اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان

اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان

اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان 2018 چگونه است؟ اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان را چگونه می توان دریافت کرد؟ جهت اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان چه مدتی را باید در این کشور اقامت داشت؟ هزینه های زندگی در کشور آلمان به چه صورتی است؟ آیا ازدواج همجنس گرایان در کشور آلمان امری قابل قبول است؟ برای اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان می توان با یک تبعه آلمانی ازدواج کرد؟

همانطور که می دانیم هر کشوری قوانین و مقررات خاص خود را برای اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان دارا می باشد که کشور آلمان هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود چه بسا ممکن است کشور آلمان قوانین و مقررات ویژه ای را برای ازدواج اعمال کنند.با توجه به قوانین ویژه برای اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان موسسه مهاجرتی MIE در این مقاله سعی دارد شما را در زمینه ی اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان آشنا سازد و به سوالات شما در زمینه تابعیت و اقامت کشور آلمان پاسخ دهد.

موسسه مهاجرتی MIEاین امکان را دارد که شما را در امر مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت راهنمایی و مساعدت نماید . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه مهاجرتی MIE مراجعه نمایید .

کشور آلمان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد افرادی که تابعیت کشور آلمان را اخذ می کنند برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا نیاز به ویزا ندارند .

راه های اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان متعدد است و یکی از این راه ها ازدواج است که فرد می توانند با ازدواج با یک تبعه آلمان اقامت و تابعیت آن کشور را اخذ کند .

طبق قوانین کشور آلمان اگر یک فرد غیر آلمانی با فردی که تبعه آلمان ازدواج کند می تواند تابعیت و اقامت کشور آلمان را اخذ نماید .

شخصی که تبعه ی  کشور آلمان است  و قصد ازدواج با یک تبعه خارجی را دارد باید اثبات کنند که درآمد کافی برای تامین زندگی خود و همسرش را دارد .

شخص خارجی که قصد ازدواج با یک تبعه آلمانی را دارد و همچنین قصد اخذ تابعیت و اقامت از این طریق را دارد باید حداقل مدرک زبان آلمانی تا سطح a1 را دارا باشد .

شخص  خارجی  که با یک فرد تبعه ی آلمان ازدواج می کند پس از ازدواج باید درخواست اخذ تابعیت کشور آلمان را نماید چون در غیر اینصورت تابعیت اعطا نمی شود .

فرد متقاضی ازدواج با یک تبعه آلمانی پس از ازدواج برای دریافت ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نمایند و مدارک ثبت ازدواج و تقاضای ویزا برای کشور آلمان را ارائه نماید .

پس از اینکه مدارک بررسی شد و مورد تایید قرار گرفت و مدارک شغلی و درآمد به شخص تبعه  آلمان نیز مورد تایید قرار گرفت ویزای ازدواج صادر می شود .

پس از اینکه ویزای ازدواج کشور آلمان صادر شد فرد می تواند وارد کشور آلمان شود و در آنجا اقامت داشته باشد همچنین امکان کار و زندگی برای فرد در کشور آلمان فراهم می شود و فرد از تحصیلات رایگان برخوردار خواهد شد .

متقاضی پس از اقامت سه ساله در کشور آلمان می تواند اقامت دائم آلمان را اخذ نماید شخصی که با یک تبعه آلمانی ازدواج می کنند پس از گذشت دو سال از ازدواجشان به شرطی درخواست تابعیت فرد را می پذیرند که فرد قبل از ازدواج ۳ سال در کشور آلمان اقامت داشته باشد .

ازدواج با یک تبعه آلمانی (مرد یا زن )به طور خودکار باعث ایجاد تابعیت می شود این نکته حائز اهمیت است که برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج باید دو سال از زمان ازدواج گذشته باشد و بعد امکان درخواست اخذ تابعیت به وجود می آید .

فرد غیر اتحادیه اروپا که قصد ازدواج با یک تبعه آلمان را دارد می تواند از طریق ویزای توریستی وارد کشور آلمان شده و در کشور آلمان با فرد تبعه مورد نظر خود ازدواج کند و اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید .

این ویزا معمولا که سه تا شش ماه معتبر است و بعد از آن فرد می تواند با ارائه مدرک ازدواج برای اقامت و اخذ تابعیت کشور آلمان اقدام کنند .

وقتی فرد با یک تبعه آلمان ازدواج می کند به طور معمول از اجازه اقامت در کشور آلمان بهره مند می شود .

وقتی شخص خارجی با یک تبعه آلمانی ازدواج کرد و اقامت و تابعیت کشور آلمان را  اخذ کرد اگر فرد آلمانی فوت کند تمام حقوق بازنشستگی و اموال فرد به همسرش منتقل می شود .

اگر فردی قبلا  ازدواج کرده باشد و مجدد بخواهد با یک فرد تبعه آلمانی ازدواج کنند باید ملغی شدن همه ی ازدواج های قبلی خود را اثبات کنند مثل گواهی فوت همسر یا حکم طلاق .

از نظر قانون آلمان ازدواج در کشور آلمان تنها در دفتر ثبت معتبر است و مراسم کلیسا در صورت دلخواه ممکن است بعدا برگزار شود .

این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد . موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE هرگونه اقدام مهاجرتی در زمینه اخذ تابعیت از طریق ازدواج را برای شما عزیزان توضیح داده است .

برای اینکه شما بتوانید شهروند آلمانی باشید باید به مدت ۶ سال به طور قانونی در کشور آلمان اقامت داشته باشید و دارای شرایطی باشید که توضیح داده شد .

بهترین شهرهای کشور آلمان برای مهاجرت کار و زندگی شهرهای فرانکفورت، مونیخ ،هامبورگ ،دوسلدورف، کلن،استوتگارت، برلین ،اسن،برلن،دورتموند می باشد.

 

در رابطه با هزینه های زندگی در کشور آلمان بهتر است بدانید هزینه ی زندگی در کشور آلمان کاملا متفاوت است . و هر ایالت با ایالت  دیگر کاملا فرق می کند البته باید این نکته را در نظر داشت که هزینه زندگی در کشورهای مختلف با توجه به سطح زندگی افراد کاملا متفاوت است ولی در کل می توانیم اینگونه بیان کنیم که هزینه زندگی در برلین به صرفه تر از هامبورگ و همچنین هزینه زندگی در هامبورگ به صرفه تر از فرانکفورت می باشد .

در قانون کشور آلمان آمده است که کودکانی که پس از ژانویه ۲۰۰۰ در کشور آلمان متولد شده اند و والدین آنها نیز آلمانی باشند و ۸ سال  به طور دائم در کشور آلمان سکونت داشته باشند می توانند تابعیت آلمان را اخذ نمایند .

اگر شخصی تابعیت کشور دیگر را دارا باشد و به اخذ تابعیت کشور آلمان را داشته باشد باید تابعیت سابق خود را سلب نماید و بعد تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید .

اگر فردی در کشور آلمان اقامت دائم داشته باشد و قصد اخذ تابعیت کشور آلمان را نیز داشته باشند پروسه دریافت اخذ تابعیت هشت سال به طول می انجامد که می توان گفت بهترین گزینه برای اخذ تابعیت ازدواج با یک تبعه آلمانی است که می تواند این پروسه را به حداقل برساند .

در رابطه با ازدواج همجنس گرایان در کشور آلمان درست است که کشور آلمان حق مشارکت در امور اجتماعی را به همجنسگرایان داده است اما ازدواج همجنسگرایان در قانون آلمان به رسمیت شناخته نشده است .

در کشور آلمان حداقل برای ازدواج ۱۸ سال است البته افراد زیر ۱۸ سال می توانند با رضایت والدین ازدواج کنند اما نباید سن آنها کمتر از ۱۶ سال باشد در غیر این صورت افراد کمتر از ۱۶ سال با مشورت دادگاه خانواده می توانند ازدواج نمایند .

آلمان به آلمانی نام رسمی جمهوری فدرال آلمان است .

پایتخت کشور آلمان شهر برلین است.

نوع حکومت کشور آلمان فدرالیسم نظام پارلمانی جمهوری می باشد .

زبان رسمی مردم آلمان آلمانی می باشد .

واحد پول کشور آلمان یورو می باشد .

شهروندان کشور آلمان همانند سایر شهروندان اتحادیه اروپا در انتخابات برای پارلمان اروپا از حقوق حرکت آزاد و حق  رای برخوردار هستند .

کشور آلمان صنعتی ترین کشور جهان است و جزء ثروتمندترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا به حساب می آید .

کشور آلمان ۱۶ ایالت دارد که هر کدام قوانین خواسته خود را دارند و قانون هر ایالت  با ایالت دیگر کاملا متفاوت است .

کشور آلمان با کشورهای دانمارک لهستان، جمهوری چک، اتریش ،سوئیس، فرانسه ،لوکزامبورگ بلژیک و هلند همسایه است .

در نهایت می توان بیان کرد که کشور آلمان از لحاظ زندگی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و از نظر کار و تحصیل شرایط مناسب و مطلوبی را دارا می باشد از راه های متعدد می توان برای اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان اقدام کرد که یکی از این راه ها ازدواج است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم .

برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تابعیت مضاعف را می پذیرند اما در مورد کشور آلمان می توان گفت که کشور آلمان تابعیت مضاعف را نمی پذیرد .

نکته حائز اهمیتی که در مورد کشور آلمان وجود دارد این است که کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد که فرد متقاضی میتواند با داشتن ویزای شنگن به راحتی بدون اخذ ویزا به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کند و محدودیت کاری و زندگی برای سایر کشورهای عضو شنگن وجود ندارد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت می توانید به سایت موسسه مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و یا دفاتر همکار موسسه مهاجرتی MIE مراجعه کنید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *