اقامت اتریش از طریق تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و شرایط عمومی
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل در مدارس
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر اتریش
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و وضعیت اخذ اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل و سخن پایانی
اقامت اتریش از طریق تحصیل

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت اتریش از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

اقامت اتریش از طریق تحصیل، شرایط و قوانین دریافت اقامت اتریش از طریق تحصیل و مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را ما در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می دهیم تا در صورتی که کشور اتریش را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید با اطلاعات حقوقی کامل در این خصوص اقدام نمایید. سالانه متقاضیان زیادی درخواست ورود به این کشور را دارند و همواره سوالات زیادی برای متقاضیان ایجاد می شود. آیا اقامت اتریش از طریق تحصیل بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد؟ هزینه تحصیل و زندگی در اتریش چقدر می باشد؟ آیا اتریش به دانشجویان اجازه کار می دهد؟ ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. با توجه به اینکه اتریش سومین کشور امن جهان می باشد و این امر می تواند دلیل خوبی برای انتخاب دانشجویان تلقی شود. اتریش کشور است در اروپای مرکزی که این کشور شرایط خوبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و می توان به تحصیل رایگان در این کشور نیز اشاره کرد. متقاضیان می توانند قبل از هرگونه اقدام با دریافت مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش اطلاعات اساسی و مهم در باب اقامت اتریش از طریق تحصیل را بدست آورند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل و شرایط عمومی

کشور اتریش یکی از ایده آل ترین کشورهای اروپایی است که در سال های اخیر طی 10 سال گذشته پایتخت این کشور شهر زیبای وین جزء برترین شهر جهان انتخاب شده است. کشور اتریش به لحاظ امنیت بالای اقتصادی یکی از مقاصد مهم و ایده آل برای سرمایه گذاری خارجی به حساب می آید. همچنین با توجه به اینکه این کشور به عنوان امن ترین کشور برای زندگی و اقامت شناخته شده است، به تبع آن این امر موجب شده تا افراد متقاضی بسیاری این کشور را مقصد اقامتی و تحصیلی خود در نظر بگیرند. کشور اتریش از لحاظ جغرافیایی با کشورهایی مثل اسلواکی، مجارستان، اسلوونی و چک در شرق و شمال و جنوب شرق دارای مرز مشترک خاکی است و همچنین در غرب و شمال و جنوب غرب با کشورهای آلمان و سوئیس و ایتالیا دارای مرز مشترک خاکی است. زبان رسمی و رایج در این کشور که در حدود 95 درصد از جمعیت 8 میلیون و 700هزار نفری آن به عنوان زبان بومی خود به آن تکلم میکنند آلمانی است. کشور اتریش یکی از اعضای اتحادیه اروپا و اتحادیه شنگن است که این می تواند یکی از مزایای دیگر مهاجرت به این کشور به حساب آید.

پرچم اتریش
اطلاعات عمومی اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقاطع مختلف

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مدارس

تحصیل در اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در مدارس این کشور در حالت کلی به صورت خصوصی و دولتی برای افراد متقاضی امکان پذیر است. با توجه به نوع نظام آموزشی حاکم بر این کشور که دولتی می باشد اکثر مدارس موجود در این کشور جزء مدارس دولتی به حساب می آیند و در حدود 8 مدرسه خصوصی در این کشور موجود می باشد. البته در خصوص مدارس خصوصی باید خاطر نشان شویم که اکثر این مدارس در واقع مدارس مذهبی می باشند. باید توجه داشت مدارس دولتی اتریش کاملا رایگان می باشد و کیفیت آموزش در این مدارس در بالاترین سطح مدارس اروپایی قرار دارد. بر اساس نظام آموزشی اتریش تحصیل اتباع این کشور از سن 6 الی 15 سال یعنی دوره 9 ساله تحصیلی اجباری است و این دوره 9ساله شامل، 4سال دوره ابتدایی و مابقی دوره متوسطه و دبیرستان می باشد.

اقامت اتریش از طریق تحصیل

در جدول زیر انواع  دوره های تحصیلی در مدارس در اتریش شرح داده می شود:

اقامت اتریش از طریق تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع لیسانس و اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در این مقطع برای افراد متقاضی ای که با هدف تحصیل در این کشور تمایل دارند در نهایت به اقامت دائم کشور برسند امکان پذیر است. تحصیل در مقطع لیسانس مستلزم داشتن مدرک دیپلم 12 ساله است. دوره تحصیل در این مقطع در کشور اتریش همانند دیگر کشورها 4ساله است و افراد متقاضی حین تحصیل نیز اجازه کار دانشجویی به مدت 10 ساعت در هفته را دارند. با توجه به اینکه نظام آموزشی اتریش دولتی و رایگان است افراد برای اینکه بتوانند وارد دانشگاه های دولتی این کشور شوند و از این شرایط رایگان بودن تحصیل استفاده کنند باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهند. البته دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی را دارند و تمایل دارند تحصیلشان به زبان انگلیسی باشد باید مدرک زبان حداقل آیلتس 6 را داشته باشند.

اقامت اتریش از طریق تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای افراد متقاضی در صورت داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و مدرک کاشناسی معتبر امکان پذیر خواهد بود. افراد متقاضی می توانند در این مقطع در رشته های مد نظر خود ادامه تحصیل دهند. دوره تحصیل در این مقطع 2ساله است و افراد متقاضی می توانند در حین تحصیل به صورت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های خود را با کار دانشجویی تامین کنند. تحصیل در این مقطع اغلب به زبان آلمانی انجام می شود ولی دانشگاه های انگلیسی زبان نیز برای افراد متقاضی امکان تحصیل را فراهم کرده اند که در صورت داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 افراد متقاضی می توانند وارد دانشگاه های انگلیسی زبان اتریش شوند.

اقامت اتریش از طریق تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکترا مستلزم داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و رزومه تحصیلی قوی می باشد زیرا شرایط تحصیل در این مقطع همانند دیگر کشورها مستلزم برقراری ارتباط با استاد راهنما و اخذ تاییدیه از سوی وی می باشد، زمانی که رزومه علمی خود را که شامل مدارک ذکر شده و مقالات بین المللی و داخلی به همراه مدرک زبان آیلتس 6.5 یا 7 می باشد را برای استاد راهنما ارسال کردید و وی رزومه علمی شما را تایید کرد، شما واجد شرایط اخذ پذیرش در این مقطع از دانشگاه های این کشور خواهید بود. دوره تحصیل در مقطع دکترا 4 الی 5 سال می باشد و دانشجویان می توانند حین تحصیل در این مقطع یا به صورت کار دانشجویی مشغول به کار شوند و یا اینکه به عنوان استاد یار هزینه های خود را تامین کنند.

اقامت اتریش از طریق تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

اقامت اتریش از طریق تحصیل همواره جز مواردی است که زمانی که افراد متقاضی برای آن اقدام می کنند به نکاتی مثل اخذ بورسیه نیز فکر می کنند. با توجه به اینکه نظام آموزشی کشور اتریش رایگان و دولتی است به تبع آن امکان اخذ بورسیه نیز در این کشور به سختی انجام می شود. با این حال کشور اتریش برخی بورسیه ها را برای دانشجویانی که رزومه علمی وتحصیلی خاصی دارند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته است که شامل موارد زیر است:

اقامت اتریش از طریق تحصیل
 • بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های محیط زیست و امور بین الملل(Die presses)

  این نوع بورسیه برای دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های فناوری محیط زیست و امور بین الملل فارغ التحصیل شده اند قابل دسترس است. البته اخذ این نوع بورسیه مستلزم داشتن رزومه علمی و تحصیلی قابل قبول از سوی دانشگاه های اتریش است در صورت صدور این بورسیه برای فرد متقاضی، هزینه ای که به واسطه این بورسیه برای افراد در نظر گرفته شده است مبلغ 13.300 یورو است که به عنوان کمک هزینه تحصیل می باشد.

 • بورسیه در مقطع کارشناسی ارشدMARIHE

  این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد برای افراد متقاضی که رزومه علمی قوی ای داشته باشند صادر می شود. هدف از صدور این بورسیه برای افراد متقاضی ارتقا سطح علمی دانشگاه های این کشور می باشد و مبلغی که به عنوان کمک هزینه تحصیل در نظر گرفته شده است 12 هزار یورو می باشد.

 • بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا PKU- IIASA

 • بورسیه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه وین PHD COQUS

 • بورسیه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه وین PHD COQUS

اقامت اتریش از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

یکی از مواردی که افراد متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در این کشور باید مد نظرداشته باشند و برای آن برنامه ریزی کرده باشند بحث هزینه های زندگی در این کشور است. به طور متوسط هزینه زندگی در طول یک ماه برای یک دانشجوی بین المللی که با هدف تحصیل در این کشور اقامت دارد در حدود 800 الی 1300 یورو می باشد. الیته هزینه های زندگی افراد بستگی به سبک زندگی افراد دارد و ممکن است بیشتر یا کمتر باشد. در جدول زیر برخی از هزینه های پیش روی افراد را در این کشور برای شما عزیزان نام می بریم:

هزینه زندگی اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل و کار دانشجویی

اقامت اتریش از طریق تحصیل

با توجه به اینکه کشور اتریش در سال های اخیر مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است و این امر باعث شده افراد بسیاری به واسطه اخذ ویزای تحصیلی وارد این کشور شوند و به تبع این شرایط این افراد زمانی که وارد این کشور می شوند برای اینکه بتوانند بخشی از هزینه های خود را تامین کنند نیاز به کار کردن حین تحصیل دارند، این نکته برای دانشجویان بین المللی مهم است که آیا در اتریش نیز مانند دیگر کشورها امکان و مجوز کار حین تحصیل را دارند یا خیر.

اصولا بر اساس قوانین موجود در اتریش از سوی اداره کار این کشور به دانشجویان در مقاطع مختلف اجازه کار دانشجویی داده می شود و افراد متقاضی بسته به مقطع تحصیلی خود می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. به عنوان مثال اجازه کار پاره وقت در مقطع کارشناسی 10 الی 15 ساعت در هفته است و در مقطع کارشناسی ارشد 15 الی 20 ساعت در هفته و در مقطع دکترا نیز میتوانند 20 الی 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوند و یا اینکه به عنوان استاد یار مشغول به کار شوند که بتوانند هزینه های خود را تامین کنند.

اقامت اتریش از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه

یکی از موارد مهمی که افراد متقاضی تحصیل در اتریش زمانی که قصد ورود به این کشور را دارند به آن توجه ویژه ای نشان می دهند امکان داشتن همراه به صورت همزمان و یا شرایط الحاق خانواده می باشد. باید توجه داشت کشور اتریش نیز مانند دیگر کشورها به افراد متقاضی اجازه الحاق خانواده و همراه را می دهد که بر اساس قوانین این کشور همراه شامل همسر و فرزندان زیر سن 18 سال است. البته امکان حضور همزمان همراهان با متقاضی اصلی در این کشور گاها وجود ندارد و کشور اتریش برای اینکه مطمئن شود افراد قصد جدی در امر تحصیل را دارند در ابتدا ویزای متقاضی را صادر می کند و پس از ورود وی به مدت 4 الی 5 ماه بعد خانواده و همراهان متقاضی نیز می توانند وارد اتریش شوند و ویزای این کشور را دریافت کنند. البته فرد متقاضی باید ثابت نماید شرایط تامین هزینه های زندگی خود را به صورت کامل دارد و همچنین توانایی تامین هزینه های همراهان خود را نیز دارد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه آلمان و اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر اتریش

یکی از مواردی که افراد متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل علاوه بر دیگر موارد ذکر شده به آن توجه ویژه ای دارند، سحط علمی دانشگاه های این کشور است. لازم به ذکر است دانشگاه های اتریش به لحاظ برتری این کشور در سطح جهانی از رتبه های علمی بالایی در جهان برخوردارند. به عنوان مثال دانشگاه وین در رنک بندی جهانی QS در رتبه 154 جهانی قرار دارد و دانشگاه تکنولوژی وین نیز در رتبه 182 جهانی قرار گرفته است. در جدول زیر به معرفی تعدادی از دانشگاه های معروف و معتبر اتریش در سطح جهانی می پردازیم که به شرح زیر است:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل در این کشور برای افراد متقاضی زمانی امکان پذیر است که افراد مدارک خود را به صورت کامل و مرتب آماده کرده باشند و با تشکیل یک پرونده قوی و ارائه آن به سفارت این کشور درخواست صدور ویزای این کشور را نمایند. در این خصوص ما مدارکی را که افراد متقاضی باید آماده کنند را دراین بخش شرح خواهیم داد که شامل موارد زیر است:

 • ارائه کپی پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

 • ارائه عکس واضح

 • ارائه مدارک تحصیلی مثل دیپلم، پیش دانشگاهی، به همراه ترجمه آن ها به زبان آلمانی

 • ارائه مدرک زبان آلمانی در صورت اخذ پذیرش از دانشگاههای دولتی اتریش

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی(آیلتس) در صورت اخذ پذیرش از دانشگاههای بین المللی

 • ارائه ریز نمرات مدارک تحصیلی به همراه ترجمه آنها به زبان آلمانی

 • ارائه مدرک لیسانس به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی برای تحصیل در مقطع ارشد

اقامت اتریش از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل

در خصوص اقامت اتریش از طریق تحصیل در این کشور موردی که افراد متقاضی پس از تحصیل به آن توجه می کنند و خواستار کسب اطلاعات در این خصوص هستند، شرایط اقامت پس از تحصیل در این کشور و همچنین اجازه کار پس از تحصیل در اتریش می باشد. افرادی که در اتریش تحصیلات خود را تکمیل نموده اند و حین تحصیل در این کشور مجوز کار دریافت کرده اند باید توجه داشته باشند کشور اتریش پس از اینکه این افراد از دانشگاه های اتریش فارغ التحصیل شدند به مدت 6 ماه فرصت دارند در این کشور بمانند و براساس توانایی فردی خود بتوانند نظر کارفرما را جلب نمایند و وارد بازار کار این کشور شوند.

 این افراد درصورتی که بتوانند نظر کارفرما را جلب نمایند و قرارداد کاری فی مابین آنها بسته شود، می توانند با داشتن قرارداد کاری خود به اداره مهاجرت اتریش مراجعه نمایند و درخواست تغییر تایپ ویزا دهند. یکی از مواردی که افراد متقاضی کار در این کشور باید توجه داشته باشند شرایط بازار کار این کشور و افراد باید نرخ بیکاری این کشور را بررسی نمایند. براساس آخرین آمار اعلام شده در خصوص نرخ بیکاری اتریش در جولای 2019 نرخ بیکاری این کشور 6.7 درصد اعلام و ثبت شد، که این نرخ بیکاری اعلام شده نشان دهنده ثبات و شرایط ایده آل بازار کار این کشوراست که می تواند موقعیت های شغلی مناسبی برای افراد متقاضی ایجاد کند.

نرخ بیکاری اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل و وضعیت اخذ اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

یکی از هدف های متقاضیان و دانشجویان جهت ورود به اتریش و تحصیل در اتریش اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل می باشد. برخی دانشجویان پس از تحصیل قصد بازگشت به کشور خود و پیشرفت شغلی دارند و برخی نیز با توجه به شرایط زندگی مناسب و کاری خوب در اتریش تمایل به ماندن در این کشور را دارند. افرادی که پس از تحصیل قصد اخذ اقامت و ماندن در کشور اتریش را دارند ، کشور اتریش تا یک سال به فارق التحصیلان خود اجازه میدهد تا در کشور اتریش بمانند تا با استخدام و یافتن کار بتوانند اقامت کاری کشور اتریش را دریافت کنند. البته برخی با یافتن کار اقامت خود را تبدیل می کنند و برخی نیز از روش هایی مثل سرمایه گذاری و یا حتی ازدواج و …

تحصیل مهندسی در اتریش
بورسیه تحصیلی در اتریش

در مجموع معمول ترین و قابل پیش بینی ترین روش اخذ اقامت پس از تحصیل در اتریش یافتن کار می باشد. از روزی که شخص کار پیدا می کند و مشغول به کار می شود به وی اقامت 2 ساله اعطا می شود و پس از آن اقامت 3 ساله قرمز سفید قرمز و بعد از 5 سال می تواند درخواست اقامت دائم بدهد و شهروند کشور اتریش شود. شخصی که اقامت دائم را دریافت کرده است در صورتی که بتواند ثابت کند زبان آلمانی را فرا گرفته و با آداب و رسوم کشور اتریش هم سو شده است می تواند حتی پاسپورت کشور اتریش و تابعیت اتریش را نیز اخذ کند.

ویزای تحصیلی اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل دکترا اتریش
اقامت اتریش از طریق تحصیل و سخن پایانی

اقامت اتریش از طریق تحصیل، شرایط اخذ اقامت این کشور به واسطه اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی در اتریش، قوانین و شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل را ما در این مقاله به صورت تفصیلی مورد بررسی علمی قرار دادیم تا در صورتی که شما عزیزان این کشور را مقصد مهاجرتی و اقامتی خود قرار داده اید با اطلاعات دقیق و کامل اقدام نمایید. با توجه به اینکه کشور اتریش جزء محبوب ترین کشورهای مهاجر پذیر در خصوص اقامت تحصیلی و دیگر طرق مهاجرتی شناخته شده است و افراد متقاضی بسیاری در سال های اخیر اقدام به مهاجرت به این کشور نمودند، که در این خصوص گاها افراد به دلیل نداشتن اطلاعات و علم کافی نسبت به قوانین پیش روی خود در خصوص اقامت اتریش از طریق تحصیل در این کشور با مشکلات و مسائل مختلفی روبرو شدند. پیشنهاد نخست ما در خصوص اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل این است که در ابتدا پیش از هر اقدامی مقاله فوق را مطالعه نمایید تا اطلاعات اولیه و کاملی را دریافت نمایید و سپس در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش مشاوره تخصصی داشته باشید تا اطلاعاتی که نیاز دارید در این خصوص دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *