اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار میگیرد.بسیاری از افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در اتریش را دارند سوالاتی در باب اینکه ایا اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش امکان پذیر است یا خیر اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش به چه مدارکی نیاز دارد و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش بعد از چه مدت امکان پذیر می باشد مطرح می نمایند.مسائلی از قبیل مالیات برای ثبت شرکت و شروع بیزینیس و … مسائل مهمی است که لازم است به آن بپردازیم.برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش با ما همراه باشید.

در این بخش ابتدا شما عزیزان را به مشاهده ویدیو های استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش دعوت مینماییم .

نحوه اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش با توجه به اینکه اتریش کشوری است که همواره پذیرای سرمایه گذاران میباشد امکان پذیر خواهد بود.همچنین علاوه بر افراد تبعه اتریش،افراد غیر اتریشی نیز می توانند با خرید یا تاسیس شرکت و انجام معاملات تجاری و بازرگانی موفق به دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش گردند.انواع مختلف شرکت با تفاوت در سطح مسئولیت و نحوه پرداخت مالیات در کشور اتریش وجود دارد ، از انواع این شرکتها می توان به شرکت با مسئولیت محدود ( معمولترین نوع ثبت شرکت ) ، شرکت سهامی خاص ، شرکت با تشکیلات باز ، تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا ، تشکیلات شخصی ، تشکیلات شرکتی تشکیل شده از افراد حقیقی و حقوقی ، تشکیلات شرکتی با مشارکت در بخش سرمایه گذاری و …. اشاره کرد .

به طور معمول شرکت های موجود در کشور اتریش بخصوص شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی خاص ملزم به پرداخت مالیات می باشند که نرخ مالیات بر سود شرکت ها از سال ۲۰۰۵ از ۳۴ درصد به ۲۵ درصد کاهش یافته است که همین امر موجب توجه بیشتر سرمایه گذاران خارجی شده است .

در صورت محاسبه ارزش شرکت از روش های مختلف ، معافیت تحقیقاتی ـ اموزشی ـ حرفه ای ، کسر مالی در صورت وقوع ضرر و زیان ، به جریان انداختن ذخیره های مالی ساکن میزان بار مالیاتی مشمول شرکت کاهش پیدا می کند. در حال حاضر میزان بار مالیاتی موثر شرکت ها و تشکیلات سرمایه داری در کشور اتریش حدود بیست و سه درصد اعلام شده است .

مدارک مورد نیاز برای اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش مدارکی را نیازمند میباشد که در این جا برای شما شرح داده ایم.

1.اساسنامه شرکت و تنظیم ان

2.گواهی مجوز تاسیس شرکت مذبور

3.پر کردن فرم ثبت شرکت در اتریش

4.طرح توجیهی اقتصادی

5.مشخصات شرکت مانند نام ، موضوع و نوع فعالیت شرکت ، میزان مبلغ سرمایه گذاری ، تعیین مدیر عامل ، تعداد سهامداران ، میزان سهم سهامداران شرکت ، ادرس شرکت و …..

6.تعیین مدیر عامل ، اعضای شرکت ، حسابرس ، مشاورین حقوقی و مالیاتی و ….

7.قرار دادن مبلغ ۳۵۰۰۰ یورو در یکی از بانک های اتریش که حداقل ۱۷۵۰۰ یورو از این مبلغ باید به صورت نقد پرداخت گردد ( پیرینت حساب بانکی )

8.اقامت داشتن با عنوان شغل ازاد

9.ترجمه گواهی عدم سو پیشینه

11.ترجمه شناسنامه و شناسنامه

12.ترجمه پاسپورت و پاسپورت معتبر

نکات مهم درباره ی اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش برای سرمایه گذاران از آن جهت اهمیت دارد که آنها باید اطمینان حاصل نمایند که این سرمایه گذاری از ریسک بالایی برخوردار نخواهد بود و درصد موفقیت آن بالا میباشد.البته لازم به ذکر است که یرمایه گذاری و ثبت شرکت در هر کشوری ریسک هایی را به همراه خواهد داشت و موسسه ی حقوقی ملک پور نیز برای افرادی که متقاضی اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش میباشد همواره خاطر نشان میکند که عزیزان سرمایه گذار باید ریسک هایی را پذیرا باشند.حال در این بخش مزایای ثبت شرکت در اتریش را ملاحظه بفرمایید.

1.کشور اتریش عضو سازمان تجارت جهانی است.

2.استاندارد های سرمایه گذاری در اکثر معاهدات دوجانبه یا چندجانبه که اتریش عضو آن میباشد،رعایت گردیده است.

3.ایران در کشور اتریش دارای سفارت نمیباشد و همچنین کشور اتریش در ایران نیز دارای سفارت خانه نیست.

4.شخص بدون نیاز به شریک محلی اتریش ، مالکیت ۱۰۰ درصد دارد .

5.شخص می تواند از برند یا مارک تجاری اروپایی برای شرکت خود استفاده نماید .

6.شخص برای سفر ، تجارت و اقامت بلند مدت به تمامی کشورهای عضو شنگن دسترسی دارد .

7.شخص می تواند به راحتی برای سفر به تمامی نقاط دنیا ویزا اخذ نماید .

8.شخص می تواند برای خود یا شرکت حساب افتتاح نماید .

9.در اتحادیه اروپا قوانین تجاری و گمرکی برای افراد بصورت ازاد می باشد.

10.متقاضی پس از مدت ۳ سال می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد .

11.متقاضی پس از مدت ۵ سال از اخذ اقامت دائم می تواند برای پاسپورت درخواست نماید .

12.برای ثبت شرکت در کشور اتریش نیاز به ملزومات حرفه ای برای کسب و کار و سرمایه به مبلغ حداقل ۳۵۰۰۰ یورو می باشد . ( شرکت با مسئولیت محدود )،در شرکت سهامی عام دو سهامدار باید حداقل به مبلغ ۷۰۰۰۰ یورو مشارکت و سرمایه گذاری نمایند .

13.پس از تایید بیزینس پلن شما توسط اتریش و شروع تجارتتان،با گذشت 5 سال موفق به دریافت پاسپورت اتریشی و اخذ تابعیت اتریش خواهید گردید.

انواع اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش به 2 گونه میباشد.کارمندان عالی رتبه از جمله مدیران شرکت ها و کارخانجات یا نمایندگان انها که بنا به دستور و صلاح دید کارفرمای خود مجبور به تغییر محل خدمت خود می باشند می توانند با داشتن مجوز و تاییدیه اشتغال به کار از سوی اداره کار در کشور اتریش اقامت موقت دریافت نمایند که مدت زمان اشتغال انها نباید از ۶ ماه کمتر باشد هم چنین اگر فردی غیر اتریشی برای انجام کاری در اتریش قرارداد ببندد و مدت زمان اجرای ان بالای ۶ ماه باشد با احتمال ضرورت مجوز از سوی اداره کار می تواند اقامت موقت دریافت کند. هنرمندان که درامد انها از راه فعالیت های هنری می باشد با ارائه گواهی اشتغال به کار بعنوان هنرمند می توانند اقامت موقت درخواست نمایند .

افراد با تخصص های ویژه می توانند درخواست اقامت دائم کنند که بار اول برای ۱۸ ماه صادر گشته و به افراد متخصص در زمینه تخصص انها مجوز کار بدون هیچ گونه محدودیت زمانی داده می شود . افرادی که جهت مشاغل مستقل مجوز دارند می توانند با محدودیت زمانی اقامت دائم دریافت نمایند مثلا برای پیوستن افراد خانواده به هم . این نکته حائز اهمیت است که برای مشاغل غیر مستقل باید از اداره کار اتریش مجوز دریافت نمود . برای کلیه کشورهای اتحادیه اروپا پس از ۵ سال اقامت بدون وقفه می توان اقامت دائم اخذ نمود و برای تمامی مشاغل اجازه کار صادر می گردد .

متقاضی برای ثبت شرکت، تاییدیه و موافقت دولت اتریش و اجازه فعالیت تجاری احتیاج دارد که با هماهنگی وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه انجام می شود که پس از ثبت شرکت فرد متقاضی و خانواده وی می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

جمع بندی در رابطه با اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش در این مقاله به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت.همانطور که در متن مقاله بیان شد متقاضیان با ثبت شرکت و پرداخت مالیات قادرند در کشور اتریش اقامت نمایند،ثبت شرکت نیاز به رعایت مواردی مثل پر کردن فرم ثبت شرکت ، طرح توجیهی اقتصادی و موارد دیگر است که حضور گرامیتان بیان نمودیم ، فرد پس از مدت ۳ سال از ثبت شرکتش طی شرایطی می تواند برای اقامت دائم درخواست نماید و پس از ۵ سال از زمان اخذ اقامت دائم می تواند درخواست پاسپورت کند .شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش با موسسه مشاوره ای ملک پور تماس حاصل نموده و یا با پرسش سوالاتتان در زیر همین مقاله اطلاعات لازم را کسب نمایید.

3 پاسخ
 1. mie editor3
  mie editor3 گفته:

  باز هم عرض سلام و احترام خدمت استاد کرامی آقای دکتر ملکپور. در مورد ثبت شرکت در اتریش درجایی درج کردید (امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳سال) و لی بعض از همکاران شما در ایران میگویند بعد از 5 سال امکان اخذ اقامت دایم وجود دارد کدام صحیح است؟ با سپاس و احترام فراوان شهرام سلیمی salimi_shahram@yahoo.com

  پاسخ
 2. حسام
  حسام گفته:

  با عرض سلام و درود خدمت جناب اقای دکتر ملک پور
  در مورد ثبت شرکت در ویدیو هاتون فرمودین که شرکت ثبت کنید و خانمتون تو شرکت استخدام بشه شما از طریق اون اقامت بگیرید حالا یکی که مجرده و مدرک دیپلم داره مثل بنده چه راه حلی داره چند باز زنگ زدم دفترتون ولی متاسفانه نتونستم با شما صحبت کنم شاید افتخارشو نداشتم شاید شانسشو نداشتم دفترتون فرمودن وقت مشاوره بگیرم اما من میخواستم بدونم اگه بشه خودتون به من یه قوت قلب بدین تا اگه کارم میشه و راهی دارم وقت باشما بگیرم من خیلی صحبتها و ویدیو ها و لایو اینستا شما رو دنبال میکنم ولی هنوز به یه جواب نرسیدم دوس دارم با شما اقدام کنم خیلی از انرژی و برخورد شما خوشم اومده خیلی کارتون درسته من هر کاری کردم با شما تماس بگیرم وحتی بهم بگید که اره کارت میشه من وقت بگیرم و بقیه موارد از این که خیلی پرچونگی کردم معذرت میخوام . ممنون و سپاس گذار میشم یه جواب بهم بدین که از این سر در گمی بیرون بیام

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام و احترام دوست عزیز
   باید شرایط سنی و میزان سرمایه شما و … مورد بررسی قرار گیرد.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *