اخذ ویزای ایران

اخذ ویزای ایران برای توریست های خارجی و افرادی که علاقمند به بازدید از کشورمان هستند، دارای شرایط خاصی است. آیا از شرایط اخذ ویزای ایران اطلاع دارید؟ برای اخذ ویزای ایران چه مراحلی را باید طی کرد؟ آیا اخذ ویزای ایران دارای هزینه است؟ اخذ ویزای ایران برای اهالی چه کشورهایی مشکل تر است؟ آیا اخذ ویزای ایران برای شهروندان همه کشورها ممکن است؟ چگونه می توان به سریع ترین روش ممکن اخذ ویزای ایران را ترتیب داد؟

کشور زیبا و پهناور ایران در جنوب غربی آسیا و در منطقه خاورمیانه قرار دارد. ایران خاستگاه نخستین اقوام آریایی است که منشا تمدنهای با شکوه و قدرتمند پارسیان بود. ایران در شمال با کشورهای ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان و در غرب با ترکیه و عراق در جنوب با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و در شرق با پاکستان و افغانستان دارای مرزهای مشترک آبی و خاکی است. (این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

ایران دارای بزرگترین ذخایر سوخت فسیلی گاز و نفت است، و دارای بزرگترین معادن سنگ و روی و آهن و دیگر منابع معدنی دنیا می باشد. همچنین بواسطه سابقه فرهنگ و تمدن هزاران ساله این کشور یکی از قطب های مهم و جذاب گردشگری دنیا می باشد و مقصد بسیار زیبایی از همه لحاظ برای بازدید کنندگان کشورهای دیگر دنیا است. و نیز بدلیل موقعیت استراتژیک در منطقه و ذخایر عظیم مکانی مناسب برای سرمایه گذاری در تمامی زمینه های ذکر شده است.

تهران پایتخت اداری سیاسی و اقتصادی ایران  میباشد و جز بزرگترین شهرهای این کشور است، طبق سرشماری مرکز آمار ایران تا بهمن ماه ۱۳۹۴ جمعیت ایران بالغ بر ۷۹میلیون نفر بوده است، این کشور یکی از غنی ترین کشورهای دنیا از لحاظ فرهنگی و قومی است و همچنین چهار فصل بودن ایران باعث جذابتر شدن این کشور برای گردشگران خارجی گردیده است.(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

کشور ایران هم به مانند دیگر کشورها در بخش جذب سرمایه از طریق توریست و سرمایه گذاری خارجی برنامه های گسترده ای دارد و دولت ایران شرایط و برنامه ریزیهای گسترده ای در این زمینه فراهم آورده است.

برای اخذ انواع روادید ایران میتوانید با روشهای زیر اقدام نمایید:

ویزای توریستی | ویزای تجاری | ویزای فرودگاهی  | ویزای بلند مدت  | ویزای چند بار ورود به ایران

شرایط اخذ روادید ایران:

شما به عنوان میزبان و دعوت کننده میتوانید به بخش روادید وزارت امور خارجه مراجعه کرده و برای ثبت نام ویزای ایران و اخذ روادید ایران اقدام کنید اما در نظر داشته باشید که اگر توسط یکی از آژانسهای مسافرتی که دارای مجوز اخذ ویزا باشند اقدام کنید، زمان دریافت ویزا برای میهمانتان کوتاه تر خواهد بود.(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

آژانس های مسافرتی دعوتنامه ای برای شخص دعوت شونده ( میهمان ) صادر میکنند که در صورت موافقت بخش روادید وزارت امور خارجه ایران، شماره تایید به آژانس مسافرتی اعلام گردیده و میهمان میتواند با مراجعه به کنسولگری ایران و ارائه کد تایید ویزای ایران، ویزای توریستی ایران و یا ویزای تجاری ایران خود را دریافت نماید.

مدت زمان ارائه شماره تایید ویزا ( کانفرمیشن نامبر یا رفرنس نامبر) از طرف وزارت امور خارجه، بین ۷ الی ۱۰ روز کاری زمانبری خواهد داشت که در حالت درخواست ویزای فوری ایران این زمان به ۳ الی ۴ روز کاهش می یابد.

اعتبار ویزای ایران ۳ ماه می باشد که با این نوع ویزا، مسافرین و میهمانان می تواند به مدت ۳۰ روز در کشور ایران اقامت داشته باشند.

در صورتی که مسافرین و میهمانان تمایل داشته باشند که مدت بیشتر از ۳۰ روز در ایران اقامت داشته باشند، باید درخواست تمدید ویزای ایران دهند.

توجه داشته باشید که دولت ایران در صدور و یا عدم صدور روادید اتباع خارجی مختار است.

اقامت بیش از مدت تعیین شده در روادید کشور ایران، خلاف قوانین و مقررات ایران میباشد.

دارندگان روادید پس از ورود به خاک کشور ایران ملزم به رعایت قوانین و مقررات این کشور خواهند بود.

محل اخذ ویزای ایران باید توسط شخص دعوت شونده ( میهمان ) مشخص شود.(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

 

شرایط اخذ ویزای بلند مدت | ویزای ۳ ماههویزای ۶ ماههویزای یکساله ایران:

مسافران و میهمانانی که تمایل به اخذ ویزای بلند مدت ایران را دارند، باید شرایط زیر را داشته باشند؛

برای اخذ روادید ۳ ماهه ایران > داشتن سه ویزای یکماهه ایران

برای اخذ روادید ۶ ماهه ایران > داشتن ۲ ویزای سه ماهه ایران

برای اخذ روادید یکساله ایران > داشتن ۲ ویزای ۶ ماهه ایران

دریافت ویزای مولتی یا ویزای کثیرالمسافره ایران فقط برای افرادی که به صورت کاری به ایران سفر می‌کنند، امکان‌پذیر است. این ویزا با توجه به تعدد سفرهای فرد در سال گذشته با اعتبارهای متفاوتی صادر می‌شود. اعتبار ویزای مولتی یا ویزای کثیرالمسافره ایران بسته به کشور تبعه خارجی و تعداد سفرهای انجام شده در سال قبل از درخواست ویزای مولتی، معمولا بین سه ماه، شش ماه یا یک سال متغییر است. این ویزا از چند جهت مزیت دارد. صرفه‌جویی در زمان و هزینه برای دریافت ویزا در دفعات متعدد از مزایای این ویزا می‌باشد. همچنین با داشتن این ویزا نگرانی از مشکلات عدم دریافت ویزا از میان خواهد رفت.(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

مدارک لازم برای دریافت ویزای کثیرالمسافره ایران(ویزای مولتی ایران) به شرح زیر است:

اصل نامه درخواست شرکت با سربرگ، مهر و امضا رسمی مدیر عامل شرکت مبنی بر درخواست صدور ویزا کثیرالمسافره ایران از وزارت خارجه و ذکر علت دعوت از ایشان.

روزنامه رسمی همراه با آخرین تغییرات شرکت.

تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول پاسپورت مسافر (اعتبار گذرنامه بالای ۶ ماه)

تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول شناسنامه میزبان

کپی صفحات پاسپورت ورود و خروج ایران در طول یکسال گذشته

لازم به ذکر است که مدت زمان ارائه کد ارجاع (کد رفرنس) برای این ویزا طولانی‌تر از ویزای توریستی ایران خواهد بود.(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

مدارک لازم جهت اخذ روادید توریستی ایران:

  • مشخصات شخص دعوت کننده ( میزبان )
  • آدرس محل کار و منزل + شماره تماس محل کار و منزل
  • اسکن رنگی صفحه اول شناسنامه شخص دعوت کننده ( میزبان )
  • شماره ملی شخص دعوت کننده ( میزبان )
  • اسکن رنگی گذرنامه شخص دعوت شونده ( میهمان )
  • آدرس مکان اقامتی شخص دعوت شونده ( میهمان )

مدارک لازم جهت اخذ روادید تجاری ایران:

۱-  نام شرکت دعوت کننده

۲-  شماره ثبت شرکت دعوت کننده

۳-  موضوع دعوتنامه

۴-  آدرس و شماره تماس شرکت دعوت کننده

۵-  آدرس و شماره تماس منزل مدیر عامل

۶-  اسکن روزنامه رسمی دعوت کننده

۷-  اسکن دعوتنامه بر روی سربرگ شرکت به همراه مهر رسمی شرکت دعوت کننده

۸-  اسکن شناسنامه مدیر عامل شرکت دعوت کننده

۹-  اسکن گذرنامه شخص دعوت شونده ( میهمان )

۱۰-  آدرس مکان اقامتی شخص دعوت شونده ( میهمان )(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

ویزای ایران برای اتباع خارجی در فرودگاه:

*** برای دریافت ویزای توریستی ایران در فرودگاه، کشورهایی به غیر از اتباع کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا، کلمبیا، سومالی، بنگلادش، هندوستان، پاکستان، افغانستان، اردن و عراق میتوانند ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کنند و کشورهای نام برده شده باید حتما قبل از ورود به ایران به کنسولگری ایران مراجعه کرده و ویزای ایران را دریافت نمایند ***

*** اتباع کشورهای مصر، گرجستان، بولیوی، آذربایجان، ترکیه، لبنان و سوریه میتوانند بدون ویزا ایران و فقط با داشتن گذرنامه معتبر، مهر ورود به ایران را دریافت کنند ***

اتباع کشورهای خارجی می توانند از طریق آژانسهای مسافرتی و مراکز توریستی و پس از اخذ روادید به جمهوری اسلامی ایران سفر نمایند

متقاضیان روادید جهانگردی با ارائه مدارک زیر باید شخصاً به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران مراجعه نمایند(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

مدارک مورد نیاز جهت روادید

–  تکمیل یک برگ فرم درخواست روادید

– برای متقاضیان روادید جهانگردی ارائه شماره دعوتنامه (Reference) ارائه شده توسط آژانس مسافرتی معتبر و در مورد روادید زیارتی تقاضای کتبی متقاضی کفایت می کند.

– دو قطعه عکس بیومتریک جدید ۴*۳ تمام رخ، بدون کلاه، عینک تیره و پشت نویسی شده

– اصل گذرنامه معتبر متقاضی که باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد

– ارائه رسید پرداخت هزینه صدور روادید بر اساس هزینه های کنسولی

(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

 

به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران درصورت ضرورت می تواند متقاضی را برای مصاحبه دعوت بعمل بیاورد

تشخیص اعطای روادید با نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران می باشد و درصورت رد درخواست الزامی جهت اعلام رد  دلیل و دلائل به متقاضی از سوی نمایندگی نمی باشد.

ارائه مدارک، الزامی جهت صدور روادید ایجاد نمی کند و پاسخ به درخواست در زمان مقتضی اعلام می گردد.

– اتباع کلیه کشورهائی که دارای گذرنامه و اجازه اقامت معتبر در کشور محل اقامت می باشند، می توانند پس از ارائه مدارک لازم و اخذ روادید به ایران مسافرت کنند.

– اتباع کلیه کشورها که دارای گذرنامه معتبر می باشند می توانند برای مسافرت به مناطق اقتصادی آزاد کیش، قشم و چهار بهار روادید ۱۴ روزه را در مبادی ورودی مناطق مذکور اخذ نمایند.(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

– اتباع  خارجی زیر ۱۸ سال جهت اخذ روادید نیاز به ارائه اجازه نامه کتبی پدر که به تأیید نوتاری پابلیک (محاضر رسمی محلی) رسیده باشد، دارند.

– اتباع خارجی پس از ورود به مناطق آزاد در صورتی که قصد مسافرت به سایر نقاط کشور را داشته باشند می توانند به نمایندگی وزارت امور خارجه مستقر در همان منطقه مراجعه و طبق مقررات روادید لازم را دریافت نمایند.

– متقاضیان برای ورود یه سایر مناطق آزاد که فاقد مبادی مستقیم ورودی هوائی، دریائی و یا زمینی می‌باشند می بایست از طریق یکی از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور روادید مورد نیاز را دریافت نمایند.

– ایرانیانی که ترک تابعیت ننمودن اند (دارای شناسنامه و گذرنامه ایرانی می باشند) و در ضمن دارای گذرنامه خارجی و یا مدرک مسافرتی پناهندگی می باشند نمی توانند با مدارک مذکور به ایران مسافرت نمایند، اینگونه افراد می بایست گذرنامه جدید دریافت کرده و با گذرنامه ایرانی به کشور مسافرت نمایند.

– صدور روادید برای اتباع کلیه کشورها باستثناء فلسطین اشغالی (اسرائیل) براساس مقررات بلامانع است.

– درصورت رد درخواست روادید بهر دلیل  وجه پرداخت شده مسترد نمی گردد.(این مقاله با عنوان اخذ ویزای ایران متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *