اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج

اقامت در اتریش از طریق ازدواج

اقامت در اتریش از طریق ازدواج چگونه است؟ چه افرادی می توانند اقامت در اتریش از طریق ازدواج به دست آورند؟ برای اخذ اقامت در اتریش از طریق ازدواج چه مدارکی نیاز است؟ آیا برای دریافت اقامت در اتریش از طریق ازدواج می توان از موسسه مشاوره ای  MIE کمک گرفت؟

اتریش چگونه کشوری است؟ چه شرایطی برای اخذ اقامت در اتریش از طریق ازدواج نیاز است؟ یک فرد ایرانی برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش باید چه اقداماتی را انجام دهد؟ آیا یک فرد ایرانی برای اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در اتریش باید مقامات ایران را در جریان بگذارد ؟

قانون اخذ اقامت و تابعت از طریق ازدواج در اتریش برای همجنس گراها چگونه است؟ آیا شرایط اخذ اقامت با شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش با هم متفاوت است؟ چه مدت طول می کشد که فرد بتواند اقامت و تابعیت کشور اتریش را از طریق ازدواج بدست بیاورد؟ چه مدارکی را باید برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش به مقامات تحویل دهید؟

اتریش کشوری با موقعیت جغرافیای و اقتصادی مناسب است که افراد در صدد اخذ اقامت و تابعیت اتریش هستند.جالب است بدانید که اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش برای همگام میسر است و این سوالات نمونه افکاریست که در ذهن شما پدیدار می شود اگر در صدد اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش هستید می توانید مختصر اطلاعاتی را از این مقاله دریافت کنید و برای کسب اطلاعات کاملتر با مشاوران موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل فرمایید.

اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج

پرچم اتریش

اتریش یکی از کشور های اروپای غربی است.پایتخت آن وین است.این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک ، از شرق با اسلوواکی و مجارستان ، از جنوب با ایتالیا و اسلووانی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم مرز است.زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است و واحد پولی آن یورو است.
بسیاری از اشخاص ممکن است تحت شرایطی با یک تبعه خارجه اعم از زوج یا زوجه ازدواج کنند و شرایطی که کشور اتریش برای ازدواج مقرر کرده است ، لازم الاجرا بدانند.البته شرایط مقدماتی و تشریفاتی آن که تحت عنوان شرایط صوری نامگذاری شده است ، می تواند مطابق شرایط همان دولت اقامتگاه باشد.
۳

۲

بر طبق ماده ۹۷۰ قانون مدنی ایرانیان مقیم خارجه برای امر ازدواج موظفند نزد کنسولگری های ایران حاضر شوند تا در آنجا عقد ازدواج آنان واقع و ثبت شود.
اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش
بر طبق نظام حقوق بین الملل خصوصی ، در اغلب کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی ما بین شخصی با یکی از تبعه آن کشور ، شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت آن کشور اقدام کند و کشور اتریش هم از این قاعده مستثنی نیست.

بنابراین اگر شخصی با یک فرد اتریشی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.ازدواج آنها به مدت ۱۵ دقیقه و به زبان آلمانی برگزار می شود و اگر شخص بیگانه زبان آلمانی بلد نیست این روند با حضور مترجم آلمانی انجام می پذیرد تا مورد تایید وی نیز قرار گیرد.

در کشور اتریش ازدواج با یک مرد یا زن اتریشی قطعا منجر به اخذ تابعیت می شود.البته در کشور اتریش ازدواج با یک شخص اتریشی نیازمند درخواست برای اخذ تابعیت است و تا شما درخواست و پرونده را ارائه نکنید ،تابعیت به شما ارائه نمی شود.

۴

برای اخذ تابعیت بعد از ازدواج
اگر یک سال از زمان ازدواج می گذرد، شخص می تواند اقامت خود را دریافت کند و بعد از ۴ سال از زمان ازدواج با یک فرد اتریشی می تواند تابعیت کشور اتریش را به دست بیاورد یعنی برای کسب تابعیت از طریق ازدواج با یک فرد اتریشی جمعا باید ۶ سال در اتریش اقامت داشته باشد.این در صورتی امکان پذیر است که فرد به مدت ۵ سال متداول کنار زوجه یا زوج خود در کشور اتریش اقامت داشته باشد.شرایط پذیرش او به عنوان تبعه در صورتی میسر است که شرایط زیر را دارا باشد:
۱)به زبان آلمانی مسلط باشد.
۲)درباره کشور اتریش و تاریخ اتریش بداند و این مرحله را با موفقیت بگذراند.
اگر فرد خواهان ازدواجی قانونی باشد باید در مورد موارد زیر نیز صلاحیت داشته باشد:
۱)به محض ازدواج باید درخواست پاسپورت اتریش کند.
۲)مدارک تولد ، زمان و تاریخ تولد خود را در اختیار مقامات ذی صلاح بگذارد (اصل یا کپی).
۳)گواهی رانندگی یا آدرس دال بر محل سکونت فعلی شخص.
۴)زمان ورود به کشور اتریش و محلی که در آنجا بوده را نیز مشخص نماید.
این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شود.همچنین مکان ازدواج آنها نیز باید مشخص شده باشد که این ازدواج به صورت قانونی بوده و توسط مقامات تایید شده است.بعد از طی این مراحل هر دوی آنها باید فرم درخواست برای پذیرش تابعیت شخص بیگانه به عنوان تبعه اتریشی را پر کرده باشند.درخواست تایید سند ازدواج آنها ۲ الی ۴ هفته طول می کشد.
بعد از ازدواج:
برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش، شخص باید شرایطی را فراهم کند تا درخواست تبعیت او در کشور اتریش تایید شود.این شرایط عبارتند از:
۱) تسلط داشتن به زبان آلمانی)
۲)تابعیت قبلی خود را از دست بدهید (گزینه چند تابعیتی برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش امکان پذیر نیست)
۳)عدم سوپیشینه کیفری)
۴)تعهد به ماندن در کشور اتریش به مدت ۱۰ سال)
۵) مشکلات قانونی در اتریش به وجود نیاورد.)
۶)باید بتواند در جامعه با دیگر افراد اتریشی زندگی کند و مشکلی ایجاد نکند.)
۷)اگر قبلا ازدواج کرده است مدارک آن را به مقامات تحویل دهد و اگر فرزندی از ازدواج قبلی دارد باید اطمینان دهد که حضور این فرزند ،تاثیر ناخوشایندی در ازدواج فعلی او نداشته باشد.)
۸)نباید قاضی پرونده ایی که به درخواست شما رسیدگی می کند تحت فشار قرار دهید چون روند رسیدگی به پرونده شما باید کاملا قانونی درست و کامل انجام شود و شما باید در این زمان صبور باشید.)
شخص با اجرایی کردن آنچه در بالا آمد می تواند بدون مشکلی تابعیت اتریش را به دست بیاورد.
برای شما ایرانیان عزیز امکان پذیر است در صورتی که مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش را فراهم کنید.راه آسان تر برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش ، در تماس بودن با مشاوران موسسه مشاوره ای  MIE است. شما عزیزان با مشاوره گرفتن از مشاوران موسسه مشاوره ایMIE می توانی برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش اقدام کنید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.موسسه مشاوره ای MIE دارای ۱۲ شعبه در سراسر دنیاست که شما عزیزان با تماس رایگان با شعبات مختلف میتوانید از مشاوره رایگان ، مشاوران موسسه مشاوره ای MIE درزمینه های مختلف مهاجرتی اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *