اخذ تابعیت از طریق تولد در لهستان

اخذ تابعیت از طریق تولد در لهستان به چه نحوی است؟ فرزندی که در لهستان به دنیا بیاید می تواند تابعیت بگیرد ؟ تابعیت کشور لهستان بر اساس سیستم خون می باشد یا خاک ؟

در این مقاله برای شما عزیزان در رابطه با اخذ تابعیت از طریق تولد در لهستان صحبت می کنیم. پروسه ی اخذ تابعیت  امر مهمی است  به همین دلیل اخذ تابعیت از طریق تولد در لهستان همه ساله مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار می گیرد و باید توجه داشته باشند برای اخذ تابعیت از طریق تولد در لهستان بهتر است در اول امر اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایند تا بتوانند تصمیمات لازم را در اخذ تابعیت از طریق تولد در لهستان بدست آورند به همین دلیل در این مقاله ما برای شما از اخذ تابعیت از طریق تولد در لهستان صحبت می کنیم .

بهتر است بدانید طبق قانون کشور لهستان فرزند با تولد از پدر و مادر ی که دارای تابعیت لهستانی می باشند ، تابعیت لهستانی را اخذ می نماید در ضمن لازم به ذکر است که اگر هر یک از پدر و مادر تابعیت لهستانی را دارا باشد کافی است .
همچنین اگر یکی از پدر و مادر شهروند لهستان باشد از طریق خون تابعیت به فرد منتقل می شود .نوع دیگری از اخذ تابعیت وجود دارد که اصطلاحا به آن سیستم خاک گفته می شود و این زمانی می باشد که فردی که در خاک لهستان به دنای آمده است دارای پدر و مادر نامعلوم و یا اینکه پدر و مادر او معلوم می باشند اما بی تابعیت یا آپاترید هستند در اینصورت کودک به موجب قانون لهستان تابعیت لهستانی می گیرد .
در ضمن امکان دارد رییس جمهور لهستان به صورت افتخاری به فرد اعطای تابعیت نماید این نیز یکی از راههای اخذ تابعیت لهستانی است. همچنین اگر فردی فرزند خوانده ی یک فرد لهستانی باشد تابعیت لهستانی اخذ می نماید و اگر فرزند خواندگی قبل از سن 16 سالگی تکمیل شود کودک ار لحظه تولد تابعیت اخذ می کند.
بهتر است بدانید کودکی که حداقل یکی از والدین او شهروند کشور لهستان هستند در هنگام تولد تابعیت لهستانی اخذ می نماید با این توصیف والدین حق انتخاب تابعیت کشور خارجی که یکی از والدین فرزند شهروند آن کشور می باشد را برای کودک انتخاب می نمایند در صورتی که ک.دک با توجه به قانون آن کشور بتواند تابعیت آن کشور را اخذ کند. حال برای اینکه کودک تابعیت رسمی کشور لهستان را اخذ نماید پدر و مادر این کودک باید درخواستی مبنی بر انتخاب تابعیت برای این کودک را به دفتر وایود  مربوط به محل اقامت خود برده و تحویل نمایند.
و لازم به ذکر می باشد اگر ازدواج افراد در یو اس سی ثبت نشده باشد این کودک باید به طور رسمی توسط فرد پدر تایید شود و اگر پدر شهروند لهستان باشد کودک هم می تواند تابعیت لهستانی را اخذ نماید . یک چنین تقاضایی باید ظرف مدت سه ماه از تاریخ تولد فرزند ثبت شود. این در خواست باید توسط  هردو پدر و مادر ارائه شود.
بهتر است بدانید وضعیت قبول مهاجرین در لهستان  همچنین وضعیت اعطای تابعیت به افراد در لهستان از طریق تولد در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و می توان گفت اعطای تابعیت آسان تر شده است اما افرادی که می توانند برای تابعیت لهستانی از طریق شناخته شدن حقوق تابعیت درخواست دهند خارجی هایی که در خاک لهستان به موجب مجوزهای قابل اجرا می باشند که در خلال سال های متمادی اقامت خود در کشور لهستان با جامعهی لهستانی عجین شده باشند  و حداقل بتوانند به زبان لهستانی صحبت کنند.
به موجب ماده 30 قانون تابعیت لهستان افراد زیر به عنوان شهروند لهستانی شناخته می شوند :
1-    فرد خارجی که به طور مداوم در لهستان به مدت سه سال سکونت داشته و اجازه اقامت ای سی برای اقامت طولانی مدت و یا اجازه اقامت دائم ساکن باشد و از درآمد پایدار و منظم در لهستان و نیز مالکیت قانونی به محل زندگی برخوردار باشد
2-    خارجی که به طور مداوم در لهستان به مدت حداقل دو سال ساکن بوده و سکونت داشته است که به خاطر مجوز سکونت در ارتباط با وضعیت پناهندگانی که در لهستان به آنها اعطا شده باشد
3-    فرد خارجی که به طور مداوم در خاک لهستان به مدت دو سال سکونت داشته است و به موجب مجوزسکونت اجازه ی اقامت ای سی برای یک اقامت طولانی مدت و یا اجازه ی اقامت دائم ساکت شده باشذ و با یک شهروند لهستانی به مدت حداقل 3 یال ازدواج نموده و یا اینکه فردی بدون تابعیت یا آپاترید بوده باشد .

لازم به ذکر است هر کودکی که در کشور لهستان متولد شود باید در اداره ی ثبت احوال تولد وی ثبت شود و این امر صرف نظر از ملیت پدر و مادر آن کودک می باشد . و اگر هیچ یک از والدین این کودک در محلی که اداره ی ثبت احوا مل تولد کودک را ثبت نموده ساکن نباشد اطلاع رسانی تولد ممکن است در یو اس سی مروبط به محل سکونت پدر یا مادر ثبت شود .
فرد باید مدارکی را برای ثبت تولد خود همراه داشته باشد که این مدارم را در ذیل به طور خلاصه توضیح می دهیم :
کپی خلاصه شده از سند ازدواج در صورتی که پدر و مادر این فرد ازدواج کرده باشند .
بیانیه ی کتبی از طرف دکتر یا فرد معتبر دیگر
گواهی تولد فرد مادر و سند ازدواج اگر پدر و مادر کودک طلاق گرفته اند شند طلاق و یا اگر فرد پدر فوت شده است یک کپی از گواهی فوت وی در صورتی که مادر مجرد یا بیوه می باشد .
اگر کودک تابعیتی غیر از لهستانی دارد گواهی تولد سندی بسیار ضروری برای قانونی کردن اقامت کودک در لهستان است.
افراد پس از آماده سازی گواهی تولد پدر و مادر باید از آن گواهی کپی بگیرند اگر کودک خارج از روابط زناشویی متولد شده و پدر کودک شناسایی نشود در روند آماده سازی گواهی تولد ، نام خانوادگی فرد مادر به عنوان نام خانوادگی کودک و همچنین به عنوان نام خانوادگی پدر وارد می شود .
در نهایت می توان گفت برای امر مهاجرت به لهستان علاوه بر اخذ تابعیت از طریق تولد در لهستان شما می تواند با کمک و راهنمایی از مشاورین حزفه ای به لهستان از راههای دیگری نظیر ، مهاجرت تحصیلی به لهستان ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لهستان و مهاجرت از طریق کاری به لهستان نیز اقدام کنید همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE در ارتباط باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *