اعزام دانشجو به آلمان

  • اعزام دانشجو به آلمان و شرایط عمومی آن
  • اعزام دانشجو به آلمان و دانشگاه های معتبر آن
  • اعزام دانشجو به آلمان در مقطع لیسانس
  • اعزام دانشجو به آلمان در مقطع فوق لیسانس
  • اعزام دانشجو به آلمان در مقطع دکترا
  • اعزام دانشجو به آلمان و بورسیه های تحصیلی
  • اعزام دانشجو به آلمان و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش
  • اعزام دانشجو به آلمان و هزینه ها
اعزام دانشجو به آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به آلمان ومقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به آلمان ، تحصیل در آلمان و امکان مهاجرت و اخذ اقامت از طریق اعزام دانشجو به آلمان در این مقاله بصورت علمی مورد بحث و بررسی قرار میگیرد. اعزام دانشجو به آلمان بدلیل سطح کیفی بالای دانشگاههای آلمان و امکان تحصیل رایگان در این کشور همیشه یکی از راههای پر طرفدار برای مهاجرت و اخذ اقامت آلمان بوده است ، به همین خاطر سالانه تعداد زیادی از افراد برای مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان اقدام نموده و علاوه بر آن کشور آلمان نیز بدلیل بالا بودن سن جامعه آن ، از دانشجویان و نیروی کار ماهر و جوان نیز استقبال مینمایند و پذیرای اعزام دانشجو به آلمان نیز هستند . از این رو در این مقاله به بررسی علمی اعزام دانشجو به کشور آلمان و مباحث زیر میپردازیم :

فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل درآلمان

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان و شرایط عمومی آن

اعزام دانشجو به آلمان و تحصیل در آلمان یکی از بهترین راههای مهاجرت برای اشخاص با سنین مختلف است  ، سیستم آموزش عالی در آلمان از سطح کیفی بالایی برخوردار بوده و بطور کلی در سطح جهانی بدلیل استانداردهای عالی و موفقیت های علمی و عملی، بسیار قوی شمرده می شود . عوامل گونانونی از قبیل کیفیت بالای زندگی در کشور آلمان ، هزینه های نسبتا پایین زندگی و شرایط خوب اقتصادی و وجود موقعیت ههای شغلی  خوب در این کشور سیل دانشجویان را به این کشور جاری نموده است .

با وجود اینکه تحصیل در اکثر کشورها هزینه بردار است اما دانشگاههای دولتی در کشور آلمان همچنان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بومی خود و حتی دانشجویان بین الملل فراهم می آورند ( شما تنها هزینه ثبت نام در دانشگاه را پرداخت خواهید کرد که حدود 300 تا 800 یورو برای هر ترم میباشد ) که دوره های آموزشی آنها معمولا در دو ترم سپتامبر و ژانویه شروع میشود . بمنظور برخورداری از تحصیلات رایگان فرد بایستی مدرک زبان آلمانی در سطح B1-B2 را ارائه نماید . اعزام دانشجو به آلمان میتواند برای دانشگاه های خصوصی نیز اتفاق بیوفتد که درآن صورت هزینه تحصیل فرد ممکن است از 2.000 تا 20.000 یورو در سال برای مقطع لیسانس و تا 30.000 یورو در سال برای مقطع فوق لیسانس نیز محاسبه شود ، اما مزیت دانشگاههای خصوصی این است که دانشجو میتواند مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 یا 6.5 را جایگزین مدرک زبان آلمانی نماید .

اعزام دانشجو به آلمان و دانشگاه های معتبر آن

اعزام دانشجو به آلمان میتواند از طریق موسسات آموزش عالی متفاوتی اتفاق بیوفتد زیرا در حدود 425 موسسه در این کشور وجود دارد که شامل دانشگاه ها ، دانشگاه های فنی و کاربردی (Fachhochschulen) ، نهادهای تخصصی (مثل دانشگاه های پزشکی)، مدارس موزیک و هنر و دانشکده های مدیریتی میباشد که حتی بعضی از این موسسات بورسیه تحصیلی نیز ارائه میدهند.

در رتبه بندی  QS،از میان 700 دانشگاه شناخته شده جهان تعداد 43 دانشگاه آلمان نیز قرار دارند، دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلز مونیخ و دانشگاه هایدلبرگ در این میان از بالاترین رنکینگ برخوردار هستند.

دانشگاه های فنی و کاربردی ((Fachhochschulen با تمرکز بر ارائه عملی و حرفه ای ، بیشتر در زمینه های مهندسی،مدیریتی و اقتصادی فعالیت میکند. برای اطلاع از دانشگاههای کشور آلمان و اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک های زیر مراجعه نمایید :

لیست دانشگاههای رایگان آلمان
شرایط تحصیل رایگان در کشورآلمان
ویزای دانشجویی آلمان

دانشگاه برلین، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه دوسلدورف، دانشگاه مونیخ، دانشگاه هانوفر، دانشگاه آخن، دانشگاه دورتموند، دانشگاه صنعتی دارمشتات و بسیاری دیگر از دانشگاههای آلمان هستند که در رده الف و ب دانشگاههای جهان قرار گرفته اند و وجود این دانشگاهها دلیل محکمی برای انتخاب تحصیل در آلمان و اعزام دانشجو به آلمان است .

دانشگاه هومبولت برلین در کشور آلمان

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع لیسانس

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع لیسانس برای دانشجویانی که به زبان آلمانی مسلط هستند راحتتر اتفاق میفتد زیرا تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس به زبان آلمانی میباشد و بسته به رشته ، شخص بایستی مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 را ارائه دهد . الیته در این مقطع شخص باید دیپلم 12 ساله داشته و کلیه مدارک تحصیلی خود رانیز ارائه دهد ، دوره لیسانس اغلب دوره ای 3 یا 4 ساله است که طیف وسیعی از رشته ها را شامل میشود و از این رو تنوع رشته های گوناگون را در دانشگاههای آلمان به وضوح میتوان مشاهده کرد .

بطور کلی اعزام دانشجو به آلمان حتی برای اکثر کالج های آلمان نیز با داشتن مدرک زبان آلمانی امکانپذیر است و پیشنهاد میشود دانشجویان نه تنها برای تحصیل بلکه برای بدست آوردن شغل در حین تحصیل نیز ، سطح زبان آلمانی خود را ارتقا دهند زیرا از آنجاییکه دانشجویان در مقطع لیسانس اجازه کار در کنار تحصیل 10 ساعت در هفته را دارند ، دانش زبان در این مرحله به آنها کمک شایانی خواهد کرد .

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع فوق لیسانس

امکان اعزام دانشجو به آلمان در مقطع فوق لیسانس نسبت به مقاطع دیگر بیشتر است زیرا تنوع در گرایشهای مختلف در این مقطع نیز بسیار بالا است . در دوره فوق لیسانس تحصیل در آلمان حدود دو سال زمان میبرد و با توجه به گستردگی دانشگاهها امکان تحصیل رایگان و تحصیل خصوصی نیز برای دانشجویان وجود دارد که از آنجاییکه دوره تحصیلی فوق لیسانس کوتاه است میتوان تحصیل در دانشگاههای خصوصی را نیز در نظر گرفت زیرا پذیرش گرفتن از این دانشگاهها راحتتر بوده و با اقدام برای این دانشگاهها راه برای مهاجرت و اخذ اقامت آلمان نیز هموارتر خواهد شد .

برای اعزام دانشجو به آلمان در مقطع فوق لیسانس نیز به دانش  زبان آلمانی در سطح B1  یا B2 احتیاج داریم ، البته در این مقطع دوره هایی به زبان انگلیسی نیز ارائه میشود و امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان درصورتی که مدرک آیلتس یا تافل در حد 6.5 داشته باشند فراهم است . بطور قطع ادامه تحصیل در این مقطع مستلزم داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و مدرک لیسانس از دانشگاهی است که مورد تایید کشور آلمان باشد . دانشجو در طول زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز اجازه کار پاره وقت در کنار تحصیل خود دارد و میتواند 20 ساعت در هفته را به کار در کنار تحصیل اختصاص دهد .

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع دکترا اغلب درصورت وجود یکسوپروایزر امکانپذیر است زیرا بایستی یک استاد دانشگاه در کشور آلمان شما را بعنوان دانشجوی دکترا پذیرفته و در بعضی مواقع شما را بورس نیز نماید ، به همین خاطر بدست آوردن این جایگاه تحصیل در آلمان در مقطع دکترا آسان نبوده و مستلزم نشان دادن سوابق تحصیلی و پژوهشی شما ، مدارک زبان و معدل بالا است . دانشجو در طول این مقطع نیز به تحقیق و پژوهش پرداخته و در نهایت بایستی از رساله دکترا خود دفاع نماید . طول این دوره معمولا بین 3 تا 4 سال بوده و دانشجویان میتوانند جهت تحصیل در آلمان در مقطع دکترا به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی تحصیل نمایند .

اعزام دانشجو به آلمان و بورسیه های تحصیلی

اعزام دانشجو به آلمان از طریق بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی امکانپزیر است که از استعداد بالایی برخوردار هستند واین امکان  بر اساس دستاوردهای علمی و معدل بالای تحصیلیشان به آنها اهدا میشود ، البته بورسیه های تحصیلی نیز وجود دارد که بر اساس نیازمندی مالی دانشجو به او داده میشود . برای بدست آوردن بورسیه تحصیلی بطور قطع شخص باید تمام مدارکی را که نشاندهنده شایستگی اوست ارائه دهد از جمله ریز نمرات او و معدل تحصیلی او ، سطح زبان او که باید نسبتا بالا باشد ، توصیه نامه از اساتید سابق و مقالات ISI که در زمینه رشته تحصیلی خود ارائه داده باشد ، میتواند به او در این مسیر کمک بسیاری نماید . بطور کلی بورسیه های تحصیلی زیادی در دانشگاههای آلمان وجود دارد که برای نمونه میتوان از بورسیه DAAD و همچنین بورسیه تحصیلی Erasmus+ نام برد که این بورسیه ها بطور متفاوت میتواند شامل هزینه های تحصیل و یا هزینه های تحصیل و زندگی فرد شود .

اعزام دانشجو به آلمان و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش

جهت اعزام دانشجو به آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان بایستی در وهله اول فرد رزومه تحصیلی خود و گواهینامه معتبر خود را که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد ارائه دهد ، علاوه بر آن تمام مدارک تحصیلی پیشین شامل گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی و گواهی لیسانس و ریز نمرات خود را ترجمه شده ارائه دهد ، در اخذ پذیرش ارائه انگیزه نامه بسیار مهم بوده و توصیه نامه اساتید نیز برای مقاطع بالاتر از لیسانس الزامی است ، مدرک زبان همانطور که در مطالب بالا توضیح دادیم به زبان آلمانی یا انگلیسی نیز در هر سطحی که لازم است بایستی ارائه داده شود .

اعزام دانشجو به آلمان و هزینه ها

پروسه اعزام دانشجو به آلمان بطور قطع هزینه هایی  را نیز در بر خواهد داشت ، علاوه بر دانشگاههای رایگان کشور آلمان که هزینه های ثبت نام آنرا بایستی پرداخت نمایید ( حدود 300 تا 800 برای هر ترم) ، برای دانشکاههای خصوصی در این کشور نیز باید هزینه های تحصیل را درنظر گرفت ، همانطور که در بالا ذکر شد هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی را میتوان بسته به رشته و مقطع تحصیلی از 2.000 یورو تا 30.000 یورو در سال درنظر گرفت ، علاوه بر هزینه های تحصیل ، هزینه های زندگی نیز وجود دارد که در این مبحث نیز بسته به شهر و مسکنی که انتخاب میکنید این هزینه ها میتواند متفاوت باشد ، برای مثال هزینه های زندگی در مونیخ ، فرانکفورت و برلین نسبت به سایر شهرهای آلمان بیشتر خواهد بود اما بطور میانگین میتوان از 800 یورو تا 1000 یورو برای هزینه های زندگی در آلمان درنظر گرفت .

کلام آخر

اعزام دانشجو به آلمان یکی از راههای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان است که درصورتیکه دانشجو تمام شرایط و الزامات مهاجرت تحصیلی به آلمان را رعایت نماید بطور قطع میتواند در این مسیر به موفقیت برسد ، اعزام دانشجو به آلمان با توجه به سطح دانشگاههای این کشور میتواند انتخابی بسیار عالی باشد و موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش میتواند در این مسیر تمام راهنمایی های لازم را به شما ارائه داده و در رسیده به هدفتان شما را همراهی نماید ، از این رو پیشنهاد میشود جهت اطلاعات بیشتر راجع به اعزام دانشجو به آلمان با مشاوران مجرب این مجموعه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان آن بهره مند شوید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *