اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان

اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان

اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان چگونه است ؟ شرایط اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان چگونه است ؟ آیا شما هم قصد اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان را دارید ؟ آیا با تولد در آلمان می توان به اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان دست یافت ؟ آیا از طریق تولد در آلمان می توان اقامت کشور آلمان را اخذ کرد؟ سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان از چه طریق می باشد؟ هزینه زندگی در کشور آلمان چگونه است؟ برای بدست آوردن اقامت و تابعیت کشور آلمان چه مدت باید در کشور ماند ؟ آیا با تولد فرزند در کشور آلمان پدر و مادر می توانند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند؟

راههای متعددی برای مهاجرت و اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان وجود دارد از جمله این راهها:تحصیلی،کاری،سرمایه گذاری،پناهندگی،ازدواج وتولد می باشد.هر کشوری قوانین و مقررات خاص خود را برای اخذاقامت و تابعیت دارا می باشد که کشور آلمان هم ازین قاعده مستثنی نخواهد بود. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در این مقاله سعی دارد اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان را به شما معرفی نماید و به سوالات شما در زمینه اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان پاسخ دهد.

کشور آلمان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد. افرادی که تابعیت کشور آلمان را اخذ می کنند برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا نیاز به ویزا ندارند.راههای اخذ اقامت وتابعیت کشور آلمان متعدد است و یکی از این راهها اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد می باشد.

کشور آلمان سیستم خون را دارا می باشد یعنی تابعیت از پدر یا مادر به فرزند منتقل می شود.

در تمام کشورهای دنیا 2 نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد:

1:سیستم خون  2:سیستم خاک.

در کشور آلمان تابعیت از طریق خون یکی از راههای مهاجرت می باشد که جز اصلی ترین انواع تابعیت است.این نوع تابعیت،تابعیتی است که با تولد فرزند در یک کشور حاصل می شود.

در کشور آلمان اگر یکی از والدین تبعه کشور آلمان باشند فرزند هم به تبعیت از آن والد اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ می نماید.

اگر کودکی در خارج از کشور آلمان متولد شود و پدر تابعیت کشور دیگر را دارا باشد و مادر تابعیت کشور آلمان را دارا باشد کودک هم می تواند به تبعیت از مادر اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید و همینطور برعکس اگر کودک در خارج از کشور آلمان متولد شود و پدر اقامت وتابعیت کشور المان را دارا باشد و مادر تابعیت کشور دیگر را دارا باشد در این صورت کودک هم می تواند به تبعیت از پدر اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید.

اگر پدر و مادر طفلی که متولد می شود تبعه کشور آلمان باشند کودک هم به تبعیت از والدین تابعیت کشور آلمان را اخذ می نماید.

اگر فرزندی در کشور آلمان متولد شود و پدر ومادرش معلوم نباشند کودک اقامت وتابعیت کشور آلمان  را اخذ می نماید.

اگر طفلی در کشور آلمان از پدر ومادری به دنیا بیاید که بدون تابعیت باشند فرزند می تواند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید.

اگر یکی از والدین به مدت 8 سال در کشور آلمان اقامت دایم داشته باشد و اقامت کشور آلمان را اخذ نماید فرزند متولد شده از این فرد هم اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ می نماید.

این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE این امکان را دارد که شما را در امر مهاجرت و همچنین اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان راهنمایی نماید و راههای حقوقی و قانونی اخذ اقامت وتابعیت کشور آلمان را به شما معرفی نموده و پرونده های حقوقی شما عزیزان را به انجام برساند.

اصل خون یکی از شیوه های اخذ اقامت وتابعیت می باشد براین اساس هرکس که از فردی متولد شود که تابعیت یک کشور را دارا می باشد می تواند از طریق پدر یا مادر اقامت و تابعیت را اخذ نماید.

کودکان بدون تابعیت که در کشور آلمان متولد می شوند می توانند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند.

کودکانی که پس از 1 ژانویه سال 2000 میلادی در کشور آلمان از پدر و مادر خارجی متولد می شوند در صورتی می توانند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند که والدین کودک اقامت دایم کشور آلمان را دارا باشند و یا به مدت 6 تا 8 سال در کشور آلمان اقامت دایم داشته باشند.

کودکانی که از پدر و مادر آلمانی متولد می شوند به طور خودکار اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ می نمایند.

فرزندی که از پدر و مادر بی تابعیت در کشور آلمان متولد می شود می تواند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید و والدین این فرزند هم می توانند از طریق فرزند اقامت و تابعیت کشور آلمان را بدست اورند.

در رابطه با فرزندخوانده ای که یکی از والدینش تابعیت کشور آلمان را دارا می باشد فرزند هم به تبعیت از آن والد می تواند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید.

برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تابعیت مضاعف را می پذیرند اما تابعیت مضاعف در کشور آلمان پذیرفته نیست.

کودکانی که از والدین تبعه کشور آلمان متولد می شوند می توانند در سن 18 سالگی انتخاب نمایند که تابعیت آلمانی خود را نگه دارند یا خیر.

کودکان خارجی که در کشور آلمان متولد شده اند برای اینکه تابعیت آلمانی خود را حفظ کنند باید تا سن 23 سالگی بتوانند تابعیت آلمانی خود را اثبات نمایند وگرنه تابعیت آنها به اتمام می رسد.

فرد برای اثبات تابعیت آلمانی خود باید یکی از این موارد را دارا باشد:

1: فرد باید تا سن 21 سالگی حدود 8 سال در کشور آلمان اقامت داشته باشد و در کشور آلمان زندگی کرده باشد.

2: فرد باید حداقل به مدت 6 سال در یکی از مدارس کشور آلمان تحصیل کرده باشد.

3: فرد از یک مدرسه در کشور آلمان فارغ التحصیل شده باشد.

4: فرد در کشور آلمان آموزش های حرفه ای موفقیت آمیز انجام داده باشد.

تابعیت کشور آلمان برای بعد از چند سال می تواند اعمال شود

اگر کودکی از پدر ومادر آمریکایی متولد شود که اقامت و تابعیت کشور آلمان را دارا می باشند فرزند دارای 2 تابعیت می شود و فرزند باید تا سن 23 سالگی تابعیت یکی از کشورها را انتخاب نماید یا تابعیت کشور آلمان یا تابعیت کشور آمریکا.

شخص بدون تابعیت و یا یک فرد خارجی می تواند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید.

اعطای تابعیت کشور آلمان فقط از طریق درخواست تابعیت انجام می شود.

لغو تابعیت کشور آلمان تحت قانون اساسی کشور المان ممنوع می باشد و فقط طبق قوانین خاص می توان تابعیت کشور آلمان را لغو کرد.

از دست دادن تابعیت کشور آلمان به معنای از دست دادن تمام حق و حقوق شهروند کشور آلمان می باشد.

تابعیت کشور آلمان به طور رسمی توسط یک گواهی شهروندی آلمانی ثابت می شود مثل پاسپورت کشور المان.

شخصی که قصد اخذ تابعیت کشور آلمان را دارد نباید سابقه کیفری داشته باشد.

در رابطه با هزینه زندگی در کشور آلمان می توان گفت که هزینه زندگی در کشور المان کاملا متفاوت است و بستگی به سطح زندگی افراد دارد ولی می توانیم بگوییم که کشور آلمان از هزینه مناسبی برخوردار می باشد با اینکه هزینه زندگی هر ایالت با ایالت دیگر کاملا متفاوت است.

کشور آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است.

پایتخت کشور آلمان شهر برلین می باشد.

واحد پول کشور آلمان یورو می باشد.

در نهایت می توان گفت که یکی از راههای اعطای تابعیت کشور آلمان تولد می باشد به این صورت که فردی که در خاک یک کشور متولد می شود می تواند اقامت و تابعیت آن کشور را اخذ نماید. اصل خاک بیشتر در کشورهای مهاجرپذیر پذیرفته شده است. کشور آلمان هم ازاین قاعده مستثنی نخواهد بود و قوانین و مقررات خاص خود را برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد دارا می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و همچنین اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان می توانید به وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در امر مهاجرت حامی شما عزیزان می باشد.

منابع:

www.en.m.wikipedia.org/germany

www.justlanded.com/germany

www.expatica.com

www.sachsen.de

www.loc.gov/citizenshipbithgermany

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *