواند با ازدواج با یک فرد اتریشی به اخذ تابعیت کشور اتریش دست یابد.در کشور اتریش سن ازدواج هجده سال می باشد حال اگر فردی بخواهد قبل از هجده سالگی ازدواج کند طبق قوانین کشور اتریش برای ازدواج نیازمند اجازه قیم خود می باشد. در کشور اتریش فرد می تواند با ازدواج با مرد یا زن اتریشی به تابعیت کشور اتریش دست پیدا کند.برای ویزای نامزدی در کشور اتریش فرد باید شخصی را مد نظر خود داشته و برای اخذ ویزای ازدواج اقدام نماید که به دلیل عدم وجود سند و مدارک ازدواج این امر دشوار و پر ریسک است و افسر برای ارائه ویزا به عکس ها ، پیام های شخصی ، خاطرات مشترک و مدارک دیگر که ارتباط میان ان ها را نشان دهد توجه می کند، دو فرد غیر اتریشی که در کشور اتریش نیز اقامت ندارند باید شش ماه قبل از مراسم عروسی در اداره ثبت کشور اتریش برای تاریخ ازدواج خود وقت رزرو کنند که تمامی مدارک قانونی انها مورد بررسی قرار می گیرد . ایرانیانی که در کشور اتریش اقامت دارند برای ثبت عقدشان باید به کنسولگری های ایران در کشور اتریش مراجعه نمایند.

مدت زمان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش در صورت ازدواج رسمی با یک فرد اتریشی پس از شش سال زندگی مشترک که از این زمان باید مدت پنج سال به طور مداوم در کشور اتریش اقامت داشته باشد با داشتن شرایط لازم که به ان اشاره می نماییم میتواند حاصل گردد.

شرایط لازم برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش پس از چند سال نیازمند داشتن شرایطی میباشد.

-تسلط به زبان آلمانی

-اخذ قبولی در آزمون تابعیت کشور اتریش

-عدم سوء پیشینه کیفری

-داشتن تمکن مالی و درآمد مناسب

در اتریش فرد برای ازدواج مجدد نیاز به مدارکی برای اثبات طلاق و یا فوت در رابطه با ازدواج اول یا اخیر خود است و بدون بررسی اجازه ازدواج مجدد را نخواهد داشت .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی ازدواج در اتریش،مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و اخذ تابعیت و اقامت در اتریش عبارت مورد نظر خود را باکلیدواژه ی ملک پور درگوگل سرچ نمایید تا مقالات دست اول و به روز به دست ما برسند.

قوانین و نکات مهم در خصوص اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش نکات و موارد مهمی را شامل میشود که به عرضتان میرسانیم.

-در صورتی که زوجی پس از یکسال از زمان ازدواجشان درخواست اخذ تابعیت کشور اتریش نماید نیاز می باشد که چهار سال دیگر از مدت ازدواجشان بگذرد اما اگر دو سال یا بیشتر از مدت ازدواج انها گذشته باشد پس از سه سال اقامت در کشور اتریش می توانند تابعیت کشور اتریش را اخذ نمایند . فرد باید به دفتر ثبت در محل اقامت خود مراجعه نموده و فرم مربوط به ازدواج را پر کند . برای اخذ تابعیت و اقامت در کشور اتریش فرد باید حتما درخواست تابعیت داده و بدون درخواست هیچگونه تابعیتی به فرد اعطا نمی گردد.

-فردی که با ویزای ازدواج به کشور اتریش وارد می گردد از تحصیل رایگان و هم چنین اجازه کار مانند شهروندان اتریشی برخوردار است.

-فردی که شش سال به بالا در کشور اتریش اقامت داشته و به زبان المانی تسلط داشته باشد و همین طور در این کشور به کسب و کار بپردازد می تواند به تابعیت کشور اتریش دست پیدا کند.

-در صورتی که فردی تابعیت کشور اتریش را از دست دهد به جز مواردی که تابعیت خود را ترک نموده یا از حق تابعیت محروم شود پس از مدت یکسال اقامت در کشور اتریش ، می تواند به طور مجدد درخواست تابعیت کشور اتریش را داده و به تابعیت این کشور دست یابد.

-برای ترک تابعیت کشور اتریش فرد حتما باید به مدت ده سال در کشور اتریش حضور داشته باشد و پس از ان می تواند برای ترک تابعیت کشور اتریش تقاضا دهد .

-اگر فردی در زمان کودکی تابعیت کشور اتریش را از دست بدهد با رسیدن به سن هجده سالگی می تواند برای دریافت مجدد تابعیت کشور اتریش درخواست نماید.به جز افرادی که به واسطه تولد تابعیت کشوری را بدست می اورند یا به سبب سمت های مهم مجبور به اخذ دو تابعیت می باشند برای کسب تابعیت دوگانه در کشور اتریش محدودیت هایی وجود دارد به عنوان مثال اگر کودکی با پدر و مادر اتریشی در کشوری غیر اتریشی با نظام خاک متولد شود و تابعیت کشور مذبور را به دست اورد می تواند تابعیت دوگانه خود را حفظ نماید یا افراد با شرایط ویژه و حرفه و مهارت خاص می توانند علاوه بر تابعیت خود تابعیت کشور اتریش را نیز به دست اورده و تابعیت دوگانه داشته باشند .

سخن آحر در خصوص اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش همان طور که گفته شد میتواند تحت شرایطی به تابعیت ختم شود.در اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش فرد می تواند با ۶ سال زندگی مشترک در این کشور و ۵ سال سکونت در کشور اتریش با شرایطی که بیان شد تقاضای تابعیت نماید . اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش با توجه به مدت زمان ازدواج و همینطور شرایط و نکات ان در این کشور شرح داده شد.چنانچه هر یک از شما دوستان گرامی سوالی در زمینه ی مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج،اخذ اقامت و تابعیت اتریش و روش های آن سوالاتی دارید میتوانید در ذیل همین مقاله مطرح نموده و یا با موسسه مشاوره ای ملک پور تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *