اقامت در اتریش

و بررسی راههای اخذ اقامت اتریش

 • اقامت در اتریش و مقدمه
 • اقامت در اتریش و شرایط عمومی
 • اقامت در اتریش از طریق کار
 • اقامت در اتریش از طریق تحصیل
 • اقامت در اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت در اتریش از طریق تولد
 • اقامت در اتریش از طریق ازدواج
 • اقامت در اتریش از طریق پناهندگی
 • اقامت در اتریش برای هنرمندان و افراد موفق
 • اقامت در اتریش و هزینه های زندگی در این کشور
 • اقامت در اتریش و اخذ تابعیت
 • سخن آخر درباره ی اقامت در اتریش
اقامت در اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت در اتریش و مقدمه

اقامت در اتریش ،مهاجرت به اتریش و روش های اقامت در اتریش در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت.بهترین راه برای اقامت در اتریش کدام است؟ آیا تحصیل در اتریش سبب اخذ اقامت دائم می گردد؟ دریافت اقامت اتریش از چه روشهایی امکانپذیر است؟ این سوالی است که روزانه توسط تعداد کثیری از علاقمندان مهاجرت ،علی الخصوص مهاجرت به اروپا پرسیده می شود. در این مقاله روش های مهاجرت به اتریش را بصورت کامل و مفصل شرح دادیم تا علاقمندان به صورت روشن و واضح از راههای اقامت در اتریش آگاهی یابند و راه مناسب را با توجه به شرایط خود بیابند. البته در رابطه با یافتن راه مناسب جهت اقامت در اتریش را بهتر است با متخصصین امر مهاجرت و مشاوران و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این زمینه مشاوره داشته باشید تا بتوانید راهی مناسب بیابید و دچار خسران نگردید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت در اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به اتریش

اقامت در اتریش و شرایط عمومی

اتریش کشوری است در اروپای مرکزی که با کشور های آلمان ،جمهوری چک، اسلواکی ،مجارستان، سوئیس و ایتالیا هم مرز می باشد. کشور اتریش از لحاظ زیر ساختهای اقتصادی، آموزشی و اجتماعی شباهت بسیاری به کشور آلمان دارد. اتریش در سال ۲۰۱۵ در رتبه چهاردهم کشورهای ثروتمند جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی در  جهان قرار داشت.شهر وین پایتخت اتریش در11 سال گذشته بعنوان بهترین شهر جهان برای زندگی در کنار سیدنی در رتبه اول قراردارد. همچنین آثار تاریخی و طبیعت زیبای این کشور هر ساله توریستهای زیادی را به سمت خود جذب می نماید.

جدول ذیل  اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

پرچم اتریش
اتریش

اقامت در اتریش از طریق کار

اقامت اترش از طریق کار  از روش های مورد علاقه بسیاری از شما هموطنان محسوب می گردد.از سه طریق می توان اقامت در اترش را از طریق کار اخذ نمود:

 • روش اول

  در این روش نیاز به یک پیشنهاد شغلی از کمپانی یا شرکت می باشد که برای جذب متقاضی ابتدا باید این شغل به مدت ۳ ماه در کشور اتریش آگهی شود،  اگر کسی خواستار آن نشد به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود و باز هم اگر کسی خواستار این شغل نشد کمپانی یا شرکت می تواند برای جذب متقاضی مورد نظر برای شغل مذکور برای مدت یکسال اقدام کند که طبق شرایط فوق این روش بسیار دشوار است و داشتن مدرک لیسانس و تخصص و مهارت لازم برای متقاضی الزامی است.

 • روش دوم

  در این روش فرد به راحتی می تواند از طریق تحصیل به کشور اتریش وارد شود و بر اساس قوانین کشور اتریش پس از اتمام تحصیلش تا یکسال فرصت دارد که به دنبال کار بگردد و در صورت یافتن شغل می تواند با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری اتریش به راحتی در این کشور کار کند.

 • روش سوم

  این روش ویزای جستجوی کار اتریش نام دارد که امتیاز بندی است ( PBS )  و مدت آن ۶ ماه است و اگر فرد از ۱۰۰ امتیاز ۷۰ امتیاز کسب نماید به متقاضی این فرصت را می دهند که به کشور اتریش وارد شده و به دنبال کار بگردد. فرد پس از یافتن کار با پرداخت مالیات و تمدید ویزای خود می تواند پس از ۳ سال کار اقامت دائم کشور اتریش را اخد نمایید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر فایل های موسسه ملک پور را از دست ندهید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل مهندسی عمران در اتریش

اقامت در اتریش از طریق تحصیل

اقامت کانادا با کمترین هزینه

اقامت در اتریش از طریق تحصیل از طرقی است که طرفداران بسیاری در میان هموطنان ما دارد.چرا که سطح کیفیت آموزش و همچنین شرایطی که پس از تحصیل برای کار در اتریش مهیا می شوذ بسیار مورد توجه و استقبال عموم مخصوصا جوانان می باشد.

دانشجویان بین المللی در اتریش که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشند نیازی به ویزا یا مجوز اقامت برای تحصیل در اتریش ندارند. این دانشجویان در طول اقامت اتریش برای مدت بیش از ۳ ماه باید برای اخذ افامت درخواست دهند که برای تأیید ثبت نام آنها در اداره مهاجرت طی ۳ ماه پس از ورود به اتریش لازم است.

سایر دانشجویان خارجی در صورتی که به مدت بیش از ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشند، باید برای دریافت مجوز اقامت تحصیلی قبل از ورود به اتریش درخواست دهند. این درخواست باید حداقل ۳ ماه قبل از مهاجرت به اتریش ارسال شود. متقاضیانی که می توانند بدون ویزا وارد اتریش شوند، می توانند پس از ورود به اتریش برای اخذ اقامت به اداره مهاجرت درخواست دهند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل مهندسی عمران در اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل مهندسی مکانیک در اتریش

اقامت در اتریش از طریق سرمایه گذاری

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری یکی از راههایی است کهبا توجه به شرایط مناسبی که کشور اتریش جهت ورود سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است ی تواند از مناسب ترین راهها باشد.با توجه به ثبات سیاسی و در نتیجه ثبات اقتصادی کشور اتریش و همچنین وجود زیر ساخت های مستحکم اقتصادی در این کشور عرصه سرمایه گذاری برای اشخاصی که تمایل دارند سرمایه خود را در کشوری امن و سودآور سرمایه گذاری کنند باز است.

به طور معمول، برای تبدیل شدن به یک شهروند اتریشی، یک مهاجر خارجی باید به طور مستمر در کشور برای مدت ده سال اقامت داشته باشد. با این وجود، سرمایه گذاران خارجی واجد شرایط درخواست شهروندی اتریشی هستند که به موجب سهم اقتصادی قابل توجه در کشور، از این رو دور زدن شرایط اقامت طولانی مدت. (همچنین اگر بخواهند سهم قابل توجه ورزش، علمی و فرهنگی را در کشور به وجود آورند، ممکن است اتباع خارجی نیز بتوانند از روش شهروندی سریع تر برخوردار شوند، اما اکثر سرمایه گذاران معمولا تحت شرایط اقتصادی واجد شرایط هستند).

از سه طریق می توان در کشور اتریش سرمایه گذاری که که از دو راه آن می توان به اقامت در اتریش دست یافت.

 • اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری به روش خود حمایتی اتریش

  در این روش شخص متقاضی اقامت در اتریش باید مبلغی را در حساب خود داشته باشد و به دولت اتریش اثبات نماید که توان پرداخت هزینه های خود را دارد.همچنین ماهیامه مبلغی به عنوان درآمد ماهیانه داشته باشد.دز این روش که ابتدا اقامت یک ساله و بعد یکساله و سه ساله و در آخر پنج ساله به شخص متقاضی تعلق می گیرد.در این زمان شخص نمی تواند برای یک کارفرما اتریشی ذر کشور اتریش کار کند.اما م تواند بذای خود کسب و کاری راه بیاندازد.

 • اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

  در این روش فرد متقاضی اقامت در اتریش باید در ابتدا یک طرح تجاری به اداره کار اتریش ارائه دهد که  در صورت قبول طرح تجاری باید مبلغ 35000 یورو در حساب شرکت قرار دهد.به این نکته توجه داشته باشید که اداره کار اتریش در صورتی که طرح تجاری از سطح بسیار بالایی برخوردار باشد آن را مورد تایید قرار می دهد.که معمولا بیشتر طرح های تجاری رد می شوند.

 • روش سومسرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

  اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری به روش خرید ملک اخذ نمی گردد.اما راه بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری خواهد بود.چرا که املاک در اتریش از ارزش بالایی برخوردار هستند وهر روزه بر ارزش آنها افزوده خواهد شد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در اتریش

مقاله مرتبط

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

اقامت در اتریش از طریق تولد

اقامت در اتریش از طریق تولد براي كودك ،زماني امكان پذير است كه پدر يا مادر و يا هردو تبعه اتريش باشند.همانطور كه در متن بالا ذكر شد سيستم تابعيت اتريش تنها بر اساس اصالت خون است.بدين معني است كه تنها زماني كودكي تابعيت اتريش را اخذ مينمايد كه يكي از والدينش تبعه اتريش باشند.چنين قانوني در كشورهايي با سيستم تابعيت خاك وجود ندارد.بدين معني است كه اگر كودك در كشوري مانند كانادا و يا آمريكا و يا سنت كيتس بدنيا بيايد بدليل تولد در اين كشور بلافاصله تابعيت آن كشور را اخذ مينمايد.كودكي كه پدر و مادرش هيچكدام داراي تابعيت اتريش نيستند نميتواند از شرايط اقامت در اتریش و تابعيت از طريق تولد در اتريش بهره مند گردد.تنها زماني ميتوان به اقامت در اتریش اميدوار بود كه والدين به صورت قانوني وارد خاك كشور اتريش شده باشند و اقامت قانوني داشته باشند و در صورت تولد فرزند،بعد از اقامت به مدت ٦ سال ميتوانند با اقدام و طي مراحل درخواست اخذ اقامت دائم و تابعيت موفق به اخذ اقامت در اترش و تابعيت  شود.

شرایط اقامت در اتریش از طریق تولد:

 • در صورتي كه كودك ثمره ازدواج قانوني باشد اگر يكي از والدينش تبعه اتريش باشند تابعيت اتريش را اخذ ميكند(كودكان بعد از ١/٩/١٩٨٣ را شامل ميشود.در صورتي شخص متولد قبل از ١/٩/١٩٨٣ باشد اگر پدرش تبعه اتريش باشد تبعه اتريش محسوب ميشود)

 • در صورتي كه كودك ثمره ازدواج قانوني نباشد اگر مادرش تبعه اتريش باشد تابعيت اتريش را اخذ ميكند.چنانچه مادر كودك تبعه اتريش نباشد و پدر كودك تبعه اتريش باشدو قبل رسيدن كودك به سن قانوني پدر و مادرش با هم ازدواج كنند،كودك مشروع است و بايد بعد از ١٤ سالگي و قبل از ١٨ سالگي و قبل از ازدواج پدر و مادرش براي اقامت در اتریش اقدام كند.

 • درصورتي كه كودكي نامشروع از مادر غير اتريشي و پدري تبعه اتريش باشد،كودك زماني تابعيت  اتريش را اخذ مي نمايد كه در زمان هشت هفته پدر با تابعيت اتريش مقام والدين را قبول كند كه اقامت در اتریش براي كودك بعد از تشخيص اصالت پدر و موافقت دادگاه صورت ميگيرد.

 • در صورتي كه كودك در خارج از خاك اتريش بدنيا بيايد چناچه پدرش تبعه اتريش باشد،تابعيت اتريش را اخذ ميكند.

 • در صورتي كه كودكي در خاك اتريش يافته شود كه بدر و مادرش مجهول باشند،با ده سال زندگي در خاك اتريش كه بعد از پنج سال اقدام به درخواست اقامت در اتريش نموده باشد و به طور كامل و متوالي پنج سال در خاك اتريش زندگي كرده باشد.زماني كه به سن قانوني يعني ١٨ سال رسيد ميتواند به  اقامت در اتريش اقدام نمايد.

تابعیت دوگانه و اقامت در اتریش

 • اقامت در اتريش براي كودكي با پدر و مادري با تابعيت غير اتريشي بدين گونه است كه كودك بعد از پنج سال ميتواند با درخواست اقامت در اتريش،تابعيت اتريش را اخذ نمايد.علاوه بر اخذ تابعيت اتريش ميتواند تابعيت قبلي خود كه تابعيت  پدر و مادرش است را  بدست آورد.

 • كشور اتريش چند تابعيتي را به رسميت نمي شناسد .بدين صورت كه شخص با اخذ تابعيت اتريش بايد تابعيت قبلي را ترك كند.تنها در موارد استثنا است، كه تولد كودك در كشور اتريش از پدر و مادري با تابعيت غير اتريش و يا تولد كودك در كشوري ديگر مانند كانادا از پدر و مادري با تابعيت اتريشي هم جزء اين استثنا محسوب ميشود.

 • اقامت در اتريش براي اشخاصي كه در كودكي تبعه اتريش بوده اند و تحت اتفاقات و شرايطي اين تابعيت از آنها گرفته شده است،بدين صورت است كه شخص بعد از ١٨ سالگي در خواست اقامت در اتريش را ارائه ميدهد و تابعيت اتريش را دوباره اخذ ميكند.لازم به ذكر است تنها تا دو سال بعد از ١٨ سالگي قادر به ارائه درخواست اقامت در اتريش خواهد بود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت در اتریش از طریق تولد

اقامت در اتریش از طریق ازدواج

اقامت در اتريش از طريق ازدواج شامل قوانين بسيار و مدارك زيادي براي اثبات صحت ازدواج است.شما تحت هيچ شرايطي نميتوانيد به اقامت در اتریش از طریق ازدواح بصورت سوري اقدام كنيد چرا كه بلافاصله بعد از ازدواج دراتريش به متقاضي اقامت در اتریش از طريق ازدواج اقامت دائم تعلق نميگيرد،بعد از پنج تا شش سال اگر شخص كماكان شرايط ازدواج راحفظ كرده باشد ميتواند براي اخذ اقامت دائم در اتريش اقدام نمايد.

تمام راه های اقامت

اشخاصي كه به قصد اقامت در اتریش  از طریق ازدواج به اتريش مهاجرت نموده اندچنانچه در كشور مبدأ و يا كشور ثالث ازدواج كرده باشند،بايد سند ازدواج و مدارك مربوط به ازدواج رابه سفارت اتريش در كشور مبدأ ارائه دهند تا مراحل اخذ ويزا طي شود تا بتوانند به اتريش مهاجرت كنند.چنانچه شخصي به منظور اقامت در اتریش از طریق ازدواج اقدام نمايد و خواهان ازدواج در خاك اتريش باشد بايد حداقل ٦ ماه قبل از زمان ازدواج رزرو وقت به منظور ازدواج رادرخواست نموده باشند.

در زمان ازدواج بايد هر دو طرف متقاضي ازدواج به منظور اقامت در اتریش از طریق ازدواج حضور داشته باشند و تمامي مدارك لازم براي اثبات صحت ازدواج و صلاحيت هر دو متقاضي ارائه گردد،تا دادگاه با توجه به تمامي اسناد ارائه شده در صورت موافقت با ازدواج،تاريخ ازدواج را تعيين نمايد تا زوج متقاضي  ازدواج خود را ثبت نمايند..لازم به ذكر است چنانچه يكي از زوج به زبان آلماني آشنا نباشد حضور مترجم در دادگاه و در زمان پر كردن كليه فرم هاي درخواست ازدواج در اتريش به منظور جلوگيري از ايجاد شك و شبهه براي قاضي و دادگاه الزامي است.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش
تحصیل در اتریش

اقامت در اتریش از طریق پناهندگی

اقامت در اتریش از طریق پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد چرا که راهی پر پیج  وخم و بس خطرناک است که دارای آینده ای نامعلوم می باشد. شرایط بد پناهجویان در کمپ ها و همچینن امنیت پایین محل های اسکان پناهجویان  اصلا راه مناسبی برای مهاجرت به اتریش نیست و موسسه ملک پور در این رابطه هیچ گونه خدمات مشاوره ای انجام نمیدهد.زیرا در بسیاری از موارد شخصی که خواستار اخذ پناهندگی در اتریش میباشد امکان مهاجرت به اتریش از طرق قانونی را دارا میباشد و فی الواقع شخصی پناهنده به حساب نمی آید.تا زمانی که راه های قانونی مهاجرت به اتریش وجود دارد چرا راه پر خطر پناهندگی در اتریش را که آینده مشخصی برای آن وجود ندارد انتخاب می کنیدموسسه ملک پور با همکاری MIE اتریش هیچ خدماتی از این زمینه ارائه نمی دهد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پناهندگی در اتریش مقالات مرتب در این زمینه  را از دست ندهید.

پناهندگی در اتریش
کار در اتریش

اقامت در اتریش برای هنرمندان و افراد موفق

برای مهاجرت به برخی از کشورها ویزایی تحت عنوان ویزای هنرمندان و افراد موفق وجود دارد. این ویزا مختص هنرمندان، ورزشکاران و یا کشاورزان اسات. شرایط این ویزا به این صورت است که شخص متقاضی باید در نمایشگاههای گروهی کشور خود شرکت نموده باششد و یا نمایشگاه اختصاصی برگزار کرده باشد. جایزه بین المللی داشته باشد و یا در نمایشگاههای بین المللی شرکت کرده باشد و یا مصاحبه ای در یکی از رسانه های عمومی کشور خود داشته باشد. هر شخصی که یکی از موارد فوق و یا چند مورد از موارد را دارا باشد میتواند برای این روش اقدام نماید. اما باید به سفارت اثبات نمایدکه می تواند با تکیه بر توانایی و هنر خود و بدون استخدام شدن در جایی درکشور مورد نظر می تواند هزینه زندگی خودو خانواده اش را تامین نماید. در حال حاضر کشور اتریش چنین ویزایی ندارد و نمی شود از این طریق اقدام نمود.

اقامت در اتریش و هزینه های زندگی در این کشور

هزینه زندگی در اتریش به نسبت برخی از کشورهای اروپایی و همچنین حوزه اسکاندیناوی مناسب تر است اگر چه هزینه زندگی در جایی از دنیا تا حد زیادی بستکی به سبک زندگی افراد دارد. اما میانگین هزینه هزندگی در اتریش برای یک زندگی متوسط مرفه برای یک خانواده 3 نفره بین 1000 تا 1200 یورو در ماه است. ما در جدول زیر برخی از هزینه های مهم دراتریش را برای شما درج نموده ایم که می توانید مطالعه نمایید.

زندگی در وین

اقامت در اتریش و اخذ تابعیت

برای دریافت تابعیت در اتریش در هر روش مهاجرتی، شخص باید حداقل 5 سال در اتریش زندگی کنید و تحت قوانین اتریش مالیات و بیمه پرداخت نماید تا بتواند پس از 5 سال اقامت دائم و پس از 6 سال تابعیت این کشور را در صورتیکه جرمی مرتکب نشده باشد، بدست آورد. اما در مورد تحصیل این قانون صدق نمی کند .و شخص نمی تواند با تحصیل اقامت دائم و تابعیت کسب کند. بلکه باید بتواند پس از تحصیل، کار پیدا کند، تا بتواند اقامت بگیرد و بواسطه تمدید اقامت کاری تا 5 سال، اقامت دائم و سپس تابعیت دریافت کند. در مورد ازدواج هم شخص پی از 3 سال زندگی مشترک می تواند اقامت دائم و سپس پس از 5 سال تابعیت بدست آورد.

سخن آخر درباره ی اقامت در اتریش

اقامت در اتریش و راههای اخذ اقامت این کشور در این مقاله به طور علمی بررسی گردید و نکات آن به عرض شما رسانده شد. همانطور که مطالعه کردید، دریافت اقامت در ااتریش راههای متفاوتی از قبیل سرمایه گذاری، کار، تحصیل، تولد و … دارد. چنانچه شما عزیزان قصد اقامت در اتریش را دارید وتمایل به اقامت در اتریش از طرق متفاوت دارید، میتوانید مقاالت مرتبط را در وبسایت های ما مطالعه نمایید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان نیز می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور برای دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل نمایید. در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاهها نیز می توانید نظرات ارزشمند خود را ثبت نمایید و با 5 ستاره به مقاله حاضر امتیاز دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *