ازدواج در هلند

اخذ تابعیت از راه ازدواج در هلند چگونه است؟ تابعیت کشور هلند، تابعیت از طریق ازدواج در هلند، اخذ ویزای ازدواج در هلند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور هلند، اعتبار اجازه اقامت بعد از ازدواج در هلند، اخذ ویزای mvv. همانگونه که مطلع هستید افراد بسیار زیادی مایل هستند که در کشورهای دیگر ازدواج کرده و زندگی جدید خود را شروع کنند. قبل از این کار مهمترین موضوع که نباید ان را نادیده گرفت این است که ایا شما شرایط لازم برای ازدواج با ان فرد را دارید یا خیر؟

ما در این مقاله می خواهیم برای شما شرایط ازدواج در هلند را توضیح دهیم تا بتوانبد با استفاده از این اطلاعات مسیر خود را انتخاب نمایید.

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با جمعی از وکلا و حقوقدانان شما را در زمینه ی ازدواج در هلند راهنمایی خواهد کرد.

همانگونه که مطلع هستید کشور هلند کشوری بسیار زیبا در شمال غربی اروپا واقع شده است. زبان رایج بین مردم کشور هلند زبان هلندی که شباهت زیادی به زبان المانی دارد، است.

در ابتدا سوالاتی که ممکن است برای شما در این زمینه ایجاد شود را در ذیل بیان خواهیم کرد:

افرادی که قصد ازدواج با افراد در کشور هلند را دارند، چه شرایطی را باید دارا باشند؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج در کشور هلند چیست؟ اخذ ویزای mvv چگونه می باشد؟ حق کار فردی که وارد کشور هلند می شود چقدر می باشد؟

ما در این مقاله تمامی سوالات شما را پاسخ خواهیم داد و شما را به طور کامل با شرایط ازدواج در کشور هلند اشنا می سازیم.

اگر مایلید با یک فرد در کشور هلند ازدواج نمایید، شما نیاز به اجازه ی ورود به کشور و اخذ اقامت موقت دارید که در واقع به ویزایی که فرد به طور موقت وارد کشور می شود mvv  می گویند.

ویزای mvv چیست؟ ویزایی است که برای اقامت طولانی تر از 90 روز صادر می شود. البته در نظر داشته باشید همه ی افرادی که ورود به کشور هلند را دارند، نیاز به ویزای mvv ندارند. این افراد می توانند به طور مستقیم جهت اخذ اقامت اقدام نمایند.

سوالی که در اینجا برای افراد ایجاد می شود این است که ایا فرد مورد نظرشان می تواند در کشور هلند اقدامات اولیه را انجام دهد؟ اسپانسر شما می تواند مدارک مورد نیاز را ارائه دهد حتی وقتی که شما در کشور هلند حضور ندارید.

ممکن است برای شما این سوال پیش اید که منظور از اسپانسر چیست؟ اسپانسر شما همان همسر یا شریک زندگی شما در کشور هلند می باشد.

اسپانسر مورد نظر برای انجام پروسه ی ازدواج در کشور هلند باید یک اظهارنامه را امضا نماید. و باید به تمام تعهداتی که در اظهارنامه امضا کرده است عمل نماید.

مدت زمان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور هلند با یک شخص هلندی چقدر می باشد؟ ازدواج با یک شخص هلندی پس از 3 سال منجر به اخذ تابعیت می شود.

افراد باید قبل از اقدام جهت ازدواج مدت 2 سال را با هم نامزد باشند. برای اثبات این موضوع که قصد این افراد واقعا ازدواج است یا خیر باید مدارکی را ارائه دهند که این افراد برای مدت 2 سال باهم در ارتباط بودند.

این مدارک اعم از عکس و فیلم خانوادگی، مدارک سفر، متن چت با یکدیگر و پرینت تلفن می باشد که باید ارائه نمایند.

یک موضوع مهم این است که ممکن است افراد از قبل باهم در کشور دیگری نامزد کرده باشند، این موضوع حکم می کند که افراد باید در کشوری که مورد قبول هلند هست نامزد کرده باشند و هلند تاییدیه ی خود را در این زمینه ارائه دهد.

از دیگر شرایط مورد نیاز افراد جهت ازدواج در کشور هلند، تمکن مالی فرد تبعه ی هلند می باشد که برای اثبات این موضوع باید فیش حقوقی ارائه دهد. این فیش حقوقی باید طوری باشد که تامین زندگی هر دوی انها را بدهد.

همچنین فرد تبعه ی هلندی باید مکانی را به عنوان محل زندگی ارائه دهد. این امر بسیار مهم است چون فرد باید اثبات نماید که مکانی را جهت زندگی با این فرد دارد. ممکن است سوال ایجاد شود که محل زندگی باید حتما برای خود فرد باشد یا خیر؟ فرد می تواند محلی را اجاره نماید.

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج در کشور هلند:

  • سند معتبر( پاسپورت)
  • اثبات صداقت در رویه ی ازدواج و اینک این ازدواج صوری نیست.
  • ازمون (tuberculosis test) ملیت های خاص از این تعهد مستثنی هستند.
  • ارائه اطلاعات صحیح ( افراد باید اطلاعات خود را به طور صحیح اعلام نمایند به علت حمایت از مدارک ارائه شده)
  • ازدواج با یک فرد تبعه ی هلند
  • همسر یا نامزد شما باید به مدت حداقل یکسال در کشور هلند بماند. البته در نظر داشته باشید این امر برای همسر یا نامزدی که اجازه موقت به منظور مطالعه، محقق علمی، کار به عنوان یک کارمند و یا سرمایه گذاری و خود اشتغالی امده اند، صدق نمی کند.
  • امضای عقدنامه
  • همسر باید حمایت مالی را برای حداقل مدت 12 ماه از اول رویه اثبات نماید.
  • سن 21 سال به بالا ( البته طبق توافق نامه ی انجمن ec با ترکیه، حداقل سن برای اتباع ترکیه و اعضای خانواده ان 18 سال است)

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شما را در زمینه ی اخذ ویزای ازدواج راهنمایی خواهد کرد و شما می توانید با تماس رایگان تلفنی اطلاعات لازم را کسب نمایید.

حق کار فرد بعد از ورود به کشور چه وضعیتی را دارد؟ فرد به محض ورود به هلند باید به شهرداری محل زندگی خود مراجعه نماید و فرم مخصوص به سوابق کاری خود را پر نماید.

البته در اخر بهتر است بدانید برای ورود به کشور هلند راه های دیگری هم وجود دارد مانند تحصیل در کشور هلند، کار در کشور هلند که می توانید از این طرق هم برای اقامت و تابعیت اقدام نمایید.

شما می توانید با مراجعه به سایت مهاجرتی MIE و کسب اطلاعات در رابطه با تحصیل در کشور هلند جهت اخذ ویزای تحصیلی در کشور هلند اقدام نمایید.

همینطور با ورود به کشور هلند می توانید جهت سفر به کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا اقدام نمایید. تعدادی از کشورها هستند که عضو اتحادیه اروپا می باشند مانند هلند، سوئد، اتریش، المان، فرانسه و …. که شما بدون هیچ ویزایی می توانید در بین این کشورها سفر داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید.

منابع:

 

ind.nl/EN/individuals/residence-wizard/family/marriage

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *