اقامت بعد از تحصیل مالزی

شرایط دریافت اقامت بعد از تحصیل مالزی چیست؟ آیا فارغ التحصیل دانشگاههای مالزی می باشید؟ آیا تا به حال به دریافت اقامت بعد از تحصیل مالزی اندیشیده اید؟ آیا علاقمند به دریافت اقامت بعد از تحصیل مالزی می باشید؟ آیا بعد از تحصیل از دانشگاههای مالزی کسب اقامت بعد از تحصیل مالزی ممکن می باشد؟ در صورتیکه علاقمند به دریافت اقامت بعد از تحصیل مالزی هستید مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

اخذ اقامت مالزی سخت اما امکان پذیر می باشد.دارندگان اقامت دائم مالزی امکان اقامت و کار کردن ، ثبت شرکت و ورود و خروج به کشور مانند تمام شهروندان مالزی را دارند . با اینکه داشتن اقامت مالزی مزایای زیادی دارد ولی دارنده آن هم باید قوانینی را رعایت کند . دارندگان اقامت مالزی باید همیشه تابع قوانین مالزی باشند ، وارد هیچ گروه  یا سازمان سیاسی نشوند و باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که دولت در شرایط لازم می تواند این اقامت را باطل کند . در زیر انواع راههای دریافت اقامت مالزی ذکر شده است .

1 – افراد با اعتبار مالی بالا :

این راه به دلیل حداقل مدرک مورد نیاز راحت ترین راه به محسوب می شود. افراد ی که از این روش اقدام می کنند باید یک سپرده به ارزش حداقل دو میلیون USD در بانکی در مالزی قرار دهند . البته این پول بعد از پنج سال قابل پس گرفتن می باشد. در این روش همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد متقاضی هم بعد از 5 سال اقامت در مالزی می توانند اقامت دائم بگیرند .

2 _ کارشناسان :

این مجموعه افرادی را شامل می شود که استعدا د یا مهارت خاصی را در یک صنعت دارند . این صنعت می تواند درمانی و بهداشتی ، ورزشی ، علوم ، تکنولوژی ، بانکداری و مالی و … باشد . این افراد نیاز به ارائه کارفرما در مالزی دارند و همچنین احتیاج به ارسال نامه رفتارخوب از کشورشان دارند . این مجموعه به افرادی تعلق می گیرد که در کارشان کاملا شناخته شده باشند .

3 _ متخصصان :

این اشخاص هم نیاز به کارفرما از مالزی دارند و هم نامه رفتار خوب از کشورشان . تفاوت این گروه با گروه قبل در این است که این افراد باید سه سال سابقه کار داشته باشند .

4 _ همسر یک فرد مالزیایی :

برای اینکار شخص باید حتما پنج سال  قبل از شروع درخواست همسر فرد مالزیایی بوده باشد . سپس برای این فرد یک پاس بازدید بلند مدت برای 5 سال صادر می گردد که فرد باید برای 5 سال در مالزی زندگی کند و باید یک اسپانسر مالزیایی هم داشته باشد .

5 _ سیستم امتیازبندی :

آخرین و پنجمین راه برای اخذ اقامت مالزی که طولانی ترین راه هم است . در این روش فرد باید از 120 امتیاز این سیستم حداقل 65 امتیاز را کسب کند .

برای اشخاصی که از دانشگاههای مالزی فارغ التحصیل شده اند راههای کمی برای دریافت اقامت مالزی وجود دارد. برای اقامت و کار در این کشور می توان از طریق  مجوز کار، دریافت مجوز کار موقت و همچنین از طریق مجوز متخصصان می شود اقدام نمود. مدت این مجوزها متفاوت است و می تواند از ششماه تا پنج سال باشد . برای این کار ابتدا باید فرد یک شغلی را در یک شرکت مالزیایی پیدا کند. حقیقت امر این است که پیدا کردن کار برای یک فرد فارغ التحصیل خارجی برای ماندن در کشور و کار کردن کار راحتی نیست حتی اگر این این فرد خارجی فارغ التحصیل دانشگاهی باشد یا مهاجر خارجی .دولت مالزی بسیار مشتاق است که افراد مالزیایی در مشاغل مشغول به کار شوند . وقتی که یک پیشنهاد شغلی دریافت کردید کارفرمای شما باید برای دریافت مجوز از دولت مالزی اقدام نماید. توجه داشته باشید که افراد شخصا نمی توانند این کار را انجام دهند .

چه مجوزی باید بگیریم :

مجوز کار : این مجوز برای اشخاصی صادر می گردد که قرارداد کاری بالای دو سال با یک شرکت مالزیایی دارند و حقوق سالانه آنها 5000 RM  می باشد . این مجوز معمولا برای افراد ماهر ، متخصصان و مشاغل مدیریتی صادر می گردد. در این شرایط کمیته مهاجرین باید تایید نماید که این شغل را فرد مهاجر بهتر از یک مالزیایی می تواند انجام دهد .

مجوز کار موقت : این مجوز برای افرادی صادر می گردد که قرارداد کاری کمتر از دو سال با یک شرکت مالزیایی دارند و حقوق سالانه آنها کمتر از  5000 RM  می باشد. این مجوز ویژه افراد 18 تا 45 سال است و حداکثر تا 5 سال است. این مجوز برای مشاغلی مانند کشاورزی ، کشت و زرع ، تولید و … می باشد .

مجوز متخصصان : این مجوز ویژه افرادی می باشد که مهارت خاصی دارند و یا برای یک شرکت خارجی کار می کنند و برای 12 ماه یا کمتر در مالزی خواهند بود .این مجموعه شامل سخنرانان ، محققان ، مشاوران فنی ، متخصصین تعمیر و نگهداری و حسابرس خارجی می گردد. هرینه پروسه این مجوز 90 RM  برای هر متقاضی می باشد .

خلاصه مقاله اینکه در صورتیکه تمایل به دریافت اقامت مالزی دارید می توانید از یکی از 5 روش سرمایه گذاری ، کارشناسان ، متخصصان ، ازدواج و امتیاز بندی اقدام نمایید. در صورتیکه علاقمند به مطالعه مطالب بیشتری در رابطه با اخذ اقامت مالزی را دارید به سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید.

منبع : expatgo.com

Hotcoursesabroad .com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *