اعزام دانشجو به دانمارک

 • اعزام دانشجو به دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • اعزام دانشجو به دانمارک و شرایط عمومی
 • اعزام دانشجو به دانمارک و دوره های تحصیلی
 • اعزام دانشجو به دانمارک و بوسیه تحصیلی
 • اعزام دانشجو به دانمارک و هزینه تحصیل
 • اعزام دانشجو به دانمارک و هزینه زندگی
 • اعزام دانشجو به دانمارک و دریافت ویزا
 • اعزام دانشجو به دانمارک و زبان مورد نیاز
 • اعزام دانشجو به دانمارک و کلام اخر
اعزام دانشجو به دانمارک

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

اعزام دانشجو به دانمارک و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به دانمارک در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اعزام دانشجو به دانمارک یکی از راههای مهاجرت به دانمارک است. ما در این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی دانمارک ، و چگونگی اعزام دانشجو به دانمارک می پردازیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در دانمارک و مطالب مرتبط مقالات ما را که از سایت های دولتی و رسمی کشورهای مختلف ترجمه نموده ایم در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و مطالعه نمایید.

اعزام دانشجو به دانمارک و شرایط عمومی

کشور دانمارک یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است. حکومت این کشور پادشاهیست و حدود 5.7 میلیون نفر جمعیت دارد.همچنین دانمارک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین محدوده شنگن است.دانمارک شادترین کشور دنیاست و همچنین سطح بالای رفاه اجتماعی در دانمارک باعث جذب مهاجر به این کشور زیبا شده است.  اعزام دانشجو به دانمارک یکی از راههای مهاجرت به دانمارک است. شما با تحصیل در دانمارک این موقعیت را یافته که به دانمارک رفته و پس از تحصیل در جستجوی کار باشید و چنانچه کار مرتبط با رشته تحصیلیتان را بیابید می توانید اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایید. اعزام دانشجو به دانمارک در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا میسر است. همچنین برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و بخصوص دکترا امکان اخذ بورسیه نیز وجود دارد. در زمینه اعزام دانشجو به دانمارک از آنجایی که کشور دانمارک از سطح رفاه خوبی برخوردار است و سیستم آموزشی پیشرفته ای نیز دارد مورد توجه بسیاری برای زندگی و مهاجرت قراردارد.

اعزام دانشجو به دانمارک و دوره های تحصیلی

در جدول زیر به طول مقاطع تحصیلی دانشگاهی در دانمارک می پردازیم

دوره های تحصیلی طول دوره
دوره های کالج برای  آمادگی برای ورود به بازار کار که شامل دوره های تئوری و عملی همزمان است 1.5-2 سال
دوره های کالج معادل لیسانس فشرده تئوری و عملی برای کار در رشته های خاص و آمادگی برای رشته های مهندسی ، فناوری اطلاعات ، پرستاری و کارهای اجتماعی

2.5-3.5 سال

دوره لیسانس در دانشگاهها 3سال
دوره فوق لیسانس 2سال
دوره دکترا 3سال

اعزام دانشجو به دانمارک در دوره های کالج

برای اعزام دانشجو به دانمارک در دوره های کالج کسانی می توانند اقدام کنند که می خواهند بعد از گذرانئن این دوره ها وارد بازار کار شوند . کسانی که نمی خواهند به دانشگاه بروند می توانند از این دوره ها استفاده نمایند. گذراندن این دوره ها شما را کاملا برای ورود به بازار کار آماده می کند. این دوره ها علاوه بر دروس تئوری دروس عملی نیز همراه با کارآموزی دارد و شما می توانید در دوران کارآموزی در شرکتهای دانمارکی مشغول به کارآموزی شوید. این دوره ها هم به زبان دانمارکی و هم به زبان انگلیسی ارائه می گردد. طول دوره  نیز همانطور که در جدول بالا اشاره شد 2 سال است که هر سال شامل 2 ترم است.برخی از رشته هایی که به زبان انگلیسی هم در این دوره ها ارائه می گردد عبارتند از : ارتباطات ، علوم کامپیوتر ، طراحی و تکنولوژی ، مدیریت گردشگری ، مدیریت بازاریابی و طراحی چند رسانه ای.

اعزام دانشجو به دانمارک و دوره های تاپ آپ Top-up

اعزام دانشجو به دانمارک برای این دوره ها نیز امکان پذیر است اما کمی دشوار است. این دوره ها مدرکی معادل لیسانس به دانشجو اعطا می کند و طول دوره نیز 1.5 سال است.

اعزام دانشجو به دانمارک در دوره های لیسانس

دوره های لیسانس در دانمارک 3 ساله است و شما در هر رشته ای که تمایل داشته باشید می توانید تحصیل نمایید. اعزام دانشجو به دانمارک برای دوره های لیسانس امکانپذیر است . در دوره لیسانس دانشجو برای اتمام دوره باید حتما پایان نامه ارائه نماید تا بتواند دوره لیسانس را با موفقیت به پایان برساند. رشته های مختلفی برای اعزام دانشجو به دانمارک برای تحصیل در مقطع لیسانس وجود دارد که برخی از این رشته ها عبارتند از : مهندسی ، مدیریت فناوری اطلاعات ، پرستاری ، سلامت و تغذیه ، آموزش معلم ، روزنامه نگاری و …

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع فوق لیسانس

دوره های ارشد در دانمارک مبتنی بر دانش  نظری است که به شما توانایی کاربرد دانش را در عمل نیز می دهد.دوره ارشد در دانمارک بیشتر به پژوهش و تحقیق می پردازد و طول دوره نیز همانطور که در جدول بالا اشاره شد 2سال است و با ارائه پایان نامه تحصیلی به پایان می رسد.

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع دکترا امکان پذیر است . تحصیل در دوره های ارشد همراه با امکانات فوق العاده ای از سوی دانشگاههای دانمارک همراه است. در مقطع دکترا در دانمارک نیز مانند بسیاری دیگر از کشورها بورسیه های مختلفی قابل دریافت است که به شما علاوه بر هزینه تحصیل و زندگی حقوق ماهیانه نیز تعلق می گیرد . به طور کلی تحصیل در دوره های دکترا در اکثر کشورها همراه با حقوق ماهیانه است. برای اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع دکترا متقاضی نیاز به مکاتبه با اساتید دانشگاه های دانمارک دارد تا بتواند استاد راهنما یافته و از استاد راهنما دعوت نامه دریافت نماید.

اعزام دانشجو به دانمارک و بورسیه تحصیلی

اغلب دانشگاهها و موسسات دانمارک با موسسات خارجی برای بورسیه تحصیلی قرارداد و توافقنامه دارند. این بورسیه ها از طریق نهادهای خصوصی و هم دولتی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می گیرد. در اینجا به برخی از این نهاد ها و موسسات اشاره می کنیم:

 • نوردپلاس
 • اراسموس
 • فول برایت
 • فاند دولتی دانمارک

در اینجا ذکر این نکته ضروریست که شما برای دریافت اطلاعات و جزییات بیشتر در مورد تحصیل در دانمارک می توانید به مقالات مرتبط با تحصیل در دانمارک در وبسایت ما مراجعه نمایید. همینطور می توانید موضوع مورد نظر خود را در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و مقالات ما را مطالعه نمایید.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک
بورسیه دانمارک
تحصیل پزشکی در دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک و هزینه تحصیل

همانطور که در بالاتر اشاره نمودیم دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست بنابراین تحصیل در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان است. اما تحصیل در دانمارک برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیاز به پرداخت شهریه دارد و رایگان نیست. تحصیل در دانمارک بسته به شهر و دانشگاه بین 6 تا 16 هزار یورو است . شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف تحصیلی در دانمارک  می توانید مقاله مرتبط با تحصیل در دانمارک را مطالعه نمایید.

اعزام دانشجو به دانمارک و هزینه های زندگی

در بحث هزینه های زندگی در هر کشوری هزینه ها بستگی مستقیم به شیوه و مدل زندگی شما دارد. این که شما در کدام شهر ، کدام منطقه زندگی کنید و سبک زندگی شما چطور باشد در هزینه های شما تاثیر دارد. اما به طور متوسط هزینه زندگی در دانمارک برای یک نفر بین 6000 تا 13500 کرون دانمارک است. این مبلغ شامل هزینه زندگی ، مسکن ، خوراک و پوشاک است. هزینه بیمه درمانی جدای از این هزینه است. باز هم برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه زندگی در دانمارک می توانید مقاله مرتبط با مهاجرت به دانمارک و یا هزینه های زندگی در دانمارک را در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو و مطالعه نمایید.

هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک و دریافت ویزا

اعزام دانشجو به دانمارک از اتحادیه اروپا نیازی به دریافت ویزا ندارد اما برای متقاضیان  خارج از اتحادیه اروپا نیاز به اخذ ویزا دارد. برای دریافت ویزا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه باید از سایت سفارت دانمارک وقت دریافت نمایید. مدارک لازم برای دریافت ویزای دانمارک به شرح زیر است:

 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس گذرنامه ای
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • کلیه مدارک تحصیلی قبل از مقطع پذیرش شده
 • هزینه 310 یورو برای درخواست و صدور ویزا
 • مدارک همراه برای اخذ ویزای همراه

اعزام دانشجو به دانمارک و زبان مورد نیاز

به طور کلی برای مهاجرت به هر کشوری اگر به زبان رسمی ان کشور آگاهی داشته باشید به راحتی می توانید با مردم آن کشور ارتباط برقرار نمایید. همانطور که در بالاتر اشاره نمودیم زبان رسمی دانمارک زبان دانمارکی یا دنیش است اما  تحصیل در دانمارک مستلزم دانستن و داشتم مدرک زبان است. برای تحصیل در دانمارک شما نیاز به آیلتس حداقل 6.5 تا 7 دارید و بدون مدرک زبان امکان اخذ پذیرش وجود ندارد.

اعزام دانشجو به دانمارک و کلام آخر

اعزام دانشجو به دانمارک برای اعضای غیر اتحادیه اروپا نیازمند اخذ ویزاست. همانطور که قبل تر نیز ذکر نمودیم اعزام دانشجو به دانمارک همچنین نیاز به مدرک زبان ایلتس یا تافل دارد. در مورد اعزام دانشجو به دانمارک یکی از مزیت های اصلی امکان بردن همراه از ابتداست که این مورد توجه بسیاری از متقاضیان متاهل قرار گرفته است. اگر شما می خواهید در مورد اعزام دانشجو به دانمارک و تحصیل در دانمارک اطلاعات کامل و جامعی کسب نمایید پیشنهاد ما به شما اینست که ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را از وبسایت ملکپور تهیه نموده و مشاهده نمایید تا پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید. همچنین میتوانید مقالات مرتبط با تحصیل و زندگی در دانمارک را بر روی وبسایت های ما مطالعه نموده و همچنین با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از مشاوره کوتاه رایگان بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *