اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان چگونه انجام می شود؟ از چه راه هایی می توان اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان را داشت؟ آیا اقامت دایم در انگلستان با اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان به دست می آید؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان چه مدارکی می باشد؟ آیا اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان برای هر کسی امکانپذیر است؟ اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. در حقیقت اگر شخصی تصمیم بگیرد اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان را دریافت نماید ، اگر نسبت به قوانین حقوق بین الملل خصوصی اشراف داشته باشد میتواند از آثار حقوقی مثبت آن بهره گیرد.

بنابراین دقت فرمایید اگر متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان می باشید می توانید این مقاله را مطالعه نمایید و اطلاعاتی مفید کسب کنید.

و سوالاتی از این دست که متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان می بایست پاسخ تمامی سوالات خود را بیابند و سپس در صورت امکان به طور قانونی با یک وکیل مجرب اقدام نمایند.

در تماس های متعدد تلفنی با مشاورین موسسه مشاوره ای  MIE مشخص گردید عده ی زیادی از سوالات متقاضیان در زمینه ی اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان می باشد. لذا گروه مشاورین موسسه مشاوره ای MIE بر آن شدند تا در این مقاله به سوالات شما عزیزان در مورد مسائل فوق پاسخ مختصری ارائه دهند.

چگونه و چه زمانی درخواست پذیرش بدهیم؟

همه­ی درخواست­های دانشگاه­های انگلستان از طریق بخش خدمات پذیرش دانشگاه­ها و کالج­ها (UCAS) یا یوکاس انجام می­شود. در وبسایت یوکاس به راحتی می­توانید فرم درخواست را پر کنید.

حتماً پیش از موعد مقرر درخواست بدهید بخصوص اگر می­خواهید در یکی از دانشگاه­های عالی رتبه انگلستان تحصیل کنید.

5 مرحله برای درخواست از طریق یوکاس وجود دارد:

 • ثبت­نام

 

  1. ابتدا و پیش از هر چیزی اطلاعات خود را در یوکاس ثبت کنید. این بخش بسیار ساده است فقط مطمئن شوید که همه­ی اطلاعات را درست وارد کرده­اید.
 • دوره­ی تحصیلی مورد نظر خود را بیابید

 

  1. احتمالاً در مهم­ترین مرحله باید دوره­ی مورد نظر خود را که قرار است سه یا سال­های بیشتری از زندگی خود را صرف آن کنید، بیابید. بخش جست­وجوی دوره «choosing a course» می­تواند سودمند باشد. به محض اینکه دوره­ای را پیدا کردید کد یا شماره­ی UCAS آن را یادداشت کنید زیرا هنگام پر کردن فرم درخواست به آن نیاز خواهید داشت.
 • یک دانشگاه پیدا کنید   وقتی فهرستی از دانشگاه­ها را پیدا کردید حتماً شماره­ی مخصوص UCAS آن را نیز یادداشت کنید.

 

  1. اکنون که دوره­ی مورد نظر خود را یافته­اید باید مطمئن شوید که در دانشگاه مناسبی تحصیل خواهید کرد. به مسائلی غیر از رتبه­ی دانشگاه نظیر محل آن، امکانات، اندازه و غیره نیز فکر کنید.
 • فرم درخواست را پر کنید

 

  1. در یک فرم 5 انتخاب مختلف را می­توان درخواست داد. با توجه به انتخاب خودتان می­توانید 5 دانشگاه مختلف را برای یک دوره یا 5 دوره­ی مختلف را در یک دانشگاه درخواست بدهید.
 • درخواست خود را ارسال کرده و منتظر پاسخ بمانید

 

 1. پس از ارسال درخواست خود به دانشگاه­ها وقت کافی برای رسیدگی به آن خواهید داشت.

دانشجویان بین­المللی غیراروپایی

 • دانشجویان بین­المللی اهل یک کشور غیراروپایی می­توانند درخواست خود را در هر زمانی بین 1 سپتامبر و 30 ژوئن در یک سال قبل از شروع سال تحصیلی خود به UCAS یوکاس ارسال کنند.
 • بااین­حال بسیاری از دانشجویان خیلی قبل­تر از 30 ژوئن ارسال می­کنند تاجایگاه­ها را از دست ندهند و برای مهاجرت، سفر و برنامه­ریزی برای محل سکونت وقت کافی داشته باشند.

دانشجویان بین­المللی اتحادیه اروپا

 • متقاضیان اهل یک کشور اروپایی باید مطمئن شوند که درخواستشان تا 15 ژانویه از سوی یوکاس دریافت می­شود، وگرنه تقاضای آن­ها به تأخیر خواهد افتاد. معمولاً تاریخ­های متفاوتی برای درخواست به دانشگاه­های آکسفورد و کمبریج و برای رشته­های طراحی و هنر و پزشکی وجود دارد. موعد درخواست دانشگاه­ها را در جدول آن می­توانید بیابید.
 • علاوه بر درخواست یوکاس، فراموش نکنید که واجد شرایط بودن خود را برای امکان دریافت هرگونه بورسیه­ی تحصیلی، وام و کمک هزینه­ی تحصیلی بررسی کنید.

درخواست پذیرش از دانشگاه و مهلت­های زمانی یوکاس (UCAS)

تمام درخواست­های دوره­های تمام وقت کارشناسی دانشگاه­های انگلستان از طریق یوکاس انجام می­شود. با صرف نظر از دوره یا دانشگاهی که به آن درخواست می­دهید، لازم است که از مهلت­های زمانی یوکاس نیز آگاه باشید زیرا با منقضی شدن مهلت ثبت­نام ممکن است درخواست شما نتیجه­ی موفقیت­آمیزی نداشته باشد.

بسیاری از کالج­ها نیز از طریق سیستم یوکاس جذب دانشجو می­کنند. علاوه بر دانشگاه­ها این مؤسسات کمک می­کنند که فهرستی بیش از 700 مرکز آموزش عالی را جمع­آوری کنیم.

اگر دانشجوی هنرهای نمایشی هستید ممکن است بخواهید به یک هنرستان عالی موسیقی (کنسرواتوار ) درخواست بدهید. درخواست پذیرش بسیاری از این مؤسسات باید از طریق کنسرواتوارهای یوکاس انجام شود.

ارسال درخواست برای دوره­های پاره­وقت کمی متفاوت است و لازم است که شما شخصاً با دانشگاه­ها تماس بگیرید تا از نحوه­ی درخواست پذیرش مطلع شوید.

اگر می­خواهید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنید، بعضی از دوره­ها از طریق سرویس UCAS’ UKPASS انجام می­شود و برخی نیز به صورت مستقیم درخواست داده می­شود.

مهلت­های زمانی یوکاس، تاریخ­های مهم ورودی 2017

 • مارس ـ سپتامبر 2016: در طول این مدت باید تحقیق کرده و دانشگاه و دوره­ی مورد نظر خود را انتخاب کنید. برنامه­های معرفی دانشگاه، کنفرانس­ها و نمایشگاه­ها یا همایش­ها بین ماه مارس و سپتامبر یا اوایل اکتبر برگزار می­شوند. شما باید در طی تعطیلات از دانشگاه­ها، کالج­ها و شهرهای دانشگاهی دیدن کنید. از اواسط ماه سپتامبر می­توان درخواست­های پذیرش را به یوکاس ارسال کرد.
 • 15 اکتبر 2016: مهلت ارسال درخواست (تا ساعت 18 به وقت انگلستان) به یوکاس برای کمبریج یا آکسفورد، پزشکی، دندانپزشکی یا علوم دامپزشکی یا پزشکی در هر دانشگاهی.
 • 15 ژانویه 2017: مهلت ارسال درخواست (تا ساعت 18 به وقت انگلستان) به یوکاس به جز رشته­های طراحی و هنر که در این موارد باید شخصاً از دانشگاه مورد نظر اطلاعات لازم را دریافت کنید. پس از این مدت زمان نیز شاید امکان ارسال درخواست وجود داشته باشد ولی پذیرش به تأخیر خواهد افتاد.

بسیاری از کالج­ها و دانشگاه­ها دانشجویان را تشویق خواهند کرد که خیلی قبل­تر از 15 ژانویه یا در اوایل نوامبر برای یک مدرسه یا کالج معمولی درخواست خود را ارسال کنند. در این صورت دانشگاه یا کالج فرصت خواهد داشت که وضعیت دانشجوها را بهتر بررسی و ارزیابی کند.

پیشنهاد میکنیم پیش از آنکه اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان را داشته باشید حتما قواعد و قوانین آن را خوب مطالعه نمایید تا خدایی ناکرده دچار مسایل و مشکلاتی نشوید.

در تماس با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE از آنها اطلاعات لازم و کافی را در زمینه ی راه های اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان اخذ نمایید. و مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای MIE با افتخار در خدمت شما و پاسخگویی تمامی سوالاتتان در زمینه ی حقوق داخلی و حقوق بین المللی با افتخار خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *