اقامت در آلمان

و بررسی راههای اخذ اقامت

 • اقامت در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی اقامت در آلمان
 • اقامت در آلمان از طریق کار
 • اقامت در آلمان از طریق تحصیل
 • اقامت در آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت در آلمان از طریق ازدواج
 • اقامت در آلمان از طریق تولد
 • اقامت در آلمان از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی برای اقامت در آلمان
 • اقامت در آلمان برای هنرمندان و افراد موفق
 • اقامت در آلمان و اخذ تابعیت
 • سخن پایانی
اقامت در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت در آلمان و مقدمه ای بر آن

اقامت در آلمان ،انواع روش های اخذ اقامت آلمان، شرایط اعطای اقامت دائم و تابعیت در این مقاله، مورد بررسی و  تحلیل علمی قرار می گیرد. مقدمه و شرایط این نوع اقامت و این که از چه طریقی دریافت می شوید؟ راحت ترین راه اقامت آلمان چیست و چه مزایای برای متقاضی به دنبال دارد؟ اگر شما به اقامت در آلمان و زندگی در آلمان علاقه مند هستید ممکن است در ذهنتان با سوالاتی مواجه شوید که در مقاله موجود به این موضوع می پردازیم. در سال های اخیر،  مواردی از قبیل سرمایه گذاری و تحصیل و کار درکشور آلمان، مورد توجه بسیاری ازمردم ایرانی قرار گرفته است و اکثر مردم به موضوع مهاجرت به آلمان علاقه مند شده اند. در مقاله موجود اطلاعاتی در باب مهاجرت به آلمان ارائه گردیده است. داشتن وکیل مهاجرت به آلمان می تواند در این زمینه کمک فراوانی به شما نماید. در صورتی که شما عزیزان، نیاز به اطلاعات تخصصی داشته باشید، می توانید از مشاوران موسسه حقوقی ملک پور که همکار موسسه MIE  اتریش می باشد، تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

شرایط عمومی اقامت در آلمان

اقامت در آلمان برای اشخاصی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند و اقامت و تابعیت آلمان را دریافت کنند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در مهاجرت به کشور آلمان، روش های زیادی وجود دارد که می توان از این راه ها استفاده کرد. کشور آلمان که عضو شنگن می باشد، در قاره اروپا قرار گرفته که از شمال با دانمارک، از شرق با جمهوری چک و کشور لهستان، از جنوب با سوئیس و اتریش و از مغرب با کشورهایی مانند فرانسه و بلژیک و هلند، همسایه می باشد که مساحت آن 357121،41 کیلومتر مربع، یکی از پهناور ترین و پرجمعیت ترین کشور های اروپایی به شمار می آید. مقاله حاضر توسط مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است . این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می باشد و کپی برداری و استفاده از محتوای این مقاله ، شرعا و قانونا حرام می باشد.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
 • اقامت در آلمان از طریق کار

  کشور آلمان یکی از قطب های اصلی و مهم اقتصادی اتحادیه ی اروپا به حساب می آید و بعد از آمریکا و ژاپن سومین قدرت اقتصادی جهان به حساب می آید. این کشور یک موقعیت بسیار خوب اقتصادی است  که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت کاری را دارند، این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند. در حال حاضر کشور آلمان 2 نوع ویزای کاری اهدا میکند که در ادامه با آن آشنا میشویم:

اقامت در آلمان
 • ویزای کاری از طریق job offer

  ویزای job offer یا پیشنهاد شغلی به این صورت است که یک کارفرمای آلمانی باید به فرد متقاضی یک پیشنهاد شغلی ارائه دهد و فرد با این پیشنهاد شغلی به سفارت مراجعه نماید و اقامت کاری دریافت نماید. اما نکته ی مهم این است که گرفتن پیشنهاد شغلی کار آسانی نیست، چرا که کارفرما باید ابتدا پیشنهاد شغلی را به مدت 3ماه در خاک آلمان آگهی کند، اگر شخصی این پیشنهاد شغلی را نپذیرفت، 3 ماه در اتحادیه ی اروپا آگهی شود و اگر باز هم شخصی این پیشنهاد شغلی را نپذبرفت، فردی که خارج از اتحاد اروپا باشد میتواند از این موقعیت شغلی استفاده نماید.

 • ویزای کاری job seeker

  کشورآلمان در کنار کشور اتریش تنها کشورهایی هستند که این نوع ویزای کاری را صادر میکنند. در این ویزای کاری فرد اجازه دارد که 6 ماه در خاک این  کشور حضور داشته باشد و به کاریابی بپردازد و هر زمان که توانست یک پیشنهاد شغلی در این 6 ماه دریافت نماید، درخواست اقامت دهد. زمانی که فرد در حال کاریابی می باشد اجازه همراه ندارد و هر زمان که اقامت کاری دریافت نمود میتواند درخواست الحاق همراه دهد.

نرخ بیکاری در آلمان
 • اقامت در آلمان از طریق تحصیل

  یکی از گزینه هایی که بیشتر مد نظر قشر جوان می باشد گزینه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی است. کشور آلمان به دلایل شرایط اقتصادی خوب، شرایط تحصیل رایگان و پایین بودن نرخ بیکاری مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان و خانواده ها می باشد. تحصیل رایگان دارای پیش نیازهایی می باشد که یکی از این پیش نیازها  مهارت زبان آلمانی می باشد. بنابراین اگر شخص به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشد می تواند در این کشور تحصیل رایگان داشته باشد. یکی دیگراز نکات مهم این است که تحصیل در دکتری می تواند با اخذ بورسیه اقدام گردد که برای این امر باید دارای رزومه عالی بوده و یک سوپروایزر و مدرک زبان بالای نمره ۷ باشد. افرادی که درا ین کشور از دانشگاه فارغ التحصیل شدند می توانند یک سال درا ین کشور اقامت داشته و شغل مورد نظر را پیدا کرده و ویزای خود را به کاری تبدیل کند. یکی دیگر از مقاطعی که متقاضی زیادی دارد رشته پزشکی کشور آلمان بوده که با تحصیل در کالج به مدت یک سال می تواند در امتحان ورودی شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته مورد نظر تحصیل کند. بعد از فارغ التحصیلی در تمام مقاطع افراد می توانند به مدت یک سال در کشور آلمان اقامت داشته و شغل مورد نظر را پیدا کند.

اقامت در آلمان
 • اقامت در آلمان همراه با سرمایه گذاری

  یکی از مطلوبترین راههای مهاجرت به آلمان، کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری است. خرید ملک و ثبت شرکت از روش های سرمایه گذاری در آلمان است. متقاضیان  اقامت در آلمان می توانند از روش های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت و تابعیت استفاده نمایند. اخذ اجازه کار و اقامت در کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری پروسه پیچیده ای بوده  و نیاز به مراحل مختلف از جمله طرح تجاری می باشد. سرمایه گذاران خارجی علاقمند به سرمایه گذاری در آلمان، می توانند برای دریافت اقامت، از روش سرمایه گذاری اقدام کنند.  قبل از اقدام برای پروسه سرمایه گذاری، باید نرخ تورم و سود بانکی در کشور مورد نظر را مد نظر قرار داد. همانطور که در نمودار زیر نشان می دهد نرخ تورم ۱.۶ درصد می باشد. براساس آمارهای دیگر نرخ بهره بانکی 4.75 درصد می باشد.

اقامت در آلمان
نرخ تورم در آلمان

سرمایه گذاری کشور آلمان می تواند یک تجربه بسیار مناسب و هیجان انگیزی برای متقاضیان باشد که یکی از پیش نیازهای مهم دیگر در اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان طرح تجاری می باشد. شرط مورد نظر برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان این است که طرح مورد نظر، تاثیر مثبتی روی اقتصاد کشور آلمان داشته و کشور آلمان به طرح متقاضی نیاز داشته باشد.  کشور آلمان به افراد علاقمند به اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری،با پرداخت ۲۵۰۰۰۰  یورو اقامت دائم می دهد. همانطور که ذکر شد برای سرمایه گذاری باید یک طرح تجاری قوی داشته و برای کشور آلمان سود دهی داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که  سرمایه گذار در طرح تجاری خود باید حداقل  یک  شخص تبعه آلمان را استخدام کند. مدت اقامت معمولا دو تا سه سال بوده و امکان تمدید دارد. روش دوم برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک به ارزش ۳۰۰۰۰۰ یورو بوده و افراد می توانند از این طریق اقدام به اقامت دائم کنند. یکی از مزیت های خرید ملک این می باشد که نیازی به حضور نداشته و سالی یک بار حضور در آلمان کافی می باشد.افراد علاقمند به این روش های سرمایه گذاری بعد از ۳ سال می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

نرخ بیکاری کشور آلمان، شرایط مناسب این کشور در شاخص های اقتصادی، دلیل و انگیزه ای می شود که اشخاص بسیار زیادی تقاضای اقامت درآلمان از طریق سرمایه گذاری را داشته باشند و اقامت و تابعیت آلمان را اخذ کنند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان
 • اقامت در آلمان با ازدواج

  ازدواج با فرد آلمانی، یکی از راههای اخذ اقامت در آلمان است.  شخصی که قصد اقامت و اخذ تابعیت از طریق ازدواج درآلمان را دارد، باید مدارکی مبنی برعلاقه مند بودن دو نفر به همدیگر و داشتن عکس و تفاهم و… را ارائه دهد. همچنین می بایست اثبات کند که با فرد تابع کشور آلمان ازدواج کرده است و میبایست به زبان آلمانی در سطحA 1 آشنایی داشته باشد. فردی که می خواهد با یک فرد المانی ازدواج نموده و اقامت و تابعیت دریافت نماید، باید بتواند ثابت کند که با شخص مورد نظر رابطه عاشقانه، ملاقات و عکس و سابقه ارتباط داشته و همچنین مجرد است. زیرا تعدد زوجین در آلمان پذیرفته نمی شود.شما 2سال بعد از ازدواج، میتوانید با اقامت 3 ساله در آلمان، درخواست تابعیت و پاسپورت نمایید.

اقامت در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ازدواج در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ازدواج در آلمان
 • اقامت در آلمان با تولد

  کشور آلمان در بحث اخذ اقامت و تابعیت از سیستم خون پیروی می کند. یعنی نوزادی که در خاک آلمان متولد می شود در صورتی تابعیت آلمانی اخذ می کند که یکی از والدینش یا هر دوی آنها آلمانی هستند.  به صورت استثنا، در بعضی مواقع کشور آلمان از سیستم خاک هم تبعیت میکند، مثلا اگر فرزندی که در خاک کشور آلمان به دنیا بیاید و پدر و مادر او نامعلوم باشد، تابعیت و پاسپورت کشور آلمان را اخذ می کند. تابعیت از سیستم خاک، یعنی فرزندی که در خاک کشوری مثل کانادا متولد می شود، تابعیت و پاسپورت آن کشوررا دریافت می کند. بنابراین اگر قصد اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند را دارید، کشور آلمان گزینه مناسبی برای کسانی که تابعیت آلمان را ندارند نیست.

اقامت در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در آلمان
 • اقامت در آلمان با پناهندگی

  در ابتدا باید بگوییم که موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی فعالیت نمی کند و این مطلب برای آگاه نمودن عزیزان از مسیر سخت و اشتباه پناهندگی است. پناهندگی اساسا روشی خطرناک و ناصحیح است که افراد را دچار مشکلات زیادی می کند. بسیاری از افرادی که از روش پناهندگی اقدام می کنند، نمی دانند که اگر شرایطشان بررسی شود، به احتمال زیاد، امکان اقدام از روش های قانونی را دارند. شبکه‌های مافیایی با وعده وعید های دروغین، درمورد ایجاد شغل با دستمزدهای مناسب درآلمان، با گرفتن پول های هنگفتی از مردم، آنها را به سمت پناهندگی سوق می دهند. برخی از اشخاص فریب خورده توسط این کلاهبرداران و شیادان، اعتراف کردند که تمامی اموال غیر نقدی خود در ایران را فروخته و با وعده های دروغ این شیادان اقدام به پناهندگی کرده اند . به آنها وعده داده شده بود که بدون هیچ نوع مشکلی و بدون رویا رویی با خطرات مهاجران غیرقانونی در کشورهای مورد نظر می توانند تابعیت بگیرند و زندگی مرفهی داشته باشند. آنچه مسلم است لزوم توجه و هوشیاری افراد است که می بایست با آگاهی از تسلیم شدن خود به قاچاق انسان برای پناهندگی جلوگیری کنند.متاسفانه بسیاری از پناهجویان قربانیان خشونت های جنسی و قاچاق انسان و اعضای بدن خواهند شد.

اقامت در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در آلمان

هزینه های زندگی برای اقامت در آلمان

اقامت در آلمان و اطلاع از هزینه های زندگی و … از مهمترین و اساسی ترین مسائلی است که متقاضیان می بایست به آن توجه کنند. هزینه های زندگی در کشور آلمان بسته به شرایط و نوع و سبک زندگی متفاوت است. هزینه های متوسط زندگی در آلمان 800 تا 1000 یورو در ماه است.

در جدول زیر به برخی از مخارج در آلمان اشاره می نماییم:

هزینه زندگی در آلمان

در نمودار زیر توزیع هزینه ها با استفاده از مدل آماری نشان داده شده است.

کار در آلمان

اقامت در آلمان برای هنرمندان و افراد موفق

مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران و افراد موفق یکی از روشهای مهاجرت به کشورهای مختلف می باشد که به روش خود اشتغالی معروف است و طرفدارانی دارد که لیست این مشاغل برای روش خود اشتغالی کشورهایی مثل کانادا اعلام گشته. به طور کلی روش خود اشتغالی برای اشخاصی با شرایط ویژه است که هنرمندان ، عکاسان، نویسندگان، ورزشکاران حرفه ای، مترجمان، و …. را شامل می شود. این افراد می باید ثابت کنند ، گزران معیشت زندگیشان از طریق خود اشتغالی و به وسیله مهارتی که دارند، می باشد و توانایی این را دارند بعد از ورود به کشور، برای خود و وابستگانشان، کار ایجاد کنند. کشور آلمان ویزایی برای هنرمندان و افراد موفق ندارد.

اقامت در آلمان و اخذ تابعیت

طبق توضیحاتی که داده شد، شش روش اقامتی منجر به اخذ اقامت کشور آلمان و به دنبال آن در بعضی از این روش های اقامتی منجر به تابعیت می شود. تحصیل در کشور آلمان یکی از روشهایی است که به طور مستقل منجر به اقامت دائم نمی شود. بنابراین اقامت تحصیلی باید به یکی از روش های مهاجرتی مثلا ویزای کار تبدیل شود. روش دیگر روش کاری بوده و همانطور که ذکر شد شخص باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرما دریافت کرده و از طریق آن اقامت دائم کشور المان را اخذ کرده وبعد از سه سال اقامت، در طول سه تا 5 سال، با پرداخت بیمه و مالیات می تواند درخواست پاسپورت نماید. روش دیگر از روش های مهاجرتی که منجر به اقامت دائم و تابعیت می شود روش سرمایه گذاری بوده و افراد از طریق سرمایه گذاری و فراهم آوردن فرصت شغلی و یا خرید ملک می توانند تابعیت این کشور را اخذ کنند. روش دیگر که منجر به اقامت دائم شده و افراد می توانند تابعیت نیز اخذ کنند روش ازدواج با یک تبعه آلمانی است که شخص بعد از سه سال زندگی مشترک، می تواند درخواست تابعیت نماید. شخص تبعه آلمان باید بتواند ثابت کند که می تواند زندگی خود و همسرش را تامین کند و در این صورت می تواند اقامت همسر را

اقامت در آلمان

اخذ کند. روش دیگر روش تولد است که اکر موارد سیستم خون بوده و تحت شرایط خاص خاک می باشد. روش نهایی برای مهاجرت روش پناهندگی بوده که به دلیل پر خطر بودن این روش، به هیچ عنوان توصیه نمی شود و لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملک پور در این روش مهاجرتی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد.

سرمایه گذاری در آلمان
تحصیل در آلمان
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

اقامت در آلمان، روش های اخذ اقامت در آلمان، شرایط اخذ اقامت و تابعیت در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. آلمان به دلیل داشتن صنعتی پویا و موفق، مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. مهاجرت به آلمان و اخد اقامت در آلمان از روشهای تحصیلی، سرمایه گذاری و کاری امکان پذیر است. البته اخذ اقامت از طریق ازدواج نیز میسر است اما در صورتیکه تمایل به ازدواج صوری دارید ما این راه را پیشنهاد نمی نماییم. همانطور که مطالعه کردید، تحصیل به تنهایی، منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود و شما برای دریافت اقامت دائم در آلمان باید اقامت تحصیلی خود را با یافتن کار در آلمان به اقامت کاری تبدیل نمایید. در پایان اگرسوالی دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان داشته باشید. همچنین می توانید سوال، نظر و یا پیشنهادات خود را در پایان همین مقاله در قسمت دیدگاهها ثبت نمایید و در صورتیکه از مقاله ما رضایت دارید، خوشحال می شویم که در رای دهی شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *