اخذ گرین کارت آمریکا

اخذ گرین کارت آمریکا از روش های مختلفی ممکن است. آیا علاقمند به اخذ گرین کارت آمریکا هستید؟ آیا می دانید از چه راه هایی می توان برای اخذ گرین کارت آمریکا اقدام  کرد؟ بهترین راه اخذ گرین کارت آمریکا کدام است؟ مدت زمان لازم برای اخذ گرین کارت آمریکا چقدر است؟ مراحل اخذ گرین کارت آمریکا چقدر طول می کشد؟ بهتر است برای اخذ گرین کارت آمریکا از چه روشی اقدام شود؟ دولت ایالات متحده چه روشی را برای اخذ گرین کارت آمریکا پیشنهاد می دهد؟ چه کسانی قادرند برای اخذ گرین کارت آمریکا اقدام کنند؟ آیا هر کس با هر موقعیتی می تواند برای اخذ گرین کارت آمریکا اقدام کند؟ آیا اخذ گرین کارت آمریکا با داشتن همراه ممکن است؟

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند کشور آمریکا را برای مهاجرت انتخاب کرده و خواهان بدست آوردن گرین کارت آمریکا میباشند.

دو اصطلاح داریم به نام های شهروندی یا همان داشتن تابعیت و دیگری به نام مقیم.کسانی که در کشور آمریکا زندگی میکنند یا تابع این کشور هستند و پاسپورت آنرا دارا هستند  ویا گرین کارت آمریکا را دارند ومقیم این کشور محسوب میشوند و در واقع اقامت دائم کشور آمریکا را دارا میباشند.

افراد برای اینکه گرین کارت را بدست آورند باید مدت سی ماه در آمریکا اقامت داشته و در طول پنج سال باید این سی ماه را پر نمایند بنا براین شخص باید هر سال مدت شش ماه در آمریکا زندگی کند تا گرین کارت را کسب نماید.فراد مقیم مانند شهروندان آمریکایی از کلیه ی حقوق و امکانات دولت آمریکا بهره مند هستند و فقط از حق رای برخوردار نیستند.

به هر ترتیب با توجه به اینکه افراد زیادی متقاضی دریافت گرین کارت آمریکا هستند،بر خود لازم دانسته شد تا به بیان بعضی از راههای  اخذ گرین کارت آمریکا پرداخته شود و عزیزان هموطن از  راههای متعددآن آگاه گشته و آن راهی را که با معیار و شرایطشان مطابقت دارد را  برای تقاضای کسب گرین کارت آمریکا برگزینند.

یکی از طرق کسب گرین کارت آمریکا،ازدواج است ،بدین شکل که اگر کسی با یک آمریکایی و در واقع تابع این کشور ازدواج کند،میتواند از طریق همسرش به آمریکا برود و پاسپورت آمریکایی داشته باشد منتهی خیلی سخت است و پروسه ی زمانی اش بسیار طولانی میباشد.

همچنین کسی که با شخص دارای گرین کارت ازدواج میکند میتواند از طریق همسرش دارای گرین کارت شود و به آمریکا برود که پروسه ی زمانی این هم بین سه تا چها سال است و طولانی میباشد.بنابراین بهتر است افراد با یکدیگر ازدواج نکنند و تنها نامزد کنند و از طریق ویزای نامزدی  که نام آن ویزای K1میباشد اقدام نمایند.

پروسه این ویزا بین شش تا یکسال طول میکشد و در صورتی که شرایط این ویزا مانند ملاقات داشتن با یکدیگر،داشتن عکس و ایمیل و سایر مواردی که بر این رابطه دلالت نماید را دارا باشند، منتهی به گرین کارت میشود و بسیار ساده تر و سریعتر از خود ویزای ازدواج میباشد.مدت این ویزا نود روز است و در این فرصت  متقاضیین باید ازدواج کنند.به فرزند زیر بیست و یک سال نامزد فرد آمریکایی نیز ویزای K2برای اخذ گرین کارت داده میشود بعد از ازدواج فرد میتواند برای فرزندش تقاضای گرین کارت نماید.

از طرق دیگر کسب گرین کارت آمریکا،از طریق خانواده است.نام این ویزا FBمیباشد.مطابق قوانین این کشور شخصی که   شهروند آمریکا است میتواند برای  افراد درجه ی یک فامیل خود که شامل همسر،فرزند زیر بیست و یک سال،پدر،مادر،خواهر،برادر و حتی فرزند بالای بیست و یک سال با پروسه ای طولانی تر نیز میشود،تقاضای گرین کارت دهد.که البته در مورد همسر و فرزند زیر بیست ویک سال به محض اینکه خود تابعیت را کسب نمود،میتواند  برایشان درخواست اقامت دهد و برای پدر و مادر حدود سه سال و برای خواهر و برادر حدود هشت سال باید از تابعیتش سپری گردد تا بتواند برای اینها درخواست گرین کارت نماید.

یکی دیگر از راههای اخذ گرین کارت آمریکا،ویزای EB1 است.که مطابق قوانین این کشور اشخاصی که دارای مهارتهای فوق العاده هستند و پیشنهاد کاری از شهروند آمریکایی را دارا هستند، میتوانند از این طریق اقدام نمایند که البته برای همسر و فرزندان زیر بیست و یکسالشان نیز میتوانند درخواست گرین کارت دهند.و باید ده شرط را دارا باشند که شامل این موارد میباشد.

۱-شخصی که در زمینه ی علمی،هنری،تجاری،ورزشی،آموزشی توانیی بسیار بالا و مهارت خاص و فوق العاده دارد.

۲ –برندگان جوایز ملی و بین المللی مانند ؛جایزه خوارزمی ،قهرمان المپیک،قهرمان جهان،جایزه ی نوبل،اسکار ،کن و مانند اینها

۳-عضویت در انجمن معتبر نخبگان یا گروهی خاص مربوط به تخصص شخص که نخبگان آن حوزه فقط میتوانند عضو آن انجمن باشند.

۴-انتشار مطلبی مربوط به شخص در جراید و یا رسانه های جمعی معتبر مانند مصاحبه یا بحث راجع به شخص و مانند اینها در جراید و رسانه های معتبر.

۵-مدرکی که نشان دهد شخص در هیات داوران برای بررسی کارهای علمی یا هنری و اهدا جوایز معتبر عضویت داشته است.

۶-مدرک و دلایلی که نشان دهند آثار هنری شخص  در نمایشگاه های بین المللی و یا گالری ها  و نمایشگاه های معتبر داخلی به نمایش گزارده شده است.

۷-نگارش مقالات در نشریات تخصصی معتبر و پر تیتراژ

۸-شخص دارای موفقیت های مالی در هنرهای موسیقی،تجسمی،نمایشی بوده و آن را ثابت نماید.

۹-داشتن سابقه ی رهبری و مدیریتی و اساسی در یک سازمان یا تشکیلات معتبر.

۱۰-مدرک و دلایلی که مثبت درآمد بالای شخص نسبت به اشخاص عادی در تخصص مربوط به خودش باشد.

اشخاصی که از این طریق میخواهند اقدام نمایند باید حداقل سه شرط از این ده شرط را دارا باشند تا بتوانند تقاضای گرین کارت دهند.کسی که از این راه اخذ گرین کارت نماید باید در همان حیطه ای که توانایی  و مهارتش را اعلام کرده ادامه دهد.این راه شرط سن و مدرک زبان و مدرک تحصیلی را ندارد.این روش در مدتی کوتاه به اخذ اقامت منتج میشود.

طریق دیگر برای اخذ اقامت آمریکا و در یافت گرین کارت آمریکا ویزایEB2 میباشد.این نوع ویزا برای اشخاصی است که پیشنهاد شغلی در آمریکا ندارند اما انسان ویژه ای هستند مثلا عضو گروه نخبگان یک کشوری هستند،اینگونه افراد میتوانند قاضای این ویزا را داده و گرین کارت آمریکا را کسب نمایند.

اما یک راه دیگر برای اخذ گرین کارت آمریکا،تقاضای ویزای کار یا EB3 میباشد.در این نوع ویزا شخص از یک شهروند آمریکایی پیشنهاد کاری دارد و افراد بدون تخصص در مشاغلی که نیاز به تخصص ندارند از قبیل کار در انبار یا رستوران یا افراد دارای تخصص در مشاغلی که نیاز به تخصص دارند مانند کاردان دندانپزشکی میتوانند تقاضای گرین کارت دهد،در واقع اگر  شغلشان مهارت نیاز داشته باشد ،باید آموزش حرفه ای ببینند و کسانی هم که کارهای غیر حرفه ای میخواهند انجام دهند کمتر از دو سال باید آموزش ببینند.در صورت دریافت ویزای EB3 شخص میتواند برای همسر و فرزند زیر بیست و یک ساله اش نیز درخواست ویزا و گرین کارت نماید.در این نوع ویزا شخص پس از اخذ اقامت باید در همان شغل مدت یکسال کار کند و باید دارای گواهی سلامت و عدم سوءپیشینه باشد.

راه دیگر برای اخذ گرین کارت آمریکا،ویزای Lمیباشد.این ویزا برای کسی است که در ایران شرکت داشته و این شرکت در آمریکا نیز شعبه دارد.حال شخص میتواند از طریق این ویزا کارمند شرکتش را از ایران به آمریکا ببرد و برایش ویزای L درخواست بدهد و از این طریق گرین کارت آمریکا را بدست آورد.

راه دیگر برای کسب گرین کارت آمریکا ویزای سرمایه گذاری یا EB5 است.در این روش فرد باید مبلغ پانصد هزار دلار آمریکا در یکی از پروژه های مناطق آمریکا مانند ساختن مدرسه یا خانه ی سالمندان و یا بخشی از یک بیمارستان  و مانند اینها سرمایه گذاری نماید و ده نفر را استخدام کند و مالیات و بیمه بدهد،باید گفت  به طور کلی این راه  شرایط سخت و پیچیده و البته تا حدودی ریسک پذیر ی را دارا میباشد.

یکی دیگر از راههای اخذ گرین کارت آمریکا ویزای سرمایه گذاری E 2 است که در این روش هم یک خارجی میتواند در آمریکا سرمایه گذاری کند و از این طریق گرین کارت آمریکا را تحصیل نماید.

از دیگر راههای اخذ گرین کارت آمریکا،لاتاری یا همان قرعه کشی گرین کارت است.دولت آمریکا سالانه از بین کسانی که متقاضی گرین کارت هستند ثبت نام به عمل آورده و پس از قرعه کشی نامه ای را برای برنده ی آن میفرستد و اعلام میدارد که برنده ی لاتاری شده است و میتواند گرین کارت آمریکا را داشته باشد و البته دولت آمریکا  سالیانه حدود ده هزار نفر از مردم دنیا را از طریق لاتاری موفق به تحصیل گرین کارت آمریکا مینماید.

یک راه دیگر برای کسب گرین کارت آمریکا،ویزای توریستی است.ویزای توریستی با توجه به تمام سختی هایی که برای اخذ آن وجود دارد اما میتواند راهی رای بدست آوردن گرین کارت باشد. مدت این ویزا سه ماه است و قابل تمدید به سه ماه دیگر را هم دارد.بنابراین؛این نوع ویزا ،قابلیت تبدیل به ویزای اقامتی را دارد.

اما ویزای تحصیلی یا ویزای F1 یکی دیگر و  از بهترین راههای اخذ گرین کارت آمریکا یا همان اقامت دایم میباشد.در کشور آمریکا،اشخاص میتوانند در کلیه ی مقاطع تحصیلی و در انواع رشته ها از جمله پزشکی ،  مهندسی و مدیریت  تحصیل نمایند.لازم به ذکر است که اشخاصی که میخواهند برای ادامه تحصیل در رشته های مدیریت و مهندسی به آمریکا بروند، حتما باید مدارک gmat را برای مدیریت و greرا برای مهندسی دارا باشند.به همراه شخص دانشجو در آمریکا نیز ویزای همراه  به نام ویزای F2 داده میشود که شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال میگردد.

به طور کلی مطابق قوانین دولت آمریکا راههای بسیار زیادی برای اخذ گرین کارت آمریکا وجود دارد که در اینجا سعی شد به تعدادی از آنها که شاید سوال بسیاری از شما برای یافتن راهی برای اخذ گرین کارت آمریکا  باشد اشاره شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *