اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا

اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا

اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا چگونه صورت می گیرد؟آیا میتوان از طریق ازدواج اقامت و تابیعت کشور ایتالیا راگرفت؟چگونه میتوان از طریق ازدواج اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا را به دست آورد؟آیا اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق ازدواج در کشورهای مختلف متفاوت است؟اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق ازدواج در قانون ایران به چه صورت است؟اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا چه مراحلی دارد؟هزینه ها برای اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا چه میزانی می باشد؟اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از چه راه های امکانپذیر است؟آیا اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا نیاز به مدرک تحصیلی خاصی دارد؟آیا درباره اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا اطلاعات لازم را دارید؟می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIEتماس حاصل نمایید.

اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا

 ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است.

امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید.

واحد پول کشور ایتالیا یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است.

جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶درصدمردمایتالیا مسیحی هستند .

 ایتالیا یکی از کشورهای پر جمعیت جهان است و یک کشور صنعتی در جهان محسوب میشود ایتالیا دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای میباشد اقتصاد اکشور ایتالیا  قوی است به طوری که دارای تولید ناخالص داخلی بالا و نرخ بیکاری پایینی است ایتالیا دارای جنبه های توریستی هم هست مردم ایتالیا به غذا اهمیت زیادی می دهند و در آشپذی دارای نو آوری خاصی هستند غذاهایی نظیر پیتزای اصیل ایتالیایی یا میگو سوخاری قیفی از غذاهای مورد علاقه مردم ایتا لیا است.

کشور ایران و ایتالیا به دلیل داشتن تاریخ و تمدن دیرینه دارای مشترکات تاریخی و فرهنکی بسیاری میباشند.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در ایتالیا

بر اساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج بین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند.کشور ایتالیا از این این قائده مستثنی نمی باشد.لذا چنانچه یکنفر با یک ایتالیایی ازدواج کند میتواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.

همسر خارجی یک شهروند ایتالیایی میتواند در صورت وجود شرایط زیر تابعیت ایتالیایی داشته باشد:

اگر یک ایرانی بخواهد با یک ایتالیایی ازدواج کند و در خارج از کشور باشد باید هم در کنسولگری کشور خود ثبت شود و هم در کنسولکری گشور ایتالیا  به ثبت برسد  واگر هر دو  خارج از کشور هستند برای ازدواج باید به کنسول کری ایتالیا مراجعه کننند.

کسی که با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کند اگر در ایتالیا باشد ۶ماه بعد  از ازدواج میتواند شهروند آنجا شود و اگر در خارج از کشو باشد ۳ سال پس از ازدواج میتواند شهروندآنجا شود بعد از ازدواج در ایتالیا میتواند اجازه اقامت بگیرد به این صورت که اجازه ماندن دارد و باسیتی این امر در یک دفتر آمار به ثبت رسمی برسد.اگر در خارج از ایتالیا باشد ۲سال بعد از ازدواج میتواند اقامت بگیرد و ۳سال بعد از ازدواج میتواند تابعیت  بگیرد اگر در این مدت صاحب فرزند شوند و یا فرزندی را به فرزند خواندگی قبول کنند  این مدت ۳سال تا نصف کاهش میابد.

اگر فرد در خارج از ایتالیا باشد از طریق کنسول گری محلی باید مدارک ذیل را اائه دهد:

۱-شناسنامه کامل(نام پدر و مادر تاریخ تولد و محل تولد)

۲-گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از مقامات محل(تایید پلیس ایتالیا که ۶ ماه قبل از درخواست مرتکب جرم در  ایتالیا نشده )

۳-فتوکپی کامل از پاسپرت متقاضی از کلیه صفحات

۴-ترجمه شده همه این مدارک در ۳نسخه وسوگند یاد کردن

اخذ تابعیت ایتالیا

همان طور که بیان شد بعد از ازدواج با فرد ایتالیایی شما میتوانید ۲سال بعد اقامت بگیرید و ۳ سال بعد از  ازدواج میتوانید تابعیت آن کشور را به دست آورید اما این نیازمند  درخواست میباشد.

از آگوست ۲۱۵ مدارک لازم در سایت وجود دارد و شخص متقاضی میتواند مدارک لازم را بگیرد  و برای کنسولگری ارسال کند  همه مدارک خودرا بایستی به زبان ایتالیای ترجمه کند و تحویل دهد ۲۰۰یورو هم برای فرم درخواست تابعیت باید پرداخت شود.

 مدارک و مستندات لازم براید اخذ تابعیت:

۱-ارایه گواهی ازدواج معتبر و داشتن تداوم زندگی تا صدور اقامت

۲-عدم محکومیت به جرایمی که حداگثر مجازات آن بیش از ۳ سال حبس باشد و در جرایم غیر سیاسی عدم وجود محکومیت بیش از ۱ سال

۳-عدم وجود مانع امنیتی

۴-گواهی تاریخ اقامت قانونی در ایتالیا(به ضمیمه تمر مالیاتی)

۵-گواهی ازدواج صادره از شهرستان ایتالیایی که در آن ازدواج مربوطه به ثبت رسیده(یا گپی سند ازدواج)

۶-گواهی حقوقی شهروندی همسر ایتالیایی(به ضمضمه تمر مالیاتی)

۷-گواهی مبنی بر عدم وجود اتهام در دادگاه منطقه ای که متقاضی اقامت دارد توسط دادستانی

۸-رونوشت مصدق اجازه اقامت(به ضمضمه تمر مالیلتی)

بعداز ازدواج با یک تبعه ایتالیایی توسط هر کشوری فرد به رسمیت شناخته میشود و از آن میتوان استفاده کرد و برای  کشورهای مختلف ویزا گرفت.برای ثبت ازدواج به صورت رسمی میتوان از طریق کنسول گری اقدام کرد یا بعد از رفتن به ایتالیا در ایتالیا این کار را انجام داد..

.در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با مرد یا زن آن کشور متفاوت است.

لیکن در مورد کشور ایتالیا، ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود.

لازم به ذکر است در نظام حقوقی بعضی کشورها نظیرایران ازدواج دارای اثار تحمیلی تابعیت میباشد.

برای مثال:در  بند۶ ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خودبه خودایرانی حساب میشود.حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست.

همچنین است در کشور ایتالیا که ازدواج با شخص ایتالیایی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت میباشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گرد.

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با ارائه اطلاعات ارزشمند به متقاضیان اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق ازدواج  سعی دارد چگونگی اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق  ازدواج را  به متقاضیان اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا ازطریق ازدواج ارائه کند.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE از طریق مشاوران خود به صورت رایگانسعی دارد  با ارائه اطلاعات و اخبار صحیح شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *