اقامت برزیل

اقامت برزیل و بررسی آن

 • اقامت برزیل و مقدمه ای بر آن
 • اقامت برزیل و شرایط عمومی آن
 • اقامت برزیل از طریق کار
 • اقامت برزیل از طریق تحصیل
 • اقامت برزیل از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت برزیل از طریق ازدواج
 • اقامت برزیل و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت برزیل از طریق پناهندگی
 • اقامت برزیل برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت برزیل و هزینه های زندگی در برزیل
 • اقامت برزیل و اخذ تابعیت برزیل
 • اقامت برزیل و سخن پایانی
اقامت برزیل

اقامت برزیل و مقدمه ای بر آن

اقامت برزیل ، روش های مهاجرت به برزیل و شرایط اخذ اقامت برزیل در این مقاله علمی به صورت جامع  و کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. از چه روش هایی می توان تابعیت کشور برزیل را کسب کرد؟ شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت برزیل چیست؟ بعد از چند سال اقامت در برزیل می توان تابعیت این کشور را کسب کرد و … از جمله سوالاتی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد تا اطلاعات کامل در خصوص  اقامت برزیل را به دست آورید. کشور برزیل یکی از شناخته شده ترین کشورهای آمریکای جنوبی است و به همین خاطر معمولا مورد توجه مهاجرین خارجی قرار می گیرد. شما عزیزان می توانید بعد از مطالعه این مقاله و برای دریافت اطلاعات تخصصی تر از طریق راه های ارتباطی موجود با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره تلفنی و رایگان این موسسه حقوقی بهره مند گردید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در برزیل

اقامت برزیل و شرایط عمومی آن

اخذ اقامت برزیل از 6 روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی برای خارجیان امکان پذیر است. در ادامه این مطلب و قبل از توضیح طرق مهاجرت به برزیل، سعی بر آن است که  کشور برزیل بیشتر معرفی گردد تا به خوبی با آن آشنا شوید. کشور برزیل پر جمعیت ترین و بزرگترین کشور آمریکای جنوبی است که پایتخت آن برازیلیا نام دارد. زبان رسمی این کشور پرتغالی است و با بیشتر کشورهای آمریکای جنوبی مانند آرژانتین،کلمبیا و … هم مرز است. این کشور دارای منابع غنی طبیعی، جنگل های استوایی و زمین های کشاورزی وسیعی است که این امر موجب شده تا قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی را کسب نماید.

ویزای برزیل

اقامت برزیل از طریق کار

اخذ اقامت برزیل از طریق کار، یکی از روش های مورد توجه مهاجرین خارجی می باشد که به امید کسب یک موقعیت کاری مناسب به این کشور سفر میکنند. افرادی که قصد گرفتن ویزای کاری را دارند ابتدا باید درخواست مجوز اقامت موقت و یا دائم خود را اعلام کنند. بر اساس قانون کار دولت برزیل، تعداد ساعت کاری مجاز برای افرادی که قصد کار تمام وقت را دارند 40 ساعت در هفته می باشد. همچنین علاوه بر کسب اجازه اقامت موقت و یا دائم، افراد باید ویزای کاری مناسب با نوع اقامت خود را نیز کسب نمایند. این ویزای کاری 2 نوع می باشد:

 • ویزای کار موقت یا visto temporario (مخصوص اقامت موقت) که برای 2 سال صادر می شود

 • ا2- ویزای کار دائم یا visto permanente ( مخصوص اقامت دائم) که برای متقضیان بیش از 4 سال صادر می شود

نکته ی بسیار مهم دیگر در خصوص کاریابی در برزیل، داشتن پیشنهاد شغلی یا JOB OFFER می باشد. بدین معنا که یک کارفرمای برزیلی باید طی یک قرارداد رسمی به افراد متقاضی کار، پیشنهاد شغلی دهد تا  فرد واجد شرایط کاریابی با ارائه این پیشنهاد شغلی به سفارت بتواند ویزای کاری را دریافت نمایید. معمولا نرخ بیکاری یک کشور برای افرادی که به دنبال موقعیت شغلی می گردند بسیار مهم است که در جدول زیر می توانید این نرخ را مشاهده بفرمایید

همانطور که در این نمودار ملاحظه میفرمایید نرخ بیکاری در این کشور نسبت به برخی کشورهای خوب اروپایی و کانادا نسبتا بالا می باشد. این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE به نوشتار درآمده است و استفاده از آن غیر قانونی می باشد.

کار در برزیل

اقامت برزیل از طریق تحصیل

تحصیل در کشور برزیل در تمامی مقاطع دانشگاهی یعنی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است. تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان رسمی آنها یعنی پرتغالی می باشد. اما برخی دانشگاه های خصوصی این کشور واحد درسی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های این کشور باید امتحان ورودی همان دانشگاه را شرکت نمایند و تنها در صورت قبولی در آن، حق حضور و گرفتن پذیرش تحصیلی را دارند. زمان های دوره های تحصیلی در این کشور به شرح زیر می باشد:

تحصیل در برزیل

همچنین دانشجویانی که رزومه ی علمی قوی دارند می توانند از بورسیه هایی که توسط دولت اهدا می شود استفاده نمایند. بورسیه تحصیلی بیشتر در مقاطع دکتری و در برخی موارد برای مقطع فوق لیسانس نیز ارائه می شود. دانشجویان خارجی و بین المللی  که کوشا و با استعداد هستند، می توانند با بالا بردن سطح علمی خود، به راحتی یکی از انواع بورس های ارائه شده که تقریبا 400 نوع می باشد را کسب نمایند.

تحصیل برزیل

اقامت برزیل از طریق سرمایه گذاری

اقامت برزیل

سرمایه گذاری در برزیل یکی از راه های اخذ اقامت برزیل می باشد. دولت برزیل به گونه ای برنامه ریزی کرده است تا افرادی که پشتوانه مالی مناسبی دارند و به دنبال گسترش و توسعه کسب و کار خود هستند بتوانند سرمایه گذاری در بزرگترین کشور آمریکای جنوبی را تجربه نمایند. برای سرمایه گذاری در کشور برزیل ابتدا باید یک شرکت ثبت نمایید. پس از ثبت شرکت به نام فرد متقاضی ، باید مبلغ 150000 رئال برزیل ( حدود 50 هزار دلار) سرمایه گذاری نماید. این انتقال پول از کشور مبدا به کشور برزیل باید توسط بانک های رسمی و زیر نظر دولت برزیل انجام شود. بدین ترتیب افرادی که از این روش سرمایه گذاری انجام می دهند به سرمایه خود دسترسی دارند و پولی را نزد دولت کشور برزیل نمی سپارند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا حرام و همچنین غیرقانونی می باشد. بعد از انجام مراحل قانونی پروژه سرمایه گذاری، اقامت یکساله  برای صاحب شرکت صادر میشود که قابل تمدید است.

عملکرد شرکت در این مدت مورد بررسی و رصد قرار می گیرد و در صورتی که فرد در مدت 2 سال حضورش در برزیل، یک بار به این کشور سفر کرده باشد و سرمایه خود را حفظ کرده باشد ، ویزای او قابل تمدید خواهد بود. نکته مهم در بحث سرمایه گذاری در کشور های مختلف، بررسی نرخ مصادره اموال و همچنین تولید ناخالص داخلی هر کشور می باشد. هرچه نرخ مصادره اموال پایین باشد بدین معناست که این کشور در بحث سرمایه گذاری تفاوتی میان شهروندان کشور خود و خارجیان قائل نیست. در نمودار زیر نرخ مصادره اموال و نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور را مشاهده می نمایید:

سرمایه گذاری در برزیل

نرخ مصادره اموال:

اقامت برزیل از طریق ازدواج

اخذ اقامت برزیل از طریق اردواج نیز وجود دارد. زمانی که یک فرد خارجی با یک تابعه ی برزیلی ازدواج نماید این امکان به وجود می آید که با ثبت قانونی ازدواج، همسر فرد برزیلی نیز تابعیت این کشور را کسب نماید. در این خصوص تفاوتی وجود ندارد که همسر خارجی مرد باشد یا زن. یکی از نکات مهم در این مورد این است که ازدواج باید کاملا قانونی و رسمی باشد و سند ازدواج صادر شود، زیرا ازدواج صوری در این کشور جرم بوده  و با متخلفین برخورد قانونی صورت میگرد که حتی ممکن است منجر به اخراج فرد متخلف از کشور برزیل شود. پس از ثبت ازدواج در کنسولگری برزیل و یا در اداره پلیس فدرال برزیل، به فرد متقاضی اقامت کوتاه مدت یک ساله اعطا می شود که پس از زندگی با همسر برزیلی خود می تواند درخواست اقامت دائم نماید.

اقامت برزیل و اخذ تابعیت از طریق تولد

کشورهای مختلف قوانین حقوقی خاصی در خصوص اخذ اقامت از طریق تولد را دارند. به طور کلی 2 نظام حقوقی در این مورد وجود دارد که یا مبتنی بر سیستم خاک هست یا خون. کشور برزیل از جمله کشورهایی است که تقریبا از هر 2 نظام حقوقی تبعیت میکند. در زیر به هر 2 سیستم  خاک و خون اشاره میشود:

 • بر اساس سیستم خون

  نوزاد از پدر یا مادر برزیلی در خارج از کشور برزیل متولد شود. ( نوزاد تابعیت برزیلی کسب میکند)

 • بر اساس سیستم خاک

  نوزاد از پدر یا مادری خارجی در خاک برزیل متولد شود. (نوزاد نیز تابعیت برزیلی کسب میکند)

اقامت برزیل

در قانون کشور برزیل این مورد نیز وجود دارد که اگر پدر و مادر نوزاد خارجی باشند و تابعیت یا اقامت برزیل را نداشته باشند و فرزند خود را در این کشور به دنیا آورند، تحت شرایطی اقامت برزیل را کسب نمایند. این اقامت در ابتدا یک ساله می باشد و پس از حضور آنها در خاک این کشور و عدم وجود مشکل شهروندی، اقامت آنها تمدید خواهد شد.

اقامت برزیل از طریق تولد

اقامت برزیل از طریق پناهندگی

پناهنده به فردی گفته می شود که به دلیل داشتن مذهب، عقیده، نژاد و یا عضویت در گروه های سیاسی خاص، بیم آن را داشته باشد که در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار بگیرد. طبق قانون اساسی کشور برزیل حمایت از پناهجویان در این کشور امکان پذیر است اما اثبات عواملی که پلیس فدرال برزیل را قانع کند که فرد واقعا به دلیل فشارهای کشور متبوع خود پناهنده شده کار آسانی نیست. در اینجا لازم است که این نکته ذکر شود که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و یا مشاوره ای در این خصوص ارائه نمی دهد و موکدا اعلام می نماید به مخاطبین خود که از این طریق به هیچ عنوان اقدامی انجام ندهند.

اقامت برزیل برای هنرمندان و افراد فوق موفق

برخی از کشورهای جهان به دلیل ارج نهادن به جایگاه هنرمندان، دانشمندان و یا افراد فوق موفق، ویزاهای خاصی را برای آنها در نظر میگیرند. به افرادی فوق موفق، گفته میشود که مقامات جهانی و یا آثار بین المللی و خاصی دارند. اما کشور برزیل در این خصوص ویزای خاصی را ارائه نمیدهد و این افراد تنها میتوانند با اخذ ویزاهای کوتاه مدت در جشنواره و همایش های بین المللی برگزار شده شرکت نمایند که این موضوع منجر به اخذ اقامت آنها نخواهد شد.

دفتر حقوقی ملک پور

اقامت برزیل و هزینه های زندگی در برزیل

کشور برزیل نسبت به سایر کشورهای آمریکای جنوبی از نظر سطح هزینه های زندگی گران تر است. اطلاع از هزینه های زندگی که شامل موارد اولیه زندگی و محل اقامت می شود، از جمله اطلاعات مهمی است که افرادی که قصد مهاجرت دارند باید به آن آگاه و مطلع باشند. در جدول زیر قیمت برخی از ضروری ترین اجناس در این کشور اعلام شده است. این نرخ ها بر اساس واحد پول برزیل که رئال نام دارد ارائه شده است:

اقامت برزیل و اخذ تابعیت برزیل

اخذ اقامت برزیل از 6 طریق مهاجرتی به طور کامل بررسی شد و اعلام شد که در هر روش چگونه میتوان ابتدا اقامت برزیل را دریافت نمود و چگونه اقامت را تبدیل به تابعیت کرد. به صورت کلی فرد از هر طریقی که اقدام نماید ابتدا به وی اقامت موقت داده می شود ( در روش اقامت کاری 2 سال، و در سایر روش ها یک سال ) و پس از رعایت اصول شهروندی کشور برزیل و انطباق پذیری با فرهنگ برزیل میتواند در خواست تابعیت خود را اعلام نماید تا شهروند رسمی کشور برزیل محسوب شود.

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت برزیل و سخن پایانی

اقامت برزیل و راه و روش اخذ آن را به طور کامل در این نوشتار علمی بررسی و تحلیل کردیم. تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز شما برای اقدام و اخذ اقامت برزیل بیان شد. با توجه به موارد بیان شده در این مقاله شما با عنوان اقامت برزیل به راحتی میتوانید مسیر مهاجرت خود را بررسی و انتخاب نمایید. اما با توجه به آمار و ارقام ارائه شده، کشور برزیل نسبت به برخی کشورهای خوب اروپایی مانند اتریش، آلمان، اسپانیا و یا کانادا شرایط نسبتا متفاوتی دارد و زمان نیاز دارد تا خود را به سطح کیفیت زندگی در این کشورها برساند. در همین راستا تقاضا می شود تا با دقت بیشتری شرایط این کشور را بررسی نمایید و برای کامل شدن اطلاعات خود بعد از مطالعه این مقاله با مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی MIE اتریش تماس برقرار نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید.همچنین شما عزیزان می توانید با تماشای ویدئو راهنمای گام به گام راهنمای انتخاب مسیر مهاجرت پاسخ بسیاری از سوالات خود را در زمینه مهاجرت دریافت نمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *