اقامت و تابعیت

اقامت ازطریق ازدواج در اتریش

اقامت ازطریق ازدواج در اتریش از چه راه هایی ممکن است؟ آیا هی کسی می تواند هر کسی می تواند اقامت ازطریق ازدواج در اتریش را دریافت نماید؟ اقامت ازطریق ازدواج در اتریش به چه شرایطی نیاز دارد؟ آیا سوالاتی درباره اقامت ازطریق ازدواج در اتریش دارید؟ برای گرفتن پاسخ سوالات خود درباره ی اقامت ازطریق ازدواج در اتریش مقاله زیرا تا انتها مطالعه نمایید.

در این مقاله قصد داریم در مورد اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور اتریش صحبت کنیم.این مقاله جهت ارائه به شما عزیزان همیشه همراه موسسه مشاوره ای MIE توسط مشاورین موسسه مشاوره ای  MIE تهیه و تنظیم گردیده است، امید آن می رود با مطالعه این مقاله تمام سوالات شما در مورد ازدواج در کشور اتریش پاسخ داده شود.

اتریش چگونه کشوری است؟ قوانین تابعیت کشور اتریش چگونه است؟ اساسا تابعیت اتریش بر چه پایه ای است؟ چگونه می توان از طریق ازدواج تابعیت کشور اتریش را اخذ نمود؟ آیا شما مایلید از طریق ازدواج تابعیت کشور اتریش را کسب کنید؟

اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی است، پایتخت این کشور وین است. اتریش از شمال با کشور آلمان و جمهوری چک، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی، از شرق با اسلووکی و مجارستان و از غرب با سوییس و لیختنشتاین هم مرز می باشد. اتریش بعد از جنگ جهانی دوم تا کنون یک جمهوری فدرال می باشد که صدراعظم و رییس جمهور این کشور توسط مردم انتخاب می شوند. اتریش به عنوان یک جمهوری فدرال دارای ۹ ایالت می باشد که مهم ترین آنها وین که پایتخت این کشور نیز می باشد.

به طور کلی اساس تابعیت اتریش بر پایه خون است، به طوری که اگر طفلی که یکی از والدینش اعم از پدر یا مادر اتریشی باشند بدون توجه به محل تولدش، آن طفل اتریشی مجسوب میشود و در مقابل اگر طفلی در اتریش متولد شود این مساله نمیتواند سندی به عنوان تابعیت او در کشور اتریش باشد.

اخذ اقامت اتریش

اتریش

اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در اتریش

به طور کلی در کشور اتریش ازدواج های مدنی قانونی است که شاید مراسم مذهبی هم همراه با مراسم مدنی انجام شود. در این کشور سن ازدواج برای دختر و پسر ۱۸ سال تمام می باشد، حال اگر هر یک از دختر و پسر به ۱۸ سال نرسیده باشند و قصد ازدواج داشته باشند طبق قانون اتریش نیاز به اجازه قیم یا شخصی که از آنها نگهداری می کند را دارند. بر طبق نظام بین الملل خصوصی این قاعده پذیرفته شده که ازدواج فی مابین زوجین در صورتی که هر کدام از تابعیت یک کشور باشند، شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام کند. که کشور اتریش نیز ازین قاعده مستثنی نیست لذا چنانچه یک نفر با یک فرد اتریشی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند، در برخی کشورها مثل ایران قوانین اخذ تابعیت در ازدواج بین شوهر یا زن آن کشور متفاوت می باشد ولی در مورد کشور اتریش چنین نیست به طوری که ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود، لذا برای اینکه تابعیت به شوهر یا زن تعلق گیرد باید پرونده مهاجرتی با تمام مدارک هویتی و هم چنین مدارک ازدواج و… به درستی ارائه شود، حال اگر از زمان ازدواج این افراد یک سال می گذرد، پس از گذشت ۴ سال از زمان ازدواج می تواند تابعیت کشور اتریش را اخذ نمایند، ولی اگر دو سال یا بیشتر از زمان ازدواج شان می گذرد برای کسب تابعیت کشور اتریش لازم است ۳ سال در آنجا اقامت داشته باشند.

هم چنین می توان یاد آور شد پرفسوری که دردانشگاه کشور اتریش تدریس می کنند به واسطه داشتن این سمت می توانند تابعیت اتریش را داشته باشند، حال اگر شخصی با این فرد ازدواج کند به طور طبیعی تابعیت اتریش رو بدست می آورد.

۴

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

در صورتی که شخص برای مهاجرت به اتریش بخواهد از ویزای ازدواج استفاده کند اولا لازم است partner یا شخص مقابل را در نظر داشته که حاضر است با وی ازدواج کند، پس از ازدواج باید سند ازدواج و سایر مدارک هویتی و مدارک مورد نیاز سفارت اتریش را به سفارت ارائه داده و منتظر اخذ ویزا شوند.

گروهی نیز شاید قصد مهاجرت به اتریش از طریق ویزای نامزدی داشته باشند در این مورد نیز مانند ویزای ازدواج باید یک نفر را مورد نظر داشته باشند و تمام مراحل ویزای ازدواج پشت سر گذاشته شود اما با این تفاوت که شانس بسیار کمتری نسبت به ازدواج برای گرفتن ویزا دارند چون سند ازدواجی در میان نیست و مدارکی که افسر ویزا به آنها استناد می کند عبارت از عکس های دو نفره، اس ام اس های رد و بدل شده و هم چنین عکسهایی که در فضای مجازی برای یکدیگر ارسال کرده اند می باشد.

در آخر باید گفت اخذ تابعیت و اقامت در کشور اتریش از طریق ازدواج نیازمند درخواست برای اخذ تابعیت می باشد و تا زمانی که درخواست و پرونده از جانب شما ارائه نشود تابعیت به شما تعلق نمی گیرد. لذا اطلاعات مهاجرتی در مورد ازدواج در اتریش و هم چنین شروط ضمن عقد و نحوه اخذ تابعیت و اقامت در اتریش پیچیدگی ها و اصول مهاجرتی خود را دارد، لذا شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE مراجعه و یا با تلفن های موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه بهره مند شوید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *