ازدواج در پرتغال

ازدواج در پرتغال

ازدواج در پرتغال می تواند راهی برای اخذ اقامت این کشور باشد؟ شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در پرتغال چیست؟ به طور کلی اخذ تابعیت به شیوه ازدواج در پرتغال امکانپذیر است؟ بعد از چه زمانی از ازدواج در پرتغال می توان اقامت این کشور را کسب نمود؟ آیا بعد از اخذ اقامت دائم در پرتغال گرفتن تابعیت پرتغال از طریق ازدواج در پرتغال امکان پذیر می باشد؟

این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در باب ازدواج در پرتغال و اخذ تابعیت از طریق ازدواج در پرتغال نگارش شده و به تمامی سوالات شما در باب ازدواج در پرتغال پاسخ می دهد .

یکی از راهای اخذ تابعیت یک کشور ازدواج است .

در نظام مهاجرتی کشورها تابعیت از طریق ازدواج از همسر انتقال می یابد . در نظام مهاجرتی کشور ایران تابعیت فقط از طرف مرد به زن منتقل می شود .

و اگر فرد غیر ایرانی با زن ایرانی ازدواج کند تابعیت ایران را کسب نمی کند و ازدواج با زن ایرانی دلیل کسب  تابعیت ایرانی نمی شود.

در اکثر کشورهای دنیا ازدواج راهی برای کسب اقامت و سپس اخذ تابعیت می شود و هیچ تفاوتی ندارد که شخص با زن یا مرد تبعه یا مقیم یک کشور ازدواج کند.

پروسه زمانی که فرد برای گرفتن اقامت باید طی کند بستگی به این دارد که با تبعه ازدواج کرده باشد یا با شخصی که مقیم است .

ازدواج در پرتغال هم راهی برای کسب اقامت این کشور است و شخص بعد از ازدواج در پرتغال بعد از طی کردن پروسه زمانی مورد نظراقامت پرتغال را اخذ می کند.

این پروسه زمانی در صورت ازدواج با تبعه کمتر از کسی است که اقامت دایم دارد.

عد از ازدواج در پرتغال شخص میتواند اقامت کشور پرتغال را درخواست کند و فرم های مربوط به درخواست اقامت را پر کند و مدارک مورد نیاز را ضمیمه نماید.

شخصی که برای ازدواج در پرتغال اقدام میکند نباید هیچ منع قانونی برای ورود به کشور پرتغال داشته باشد و می تواند ویزای نامزدی دریافت کرده و وارد این کشور شود .

برای بررسی مدارک و اخذ ویزای نامزدی پرتغال با وکلای مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس گرفته و در مشاوره تلفنی رایگان با وکلای این موسسه کلیه سوالات خود را درباب ازدواج در پرتغال بپرسید.

شخصی که قصد ازدواج با تبعه یا مقیم پرتغال دارد باید درخواست  قانونی خود را برای اخذ ویزای  نامزدی و ازدواج  با شخص مورد نظر ارائه دهد به علاوه مدارکی که نشاندهنده مجرد بودن شخص است.

شخص متاهل به هیچ عنوان نمی تواند درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج با شخص تبعه پرتغال دهد.

و در صورت جدا شدن از همسرنیز باید مدارک طلاق خود را ارائه دهد.

همچنین شخص متقاضی ازدواج در پرتغال باید مدارکی دال برداشتن رابطه با شخص مورد نظر برای ازدواج داشته باشد که میتواند شامل ارائه عکس و یا چیزهایی از این قبیل باشد که نشاندهنده این باشد که این ازدواج  یک ازدواج  بر اساس رابطه عاطفی و شناخت کافی است نه صرفا ازدواجی صوری برای اخذ اقامت و تابعیت پرتغال.

از آنطرف هم شخصی که تبعه است باید پاسپورت و آدرس محل زندگی خود و مدارک مالی ارائه دهد که نشانگر این باشد که می تواند محل اقامت و هزینه های همسر خود در پرتغال را پوشش دهد.

در صورتی که شخص متقاضی ازدواج در پرتغال نتواند تا قبل از ازدواج ورود قانونی به پرتغال داشته باشد می تواند در یک کشور ثالث ازدواج بین المللی انجام دهد.

بعد از اخذ این ویزای نامزدی و ازدواج اقامت پرتغال را اخذ کرده و بعد از گذشتن سه سال تابعیت کشور پرتغال را اخذ نماید . برای اخذ اقامت کشور پرتغال راههای دیگری هم به جز ازدواج در پرتغال وجود دارد.

از جمله سرمایه گذاری و خرید ملک به ارزش پانصد هزار یورو که اقامت دایم پرتغال را طریق این سرمایه گذاری شخص برای خود و همسر و فرزندان زیر هیجده سال به ارمغان می آورد.

با اخذ اقامت پرتغال فرد می تواند به راحتی در کل حوزه شنگن بدون نیاز به روادید رفت و آمد داشته باشد و یا سکونت کند .از دیگر راههایی  که میتوان اقامت  کشور پرتغال را اخذ کرد اخذ ویزای تحصیلی پرتغال است.

کشور پرتغال درتمامی مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا امکان  تحصیل به زبان انگلیسی را به متقاضیان خارجی می دهد . و تسهیلات بسیار ویژه ای را برای فارغ التحصیلان پرستاری فراهم می کند.

فارغ التحصیلان  پرستاری با دو سال سابقه کارمی توانند از این امتیاز استفاده کرده و بعد از گذراندن یک دوره ۱ ساله در کشور پرتغال و یا کشورهایی مثل انگلستان واسترالیا مشغول به کار شوند.

و از این طریق اقامت این کشورها را اخذ نمایند .در زمینه اشتغال به کار پرستاران در پرتغال با وکلای ارشد موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس گرفته و سوالات خود را با مشاورین این موسسه مطرح کنید.

در باب کسب اقامت پرتغال و امور مربوط  به ازدواج در پرتغال می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE بهره مند شوید و قبل از هر گونه اقدام در این باب با وکلای ارشد موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مشورت نمایید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *