اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج

اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج کاملا یک مسئله حقوقی است و نیاز به مشاوره حقوقی در خصوص اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج با مشاوران حقوقی مجرب دارد. موسسه مهاجرتی ملک ÷ور همانطور که از نامش مشخص است یک موسسه مهاجرتی می باشد و آماده مشاوره حقوقی در خصوص اخذ تابعیت در کشور مجارستان از طریق تولد و ازدواج می باشد. اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج امکانپذیر است اما شرایط و مراحل خاص خود را دارد که احتیاج به مشاوره حقوقی دارد. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شما را در این مسیر مشاوره و راهنمایی می نماید و برای اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج راهنماییهای لازم را ارائه می نماید تا بتوانید به پاسخ سوالات خود در زمینه اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج برسید و چنانچه شرایط اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج را دارا هستید می توانید با استفاده از مشاوره مشاوران حقوقی موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE اهداف خود را محق سازید. آیا راه های اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج را می دانید؟آیا از قوانین اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج اطلاع دارید؟ 

اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و اساساً رابطه ای است که فی مابین یک دولت و یک شخص حقیقی یا حقوقی علقه ای ایجاد می نماید که براساس آن شخص به یک کشور منتسب می گردد . این رابطه دارای سه عنصر سیاسی بودن ، معنوی بودن و حقوقی بودن می باشد .مهم ترین وجه اخذ تابعیت  ، اخذ تابعیت از طریق تولد است که در این حالت تابعیت از طریق تولد حاصل می شود و این امر غیرارادی می باشد.

اخذ تابعیت از طریق تولد دارای دو شکل است

الف) اخذ تابعیت از طریق تولد( خاک)                                 ب) اخذ تابعیت از طریق خون

اخذ تابعیت از طریق خاک یا اخذ تابعیت از طریق تولد بدین معناست که شخص با تولد در یک کشور می تواند تابعیت آن کشور را اخذ کند . در مورد بسیاری از کشورها اخذ تابعیت از طریق تولد در آن کشور نیست ؛ بلکه از طریق خون می باشد؛ یعنی رابطه نسبی با پدر و مادر منتقل می شود . البته منظور از تابعیت از طریق خون غالباً از طریق پدر می باشد . در حال حاضر در مواد قانون مدنی ایران نیز به گونه ای مقرر گردیده است که تولد از پدر ایرانی منجر به اخذ تابعیت از طریق تولد می گردد ، لیکن در مورد تولد اتباع بیگانه که از پدر ایرانی نیستند شبهه وجود دارد و رویه بر آن است که شخص ، شناسنامه  (تابعیت) ایرانی را اخذ نمی کند . تولد در کشور مجارستان منجر به اخذ تابعیت این کشور نمی شود.

به این مفهوم که در کشور مجارستان تولد مسبب اخذ تابعیت نمی شود ، لذا سیستم اخذ تابعیت در این کشور خون می باشد . البته شایان ذکر است که سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد در بسیاری از کشورها مدام در حال تغییر است ، برای مثال در کشور انگلستان تا چند سال پیش سیستم اخذ تابعیت از طریق خاک بود و حتی اگر طفلی در کشتی یا هواپیمای انگلستان به دنیا می آمد انگلیسی محسوب می شد ؛ لیکن این موضوع تغییر کرد و اکنون سیستم اخذ تابعیت انگلستان خون می باشد.

در خصوص تابعیت و تفاوت آن با اخذ اقامت ، نکات حقوقی را اینجانب گردآوری نموده و در قسمت خاص خود در وب سایتمان قرار دادیم

اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج

در نظام حقوقی اکثر کشورهای جهان ، یکی از راههای اخذ تابعیت  ازدواج می باشد . در نظامات سابق حقوقی ، ازدواج با یک مرد موجب تحمیل تابعیت می گردید .  برای مثال در نظام حقوقی ایران ودر قانون مدنی مقرر شده است که اگر یک بانوئی با یک مرد ایرانی ازدواج کند ، تابعیت ایرانی به آن بانو اعطا می شود و اگر زوج (مرد) خارجی با زن ایرانی ازدواج کند ، این ازدواج قطعاً منجر به اخذ تابعیت نمی گردد . لیکن این وضع حقوقی در اکثر کشورهای دنیا تغییر نموده است . اکنون اگر شخصی با یک نفر در کشوری ازدواج کند می تواند اقامت کشور مجارستان را اخذ کند و پس از مدتی که از اقامت بگذرد ، این اقامت تبدیل به تابعیت شود . برای اخذ اقامت کشور دیگر از طریق ازدواج معمولاً شخص بایستی یک سری فرم های خاص را تکمیل کند و همچنین اینکه مدارکی را تحویل نماید تا بتواند اقامت آن کشور را اخذ کند.در مورد کشور مجارستان هم در صورتی که شما با یک نفر ازدواج کردید که تبعه آن کشور هست می توانید برای اقامت این کشور تقاضا نمایید ؛ البته به یاد داشته باشید اقامت با تابعیت فرق می کند و معمولاً طول مدت دریافت ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور دیگر فرق می کند .به بیان دیگر اگر فرضاً شما با یک آمریکایی ازدواج کنید (تبعه آمریکا) طول مدت دوره ای که اخذ ویزای همسر طول می کشد حدود شش ماه تا یک سال و نیم است ، لیکن برای شخصی که گرین کارت آمریکا دارد اگر بخواهد همسرش را به آمریکا بیاورد حدود سه تا چهار سال است..

در کشور مجارستان هم نظیر آنچه در فوق شرح دادیم تفاوت وجود دارد که شما با یک تبعه ازدواج کنید و یا با کسی که فقط اقامت دارد .البته در بسیاری از کشورها پروسه برای هیچ یک از موارد (چه همراه برای تبعه و چه همراه برای مقیم) بیش از یک سال نخواهد بود. در مورد کشور مجارستان باید مدارک شما را بررسی کنیم تا بتوانیم تعیین کنیم که طول مدت اخذ اقامت از طریق ازدواج برای شما چه مقدار است؟ .نکته حائز اهمیت این است که مؤسسه مهاجرتی MIE تنها یک مؤسسه مهاجرتی است و مقصود از اخذ اقامت ازدواج یا اخذ تابعیت از طریق ازدواج تنها انجام امور مشاوره حقوقی مربوط به این امر است ودر خصوص انتخاب زوج و یا زوجه خدماتی ارایه نمی نماید و ما در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را پذیرا نیستیم.

حتی اگر شما بخواهید دعوائی را علیه زوج یا زوجه در کشور ثالث اقامه کنید ما می پذیریم و امور حقوقی مربوط به آن را انجام می دهیم.

احکام صادره از کشورهای دیگر گاهاً در ایران قابلیت اجرا دارد و همچنین احکامی که در ایران جهت کشور ثالث صادر می شود

به هر ترتیب چنانچه در مورد امور حقوقی ازدواج در خارج از کشور ، ازدواج با تبعه خارجی ، آثار ازدواج با مقیم کشور مجارستان ، دعوا علیه زوج یا زوجه ، اخذ اقامت از طریق ازدواج مجارستان و این گونه مسائل حقوقی سؤال دارید ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا در صورت امکان به شما کمک کنند

شما می توانید هم از طریق ارتباط تلفنی هم مشاوره حضوری با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل نمایید و نیز می توانید در خصوص اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج با موسسه مهاجرتی  MIE مشاوره حضوری داشته و از مشاوره هایشان بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *