اعزام دانشجو به استرالیا

 • اعزام دانشجو به استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • اعزام دانشجو به استرالیا و شرایط عمومی
 • اعزام دانشجو به استرالیا و دانشگاه های استرالیا
 • اعزام دانشجو به استرالیا و مدارک لازم برای پذیرش
 • اعزام دانشجو به استرالیا و شرایط ویزای دانشجویی
 • اعزام دانشجو به استرالیا و مواعد (زمان اعزام) به استرالیا
 • اعزام دانشجو به استرالیا و هزینه های زندگی دانشجویی
 • اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع دبستان
 • اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع لیسانس
 • اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع ارشد
 • اعزام دانشجو به استرالیا درمقطع دکترا
اعزام دانشجو به استرالیا

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اعزام دانشجو به استرالیا و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به استرالیا و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا هزینه تحصیل و مقاطع مختلف تحصیلی  در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد . مهاجرت به استرالیا و اعزام دانشجو به استرالیا و کسب اقامت آن از طرق مختلفی انجام می گردد . ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد مهاجرت به استرالیا  و اعزام دانشجو به استرالیا و دریافت اقامت استرالیا  در این مقاله توضیح می دهیم . استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان است و در سال 2017 حدود 624 هزار دانشجوی بین المللی جذب کرد که 13 درصد بیشتر از سال قبل است . به دلیل انگلیسی زبان بودن دانشگاه ها در حال حاضر کشور استرالیا متقاضیان فراوانی برای ادامه تحصیل دارد ، اما با توجه سخت گیری های اخیر سفارت استرالیا برای صادر کردن ویزای دانشجویی به شما متقاضیان تحصیل در استرالیا پیشنهاد می کنیم  قبل از هر اقدامی با مشاورین و وکیل مهاجرت به استرالیا مشورت نمائید .

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل در استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به استرالیا به طور کلی شرایط و قوانین خاص به خود را دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم . اولین شرط برای دریافت ویزای اعزام دانشجو به استرالیا  اقدام برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر می باشد . انتخاب دانشگاه برای تحصیل در این کشور و اعزام دانشجو به استرالیا به عوامل متعددی مانند انتخاب شهر مورد نظر ، رتبه ی جهانی دانشگاه و همینطور رشته ی تحصیلی برای متقاضی بستگی دارد . بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت به هر کشور فاکتور هایی مانند نیاز کشور مقصد برای رشته های تحصیلی و بعد از آن آینده ی شغلی در همان کشور بررسی شود و بعد در مورد تحصیل تصمیم گیری شود . مرحله ی بعد از تحقیق ارسال رزومه ی فردی و درخواست برای پذیرش در دانشگاه می باشد . بعد از آن که تاییدیه توسط دانشگاه صادر شود می توان برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمود و مراحل را گام به گام طی کرد ، در ابتدا برای پذیرش لازم است دانشگاه های این کشور را بشناسیم به همین دلیل فهرستی از دانشگاه های این کشور برای شما تهیه نموده ایم.

اعزام دانشجو به استرالیا و دانشگاه های استرالیا

در اعزام دانشجو به استرالیا به عنوان اولین قدم  هر فرد  باید دانشگاه های معتبر این کشور را بشناسد و  باید قبل از هرگونه اقدامی شروع به مکاتبه با دانشگاه نماید . دانشگاه های برتر کشور استرالیا به همراه رتبه ی کشوری که شامل مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترای تخصصی می باشند در ذیل آمده اند .

نام دانشگاه رنک کشوری
1 Australian Catholic University 32
2 Bond University 36
3 Central Queensland University 34
4 Charles Darwin University 38
5 Charles Sturt University 22
6 Curtin University 11
7 Deakin University 14
8 Edith Cowan University 27
9 Federation University Australia 33
10 Flinders University 23
11 Griffith University 16
12 James Cook University 25
13 La Trobe University 17
14 Macquarie University 9
15 Monash University 3
16 Murdoch University 29
17 Queensland University of Technology 12
18 RMIT University 8
19 Southern Cross University 35
20 Swinburne University of Technology 21
21 The Australian National University 6
22 The University of Adelaide 7
23 The University of Melbourne 4
24 The University of New South Wales 1
25 The University of Newcastle 18
26 The University of Notre Dame Australia 39
27 The University of Queensland 5
28 The University of Sydney 2
29 The University of Western Australia 10
30 Torrens University Australia 40
31 University of Canberra 30
32 University of New England, Australia 26
33 University of South Australia 19
34 University of Southern Queensland 28
35 University of Tasmania 20
36 University of Technology, Sydney 13

اعزام دانشجو به استرالیا و مدارک لازم برای پذیرش

اعزام دانشجو به استرالیا برای پذیرش اولیه ، پنج آزمون انگلیسی زبان مورد تایید است که این امر هم برای پذیرش و هم برای درخواست ویزای دانشجویی در استرالیا نیاز است.

 • سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS)
 • آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL) مبتنی بر اینترنت (آزمون کاغذی از کشورهای محدود پذیرفته شده است)
 • کمبریج انگلیسی : پیشرفته (CAE)
 • آزمون Pearson انگلیسی (PTE) Academic
 • تست انگلیسی حرفه ای (OET).

این آزمون ها برای ۲ سال از زمان دریافت مدرک تا زمان اقدام اعتبار دارد.

برای ورود به دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد باید نمرات زیر کسب شود :

IELTS – امتیاز کلی از 6.0 تا 6.5 (بدون باند کمتر از 5.5 تا 6.0)

آزمون TOEFL (آزمون اینترنتی) – نمره کل 60 تا 90

CAE – نمره کل 169 تا 176 (کمتر از 169 در هر رده)

PTE Academic – امتیاز کلی 50 تا 64.

مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در کشور استرالیا
تحصیل در مدارس استرالیا
اقامت پس از تحصیل در استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا و شرایط ویزای دانشجویی

برای دریافت ویزای استرالیا و اعزام دانشجو به استرالیا  جهت تحصیل باید مدارک لازم که از سوی دولت این کشور برای مهاجران اعلام شده است را کامل نمایید ، این مدارک شامل :

1. تایید ثبت نام (COE)

فرد باید تأیید ثبت نام (COE) یا نامه ارائه شده توسط دانشگاه که انتخاب کرده است را ارائه دهد . مطالعه به شما کمک خواهد کرد که درخواست خود را به  یک کالج معتبر و یا دانشگاه معتبر ارسال کنید تا بتوانید COE خود را دریافت نمایید.

2. درخواست برای ورود (GTE)

فرد متقاضی باید شواهدی برای اینکه به چه علت تحصیل در استرالیا را انتخاب نموده است ارائه دهد و ثابت نماید که چه به عنوان فرد محصل و دانشجو و چه به عنوان فرد همراه اقدام به مهاجرت نموده است بعد از اتمام این دوره به کشور خود بازمی گردد و قصد پناهندگی به این کشور را ندارد . شما باید  یک بیانیه و یا نامه بنویسید که این امر ثابت کند با معیار های برنامه ویزای دانشجویی استرالیا موافق هستید . بعدها ، این سند توسط متخصص پرونده در اداره مهاجران مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.

3. موارد مالی

در هنگام اقدام برای دریافت ویزای تحصیل در استرالیا فرد متقاضی باید مبلغی را به عنوان هزینه های تحصیل در این کشور و همینطور هزینه های زندگی برای طول دوران تحصیل ارائه نماید و این امر بسته به دانشگاه انتخابی و همینطور شهری که قرار است در آن اقامت داشته باشید متفاوت است و همینطور اگر فرد همراه هم داشته باشد باید هزینه های زندگی وی را هم پوشش دهد.   

4. الزامات زبان انگلیسی

برای اعزام دانشجو به استرالیا فرد متقاضی باید مدرک زبان معتبر را ارائه نماید ، این امر با توجه به رشته ی تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است . همینطور در این کشور دوره های پیش نیاز برای هر رشته قبل از شروع ترم جدید برگزار می شود که این موضوع تقویت زبان انگلیسی را هم شامل میشود.

5. معاینه های اولیه پزشکی و بهداشتی استرالیا

 1. شما به عنوان یک متقاضی ویزای استرالیایی باید یک معاینه پزشکی انجام دهید. که این موضوع توسط پزشک معتمد انجام می شود و این امر به تعدادی از عوامل زیر بستگی دارد:
 • نوع ویزا ی درخواستی
 • مدت زمان در نظر گرفته شده برای اقامت در کشور استرالیا
 • خطرات و بیماری هایی که کشور مبدا را تهدید می کند
 • فعالیت های مورد نظر شما در استرالیا

تمام هزینه های مربوط به معاینه های پزشکی بر عهده ی شخص شما است.

اعزام دانشجو به استرالیا و مواعد (زمان اعزام) به استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا و مواعد (زمان اعزام) به استرالیا ۲ بار در سال انجام می شود و شروع این ترم ها در ماه های ژانویه و سپتامبر است که فرد باید در این زمان مشخص اعلام شده توسط دولت رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه ارسال نماید و بعد از آن در صورتی که رزومه ی وی مورد قبول دانشگاه مقصد باشد می توان برای ویزا اقدام نمود.

اعزام دانشجو به استرالیا و هزینه های زندگی دانشجویی

اعزام دانشجو به استرالیا همانطور که گفته شد ، اداره مهاجران دولت استرالیا اعلام کرده است که فرد مهاجر باید ثابت کند که هزینه های زندگی در هر سال معادل 20،290 دلار (~ 14،600 دلار آمریکا) را از قبل از مهاجرت داراست . اگر فرد همراه نیز دارد ، باید مبلغ AU $ 7،100 (~ 5،100 دلار آمریکا) را به این رقم اضافه کند و همینطور اگر فرزند دارد ،  باید به ازای هر فرزند مبلغ AU $ 3،040 (~ 2،200 دلار) را در حساب داشته باشد .

سایر هزینه های هفتگی شامل:

مواد غذایی و غذا خوردن – 80 تا 280 دلار در هفته (~ ~ 57 تا 201 دلار)

گاز ، برق – 35 تا 140 دلار (~ 25-100 دلار)

تلفن و اینترنت – 20 تا 55 دلار (~ $ 14-40)

حمل و نقل عمومی – 15 تا 55 دلار (~ 11 تا 40 دلار)

خودرو (پس از خرید) – 150 تا 260 دلار (~ 108-187 دلار)

سرگرمی و تفریح  – 80 تا 150 دلار (~ 57 تا 108 دلار آمریکا)

برای ساده سازی ، این امر  حداقل به حدود 311 دلار (~ 224 دلار آمریکا) در هفته نیاز دارد . برای مطالعه بهتر و همینطور راحتی متقاضی سایت بعضی از دانشگاه ها با توجه به موقعیت محلی ، میزان هزینه های مصرفی برای هر دانشجو را ارائه داده است.

برای اعزام دانشجو به استرالیا  فرد باید بتواند تمام هزینه های تحصیل خود را تامین کند . هزینه های تحصیل در تمام کشور ها و همینطور در تمام مقاطع متفاوت است ، اطلاعات زیر طبق آخرین آمار به دست آمده از سوی دولت این کشور می باشد . یک فرد متقاضی برای تحصیل در استرالیا باید بتواند هزینه های تحصیل خود را تامین نماید و قبل از اقدام به اخذ ویزای اعزام دانشجو به استرالیا این مبالغ را برای یک سال تحصیلی با دانشگاه تسویه نماید.

میانگین ​​هزینه تحصیل دانشجویان در سال 2018 به مبلغ 30،840 دلار (~ 22،170 دلار آمریکا) و AU $ 31،596 (~ 22،700 دلار آمریکا) برای دانشجویان بین المللی است.

مدرک کارشناسی ارشد – AU $ 20،000 (US $ 14،400) تا $ 37،000 (26،600 دلار آمریکا) ؛

مدرک دکتری – AU $ 14،000 (10،060 دلار آمریکا) به $ 37،000 (26،600 دلار آمریکا) .

این ارقام شامل دوره های دوره های دامپزشکی یا پزشکی نمی شوند زیرا هزینه ها برای این دوره های تحصیلی افزایش قابل توجهی دارند .

در بعضی از دانشگاه های استرالیا مانند ،  دانشگاه ملی استرالیا (ANU)، که موسسه عالی رتبه کشور است (24 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2019)  هزینه برای یک سال برای اخذ یک مدرک بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد ANU بین 36.400 AU (~ 26.150 دلار آمریکا) و همینطور برای برخی از برنامه های لیسانس هنر ،  تا AU $ 43،680 (~ $ 31،380) و  برای برنامه های لیسانس علوم پایه و علوم پزشکی تخمین زده میشود .

هزینه دیگری که باید برای اعزام دانشجو به استرالیا در نظر بگیریم ،  هزینه های خدمات و بیمه و امکانات دانشجویی است که تا حداکثر AU $ 298 (~ 214 دلار) در سال 2018 اعلام شده است.

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا
شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع دبستان

اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع دبستان با اعزام دانشجو به دانشگاه های استرالیا دارای شرایط متفاوتی می باشد ، برای ثبت نام در مدارس این کشور دانش آموز متقاضی باید مدارک تحصیلی خود را به مدرسه انتخابی ارسال نماید و انتخاب مدرسه صرفاً بسته به علاقه فرد و خانواده ی وی دارد ، زیرا این مسئله کاملاً سلیقه ای است و با توجه به شهر مورد علاقه فرد دانش آموز می تواند پذیرش دارای شرایط یکسانی نباشد . نکته ی قابل توجه برای دانش آموزان این است که فرد متقاضی که برای ثبت نام و تحصیل در مدارس این کشور اقدام می نماید می تواند به همراه هم پدر و هم مادر به مهاجرت اقدام نماید. در کشور استرالیا انواع مختلفی  از مدارس وجود دارد که هر دانش آموز می تواند با توجه به علایق خود ، رتبه بندی مدارس ، هزینه های مدارس  یکی از آنها را انتخاب نماید .

اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع لیسانس

اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع لیسانس دارای شرایط خاص می باشد ، در این مقطع فرد باید در مرحله اول اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود نماید ، که بهترین و هوشمندانه ترین انتخاب می تواند با تحقیق و پژوهش در مورد رشته و رتبه ی دانشگاه های متفاوت انجام شود و بعد از آن فرد رزومه ی خود را که شامل دیپلم ۱۲ ساله ، مدرک زبان مورد نظر و مورد تایید دانشگاه را ارسال می نماید و سپس در صورتی که پذیرش فرد قبول شود می توان برای اخذ ویزا اقدام نمود.که برای پروسه ی اخذ ویزا یکی از مدارک مورد نیاز صورت حساب تسویه با دانشگاه می باشد. در این مقطع فرد متقاضی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد و می تواند نیمی از هزینه های زندگی خود را از این طریق جبران نماید.

جدول ذیل هزینه های کلی مقطع لیسانس می باشد

دانشگاه رشته ی اقتصاد رشته علوم پایه رشته ی هنر
University of the Sunshine Coast $23,200 $28,600 $23,200
University of Southern Queensland $24,400 $32,000 $24,400
Charles Sturt University $24,800 $29,760 $19,200
Federation University Australia $25,100 $28,800 $21,300
Southern Cross University $25,200 $30,800 $25,200
Australian Catholic University $25,248 $22,936 $22,720
Charles Darwin University $25,500 $33,480 $24,120
University of New England $26,250 $29,400 $24,990
Western Sydney University $26,760 $31,440 $25,000
Victoria University $27,400 $31,600 $24,200
Griffith University $27,500 $34,000 $27,500
CQUniversity $27,600 $33,360 $24,000
University of Newcastle $27,875 $33,845 $27,505
Murdoch University $28,560 $32,160 $25,920
Curtin University $28,600 $34,700 $28,600
University of Tasmania $28,950 $33,950 $29,450
Flinders University $29,200 $34,500 $27,600
James Cook University $29,400 $35,800 $29,080
Swinburne University of Technology $29,600 $35,720 $27,400
University of Wollongong $29,616 $36,768 $26,064
University of Notre Dame Australia $29,900 $28,000 $28,000
Queensland University of Technology $29,900 $38,000 $30,200
Edith Cowan University $30,650 $27,600 $30,950
University of South Australia $31,000 $34,400 $26,700
La Trobe University $31,600 $34,000 $28,800
University of Canberra $32,580 $28,000 $28,250
Deakin University $32,600 $33,600 $27,400
RMIT University $32,640 $36,480 $30,720
University of Technology Sydney $36,288 $42,384 $33,600
Macquarie University $36,450 $37,500 $32,700
University of Western Australia $37,300 $39,700 $31,100
Bond University $38,160 $38,160 $38,160
University of Adelaide $39,000 $42,000 $32,000
University of Melbourne $40,216 $39,628 $32,512
University of New South Wales $41,280 $43,920 $33,840
University of Queensland $41,392 $42,768 $32,432
University of Sydney $42,000 $46,500 $39,000
Monash University $43,400 $44,400 $31,500
Australian National University $43,680 $45,600 $41,280

اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع ارشد

اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع ارشد مدارک خاص به خود را لازم دارد که این مدارک شامل آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی می باشد که مدرک لیسانس مورد نظر است و همینطور به صورت کلی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مدرک زبان آیلتس با نمره ی ۶.۵ و یا مدرک معادل آن که توسط دانشگاه مشخص شده است مورد نیاز است ، و این نمره ممکن است با توجه به رشته ی مورد نظر متقاضی و همینطور دانشگاه متفاوت باشد . در این مقطع فرد اصلی مجموعاً اجازه ی ۳۰ ساعت کار در هفته را دارد و همراه وی می تواند به صورت تمام وقت کار کند.

جدول ذیل هزینه های کلی مقطع فوق لیسانس می باشد

دانشگاه MBA علوم پایه هنر
University of the Sunshine Coast $26,600 $26,600 $25,600
Edith Cowan University $26,950 $31,850 $31,100
CQUniversity $27,120 $29,520 $22,800
Southern Cross University $27,600 $30,800 $25,200
Australian Catholic University $27,960 $22,720 $22,720
Federation University Australia $28,000 $28,800 $25,400
University of New England $28,000 $31,500 $26,250
University of Southern Queensland $28,400 $31,920 $27,680
University of Wollongong $29,484 $36,768 $26,544
Charles Sturt University $29,712 $28,160 $16,000
Western Sydney University $30,200 $31,680 $26,760
Victoria University $31,200 $31,600 $23,800
Charles Darwin University $31,200 $34,680 $26,760
James Cook University $31,200 $37,600 $31,200
Murdoch University $32,160 $33,360 $29,760
University of Tasmania $32,450 $34,155 $28,950
University of Canberra $33,100 $30,000 $27,800
Swinburne University of Technology $34,480 $36,760 $29,800
University of Notre Dame Australia $34,800 $37,767 $29,900
Flinders University $35,000 $36,000 $15,000
University of Newcastle $36,535 $38,000 $30,855
Griffith University $37,500 $32,500 $28,000
University of South Australia $38,400 $35,100 $28,900
University of Technology Sydney $39,920 $37,650 $31,050
Monash University $40,000 $44,400 $33,300
Macquarie University $40,000 $36,000 $36,000
Curtin University $40,000 $26,900 $28,400
La Trobe University $40,200 $36,800 $30,400
Deakin University $40,400 $35,800 $30,000
Bond University $41,147 $40,833 $27,933
RMIT University $41,280 $36,480 $30,720
Australian National University $45,600 $45,600 $41,280
University of Adelaide $46,000 $42,000 $34,000
University of Sydney $46,500 $44,500 $40,000
University of New South Wales $47,040 $45,840 $35,280
Queensland University of Technology $47,100 $32,900 $28,700
University of Western Australia $49,000 $39,800 $31,600
University of Melbourne $59,667 $43,008 $36,192
University of Queensland $76,584 $42,768 $33,904

اعزام دانشجو به استرالیا درمقطع دکترا

اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع دکترا دارای شرایط بسیار خاصی است که فرد متقاضی باید با اساتید دانشگاه های مختلف مکاتبه نماید و در صورتی که استاد راهنما رزومه ی وی را تایید نماید ، فرد می تواند برای پذیرش قطعی و اقدام به اخذ ویزا  نماید. یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکترا مدرک آیلتس ۷ و یا معادل مورد تایید آن توسط دانشگاه است و در صورتی که در رشته های خاص فرد متقاضی نیاز به تقویت داشته باشد قبل از شروع دوره ی تحصیلی میتوان دوره های مربوط به تقویت زبان انگلیسی را برای فرد در نظر گرفت . در این مقطع فرد اجازه ی ۴۰ ساعت کار در هفته را دارد و این موضوع تقریباً تمام هزینه های زندگی وی را پوشش می دهد.

تحصیل دکترا در استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا
اخذ پذیرش در استرالیا
تحصیل رایگان در استرالیا
اعزام دانشجو به استرالیا و کلام آخر

اعزام دانشجو به استرالیا و تحصیل در دانشگاه های این کشور با توجه به رتبه ی جهانی ، برای دنیا معتبر شناخته می شود و مدرک فارغ التحصیلی از این دانشگاه ها مورد تایید دنیا می باشد . همینطور مهم ترین و قابل توجه ترین نکته در مورد این دانشگاه ها این است که میتوان به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل نمود . اعزام دانشجو به استرالیا مزایای زیادی از جمله اجازه بردن همراه را دارد که برای بسیاری از افراد از مهم ترین فاکتور ها به حساب می آید و شخصی که اقدام به تحصیل در استرالیا نموده است میتواند با یک انتخاب هوشمندانه مرتبط با انتخاب صحیح رشته تحصیلی آینده ی شغلی درخشانی را برای خود رقم زند . کشور استرالیا به عنوان یک کشور چند ملیتی و مهاجر پذیر شناخته میشود و اعزام دانشجو به استرالیا می تواند انتخاب مناسبی برای شخص مهاجر باشد زیرا میتواند به راحتی با جامعه اطراف خود ارتباط برقرار نماید . حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه اعزام دانشجو به استرالیا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید . همچنین می توانید ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را از وبسایت ملکپور تهیه نموده و پاسخ همه سوالات مهاجرتی خود را بدست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *