اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج

اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج

اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج چه ویژگی هایی دارد؟آیا از شرایط اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج باخبر هستید؟مدارک مورد لازم برای اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج چیست؟مدت زمانی که برای اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج به طول می انجامد چقدر است؟هزینه ای که صرف اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج به چه میزان است؟آیا قصد مهاجرت به برزیل و اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج را دارید؟یا می خواهید از قوانین  مهاجرت کشور برزیل و دیگر کشورهای مهم دنیا اطلاع پیدا کنید ؟

برای گرفتن پاسخ سوالات خود با موسسه ی مشاوره ای MIE همراه باشید. که در ارتباط بودن با مشاوران مجرب موسسه ی مشاوره ای MIE هیچ سوالی بدون پاسخ نمی ماند.

برزیل : برزیل پنجمین کشور بزرگ دنیا است که زبان رسمی آن پرتقالی است و جمعیت مسلمان آن در سال ۲۰۱۱ حدودا یک میلیونو پانصد نفر بوده که می توانند آزادانه شعائر دینی خود را بجا بیاورند.

 

در نظام های حقوقی اکثر کشورها ازدواج از راههای اخذ تابعیت آن کشور ممحسوب می شد یعنی فرد ی که با تبعه ی کشوری ازدواج می کرد تابعیت آن کشور به وی تحمیل می شد بدون اینکه شخص متقاضی این تابعیت باشد.

در ایران در قانون مدنی آمده است که اگر یک زن خارجی با یک مرد ایرانی ازدواج کند تبعه ی ایران محسوب می شود در اینجا تابعیت ایران به این شخص تحمیل شده بدون اینکه اراده ی این فرد دخالتی در کسب این تابعیت داشته باشد.

در حال حاضر این نظام حقوقی در اکثر کشورها اصلا ح شده  و اخذ تابعیت کشورشان از طریق ازدواج را نیز منوط به درخواست تبعه ی خارجی کرده اند.

در برزیل قانونی وجود دارد که می گوید ازدواج اتباع بیگانه با تبعه ی برزیلی موجب اخذ تابعیت نمی شود شاید این قانون برای این است که اتباع برزیلی فقط با یکدیگر ازدواج کنند و از ازدواج اتباع برزیلی با اشخاص خارجی جلو گیری شود .

از آنجایی که اقامت با تابعیت تفاوت دارد  ازدواج شخص خارجی با یکی از اتباع برزیلی موجب اخذ مستقیم تابعیت  نمی شود بلکه  فرد بعد از ازدواج مدارک لازم را به اداره ی مهاجرت ارائه می نماید و متقاضی اخذ اقامت در برزیل می شود و طول مدت اخذ اقامت نیز بستگی به این دارد که شخص خارجی با تبعه ی برزیلی ازدواج کرده یا مقیم برزیلی.

اگر با یک تبعه ی برزیلی ازدواج کرده با شد مدت زمانی که نیاز هست برای اخذ اقامت ۳ تا ۶ ماه است ولی اگر با یک فردی که مقیم کشور برزیل است ازدواج کرده باشد این مدت زمان حدودا به ۴سال افزایش میابد که این در مورد اکثر کشورها صدق می کند بعداز درخواست اخذ اقامت در برزیل و ارایه ی مدارک به اداره ی مهاجرت برزیل اقامت یکساله به فرد داده می شود که این اقامت با درخواست فرد برای بار دوم به مدت ۳ یا ۵ سال تمدید خواهد شد سپس این اقامت بعداز اتمام مدت به اقامت دائم تبدیل می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت برزیل از طریق ازدواج : ترجمه ی رسمی تمام صفحات شناسنامه ترجمه ی رسمی کارت ملی و ترجمه ی رسمی گواهی عدم سوء پیشینه  به انضمام فرمهای تقاضای اخذ اقامت برزیل .

مزایای اقامت دربرزیل :  امکان خرید اموال منقول وغیر منقول در کشور برزیل – امکلن اخذ وام سرمایه گذاری با سود کم – امکان اشتغال به کار در برزیل – امکان انتقال ارز به کشور برزیل – دارندگان پاسپورت برزیل بدون اخذ ویزا می توانند به ۱۵۵ کشور جهان حتی کشورهای حوزه ی ویزای شنگن  سفر کنند

اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج به طور مستقیم امکان پذیر نمی باشد و بر عکس برخی از کشورها تابعیت برزیل از طریق ازدواج به شخص تحمیل نمی شود اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج منوط به درخواست شخص متقاضی است و برای اخذ تابعیت ابتدا اقامت ۱ ساله سپس اقامت ۳ یا ۵ ساله به فردداده می شود بعد از اتمام این مدت اقامت دائم و با درخواست متقاضی به اخذ تابعیت تبدیل می شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت موسسه مشاوره ای MIE مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *