اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان در سال 2018 چه شرایطی دارد و به طور کلی آیا درباره شرایط اقامت بعد از تحصیل در مجارستان اطلاعاتی در اختیار دارید؟ چه مدت زمانی پس از تحصیل در مجارستان دانشجویان می توانند اقامت مجارستان را کسب کنند؟ مدارک لازم برای اقامت بعد از تحصیل در مجارستان چه مدارکی هستند؟ طرق اخذ به دست آوردن اقامت بعد از تحصیل در مجارستان بعد از اتمام تحصیلات چه می باشد ؟ آیا فارغ التحصیلان از دانشگاه های مجارستان پس از تحصیل ، از طریق کار  کردن در این کشور می توانند به اقامت دست یابند ؟ متقاضیان جهت ادامه اقامت بعد از تحصیل در مجارستان ، چه مدارکی باید ارائه نمایند ؟ هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان چگونه است ؟ آیا امکان به دست آوردن اقامت مجارستان به سهولت امکان پذیر است یا خیر ؟

در مقاله فوق در خصوص اقامت بعد از تحصیل در مجارستان مطالب مفیدی جهت اطلاع شما دوستان ارائه شده است. متقاضیانی که جهت ادامه تحصیل ، کشور مجارستان را انتخاب می نمایند ، لزوما بایستی اطلاعاتی در مورد شرایط اخذ اقامت در کشور مجارستان داشته باشند.در ذیل به سوالاتی که ممکن است به ذهن شما عزیزان خطور نماید پاسخ می دهیم .

کشور مجارستان ، از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و ویزای شنگن دارد . دانشجویانی که با اخذ ویزای تحصیلی به مجارستان راه یافته اند می توانند با دارا بودن ویزای مجارستان به دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا به راحتی سفر نمایند. کشور مجارستان ، یکی از مراکز بزرگ و زیبای توریستی در حوزه منطقه شنگن می باشد.

کشور مجارستان ، گزینه ایی بسیار عالی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیلی می تواند باشد ، چراکه دانشگاه های مجارستان ، امکانات تحصیلی و آموزشی با کیفیت بالایی را به دانشجویان تبعه خارجی ارائه می دهند و دانشجویان خارجی از حقوق مساوی در مقایسه با دانشجویان مجارستانی برخوردار هستند.

متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مجارستان می توانند به زبان انگلیسی در کشور مجارستان به تحصیل بپردازند . یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور مجارستان این است که هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پایین می باشد . یکی از محاسنی که تحصیل در کشور مجارستان دارد این است که ؛ مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، دانشجویان و متقاضیان بین الملی در حین تحصیل می توانند بصورت پاره وقت در کشور مجارستان کار کنند که از طریق کار دانشجویان می توانند هزینه های نسبتا هزینه های زندگی خود را جبران نمایند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب اقامت مجارستان

شرایط اخذ ویزا برای تحصیل در مجارستان

دانشجویان بین الملی که قصد ماندن در مجارستان را برای بیش از 90 روز متوالی  دارند و همچنین کسانی که از شهروندان عضو اتخادیه اروپا می باشند ، بایستی جهت اخذ روادید بلند مدت به منظور مطالعه در مجارستان اقدام نمایند. به منظور اخذ ویزای دانشجویی در مجارستان ، متقاضیان باید در ابتدای امر اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی و یا پیشنهاد تحصیل در یکی از دانشگاه های مجارستان نمایند و در راستای این امر دانشجویان باید ویزای دانشجویی خود را از کنسولگری مجارستان و یا سفارت که دارای صلاحیت در ایالت و یا کشوری که شخص اقامت دائم دارد و یا تبعه ان است ، قبل از خروج خود اقدام نماید. اخذ پذیرش تحصیلی حدود یکماه زمان می برد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید دانشجویی مجارستان

  1. مدرک با پرداخت هزینه کمک درسی
  2. نامه پذیرش ماخوذه از دانشگاه مورد نظر در مجارستان
  3. گذرنامه معتبر ( حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد )
  4. کپی از صفحات پاسپورت
  5. عکس گذرنامه
  6. مدرک بیمه بهداشت و درمان
  7. گواهی ادرس و یا مسکن در مجارستان
  8. مدرک تمکن مالی
  9. فرم درخواست ویزا

لازم به ذکر است که هم شهروندان اتحادیه اروپا و هم شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، با برنامه ریزی جهت اخذ اقامت مجارستان برای بیش از 90 روز ، ظرف 15 روز از تاریخ ورود باید تصمیم گیری نمایند.

متقاضاین تحصیلی در مجارستان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی در کلیه رشته های تحصیلی اعم از ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و فنی و مهندسی اقدام نمایند ولیکن قبل ازشروع دانشگاه ،  دوره آموزشی و یادگیری زبان انگلیسی و نیزدوره کوتاهی را تحت عنوان پارتیکورس در دانشکده بایستی سپری نمایند.  طول دوره کالج در کشور مجارستان بمدت یکسال می باشد که در شروع برگزاری کورس در دو ماه سپتامبر و ژانویه است.

طرق اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

دانشجویانی که از طریق اخذ پذیرش تحصیلی به کشور مجارستان ورود می نمایند و یکی از اهدافشان این است که پس از ورود به مجارستان بتوانند اقامت کشور فوق و متعاقب ان تابعیت را تحصیل نمایند ، بایستی از انواع طرق مهاجرتی جهت اخذ اقامت ، یکی را گزینش نمایند.

اخذ اقامت کاری و کارآفرینی ، سرمایه گزاری و ثبت شرکت ، ازدواج ، پناهندگی ، از راه های اخذ اقامت مجارستان می باشند که پس از تحصیل ، می توان به آنها اشاره نمود. بدین معنا که دانشجویان بایستی پس از فرغات از تحصیل ، جهت تحصیل اقامت و تابعیت ، با توجه به شرایط خود یکی از راه های فوق را انتخاب نمایند.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق کار کردن

همانطور که قبلا هم گفته شد ، دانشجویانی که در کشور مجارستان تحصیل می نمایند ، می توانند در حین تحصیل به صورت پارت وقت حدود بیست ساعت در هفته بکار اشتغال یابند و اگر دانشجویی بتواند ، پس از اتمام تحصیل پیشنهاد کاری یا job offer  از سوی یک کارفرما داشته باشد و در صورتی که کارفرما خود مجوز و اجازه کار از اداره کار مجارستان داشته و ان شخص را تائید نماید و شخص متقاضی جویای کار با کسب اجازه و نامه تائیدیه کارفرما ، بتواند  مجوز کار از اداره کار مجارستان را تحصیل کند می تواند جهت اخذ روادید کار مجارستان اقدام نماید و براساس قوانین دولت مجارستان  کسانی که هشت سال در کشور مجارستان اقامت داشته و کار کنند و به دولت مجارستان مالیات پرداخت نمایند ، می توانند اقامت کشور فوق را به دست آورند.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق سرمایه گزاری و ثبت  کردن شرکت

یکی از راه های مهاجرتی که می تواند منجر به اخذ اقامت شود ، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گزاری در کور مورد نظر می باشد . در صورتی که شخصی پس از اتمام تحصیلات ، قصد به دست آوردن اقامت کشور مجارستان را داشته باشد و از تمکن مالی بسیار خوبی هم برخوردار باشد، این امکان وجود دارد که با سرمایه گزاری بمبلغ پایینی ، اقامت دائم از طریق ثبت شرکت و سرمایه گزاری در مجارستان را پس از تحصیل به دست آورد. ثبت شرکت های با مسئولیت محدود  ) LLC   و یا   LTD  ) ، که از بهترین گزینه های ثبت شرکت در مجارستان می باشد با ارائه بیزنس پلان و یا طرح توجیهی اقتصادی و تائید ان از سوی دولت مجارستان می توان اقدام نمود و پس از ثبت شرکت با کار کردن و پرداخت مالیات سالیانه می توان اقامت دائم این کشور را تحصیل نمود.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از طرق مهاجرتی است که در ابتدا شخص می تواند از طریق ازدواج با تبعه یک کشوراقامت کشور را تحصیل نمایند و پس از آن در جهت تحصیل تابعیت گام بردارند. در خصوص اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق ازدواج باید اشاره نمود که در صورتی که شخصی با روادید ویزای تحصیلی در داشگاه های مجارستان وارد شود و با یکی از افراد تبعه مجارستان ازدواج نماید ، در ابتدای امر به آن شخص اقامت دائم داده شده و پس از آن شخص با حضور مستمر و اقامت در مجارستان می تواند پاسپورت مجارستان را نیز اخذ کند.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق پناهنده شدن

یکی دیگر از راه هایی که داشجویان پس از ورود کشور و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه جهت اقامت انتخاب می نمایند ، پناهندگی می باشد . متاسفانه این راه ، راهی صحیح در رسیدن و منتهی شدن به اخذ اقامت نمی باشد و مشاوران و کارشناسان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE به شما توصیه می نمایند که در جهت اخذ اقامت راه قانونی و صحیح را گزینش نمایند.

در پایان مقاله کارشناسان و وکلای موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در خصوص اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان به شما توصیه می نمایند که ، اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های مجارستان  می تواند انتخابی ایده آل در جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور باشد ولیکن داشجویان پس از فارغ التحصیلی در مجارستان می توانند ، جهت اخذ ویزای کار در کشورهایی مانند استرالیا ، کانادا ، آلمان و ….. اقدام نمایند و در حقیقت کشور مجارستان را سکوی پرتابی جهت اخذ ویزای کاری و اخذ اقامت در کشور مورد نظر قرار دهند . در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت در کشور مجارستان می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در وین تماس حاصل فرمایید و اطلاعات بیشتری به دست آوردید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *