اقامت برزیل از طریق تولد

اقامت برزیل از طریق تولد به چه صورت است؟مدارک لازم برای اخذ اقامت برزیل از طریق تولد شامل چه مواردی می باشد؟چه کسانی می توانند اقامت برزیل از طریق تولد را اخذ کنند؟هزینه اخذ اقامت برزیل از طریق تولد چقدر است؟شرایط و قوانین اخذ اقامت برزیل از طریق تولد چیست؟چه راه هایی برای اخذ اقامت برزیل از طریق تولد وجود دارد؟ موسسه مشاوره ای MIE سعی دارد به مرسوم ترین و رایج ترین سوال های متقاضیان در زمینه اقامت برزیل از طریق تولد پاسخ دهد و شما می توانید هر اطلاعاتی دراین باره می خواهید با مشاوران مجرب و برجسته این موسسه در ارتباط باشید.

از نقطه نظر قانون، کشور برزیل کشوری می باشد که نظام مهاجرتی این کشور برای دریافت تابعیت از قانون خاک تبعیت می کند و اگر یک فرزندی در خاک برزیل به دنیا بیاید به شکل خودکار اقامت برزیل به طور دایم و سپس شناسنامه برزیلی و پاسپورت برزیلی را میتواند دریافت کند همچنین قانون مهاجرت و  immigration کشور برزیل تحت نظام قانون خاک، توضیحاتی در مورد چگونگی دریافت اقامت دایم پدر و مادری که در خاک این کشور فرزندی به دنیا می آورند نیز مسایلی را توضیح داده است.

همانطور که میدانید یکی از راه های مهاجرت در نظام قانونی، طریق تولد است که وابسته به قانون خاک یا خون می باشد، تعریف شده است.

ضمن اینکه توضیح میدهیم که  اگر قانون خاک در یک کشور حاکم باشد، اگر والدینی فرزندی در آن کشور به دنیا بیاورند میتوانند اقامت آن کشور را به دست بیاورند.

همچنین اگر قانون یک کشور  خون باشد از طریق ازدواج با تبعه آن کشور مقصد, و تولد فرزند در آن کشور، نیز این قوانین حاکم خواهد بود. بنابراین تفاوت ظریفی فی مابین آثار مهاجرتی ناشی از رعایت قانون خاک یا خون در یک کشور وجود دارد.

کشور برزیل همانند کانادا یا یکسری از کشورهای امریکای جنوبی از قانون خاک تبعیت می نمایند.

تابعیت کشور برزیل از نظام قانونی خاک تبعیت میکند به عنوان یک قانون کلی هر شخصی در برزیل دنیا بیاید در زمان تولد بلافاصله میتواند اقامت کشور برزیل را دریافت نماید.

همچنین ابهاماتی وجود دارد در مورد اینکه اگر فرزندی که والدینش Citizen برزیل هستند در خارج از برزیل به دنیا بیاید وضعیت اقامتی او به چه شکل خواهد بود؟

دو حالت دارد یک اینکه فرزندی در خارج از برزیل از والدین برزیلی به دنیا می آید اما تحت نظام قانونی دولت برزیل در خارج از برزیل در حال فعالیت است این شخص امکان این را دارد که اقامت دایم برزیل را داشته باشد و پاسپورت برزیلی را کاملاً داراست.  همچنین حالت دوم اینکه فرزندی از والدین برزیلی در خارج از برزیل به دنیا بیاید و در حقیقت بلافاصله او را به خاک برزیل برگردانند قبل از اینکه دادگاهی جهت تعیین تابعیت او تشکیل گردد میتواند پاسپورت برزیلی خود را سریع اخذ نماید.

ازآنجا که راه های مختلف مهاجرت به کشورها وجود دارد معمولاً طریق تولد کمتر مورد توجه قرار میگیرد. اما در کشور برزیل به دلیل سهل الوصول بودن اخذ اقامت و تابعیت کشور برزیل از طریق تولد خیلی از افرادی که هدف هجرت به کشورهای امریکای جنوبی مانند برزیل را دارند راه تولد را پی میگیرد.

این طور می باشد که زوج های جوان میتوانند با تولد یک فرزند در کشور برزیل اقامت فرزند خود را بلافاصله گرفته و پس از گذشت چند ماه تابعیت او را اخذ نمایند.

همچنین بعد از گذشت یک سال امکان دریافت اقامت دایم کشور برزیل برای والدینی که فرزندشان در کشور برزیل متولد شده است می باشد.

به قدری این موضوع حائذ اهمیت شده است که والدینی که به دنبال دریافت اقامت کشوری هستند و میخواهند یک مسیر قانونی را انتخاب کنند تا تجربه ای جهت زندگی درکشورهای خارجی را داشته باشند پس از یافت قانون اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد و برنامه ریزی برای این امر به نیت اینکه روزی خودشان اقامت این کشور را اخذ می نمایند، برنامه ریزی جهت تولد یک فرزند خواهند داشت و مقدمات سفر به کشور برزیل را میچینند. حال به طور خلاصه مرحله سه گانه اخذ تابعیت فرزندی که در کشور برزیل به دنیا می آورید را برای شما نام میبریم :

مرحله اول پس از تولد فرزند، گرفتن گواهی تولد یا شناسنامه برزیلی فرزند.

مرحله دوم گرفتن پاسپورت برای فرزند برزیلی خود می باشد.

مرحله سوم پر کردن فرم درخواست اقامت برای فرزندی که در برزیل به دنیا آمده است میباشد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب اقامت برزیل از طریق تولد

فرم زرد چیست؟

در این مرحله چگونی دریافت شناسنامه تولد برای فرزندی که در برزیل به دنیا امده است را شرح میدهیم.

زمانی که فرزند شما به دنیا آمد بیمارستانی که فرزند شما در آن به دنیا آمده است فرمی را برای فرزند شما پر می کند. این فرم سابقا به رنگ زرد بوده است بنابراین به فرم زرد معروف است . اکنون نیاز است فرم زرد برای فرزند شما پر شود البته رنگ این فرم در حال حاضر سفید است اما به دلیل اینکه پیش از این جهت اخذ شناسنامه فرزند برزیلی این فرم همواره زرد بوده است به نام فرم زرد معروف می باشد.

اسم این فرم Declaration of Live Birth است. نام برزیلی این فرم Declaração de Nascimento Vívo است . درون این فرم اطلاعات ضروری در مورد فرزند شما پر می شود  تا گواهی تولد فرزند برزیلی شما صادر گردد.

یکی از اطلاعات بسیار مهم در این فرم زرد پرینت اثر پای فرزند متولد شده می باشد. پس از آنکه فرم زرد در بیمارستان پر شد حال می توانید شرایط را برای دریافت شناسنامه برزیلی فرزند متولد شده در برزیل را فراهم ببینید. مرحله بعدی مراجعه به دفتر اسناد رسمی در آن شهر می باشد. دفتر اسناد رسمی به زبان برزیلی *** می شود. در دفتر اسناد رسمی تمامی شناسنامه های تولد به صورت رایگان ارئه خواهد شد. اما پیش از آنکه گواهی تولد را در دفتر اسناد رسمی ثبت نمایید و اخذ نموده باشید می بایست نکاتی را رعایت فرمایید :

  1. 1. شما به دو شاهد برزیلی نیاز دارید.
  2. فرزند شما باید در آنجا حضور داشته باشد.
  3. والدین فرزند برزیلی باید در دفتر اسناد رسمی حضور بهم رسانند.
  4. شماره ی CPF را باید داشته باشید.
  5. ارائه ی نامه ی اقامت یا سندی مبنی بر اینکه شما اقامت برزیل را چه کوتاه مدت چه بلند مدت دارید.

اما کد CPF به چه معنی و چه می باشد ؟ CPF به معنی کد شناسایی یک فرد حقیقی ترجمه می شود(Registration of a Physical Person) و عبارت برزیلی آن Cadastro de Pessoa Física است . کد CPF به قدری مهم می باشد که در کشور برزیل برای انجام امور ریز و درشت در زندگی روزمره نیاز به ارائه کد CPF خود دارید. انجام اموری مانند اصلاح موهای خود، خرید یک خانه ، گرفتن بلیط هواپیما، باز کردن حساب بانکی، خرید ماشین،خرید خط تلفن همراه و خود تلفن همراه و همچنین برای هر نوع عضویتی به صورت آنلاین یا خرید آنلاین نیاز دارید کد CPF خود را به عنوان کد شهروندی برزیلی ارائه دهید .

به طور کلی دو نوع کد CPF وجود دارد. کد CPF موقت و کد CPF دائمی. اینکه شما به کدام یک از این انواع کد CPF نیاز دارید بستگی دارد که :

  1. شما یک توریست در برزیل باشید که فقط یک روز میخواهید آنجا بمانید.
  2. شما مقیم برزیل هستید بیش از یک روز.
  3. شما گردشگری در برزیل هستید که هنوز اقامت برزیل را اخذ نفرمودید.

به طور کلی اگر شما اقامت کوتاه مدت دارید کد CPF موقت خواهید گرفت و اگر شما قصد اقامت بلند مدت دارید نیاز به دریافت کد CPF بلند مدت یا دائمی دارید.

برای این موضوع پس از انتخاب نوع CPF خود نیاز به پر کردن فرم درخواست دارید که کلیپی جهت آموزش چگونگی پر کردن فرم Application برای شما ضمیمه گشته است.

دقت نمایید اگر شما CPF را برای اقامت توریستی خود یا برای اقامت دائم خود می خواهید پر کنید، فرم آن را سپس پرینت گرفته و ارائه دهید در هر حالتی این فرم کاملا به زبان پرتغالی بوده اما جهت سهولت در انجام این امر برای متقاضیان اخذ اقامت دائم برزیل توسط تولد فرزند در این کشور,  ویدئوی آموزشی پر کردن Application Form را در سایت موسسه مشاوره ای MIE برای شما ضمیمه کرده ایم.

دقت کنید منظور از سند اقامتی برای شما که باید در دفتر اسناد رسمی محل اقامت خود در برزیل باید ارائه دهید همان اجاره نامه ایست که می توانید اگر جایی را اجاره کرده اید ارئه دهید، که اگر اینطور است باید امضای صاحبخانه حتما پای آن اجاره نامه در دفتر اسناد رسمی ثبت و رسمی شده باشد.

پس از اینکه برای دریافت گواهی تولد فرزند برزیلی خود کلیه مدارک مذکور را فراهم نمودید آنها را به دفتر اسناد رسمی ارائه خواهید داد و در تنها چند دقیقه با چند مهر امضاء و تمبر شما گواهی تولد فرزند برزیلی خود را دریافت خواهید نمود و با اخذ گواهی تولد برزیلی فرزندتان دنیایی از امکانات و فرصت ها برای فرزندتان و خود شما در کشور برزیل فراهم می آید.

مرحله بعدی گرفتن پاسپورت فرزند برزیلی شما است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد یکی از موضوعات بسیار قابل بحث در دنیای مجازی می باشد به متقاضیان اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند در این کشور توصیه می کنیم به دقت متون مذکور را مطالعه نموده و در باب اخذ اقامت کشور برزیل از طریق تولد هر سوالی داشته باشند می توانند پاسخ آن را در این متون دریافت نمایند و این متون را با دوستان یا اطرافیان خود که آنها نیز متقاضی اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند هستند به اشتراک بگذارند.

برای اینکه ادامه ی اقامت فرزندتان در برزیل ممکن باشد یا اگر قصد خروج از خاک برزیل را دارید و مجددا می خواهید به واسطه ی تولد فرزند وارد این کشور شوید حتما نیاز به پاسپورت خواهید داشت و برای فرزند خود و پس از ارائه ی مدارک مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت برای فرزندتان حدود یک هفته طول می کشد تا پاسپورت برزیلی فرزندتان صادر گردد.

مهم ترین نکته در ارائه ی مدارک جهت اخذ پاسپورت فرزند خود که در برزیل متولد شده است تهیه ی عکس پاسپورتی برای فرزندتان می باشد که به هیچ عنوان هیچ ارگان دولتی در این مورد شما را کمک نخواهد کرد و این کاملا به عهده خود متقاضی یعنی شما است.

برای اینکه بتوانید عکس مناسب و مورد تایید دفتر اسناد رسمی محل اقامت خود در برزیل را فراهم نمایید ابتدا از فرزند خود در یک زمینه ی سفید از سر او عکسی تهیه نمایید بدون آنکه کلاه یا پوششی بر روی سر او باشد سپس فایل عکس را ذخیره نمایید حال به سایت *** مراجعه نمایید و طبق راهنمای این سایت عکس را تغییر داده، برش داده سپس مجدد فایل را ذخیره نمایید و به روی یک کارت حافظه ذخیره نموده و ضمیمه مدارک خود نمایید و ارائه دهید.

حال نیاز می باشد به دفتر پلیس فدرال در محل اقامت خود مراجعه نموده عکس به همراه سایر مدارک را به قسمت پذیرش ارئه دهید و صبر کنید تا نوبت شما برسد. زمانی که نوبت شما می رسد یک افسر پلیس با شما مصاحبه کرده تصویر فرزندتان را دریافت می کند رسید مبلغ پرداختی بابت استار پاسپورت فرزندتان همچنین گواهی تولد او را دریافت می نماید و ثبت نهایی را انجام می دهد. سپس شما تا یک هفته امری را نیاز نیست انجام دهید و فرایند صدور پاسپورت فرزند شما یک هفته بعد به اتمام می رسد و طی یک پیام از طریق ایمیل به شما اعلام می شود که پاسپورت فزند شما آماده است و جهت تحویل به آدرس مشخص که ذکر می کنند مراجعه نمایید.

پس از انکه پاسپورت فرزندتان را دریافت نمودید می توانید بدون توجه به وضعیت اقامتی خود با ویزای قبلی خود چه توریستی بوده است چه غیر توریستی می توانید در خاک برزیل اقامت اختیار کنید همچنین پس از اخذ یک پیشنهاد شغلی حتی اجازه ی کار هم خواهید داشت. نکته بسیار مهم جهت متقاضیان اخذ اقامت کاری در برزیل یا اخذ اقامت دائم در برزیل این است که توسط این فرایند مذکور بدون نیاز به خروج از خاک برزیل می توانید ویزای خود را به اقامت دائم برزیل تبدیل نمایید.

به هیچ عنوان شما نمی توانید از خارج از کشور برزیل برای این نوع اقامت درخواست و اقدام کنید، حتما باید شما در خاک برزیل باشید تا بتوانید برای اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند در برزیل اقدام نمایید. نکته بسیار مهم جهت والدین فرزندی که در برزیل متولد شده است، اگر والدین غیر برزیلی هستند و پس از حضور در خاک برزیل فرزندی به دنیا آوردند می توانند همان زمانی که اقدام به اخذ پاسپورت فرزند برزیلی خود در اداره پلیس می نمایند توسط مراجع قضایی معتبر درخواست کنند تا اقامت خود والدین نیز در برزیل صادر گردد، یا می توانید همان زمانی که پاسپورت فرزند خود را دریافت نمودید به  یک آژانس مهاجرتی و اقامتی در برزیل که معتبر باشد مراجعه نموده و فرایند اخذ اقامت دائم برای شما والدین گرامی صورت گیرد.

پس از دریافت پاسپورت فرزندتان اگر برای اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند برای خودتان اقدام می نمایید می توانید به طور شخصی این کار را انجام دهید، می توانید از دفاتر اقامتی معتبر در برزیل استفاده نمایید اما در صورتیکه این امر را به شخص دیگری بسپارید قطعا هزینه هایی برای شما خواهد داشت بنابراین به شما متقاضیان اخذ اقامت دائم برزیل از طریق تولد فرزند پیشنهاد می کنیم از مشاورین متخصص در این امر که با موسسه مشاوره ای MIE همکاری می نمایند کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره رایگان در باب چگونگی انجام فرایند اخذ اقامت دائم کشور برزیل از طریق تولد فرزند می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید، همپچنین از خدمات موسسه مشاوره ای MIE در کشور برزیل جهت مشاوره کامل برای امر مهاجرتی اخذ اقامت و نامه نگاری های مهاجرتی در این باب می توانید همراهی و همیاری بگیرید.

موسسه مشاوره ای MIE مفتخر است به متقاضیان  اخذ مشاوره های مهاجرتی در باب اقامت دائم کشور برزیل از طریق تولد خدماتی را به طور مشاوره ای ارائه دهد همچنین در تمامی فرایند ها و مراحل مهاجرتی مذکور که در این مقاله به آن اشاره شد نیاز خواهید داشت یک مشاور در کنار شما باشد که در این باب می توانید از مشاورین موسسه مشاوره ای MIE کاملا مشاوره اخذ نمایید. لازم به ذکر است موسسه مشاوره ای MIE خدمات گسترده و نوینی در باب انجام امور مهاجرتی مربوط به اخذ اقامت دائم کشور برزیل از طریق تولد فرزند در کشور برزیل به طور مستقیم خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه خواهد داد. زمانی که شما اقدام به اخذ اقامت دائم کشور برزیل از طریق فرزند برزیلی خود می نمایید یک شماره طی یک برگ نامه برای شما صادر می گردد که در آن کد مشخصات شما یا همان کد شناسایی شما به طور موقت ذکر شده است و این کد موقت تا زمانی که ویزای اقامت دائم شما صادر گردد به شما کمک خواهد نمود.

دقت کنید اگر شما از خاک کشور برزیل خروج کرده و مجدد قصد ورود به آن را داشته باشید با همین آی دی موقت می توانید این امر را انجام دهید. در حقیقت آی دی اصلی که برای یک شخص خارجی که اقامت برزیل را اخذ نموده است تعریف می شود و اخذ آن مراحل بعدی را در پی خواهد داشت. شما با همان آی دی موقت هم می توانید حساب بانکی باز کرده و امور شهروندی خود را در برزیل انجام دهید .

دقت داشته باشید زمانی که آی دی کارت موقت جهت شهروندی برزیل دریافت می کنید از آن روز حدود چهل روز طول می کشد تا پلیس فدرال برای شما کارت شناسایی را صادر نماید. از جمله سوالات و مسائل بسیار مهم که در ذهن متقاضیان اخذ اقامت دائم از طریق تولد فرزند نقش می گیرد این است که هزینه های تولد یک فرزند در برزیل به چه میزان می باشد؟

دقت نمایید شهری که متقاضیان جهت اقامت و حضور در آن و تولد فرزند را انتخاب می کنند روی هزینه ها تاثیر می گذارد. بیمارستانی که انتخاب می کنند تاثیر گذار است و پزشکی که انتخاب می کنند تاثیر می گذارد. دقت کنید متقاضیان اخذ اقامت دائم برزیل از طریق تولد فرزند فقط در بیمارستان های خصوصی برزیل می توانند درخواست تولد فرزندشان را به عنوان یک شهروند خارجی Submitنمایند. اینکه تولد به صورت طبیعی صورت بپذیرد یا به طور سزارین هزینه های متفاوتی دارد.

دقت بفرمایید هر 3.5رئال برزیل حدودا 1 دلار آمریکا خواهد بود. تولد طبیعی فرزند حدود 2100 دلار آمریکا هزینه خواهد داشت اما این هزینه فقط هزینه خود تولد است و هر چکاپ 45 دلار هزینه خواهد داشت و معمولا 6 الی 7 چکاپ مورد نیاز است همچنین 150 دلار چکاپ های نهایی هزینه خواهد داشت که در مجموع حدود2300 دلار هزینه خواهد داشت. دقت فرمایید این فقط هزینه ، هزینه ی تولد و چکاپ ها بوده است. این در حالیست که هزینه ی تولد فرزند از طریق سزارین 1050 دلار تخمین زده می شود. به هر دو نوع تولد چه به صورت طبیعی چه به صورت سزارین  هزینه ی تیم پرستاری نیز اظافه می شود. هزینه تیم پرستاری برای هر تولد بین 150 تا 300 دلار هزینه خواهد داشت.

در حالت کلی در باب هزینه های تولد فرزند در برزیل باید عرض کنیم این هزینه های مذکور مربوط به پزشک و تیم پرستاری مربوطه می باشد و بسته به نوع سنی که انتخاب می کنید در شهری که آنجا تشریف دارید هزینه ها کمی متفاوت تر هم خواهد بود. بنابراین جهت اخذ اطلاعات مکفی در این باب می توانید به سایت های بیمارستان های خصوصی  موجود در شهر های اصلی برزیل مراجعه نمایید و هزینه ها را به طور جزیی دریافت نمایید. مجموعه هزینه ی تولد از طریق بخش تولد طبیعی با تمامی هزینه ها حدود 3000 دلار و از طریق سزارین حدود 4000 دلار خواهد بود.

متقاضیان اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند می توانند برای دریافت مشاوره رایگان با مشاورین متخصص در این امر که شامل گروه مشاورین مهاجرتی بین الملل می باشند تماس داشته و مشاوره رایگان اخذ نمایند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *