اعزام دانشجو به انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان و بررسی شرایط اعزام

 • اعزام دانشجو به انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی اعزام دانشجو به انگلستان
 • اعزام دانش آموز به انگلستان
 • اعزام دانشجو به انگلستان در سطح کارشناسی
 • اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع دکترا
 • دانشگاه های برتر انگلستان
 • هزینه های تحصیل برای اعزام دانشجو به انگلستان
 • هزینه های زندگی برای اعزام دانشجو به انگلستان
 • بورسیه تحصیلی برای اعزام دانشجو به انگلستان
 • پذیرش تحصیلی برای اعزام دانشجو به انگلستان
 • ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به انگلستان
 • زمان اعزام دانشجو به انگلستان
 • وضعیت ویزای همراه برای اعزام دانشجو به انگلستان
 • وضعیت اقامت پس از تحصیل در انگلستان
 • سخن پایانی
اعزام دانشجو به انگلستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به انگلستان و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به انگلستان، شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در انگلستان، بررسی وضعیت ویزای همراه، بورسیه تحصیلی و نکات مرتبط با تحصیل در انگلستان در این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد.  آیا امکان تحصیل در مدارس انگلستان برای دانش آموزان خارجی وجود دارد؟ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چگونه است؟ آیا امکان بردن همراه برای اعزام دانشجو به انگلستان وجود دارد؟ ما در این مقاله به سوالات شما در رابطه با اعزام دانشجو به انگلستان پاسخ می‌دهیم. امیدواریم که این مقاله بتواند به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما پاسخ دهد. در ادامه و بعد از مطالعه مقاله حاضر  برای دریافت پاسخ سوالات احتمالی و دریافت مشاوره رایگان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با دوره A level انگلستان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با دندانپزشکی انگلستان

شرایط عمومی اعزام دانشجو به انگلستان

کشور پادشاهی انگلستان به دلیل داشتن امکانات زیاد و وجود بهترین دانشگاه های دنیا همواره از آمال و آرزوهای افراد زیادی برای تحصیل به شمار می رود. از آنجایی که زبان تحصیل در انگلستان، انگلیسی است یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. افرادی که از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل می شوند شرایط بسیار ایده‌آل و جایگاه بسیار خوبی را در کاریابی در تمام دنیا دارند. تحصیل در انگلستان از سن ۵ سالگی آغاز می شود و برای تمامی مقاطع امکان اخذ پذیرش برای متقاضیان بین المللی وجود دارد که در ادامه به بررسی اعزام دانشجو به انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی می پردازیم.

پرچم انگلیس
ویزای کار انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان در مقاطع مختلف

اعزام دانشجو به انگلستان
 • اعزام دانش آموز به انگلستان

  مدارس در انگلستان از سن ۵ تا ۱۸ سال اجباری است. در انگلستان از ۳ تا ۵ سال کودکان می توانند در مقطع پیش دبستانی به تحصیل و آموزش. بپردازند. اما این مقطع اجباری نیست. در انگلستان در مقطع مدارس سه سطح وجود دارد که شامل ابتدایی، متوسطه و پیش دانشگاهی است. کودکان از سن ۵ تا 11سالگی در مدارس ابتدایی تحصیل می‌کنند. ۱۱ تا ۱۶ سالگی در مقطع دبیرستان و سپس از ۱۶ تا ۱۸ سالگی در مقطع به اصطلاح پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند که در این مقطع که ALEVEL  نام دارد برای ورود به دانشگاه آماده می شوند. هزینه های تحصیل در مدارس انگلستان از معمولاً سالی ۱۰ هزار تا ۴۵ هزار پوند بستگی به نوع مدرسه اعم از خصوصی و یا دولتی متغیر است. این مقاله توسط مشاورین و کارشناسان نگارش مقاله در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش به رشته تحریر درآمده و حق کپی آن محفوظ است. کپی به هر نوعی پیگیرد قانونی دارد.

 • اعزام دانشجو به انگلستان در سطح کارشناسی

  اعزام دانشجو به انگلستان در سطح کارشناسی امکان پذیر است و طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان معمولا سه سال است که در برخی رشته ها تا چهار سال هم به طول می انجامد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان امکان بردن همراه وجود ندارد. تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان در رشته های مهندسی، پزشکی، حقوق، ریاضی و بسیاری. رشته های دیگر امکان پذیر است. برای تحصیل در این مقطع برای دانشجویان بین المللی داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ الزامی است.

 • اعزام دانشجو به انگلستان در سطح کارشناسی ارشد

  تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان یک ساله است و با وجودیکه هزینه تحصیل در انگلستان بالاست اما باعث شده که تحصیل در مقطع ارشد در این کشور مقرون به صرفه باشد. علاوه بر اینکه شما با تحصیل در انگلستان از بهترین دانشگاههای دنیا فارغ التحصیل می‌شوی.د در مقطع ارشد امکان بردن همراه وجود دارد البته با کمی. تاخیر تحصیل در مقطع ارشد در رشته های مختلف و متنوع امکان دارد. دانشجویان برای اعزام به انگلیس در مقطع ارشد باید مدرک آیلتس 6.5 داشته باشند که در صورت نداشتن آن می توانند در دوره های پری مستر شرکت نموده و سپس وارد دوره ارشد شوند.

 • اعزام دانشجو به انگلستان درسطح دکترا

  متقاضی تحصیل در دوره دکترا ابتدا باید مشخص کند بر روی چه پروژه ای تمایل به تحقیق و پژوهش دارد. زیرا تحصیل در مقطع دکترا، پژوهش محور است و دانشجویان باید بر روی یک پروژه تحقیقاتی علمی کار کنند و در پایان ترم، پایان نامه ارائه نمایند. برای اخذ پذیرش در دوره دکترا و اعزام، شخص باید ابتدا یک سوپروایزر و استاد راهنما بیابد. برای این منظور متقاضی باید مدارک تحصیلی خود را به همراه انگیزه نامه پژوهشی و موضوع پروژه تحقیقاتی خود برای چند استاد در دانشگاه مورد نظر در انگلیس از طریق ایمیل ارسال کند و با اساتید مکاتبه نماید و پذیرش از استاد راهنما دریافت کند. در این صورت می تواند برای اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نماید. دوره تحصیل در دوره دکترا در انگلستان معمولا سه سال است اما در انگلستان در صورت داشتن نمره بالا در مقطع کارشناسی شخص می تواند به صورت مستقیم وارد دوره دکترا شود. البته در این صورت تحصیل در دوره دکترا ممکن است کمی بیشتر از سه سال طول بکشد. برای تحصیل در دوره دکترا داشتن مدرک آیلتس 6.5 به بالا الزامی است.

دانشگاه های برتر انگلستان

معمولا اکثر دانشگاه های انگلستان رتبه های زیر ۲۰۰ را در سطح دانشگاه‌های جهان دارند در جدول زیر لیست ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان را در سطح جهان برای شما ذکر می نماییم.

دانشگاههای انگلستان

هزینه های تحصیل برای اعزام دانشجو به انگلستان

کشور انگلستان کشوری است که هزینه ها در آن بالاست.  بنابراین هزینه های تحصیل در انگلستان نیز به نسبت سایر دیگر کشورها گران است. اما اشخاصی که می خواهند از دانشگاه های تاپ جهان فارغ التحصیل شوند هزینه ها را نیز به جان می خرند. هزینه دانشگاه ها در انگلستان بسته به دانشگاه و شهر فرق می کند و به طور کلی هزینه تحصیل در شهر لندن از سایر شهرها بالاتر است. هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

هزینه تحصییل در انگلستان

هزینه های زندگی برای اعزام دانشجو به انگلستان

هزینه های زندگی هر فردی در ابتدا بستگی به نوع زندگی اش دارد. هزینه های زندگی در مرکز شهر با حومه تفاوت دارد. سبک زندگی افراد در هزینه های زندگی تاثیر دارد. در کشور انگلستان هزینه ها برای زندگی دانشجویی به طور میانگین بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند در ماه است. در جدول زیر برای راهنمایی بیشتر شما برخی از هزینه های ضروری زندگی را در انگلستان را آورده ایم:

هزینه زندگی در انگلستان

بورسیه تحصیلی برای اعزام دانشجو به انگلستان

برای اینکه هزینه های تحصیل در انگلستان را کم کنید می توانید از بورسیه های تحصیلی مختلفی که در این کشور وجود دارد استفاده نمایید. بورسیه در انگلستان به چند صورت وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم :

 • بورسیه های متعلق به دولت انگلستان

  دولت انگلستان بورسیه ای تحت عنوان CHEVNING  دارد. این بورسیه مختص کلیه دانشجویان بین المللی است و بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می گردد.

 • بورسیه کشورهای مشترک‌المنافع

  این بورسیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که اهل کشور هایی هستند که با انگلیس پیمان همکاری دارد و به اصطلاح مشترک المنافع هستند.

 • بورسیه دانشگاه گیتس کمبریج

  این بورسیه کل هزینه های تحصیل و زندگی را تامین می‌کند.

 • بورسیه رودز در دانشگاه آکسفورد

  این بورسیه از سال ۱۹۰۲ ارائه می‌شود و قدیمی ترین  بورسیه بین المللی در جهان است این بورسیه مختص مقطع ارشد است.

 • بورسیه تحقیقاتی جهانی ادینبورگ

  دانشگاه ادینبورگ هرساله سی بورسیه  را به دانشجویان دوره دکترا ارائه می دهد.

 • بورسیه تحصیلی هلند در دانشگاه بین المللی آکسفورد

  این بورسیه برای دانشجویان از هر کشوری در مقطع کارشناسی ارشد موجود است.

 • بورسیه دفتر بین المللی دانشگاه بریستول

  این دانشگاه سالی ۵ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد. به دانشجویان بین‌المللی اهدا می کند.

اعزام دانشجو به انگلستان
بورسیه تحصیلی در انگلستان
کالج بلربیز Bellerbys College
مدارس شبانه روزی انگلستان

 بورسیه های زیادی در انگلستان وجود دارد که برای اطلاع می توانید مقاله بورسیه تحصیلی انگلستان را مطالعه نمایید

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کالج انگلیس
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کالج زبان در انگلستان

مدارک پذیرش تحصیلی برای اعزام دانشجو به انگلستان

برای اعزام دانشجو به انگلستان ابتدا باید پذیرش تحصیلی دریافت نمایید. برای دریافت پذیرش تحصیلی مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • گذرنامه

 • مدارک تحصیلی به علاوه ریز نمرات

 • مدرک آیلتس برای مقطع کارشناسی ۶ ، ارشد 6.5 و دکترا 6.5 به بالا

 • انگیزه نامه

 • توصیه نامه از چند استاد برای مقطع دکترا

 • گواهی تمکن مالی پرداخت شهریه

ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به انگلستان

دریافت ویزا برای اعزام دانشجو به انگلستان امتیاز بندی است و در صورت کسب امتیازات لازم افسر ویزا موظف است که ویزای شما را صادر نماید. دریافت ویزای دانش آموزی برای اعزام دانشجو به انگلستان  ۳۰ امتیاز و برای تحصیل در دانشگاه ها و دریافت ویزای دانشجویی ۴۰ امتیاز لازم است. موارد امتیاز آور برای. دریافت ویزای تحصیلی انگلستان عبارتند از:

 • نمره زبان حداکثر ۱۰ امتیاز البته برای دانشجویان

 • نامه CAS ۲۰ امتیاز

 • پرینت بانکی ۱۰ امتیاز

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان:

 • گذرنامه

 • نامه تمکن مالی

 • گواهی سلامت

 • نامه پذیرش

زمان اعزام دانشجو به انگلستان

برای اعزام دانشجو به انگلستان دو بار در سال امکان ثبت‌نام و دریافت پذیرش وجود دارد:

 ترم زمستان که ددلاین آن ۱۵ ژانویه است و ترم بهار که ددلاین آن 15 اکتبر است.

وضعیت ویزای همراه برای اعزام دانشجو به انگلستان

برای دانشجویان متاهل همواره امکان بردن همراه یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشند. برای اعزام دانشجو به انگلستان در مقطع مدارس امکان بردن همراه وجود ندارد و یکی از والدین می‌تواند پس از رفتن دانش‌آموز درخواست ویزای دیدار نماید. برای مقطع کارشناسی نیز امکان بردن همراه برای تحصیل در انگلیس. وجود ندارد. اما دانشجویان در مقطع ارشد و دکترا می توانند برای همراه خود که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است درخواست ویزای همراه دهند که معمولا با این درخواست موافقت می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان
اعزام دانشجو به انگلستان

وضعیت اقامت پس از تحصیل در انگلستان

در هیچ جای دنیا با تحصیل به شخص اقامت و تابعیت داده نمی‌شود. اشخاص معمولا پس از تحصیل می توانند به مدت ۶ ماه تا یکسال که در کشور های مختلف متفاوت است، مانده و به دنبال کار باشند. در صورتی که کار پیدا نمایند می توانند اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل کنند. در انگلستان شخص پس از تحصیل امکان ماندن ندارد و بلافاصله باید پس از تحصیل به کشورش باز گردد. بنابراین باید در حین تحصیل به دنبال کار باشد و در صورت یافتن کار چنان که ۵ سال کار کنند و مالیات و بیمه پرداخت کنند میتوانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

ویزای انگلستان
سخن پایانی

اعزام دانشجو به انگلستان، تحصیل در مقاطع مختلف، مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزا، بورسیه های مختلف و ویزای همراه و شرایط اخذ اقامت و تابعیت در مقاله فوق مورد بررسی علمی قرار گرفت. اعزام دانشجو به انگلستان در مقاطع مختلف امکان پذیر است و امکان دریافت بورسیه نیز وجود دارد. اما ویزای همراه فقط در مقاطع ارشد و دکترا امکان دارد. امکان جستجوی کار پس از تحصیل نیز در انگلستان وجود ندارد بنابراین فکر می کنیم که شما با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نموده باشید. در صورت داشتن سوال می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. چنانچه مقاله ما مورد توجه و رضایت شما قرار دارد، نظرات ارزشمند خود را ثبت و با ۵ ستاره به این مقاله رای دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *