اقامت از طریق کار در کشور آلمان

اقامت از طریق کار در کشور آلمان:

همه ساله افراد بسیاری از سرتاسر دنیا هستند که خواهان کار در آلمان و اقامت از طریق کار در کشور آلمان می باشند که با اخذ ویزای کار و پس از یافتن کار مناسب در آلمان می توانند به اقامت از طریق کار در کشور آلمان دست یابند. نکته ای که در مورد اقامت از طریق کار در کشور آلمان وجود دارد این است که افرادی که از این روش اقدام می نمایند می توانند درخواست بلو کارت آلمان را نیز داشته باشند و علاوه بر اقامت از طریق کار در کشور آلمان در بسیاری از کشورهای عضو شنگن نیز امکان کار را نیز داشته باشند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE این مقاله سعی دارد تا اقامت از طریق کار در کشور آلمان را برای شما عزیزان شرح دهد و به بررسی شرایط اقامت از طریق کار در کشور آلمان بپردازد.

شرایط اقامت از طریق کار در کشور آلمان چگونه است؟ چه مواردی باید برای اقامت از طریق کار در کشور آلمان در نظر گرفته شود؟ افراد متقاضی اقامت از طریق کار در کشور آلمان چه شرایطی را باید دارا باشند؟

کشور آلمان از سال  ۲۰۰۵ در تلاش برای تشویق افراد با مهارت بالا و نیروی متخصص برای مهاجرت به آن کشور بوده است . شانس گرفتن اقامت دایم از کشور آلمان برای آن دسته از افرای که مهارت بیشتری دارند ، بیشتر است تا نسبت به افرادی که کارایی کمتری دارند زیرا کاریابی برای این دسته از افراد در کشور آلمان دشوار می باشد. که برای افراد حرفه ای با شرایط مهندسی علوم طبیعی نظیر: (بیولوژی، شیمی و فیزیک )، پروفسورها و پرسنل های علمی را شامل می شوند.  مطابق بررسی های اداره مهاجرت در کشور آلمان در سال ۲۰۰۵ در ماه ژانویه، افراد خارجی باید اقامت دائم آلمان را اخذ نمایند.

شهروندان کشورهای  آمریکا، استرالیا، کانادا ، اسرائیل، ژاپن، نیوزیلند می توانند تا زمانی که به عنوان ویزیتور در آلمان هستند برای اقامت و اجازه کار درخواست دهند  که این شهروندان اجازه کار در آلمان را ندارند تا زمانیکه که درخواست اقامت و کار آنها  تایید نشده باشد. تبعه سایر کشورهای ذکر شده نیازمند اقامت و اجازه کار در آلمان هستند که این پروسه باید از طریق کنسولگری مربوط به کشور آن شهروند صورت گیرد.

کشور آلمان در مرکز قاره اروپا قرار گرفته است و وسعت آن ۳۵/۷۱۲/۱۴۱ کیلومتر مربع است. مرزهای زمینی کشور آلمان  در حدود ۳.۷۵۷ کیلومتر است. همسایگان آلمان در شمال دانمارک، در غرب بلژیک و هلند، در جنوب لوکزامبورگ، سوئیس، اتریش و فرانسه و در شرق لهستان و جمهوری چک می باشند.  دریای شمال و دریای بالتیک راه‌های آلمان به آب‌ های آزاد هستند. سواحل آبی این کشور با این دو دریا حدود ۲۳۸۹ کیلومتر است. طولانی ‌ترین رودهای آلمان راین با ۸۵۶ کیلومتر، الب ۷۰۰ کیلومتر و دانوب می باشد کشور آلمان با هشتاد و دو میلیون نفر جمعیت یکی از پر جمعیت ترین کشور اروپایی به شمار می رود.

کشور آلمان در مورد صدور ویزاها از جمله ویزای کاری کشور آلمان  به صورت فوق العاده و ویژه برای بعضی مشاغل ویزاهای کاری صادر می نماید که از شروط اصلی آن دانستن زبان آلمانی و یا انگلیسی است اما نکته ی مثبت آن این است که مدرک زبان نیاز نیست. در ذیل ابتدا به پیشینه ی اقتصادی این کشور نگاهی می اندازیم و بعد به این نوع ویزا اشاره خواهیم نمود.

درخواست برای ویزای استخدامی شخصی در آلمان:  (Self-Employment )

افردی برای این نوع ویزا صلاحیت دارند که یک میلیون یورو پس انداز داشته باشند و توان ایجاد ده شغل جدید در آلمان را داشته باشد. درخواست کار از این روش مزایای بسیاری دارد که به شرح زیر است:

اگر شما به عنوان یک شهروند آلمانی از ویژگی های بخصوصی برخوردار می باشید که این ویژگی ها بر اساس شرکتی است که شما در آن مشغول به کار خواهید شد.

ویژگی دیگر این است که نیازی به انجمن و ضامن معتبر از جانب شما در آلمان نخواهد بود.

مورد دیگر این است که  بعد از سه سال کار، شما و خانواده خود می توانید اجازه اقامت نامحدود دریافت نمایید. این حالت به شما این امکان را می دهد که تا زمانی که دوست دارید در کشور آلمان بمانید.

فایل های صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب کار در آلمان

 

 

شرایط اقامت کاری آلمان برای کسانی که از طریق تحصیل وارد این کشور شده اند:

در این خصوص می توان گفت دانشجویانی که در کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند ۱۸ ماه فرصت دارند تا کار مورد نظر خود را بیابند و پس از آن ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند.

کشور آلمان یک کشور جذاب و محبوب برای مطالعه و تحصیل دانشجویان خارجی می باشد که دانشجویان می توانند پس از تحصیل و ورود به بازار کار آلمان می توانند اقامت کاری آلمان را اخذ نمایند.

حداکثر اقامت یک دانشجو برای اقامت در این کشور ۹ ماه می باشد که دانشجویان خارجی ضمن تحصیل می توانند کار کنند و طبق نیاز به مهارت و تخصص بالا در زبان آلمانی به مدت ۹۰ روز و یا ۱۸۰ روز در هر سال توانایی کارکردن را دارند. دانشجویان خارجی می توانند بعد از یک سال از فارغ التحصیل شدن خود در آلمان کار کرده و البته کار آنها باید  با  رشته تحصیلی انها  به نحوی مرتبط باشد.

که مرتبط بودن رشته دارای پروسه ای می باشد که این پروسه از قرار زیر است:

اگر فرد متقاضی هدف تحصیل در آلمان را دارد ، در ابتدا باید پذیرش خود را از طرف دانشگاهی در آلمان دریافت نماید.

فرد متقاضی باید درخواست ویزا دانشجویی خود را در کشور مبدا توسط سفارت آلمان انجام دهد و برای نامه ای گواهی بر تصدیق پذیرش از دانشگاه را همراه خود داشته باشد.

سفارت آلمان سپس باید درخواست ویزا را برای تعیین شهری که دانشجو قرار است در آن تحصیل کند مورد نظر قرار دهد.

و سپس سفارت آلمان باید ویزا را برای تایید نهایی بررسی نماید.

راه هایی که می تواند منجر به اقامت کاری آلمان برای ایرانیان گردد از قرار زیر است:

یافتن کار پس از تحصیل: ورود از طریق ویزای تحصیلی و پس از آن تبدیل آن به ویزای کاری می تواند برای شخص متقاضی منجر به اقامت کاری آلمان گردد.

ویزای جستجوی کار: فرد با داشتن تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار و سن ترجیحا زیر ۴۰ سال  یک ویزای شش ماهه دریافت می نماید و می تواند با این ویزا به دنبال کار در کشور آلمان باشد و پس از یافتن کار مناسب در آلمان برای اقامت کاری آلمان اقدام نماید.

جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی: به این صورت است که فرد از یک کارفرمای معتبر در کشور آلمان پیشنهاد شغلی دریافت می نماید و به وسیله ی این پیشنهاد می تواند اقدام به دریافت ویزای کار نماید که پس از اخذ ویزای کار آلمان می تواند برای اقامت کاری آلمان نیز  اقدام نماید.

بلو کارت یا کارت آبی: در این روش اگر فرد قرارداد شغلی را امضا نماید که میزان حقوق مشخص را داشته باشد میتواند اقدام به دریافت این کارت نماید و از این روش اقامت کاری آلمان را نیز اخذ نماید.

در آخر و در مورد اقامت از طریق کار در کشور آلمان باید گفت که موارد بسیاری وجود دارد که می تواند منجر به اقامت از طریق کار در کشور آلمان گردد افرادی که در آلمان تحصیل می نمایند پس از تحصیل خود و پس از فارغ التحصیلی این امکان را دارند که وارد بازار کار شوند و پس از آن برای اقامت از طریق کار در کشور آلمان اقدام نمایند همچنین افرادی که خواهان اقامت از طریق کار در کشور آلمان هستند می توانند با دریافت ویزای جستجوی کار آلمان و یافتن کار در آلمان برای اقامت از طریق کار در کشور آلمان نیز اقدام نمایند و اقامت از طریق کار در کشور آلمان را نیز دریافت کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و جامع تر در مورد اقامت از طریق کار در کشور آلمان می توانید به موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد اقامت کاری آلمان بدست آورید.

 

 

 

 

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

6 پاسخ
 1. حامد رستم زاده
  حامد رستم زاده گفته:

  سلام
  مهنس مکانیک خودرو با ده سال سابقه کار مرتبط. اقامت کاری جاب افر برای المان میخواستم لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست گرامی ما خدماتی کاریابی نداریم اما میتوانیم برای شما ویزای جستجوی کار بگیریم و شما خودتان به کشورهای آلمان یا اتریش یا آفریقای جنوبی بروید و 6ماه در آلمان و اتریش و 9ماه در آفریقای جنوبی میتوانید در جستجوی کار باشید و کار پیدا کنید. موفق باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *