اخذ گرین کارت از طریق تخصص

اخذ گرین کارت کشور آمریکا از راه های مختلفی ممکن است. آیا می دانید چگونه می توانید برای اخذ گرین کارت آمریکا اقدام کنید؟ آیا درباره راه های قانونی اخذ گرین کارت اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید که اخذ گرین کارت از طریق تخصص چگونه ممکن است؟ آیا از شرایط زندگی متخصصان با اخذ گرین کارت در آمریکا اطلاع دارید؟ آیا می دانید که با تخصص ویژه در کاری و با اخذ گرین کارت می توانید قانونی در آمریکا کار کنید؟ از میان راه هایی که برای اخذ گرین کارت وجود دارد، کاریابی یکی از بهترین راه هاست.

مجلس نمایندگان آمریکا با هدف جذب استعدادهای درخشان، قوانین مهاجرتی آمریکا را طوری طراحی کرده اند که شهروندان غیرآمریکایی با پیدا کردن شغل در اقامن ایالات متحدهرا به دست بیاورند. در این قوانین شرکت اسپانسر آمریکایی بایستی برای اقامت دایم آمریکا شما به اداره مهاجرت آمریکا درخواست دهد.. افیسر ویزا مشورت در انتخاب نوع ویزا را بسیار توصیه میکنند زیرا ویزاهای مهاجرتی طبقات گوناگون دارند و انتخاب طبقه مناسب در گرفتن گرین کارت آمریکا شما نقش بسزایی بازی میکند. شما میتوانید با اخذ اقامت دایم آمریکا برای همسر و فرزندان خود نیز اقدام کنید.

اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا به متقضیان هشدار میدهد که از جعل مدارک پرهیز کنند زیرا جریمه های نقدی سنگینی به همراه دارد.افیسرهای سفارت آمریکا سالیانه ویزای هزاران نفر از متقاضیان را رد می کنند زیرا دقت لازم در تهیه مدارک را نداشته اند. مشاوران  و وکلای تحصیل کرده موسسه مشاوره ای MIE پاسخگوی تمامی سوالات شما هم وطنان در زمینه اخذ اقامت آمریکا، مراحل و مدارک مورد نیاز آن هستند. در این مقاله ما به ویزای مهاجرتی کار میپردازیم و شرایط قانونی آن را بیان میکنیم.

قوانین کلی EB-2

ویزا مهاجرتی EB-2 برای کسانی مناسب است که مدرک حرفه ای از دانشگاه یا استعداد خارق العاده ای دارند. استعداد و توانایی آن ها بایستی در زمینه های علوم، هنر و تجارت باشد. برای اخذ ویزای EB-2 شما نیاز به دعوت نامه از کارفرمای آمریکایی و گواهی پذیرش از وزارت کار آمریکا را دارید. نامه گواهی از وزارت کار زمانی صادر می شود که کارفرمای شما ثابت کند هیچ آمریکایی صلاحیت و مهارت شغل شما را ندارد. گرفتم این گواهی دشوار می شود اگر شما رابطه فامیلی با کار فرما دارید یا شریک تجاری او هستید. تاییدیه وزارت کار برای اداره مهاجرت آمریکا بسیار با اهمیت است و از چندین ماه تا چند سال به طول می انجامد. طبقه EB-2 دارای سه گروه می باشد که در ادامه مقاله شما را با هر یکی از آن ها به همراه شرایطشان آشنا می کنیم.

 

گروه اول – این گروه شامل کسانی می شود که که دارای مدرک حرفه ای مانند کارشناسی ارشد به بالا هستند مانند دانشمندان، محققان و دانشجویان دکترا. افرادی که مدرک کارشناسی دارند به همراه پنج سال سابقه کار حرفه ای پس از آن نیز شامل این گروه می شوند. برای اثبات پنج سال سابقه کار، شما نیاز به گرفتن نامه از کارفرمایان خود در طول آن پنج سال دارید. به علاوه، مدارک اصلی را کاملا ترجمه شده به اداره ی مهاجرت آمریکا ارایه دهید.

 

گروه دوم – این گروه شامل کسانی می شود که استعدادی خارق العاده و کمیاب در رشته های علوم، هنر و تجارت را دارند که عملکردشان به اقتصاد آمریکا نفع می رساند. شما برای اینکه واجدالشرایط ویزا مهاجرتی آمریکا گروه دوم از طبقه EB-2 نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید. شرایط اخذ این ویزا اینست که شما باید حداقل سه تا از شش مدارک زیر را داشته باشید.

 

۱. مدرک تحصیلی یا جایزه رسمی از موسسه آموزشی مرتبط به توانایی فوق العاده شما

 

۲. مدارکی که ثابت کند شما حداقل ده سال سابقه کار تمام وقت داشته اید

 

۳. گواهی یا مجوز تخصصی

 

۴. درآمدی بالا به سبب مهارت والای شما

 

۵. عضویت در سازمان یا انجمنی خاص

 

۶. برگزاری مراسم تجلیل از دست آوردهای شما از طرف دولت، سازمان های بین المللی و معتبر.

 

۷. هرگونه مدارک مشابه به آنچه تا الان ذکر شد

 

گروه سوم – این گروه شامل کسانی می شود که استعداد و مهارت علمی شان به طور جدی برای سرزمین آمریکا مفید است. از ویژگی های اصلی این گروه از EB-2 اینست که شما نیازی به نامه از کارفرما و گواهی پذیرش از وزارت کار آمریکا را ندارید. به همین علت، پروسه گرفتن گرین کارت شما سریعتر انجام می شود. شرایط این ویزا با گروه یک و دو مشابه است اما نیازی به نامه کارفرما نیست.

پنج گام برای گرفتن EB2

۱. پیدا کردن کار فرما و شغلی مناسب

۲. گرفتن گواهی پذیرش از وزارت کار آمریکا به نام فرم ETA-750

۳. پر کردن فرم های گرین کار

۴. پرداخت هزینه ی فرم ها

۵. دریافت گرین کارت

پنج نکته طلایی درباره مهاجرت کاری EB2

۱. همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال نیز میتوانند همزمان در خواست گرین کارت کنند.

 

۲. همسر و فرزندان میتوانند با طی مراحل قانونی اجازه کار داشته باشدند.

 

۳. گرفتن ویزای EB-2 به افراد متخصص پیشنهاد می شود.

 

۴. کار کردن در مناطق در حال توسعه یا کمتر توسعه یاقته میتواند امتیاز خوبی برای گروه سوم باشد.

 

۵. پروسه گرفتن گرین کارت از طبقه EB2  کوتاهتر از EB3 است.

سال گذشته حدود نیم میلیون نفر از خاک ایالات متحده دیپورت شدند چون قوانین اقامت آمریکا را رعایت نکردند. مطالب این مقاله درباره کار در سرزمین فرصت ها و اخذ گرین کارت بسیار خلاصه بوده واکیدا توصیه میشود پیش از هرگونه اقدامی با مشاوران حقوق مهاجرت مشورت کنید.. موسسه مشاوره ای  MIE تمامی مشاوره ها در زمینه ویزای اخذ گرین کارت، مراحل مدارک مورد نیاز آن را ارایه میدهند. لطفا همین الان جهت اخذ مشاوره تلفنی رایگان با دفاتر موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل بفرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *