انگلستان

اقامت انگلستان از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق تولد از چه راه هایی اخذ می گردد؟ برای اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد چه باید کرد؟ آیا می تواناقامت انگلستان از طریق تولد را به راحتی دریافت نمود؟ برای اقامت انگلستان از طریق تولد از چه جایی باید کمک گرفت؟ امروزه اشخاص بسیاری در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد و چگونگی اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد ونحوه اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد از ما سوال می پرسند.با توجه به اینکه امر اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد امری مهاجرتی است تنها یک وکیل یا حقوقدان می تواند شما را در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد راهنمایی نماید و با قوانیناخذ اقامت انگلستان از طریق تولد آشنا نماید.

تابعیت واخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی است که شخص را به دولت معینی مربوط  میسازد تابعیت از طریق تولد جزءاصلی ترین انواع تابعیت محسوب میشود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده ودر طول زندگی ادامه می یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل میشود معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است.

قانون بریتانیا براساس قانون کامن لا نوشته شده است و زمانی که امپراتوری بریتانیا به قدرت رسید قلمرو و مستعمرات آن گسترش پیدا کرد و شامل قلمروهای خود مختار خود گردانی مانند استرالیا –نیوزلند –کانادا-آفریقای جنوبی گردید. و کسانی که در این قلمروها بدنیا می آمدند بدون در نظر گرفتن تابعیت والدینشان براساس اصل خاک تبعه بریتانیا میشدند در نتیجه فرزندانی که در اثر ازدواج دو خارجی با یکدیگر بوجود می آمدند تابع قلمرو بریتانیا بودند.

اگر شما در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد نیاز به مشاوره رایگان و تخصصی دارید، وکلای برتر موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شما را در خصوصاخذ اقامت انگلستان از طریق تولد راهنمایی می نمایند.

اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

انگلستان

تابعیت خاک:

کسانی که در خاک کشوری متولد میشوند (اصل تولد) دارای تابعیت همیشگی بوده و نمیتوان از آنها سلب تابعیت نمود.منظور اینست افرادی که محل تولدشان در خارج از انگلستان هستند براساس قانون کامن لا انگلستان نمیتوانند تابعیت انگلستان را تعطیل کنند

اما چند استثنا وجود دارد:

۱-شخصی که از پدر ومادر انگلیسی الاصل در خارج از خاک انگلیس بدنیا می آید تبعه انگلستان محسوب میشود.

۲-شخصی که در خارج از انگلیس متولد شده اما پدرش انگلیس الاصل است تبعه انگلستان محسوب میشود.

اما در سال ۱۹۸۴-قانونی به تصویب رسید که روش اخذ تابعیت از طریق تولد را بدین شرح بیان کرد:

۱-طفلی از پدر یا مادری بوجود آمده باشد که یکی از آنها تبعه انگلیس باشد.

۲- طفلی از پدر یا مادری بوجود آمده باشد که یکی از آنها محل زندگی خود را دین کشور قرار داده باشد.

۳-هرگاه پدر یا مادر طفل تبعه اروپا یا سویس باشند وچنانچه طفل از سال ۲۰۰۶در انگلستان متولد میشد تبعه انگلیس محسوب میگردد.

۴-طفل از پدر نامعلوم در خاک انگلستان متولد شده باشد تبعه انگلستان محسوب خواهد شد.

۵-اگر طفل در کشتی یا هواپیما انگلیس که در آسمان یا درآب آن کشور است یا در سفارت آن کشور(انگلیس) بدنیا بیاد تبعه انگلستان محسوب میشود.

اگر شما در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد نیاز به مشاوره رایگان و تخصصی دارید، وکلای برتر موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شما را در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد راهنمایی می نمایند.

اصل خون:

هرکسی که خون یکی از اتباع کشوری باشد تابعیت آن کشور را دارا میشود.

مواردی که باعث اخذ تابعیت از طریق خون میشود:

۱-طفلی که در خارج از انگلستان متولد شده است باید حداقل پدر و یا مادر تبعه انگلستان باشد.

۲- طفلی که در خارج از انگلستان متولد شده است اما یکی از والدین وی  در خدمت ملکه باشند.

۳-طفلی که با خانواده انگلیسی مرتبط بوده ولی والدین وی بطور دقیق مشخص نباشند.

بنابراین برای اخذ تابعیت انگلستان موافقت وزیر انگلستانشرط است و اگر از طریق ازدواج اقدام به این امر کرده است باید دارای اجازه اقامت در انگلستان و اقامت قانونی (حداقل ۳ سال)و عدم سابقه کیفری باشد و مدارکی که نشان دهد بر زبان انگلیسی تسلط کافی داردواگر عدم اخذ تابعیت غیر از ازدواج باشد باید دارای کار ،زندگی بصورت دائمی و عدم سابقه کیفری  ومتسلط به زبان انگلیسی باشد .

اگر شما در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد نیاز به مشاوره رایگان و تخصصی دارید، وکلای برتر موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شما را در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد راهنمایی می نمایند.

همچنین وضعیت طفلی که بعنوان فرزند خوانده زندگی را با خانواده جدید خود شروع میکند و قرار است که تابعیت انگلستان را داشته باشد بدین شرح است که باید یکی از والدین تبعه انگلستان باشند پس طفل زیر ۱۸ سال باشد چنانچه که سلب تابعیت در اکثر کشورها امری قبیح و زشت است چنانچه والدین طفل که اورا به عنوان فرزند خوانده می دانستند لغو گردد تابعیت طفل تماما انگلیسی است و سلب تابعیت نمیشود.

اما هم اکنون رایج ترین نوع شهروندی و تابعیت بریتانیا از راه تابعیت خون است و تنها کسی که به طور خودکار از حق اقامت کشور انگلستان برخوردار خواهند بود که از این طریق باشد.

پس بنابراین تابعیت یا از طریق خاک یا خون ،و کشور انگلستان از نظام خون تبعیت میکند یعنی اگر فردی از پدر یا مادر بریتانیایی به دنیا آمده باشد به تبعیت از نظام خون به فرد تابعیت انگلستان تحمیل شده است.

اگر شما در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد نیاز به مشاوره رایگان و تخصصی دارید، وکلای برتر موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شما را در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد راهنمایی می نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *