اقامت در اتریش

اقامت در اتریش

اقامت در اتریش موضوعی است که به صورت علمی در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد.جهت مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت در اتریش سوالاتی وجود دارد مبنی بر اینکه راه های اخذ اقامت در اتریش کدامند و از چه طریقی میتوان به صورت قانوی برای اخذ اقامت در اتریش اقدام نمود.لذا در این مقاله به تشریح چگونگی اقامت در اتریش برای شما عزیزان پرداخته ایم.

کشور اتریش اول ژانویه  1995  به اتحادیه ی اروپا پیوست. اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش در مرکز اروپا قرار دارد. پایتخت و بزرگترین شهر در اتریش وین می باشد. اتریش از سمت شمال با آلمان و جمهوری چک، از سمت شرق با اسلواکی و مجارستان هم مرز است. و از سمت جنوب به ایتالیا و اسلونی و از غرب به سوئیس و لیخنشتاین وصل میشود. 98 درصد جمعیت کشور اتریش به زبان آلمانی حرف می زنند.

اقامت در اتریش به صورت دائم

اقامت در اتریش به صورت دائمی برای افرادی که موفق به اخذ ویزای اتریش گردیده اند پس از پنج سال اقامت مداوم و زندگی در اتریش صادر میگردد.
این نوع اقامت شامل اجازه ی کار برای تمامی مشاغل را شامل می شود.

فایل های توضیحات استاد ملک پور(فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب اقامت اتریش

اقامت در اتریش از طریق تولد فرزند

اقامت در اتریش از طریق تولد با توجه به اینکه اتریش از قانون خون تبعیت مینماید تنها زمانی که یکی از والدین یا هر دو اهل و تبعه ی اتریش باشند صادر میگردد.بنابراین کودک فرزند متولد شده از دو پدر و مادر اتریشی یک شهروند اتریشی محسوب می گردد. اگر سن کودک بیشتر از چهارده است باشد در آن زمان رضایت کودک مورد نیاز است تابعیت به عنوان یک شهروند اتریش بودنی پس از ده سال اقامت مداوم در اتریش امکان پذیر می باشد. ثبت تولد،صدور گواهی تولد و صدور اولین اثبات شهروندی به صورت رایگان انجام میگیرد.چنانچه پدر و مادر یک تابعیت خارجی داشته باشند بایدگذرنامه یا گواهینامه از تابعیت خود ارائه نمایند.صدور شناسنامه در دو سال اول بعد از تولد رایگان می باشد. ارسال و تحویل شناسنامه با پست انجام میگیرد که هزینه ای را نیز در بردارد.برای اخذ اقامت از طریق تولد در اتریش لازم است گواهی ازدواج پدر و مادر شخص و تابعیت آنان با مدارک رسمی و قانونی ثابت گردد.تمتامی مدارک ارائه شده باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند.

اقامت در اتریش از طریق ازدواج

اقامت در اتریش راه دیگری به صورت قانونی دارد که آن ازدواج است.در این روش باید دقت فرمایید تابعیت شخص اتریشی کاملا برقرار و قانوی باشد. و در ویزای ازدواج شخص متقاضی باید شخص تقاضا دهنده، بعد از ازدواج، باید سند ازدواج و مدارک هویتی و مدارک مورد نیاز در سفارت اتریش را به اداره مهاجرت ارائه نماید. ویزای نامزدی تفاوت هایی با ویزای ازدواج دارد آن هم اینکه شانس کمتری نسبت به ویزای ازدواج دارد و چون سند ازدواجی در بین نیست مدارکی که افسر ویزا به آنها استناد میکند مدارکی می باشد از جمله:عکس های دو نفره، پیام هایی هایی که بین آنها رد وبدل می گردد و غیره.ازدواج هاي مدني در اتریش به شکل قانوني است. سن ازدواج براي زن و مرد در اتریش ۱۸ سال است.بر طبق قانون مدنی، ایرانیان مقیم خارج از کشور برای ازدواج موظف هستندبرای ثبت ازدواج خود به کنسولگری در ایران مراجعه نمایند.چنانچه خواستار اخذ اقامت در اتریش از طریق ازدواج میباشید لازم است مدارک و موارد مربوطه را با یک وکیل بررسی کرده و اصول حقوقی را تنظیم نمایید.موسسه ی مشاوره ای ملک پور با برخورداری از وکلا و مشاوران در زمینه ی ارائه خدمات مشاوره ای مهاجرتی آماده ی دادن مشاوره با شما عزیزان که قصد اخذ اقامت در اتریش را دارید میباشد.

اقامت در اتریش از طریق پناهندگی

اقامت در اتریش از طریق پناهندگی روشی است که برای اخذ اقامت در اتریش مورد سوال بسیاری قرار میگیرد. مهاجرت از طریق پناهندگی در هر کشوری سخت و مشکل است. اقامت شما در کمپ و اقامت در پانسیونهای دور افتاده در اطراف اتریش بسیار مشکل می باشد وشخص پناهنده باید خود را برای  یک زندگی سخت آماده نمایید.مدت زمان جواب گرفتن بستگی به ارائه کیس شخص متقاضی دارد. اما بعضی ها هم چندین سال باید صبر نمایند در این مدت زیر نظر دولت اتریش مکانی برای خواب و غذایی برای خوردن فراهم میکنند. شخص پناهنده اجازه ی کار در کشور اتریش را ندارد. برای افرادی که از طریق پناهنده گی اقدام نموده اند برای اخذ تابعیت مدت شش سال زندگی در اتریش الزامی است .لازمبه ذکر است که موسسه ی مشاوره ای ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه ی اقامت در اتریش از طریق پناهندگی ارائه نمیدهد و پیشنهاد میکند افراد از طرق قانونی دیگری برای مهاجرت به اتریش استفاده نمایند زیرا بسیاری از افرادی که پناهندگی در اتریش را برمیگزینند امکان اخذ اقامت از طرق دیگر را دارا میباشند.جهت اخذ مشاوره در زمینه ی طرق قانونی مهاجرت به اتریش در مقالات همین سایت میتوانید به جست و جو بپردازید.

اقامت در اتریش از طریق ثبت شرکت

اقامت در اتریش از طریق ثبت شرکت مسیری است که نیاز به بررسی حقوقی دقیق میباشد.د راین نوع از اقامت راه های متفاوتی وجود دارد و شما عزیزان لازم است بدانید که ثبت شرکت در اتریش و راه اندازی بیزینس در اتریش نیازمند داشتن تجربه و سابقه در این امر میباشد تا از خسران و ضرر و زیان بیش از حد جلوگیری گردد.شرکت با مسئولیت محدود معمول ترین نوع ثبت شرکت در اتریش می باشد.ثبت شرکت در اتریش با  هماهنگی وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه صورت میگیرد. انواع مختلف شرکت ها را میتوان در اتریش به  ثبت رساند. این شرکت ها در سطح مسئولیت و میزان و نحوه ی پرداخت مالیات با یکدیگر متفاوت میباشند. تاییدیه و موافقت دولت اتریش و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی الزامی می باشد. بعد از ارائه فعالیت تجاری فرد متقاضی و خانواده شخص متقاضی حق تقاضای اقامت دائم در اتریش پیدا خواهند کرد.

مدارک اسناد مورد نیاز ثبت شرکت در اتریش :

برای ثبت شرکت در اتریش مدارکی لازم میباشد که باید از نظر قانونی و حقوقی مورد بررسی و تایید قرار گیرد.ثبت نام شرکت،فرم تکمیل شده ی ثبت شرکت در اتریش،اسکن پاسپورت سهامداران و مدیرعامل،طرح توجیهی اقتصادی،سند مالکیت و پرینت حساب بانکی شخص متقاضی،کپی از آخرین مدرک تحصیلی‌،وکالتنامه که باید توسط موکل امضا شود.

جهت اخذ توضیحات کامل تر در خصوص ثبت شرکت در اتریش میتوانید در مقالات همین سایت مطالعه نموده و یا در گوگل عبارت ثبت شرکت در اتریش را با کلید واژه ی ملک پور جست و جو کنید.

اقامت در اتریش از طریق کار

اقامت در اتریش از طریق کار یکی از راه های در دسترس و قانونی برای مهاجرت به اتریش است. از سال ۲۰۱۱ برای مهاجرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا  که به منظور کار مهاجرت میکنند به اتریش ، کارت قرمز- سفید –قرمز صادر می گردد. ویزای کار در کشور اتریش دارای سیستم امتیازی بندی در اروپا می باشد. مهاجران تحصیل کرده با تخصص های ویژه دارای توانایی بالقوه می توانند حتی بدون داشتن پیشنهاد کار، برای مدت شش ماه در اتریش اقامت داشته باشند. برای متقاضیانی که از نظر تحصیلات، تخصص ، تجربه کاری، آشنایی به زبان، سن ویا تحصیلات در اتریش از ۱۰۰امتیاز، حداقل ۷۰ امتیاز کسب نمایند،میتوانند ویزای کاریابی دریافت نمایند.

امتیاز بندی ویزای کار در اتریش

امتیاز بندی ویزای کار در اتریش به مواردی همچون مدرک تحصیلی،حقوق،سابقه ی کاری در ایران،سابقه ی کاری در اتریش،ثبت اختراع،کارهای تحقیقاتی معتبر،سابقه کار های مدیریتی،مدرک زبان و سن بستگی دارد.به طور مثال شخص چنانچه تا 35 سال سن داشته باشد 20 امتیاز ولی برای سنین تا 40 سال 15 و بالاتر از 45 10 امتیاز دارد.مدرک تحصیلی دکترا 40 امتیاز و مقاطع پایین تر 30 و 20 امتیاز دارند.مدرک زبان حداکثر 10 امتیاز دارد.سوابق انجام کارهای تحقیقاتی و اخذ لوح تقدیر یا ثبت اختراع 20 امتیاز دارا میباشد.جهت کسب اطلاعات کامل تر و جزئی تر در زمینه ی اقامت در اتریش از طریق کار و سیستم امتیاز بندی آن مقالات همین سایت را دنبال بفرمایید و یا با اخذ مشاوره ی تلفنی با موسسه ی ملک پور اطلاعات لازم را بدست آورید.

اقامت در اتریش از طریق تحصیل

اقامت در اتریش از طریق تحصیل یکی از مسیرهای موجود برای افراد عاقه مند به شروع یا ادامه ی تحصیل در اتریش میباشد. از سال‌ ۱۹۹۴ میلادی‌  بیش‌ از ۴۰ مدرسه‌ عالی‌ فنی‌ مجوز تاسیس‌ گرفته‌اند كه‌ در رشته‌های‌ متفاوت دوره‌های‌ چهار ساله‌ برگزار می‌كنند. در پایان‌ دوره‌ی چهار ساله دانشجو باید به مدت  شش‌ ماه‌ تا یك‌ سال‌ را در مراكز گوناگون، به‌ كارآموزی‌ بپردازد. مهلت تقاضانامه تحصیلی در دانشگاه های اتریش برای ترم زمستان اول سپتامبر و برای ترم تابستانی اول فوریه می باشد و تمامی مدارک مورد نیاز باید در این تاریخ به دانشگاه در اتریش ارسال شود. شرایط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرایط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها است‌. زمانی‌ كه‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ ها باشد، امتحان‌ ورودی‌ برگزار می گردد.
اشخاصی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های سراسری هستند می توانند برای تحصیل در دانشگاه اتریش انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های ها در کشور اتریش اقدام نمایند.تحصیل در اتریش چنانچه مدرک پیشین شما از یک دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی که غیر دولتی است میباشد کمی همراه با مشکل و ریسک مواجه است زیرا اتریش دانشگاه های سراسری را مورد تایید قرار داده است. شخصی که 12 سال درس خوانده است و دیپلم دارد برای ورود به دانشگاه های اتریش بایدد رکنکور کشور خود(ایران)شرکت نماید و با قبولی در کنکور سراسری اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش نماید.دوره ی کالج که دو ترم است در اتریش به زبان آلمانی ارائه میشود.تحصیل در اتریش الزاما نیاز به ارئه مدرک زبان المانی ندارد و چنانچه مدرک زبان انگلیسی معتبر هم داشته باشید پذیرفته میگردد ولی لازم است با ورود به اتریش برای اخذ مدرک زبان آلمانی شروع به گذراندن دوره های آموزش زبا آلمانی نمایید.هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین‌المللی بسیار پایین کم هزینه است و آنها شخص متقاضی می‌توانند با هزینه ی بسیار کم، در دانشگاههای اتریش تحصیل کنند. بیمه دانشجویی در اتریش در ماه 50 یورو مشخص شده است که بطور خودکار از حساب بانکی‌شخص دانشجو برداشت می‌شود. داشتن بیمه برای دانشجویان در دانشگاه اتریش الزامی می باشد. تمکن مالی دانشجو باید 10000 یورو  باشد. هزینه زندگی در اتریش بستگی به سبک زندگی افراد متغیر است .مجموع هزینه‌ها، برای زندگی در اتریش بطور معمول دانشجویان باید ماهیانه بین 600 تا 900 یورو پرداخت کنند. است .شهریه هر ترم در دانشگاه های اتریش ۳۸۰ یورو  می باشد. در دانشگاه های اتریش شروع ترم اول(زمستان) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم (تابستان) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن می باشد.

نتیجه گیری در باب اقامت در اتریش

اقامت در اتریش در این مقاله اهم نکات و موارد آن به عرض شما رسانیده شد.اقامت در اتریش از طریق تولد فرزند ،ازدواج،پناهندگی،ثبت شرکت و سرمایه گذاری،کار و تحصیل را به استحضار شما رسید.اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت و اقامت در اتریش دارید با موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و با مشاورین برجسته مشورت کنید.همچنین میتوانید با مطرح نمودن سوالات خود در زیر این مقاله ابهامات موجود در خصوص اقامت در اتریش و طریق های گوناگون مهاجرت به اتریش رفع نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *