اقامت قبرس

اقامت قبرس و بررسی شرایط اخذ اقامت در این کشور

 • اقامت قبرس و مقدمه ای بر آن
 • اقامت قبرس و شرایط عمومی آن
 • اقامت قبرس از طریق کار
 • اقامت قبرس از طریق تحصیل

 • اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت قبرس از طریق ازدواج
 • اقامت قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت قبرس از طریق پناهندگی
 • اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت قبرس و هزینه های زندگی در قبرس
 • اقامت قبرس و اخذ تابعیت قبرس
 • اقامت قبرس و سخن پایانی
اقامت قبرس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت قبرس و مقدمه ای بر آن

اقامت قبرس ، اخذ تابعیت این کشور و شش روش مهاجرت برای کشور قبرس در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. کشور قبرس یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و ممکن است شما عزیزان سوالات مختلفی در مورد روشهای مختلف اقامتی داشته باشید. اقامت قبرس از چه روشهایی امکانپذیر است؟ هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟ آیا همه شش روش مهاجرتی منجر به اخذ پاسپورت می شوند؟ موسسه حقوقی ملک پور برای افزایش اطلاعات شما و پاسخگویی به سوالات شما این مقاله را تهیه و تدوین کرده است. شما می توانید این مقاله را به طور دقیق مطالعه فرمایید تا شناخت کلی در مورد اقامت قبرس به دست آورید همچنین شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته تا اطلاعات مفید و رایگان در زمینه اقامت قبرس کسب کنید. همچنین برای اخذ مشاوره رایگان در کوتاه ترین زمان فرم مربوطه در سایت را تکمیل کرده تا مشاورین موسسه در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.

اقامت قبرس و شرایط عمومی آن

افرادی که علاقمند به اخذ اقامت قبرس و تابعیت این کشور می باشند باید ابتدا شناخت کلی در مورد شرایط عمومی این کشور بدست آورند. قبرس یکی از کشورهای جزیره ای در شرق مدیترانه بوده و با کشورهای یونان و ترکیه همسایه می باشد. زبان رسمی این کشور ترکی و یونانی بوده و واحد پول آنها یورو می باشد. اقامت از ۶ روش در این کشور امکانپذیر است و باید بررسی شود که کدامیک منجر به اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت می شود. شما در بخش های بعدی خواهید خواند که ویزای تحصیلی منجر به اقامت دائم نشده ولی ویزای کار با داشتن برخی شرایط منجر به اقامت دائم و پاسپورت می شود. در این مقاله به چند روش سرمایه گذاری اشاره شده که برخی منجر به اقامت دائم و برخی منجر به تابعیت می شود. پیشنهاد ما به شما این است که مطالب این مقاله را با دقت مطالعه کرده و در صورت هر گونه سوال می توانید از مشاورین این موسسه راهنمایی بخواهید.

قبرس
اطلاعات عمومی قبرس

اقامت قبرس از طریق کار

یکی دیگر از روشهای کسب اقامت قبرس از طریق اخذ ویزای کاری می باشد. روش اخذ ویزای کاری به این روش می باشد که متقاضی باید از کارفرمای قبرسی پیشنهاد شغلی دریافت کرده و از این طریق می تواند ویزای کاری دریافت کند. به طور کلی حداکثر مدت زمانی که افراد می توانند در این کشور کار کنند ۴ سال بوده و بعد از ۴ سال امکان تمدید ویزا وجود نداشته و متقاضی باید  این کشور را ترک کند ولی تحت شرایط خاص از این قانون مستثنی هستند:

اقامت قبرس
 • ورزشکاران و مربیان تیم های خاص

 • نقاشان تابلوهای مذهبی

 • پرستارانی که برای آموزش دوره های خاص به این کشور آمده اند.

 • متقاضیان در کمپانی های بزرگ به عنوان نیروی متخصص مشغول به کار باشند.

به طور کلی افراد به چند روش می توانند پیشنهاد شغلی دریافت کنند که در این قسمت به آنها اشاره کرده ایم:

 • روش جستجوی کار

  متقاضی با ویزای جستجوی کار وارد کشور مقصد شده و در بازه زمانی خاص دنبال کار مورد نظر می گردد و بعد از اخذ پیشنهاد شغلی ویزا به کاری تبدیل می شود. کشور قبرس ویزای جستجوی کار نداشته و متقاضیان می توانند برای کشورهایی نظیر آلمان و اتریش اقدام کنند که نرخ بیکاری زیر ۴ درصد می باشد.

 • اخذ پیشنهاد شغلی و ویزای کاری

  روش اخذ پیشنهاد شغلی به این صورت می باشد که ۳ ماه فرصت شغلی مورد نظر در کشور قبرس آگهی شده و در صورت نبودن نیروی کاری مورد نظر سه ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورتیکه نیروی واجد شرایط نباشد می توانند از کشورهای غیر اروپایی نیروی کار قبول کنند. همانگونه که می دانیم پروسه اخذ ویزای کاری از روش غیر حضوری پروسه ای زمانبر بوده و افراد می توانند روش های دیگر را اقدام کنند.

 • از طریق تحصیل

  متقاضیانی که می خواهند شانس بیشتری برای کاریابی در این کشور داشته باشند می توانند از طریق تحصیل وارد این کشور شده و بعد از اتمام تحصیل ۱ سال دیگر به عنوان زمان job seeking زمان اضافی دارند تا در رشته تحصیلی خود و براساس مهارتها به دانبال کار باشند. افراد از این طریق شانس زیادی برای کاریابی دارند.

یکی از موارد مهم در کاریابی بررسی نرخ بیکاری در کشور مورد نظر می باشد. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است نرخ بیکاری در کشور قبرس در جولای ۲۰۱۹، ۷ درصد می باشد که در اکتبر ۲۰۱۸ به ۸ درصد هم رسیده است. بنابراین با توجه به نرخ بیکاری و قوانین تمدید ویزای کاری، متقاضیان می توانند کشورهای دیگری مانند آلمان و اتریش را برای کار انتخاب کنند که هم ویزای جستجوی کار داشته و هم بعد از ۵ سال کار و پرداخت مالیات منجر به اقامت دائم می شود.

نرخ بیکاری در قبرس

اقامت قبرس از طریق تحصیل

افراد علاقمند به موضوع اقامت قبرس و تحصیل دراین کشور می توانند  به قصد تحصیل وارد این کشور شده و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل  شوند. هر مقطع تحصیلی پیش نیازهای خاص خود را داشته که در ذیل به آنها اشاره کرده ایم. همانگونه که می دانیم اخذ داشتن ویزای تحصیلی منجر به اقامت دائم نشده و افراد باید ویزای خود را به ویزاهای دیگر مانند کاری و یا سرمایه گذاری تبدیل کنند.

اقامت قبرس
 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  افرادی که علاقمند به تحصیل در کشور قبرس می باشند می توانند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند که ۳-۴ سال به طول می انجامد. یکی از پیش نیازهای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه مدرک آیلتس ۵/۵ الی ۶ می باشد. شهریه مورد نیاز برای این مقطع  براساس رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر بوده ولی برای اکثر رشته ها بجز رشته داروسازی حدود ۳۵۰۰ یورو در سال است و شهریه رشته داروسازی سالیانه حدود ۷۰۰۰ یورو می باشد. دانشجویان می توانند به دو زبان انگلیسی و یونانی در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. دانشجویانی که برای این مقطع اپلای کرده و قصد پذیرش دارند باید در ارسال مدارک دقت کافی کرده تا پروسه پذیرش با موفقیت انجام شود.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در کشور قبرس در مقطع کارشناسی ارشد برای افرادی که به دنبال دانشگاه ارزان می باشند گزینه خوبی بوده و یکی از پیش نیازهای اپلای و پذیرش گرفتن برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان با نمره 6/5 می باشد. یکی از مطالب مهم در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مبحث شهریه می باشد. به عبارت دیگر، شهریه براساس رشته تحصیلی و دانشگاه متغیراست ولی شما عزیزان باید حدود ۴۰۰۰ تا۹۰۰۰ یورو را در نظر داشته باشید. شاید برخی از شما عزیزان در مورد بورسیه و اخذ پذیرش با فاند سوال داشته باشید. نکته مهم این است که دانشگاهها در مورد پذیرش در مقطع ارشد با فاند سخت گیری زیادی داشته و باید شخص رزومه خیلی متفاوت از سایر متقاضیان داشته باشد. ولی به طور کلی پذیرش با فاند بیشتر شامل دانشجویان دکتری می باشد.

 • تحصیل در مقطع دکتری

  یکی دیگر از مقاطع مهم تحصیلی که افراد بسیاری قصد اقدام و تحصیل دارند مقطع دکتری می باشد. یکی از پیش نیازهای ضروری برای سابمیت و اپلای در مقطع دکتری داشتن مقاله ISI بوده و متقاضی باید دارای مدرک آیلتس آکادمیک با نمره حداقل ۷ باشد. یکی دیگر از پیش نیازهای مهم داشتن سوپروایزر می باشد. با داشتن این مدارک شما می توانید برای این مقطع اقدام کرده و حتی اگر رزومه شما بهتر از رزومه سایر متقاضیان باشد می توانید پذیرش با فاند بگیرید. هزینه شهریه این مقطع ارزان بوده و می تواند حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ در یکسال باشد.

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

گلدن ویزای قبرس از طریق خرید ملک به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو: این روش یکی از سریعترین روشهای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت قبرس می باشد که با خرید ملک به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو و کمک بلاعوض به صندوق دولت به میزان ۷۵،۰۰۰ یورو منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود. به عبارت ساده تر، خریداران ملک در این کشور در کمتر از ۶ ماه پاسپورت این کشور را اخذ می کنند. افراد با اخذ پاسپورت این کشور می توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار، تحصیل و یا زندگی کنند.

سرمایه گذاری در قبرس
 • گلدن ویزای قبرس از طریق خرید ملک به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو

   این روش یکی از سریعترین روشهای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت قبرس می باشد که با خرید ملک به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو و کمک بلاعوض به صندوق دولت به میزان ۷۵،۰۰۰ یورو منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود. به عبارت ساده تر، خریداران ملک در این کشور در کمتر از ۶ ماه پاسپورت این کشور را اخذ می کنند. افراد با اخذ پاسپورت این کشور می توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار، تحصیل و یا زندگی کنند.

 • گلدن ویزای قبرس از طریق خرید ملک به ارزش ۳۰۰،۰۰۰ یورو

  این روش نیز یکی از آسانترین روشها برای اخذ اقامت یکی از کشورهای اروپایی بوده و از همان ابتدا منجر به اقامت دائم می شود. متقاضیان با خرید ملکی به ارزش ۳۰۰،۰۰۰ یورو در مدت دو ماه اقامت کشور قبرس را کسب کرده و این اقامت شامل پدر و مادر متقاضی اصلی ، پدر و مادرهمسر، همسر و فرزندان زیر ۲۵ سال می شود. یکی از مزیت های این روش خرید ملک این است که شرط حضور نداشته و حضور یکبار در هر دو سال کافی می باشد.

یکی از نکات مهم در سرمایه گذاری و خرید ملک توجه به شاخص های اقتصادی سرمایه گذاری در کشور مقصد می باشد. یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی نرخ مصادره اموال(Expripriation Risk) می باشد. یکی از نگرانی های مهم افراد در سرمایه گذاری ترس از دست دادن سرمایه می باشد. افراد قبل از اقدام باید با یک وکیل مجرب مشورت کرده تا تمامی این شاخص ها توضیح داده شود و براساس آنها تصمیم گیری شود. شاخص مصادره اموال ریسک سرمایه گذاری در کشور مقصد را نشان داده و اگر رقم نشان داده شده به یک نزدیکتر باشد نشاندهنده این است که کشور مورد نظر مقصد خوبی برای سرمایه گذاری بوده و ریسک سرمایه گذاری بسیار پایین خواهد بود. ولی اگر نمودار عدد ۷ را نشان دهد به معنی این است که سرمایه گذاری در کشور مورد نظر ریسک بالایی داشته و احتمال از دست دادن سرمایه وجود دارد. همانطور که در نمودار پایین نشان داده شده نرخ مصادره اموال در کشور قبرس معادل ۱ بوده و این رقم نشاندهنده این است که کشور قبرس مقصد خوبی برای سرمایه گذاری بوده و برای سرمایه گذاری دارای امنیت می باشد. به عبارت دیگر این کشور سرمایه پذیر بوده و سرمایه گذاری می تواند دارای سوددهی بالایی باشد.

اقامت قبرس

اقامت قبرس از طریق ازدواج

افرادی که قصد اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج را دارند، می توانند از طریق ازدواج با تبعه قبرسی و با رعایت شرایط خاص مانند صوری نبودن ازدواج، عدم سوء پیشینه کیفری و زندگی کردن در کنار هم به مدت ۳-۵ سال اقامت و تابعیت این کشور را کسب کنند. تبعه قبرسی باید بتواند تمکن کافی برای مدیریت زندگی خود و همسرش را ارائه دهد و شخص غیر تبعه قبرسی بالای ۱۸ سال باشد. همانگونه که ذکر شد متقاضیان باید ثابت کنند که ازدواج آنها صوری نبوده و بعد از ازدواج باید چند سال با هم زندگی کنند. یکی از مدارک مهمی که می توانند برای اثبات ازدواج خود نشان دهند این است که مدارکی ارائه دهند که نشان دهد این دو شخص با هم ارتباطی داشته اند.

مدارکی که برای اخذ تابعیت مورد نیاز می باشد:

 • ارائه پاسپورت معتبر

 • عدم سوء پیشینه کیفری

 • ۲ قطعه عکس پاسپورتی

 • ارائه مدارک شناسایی

 • ارائه سند ازدواج که از طرف سفارت قبرس تایید شده باشد.

اقامت قبرس از طریق تولد

یکی دیگر از روشهای  موجود برای کسب اقامت قبرس روش تولد می باشد. همانطور که در مقاله های دیگر ذکر شده است کشورها دارای دو سیستم خون و خاک بوده و اقامت از طریق تولد براساس این دو قانون اجرا می شود. به عبارت ساده تر، امروزه بیشتر کشورها اقامت از طریق سیستم خاک را منع کرده و الزامی می باشد که پدر و یا مادر اهل کشور مورد نظر باشد. کشور قبرس یکی از کشورهایی است که دارای سیستم خون بوده و پدر و یا مادر باید از تبعه قبرس باشد. اگر یکی از والدین از تبعه این کشور باشد،  پاسپورت این کشور برای نوزاد تعلق گرفته و از تبعه کشور قبرس محسوب می شود.  اگر تبعه قبرس  فرزند خود را در یک کشور دیگر به دنیا آورد، به فرزند پاسپورت کشور قبرس تعلق می گیرد. بنابراین در این کشور اقامت از طریق تولد با رعایت شرایط خاص امکانپذیر می باشد.

اقامت قبرس

اقامت قبرس از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های کسب اقامت قبرس پناهندگی بوده که به هیچ عنوان از طرف موسسه حقوقی ملک پور توصیه نشده و این موسسه در زمینه پناهندگی فعالیتی ندارد. افراد باید این نکته را در نظر داشته باشند که پناهندگی یکی از راههای مهاجرت می باشد که بسیار پرخطر بوده و افراد در کشور مورد نظر وارد کمپ  شده و مدتی را در آنجا سپری می کنند. افراد متاهل باید از این مسئله اطلاع داشته باشند که ممکن است خود و همسرش در کمپی جدا سپری کرده و اگر دارای فرزند می باشند ممکن است فرزندشان در کنار خودشان نباشد. قبل از اقدام برای این روش اقامتی پرخطر مقاله ذیل را به طور کامل مطالعه کنید تا از تمام خطرات جانی و مالی این روش اطلاع کامل پیدا کنید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین شده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد.

اقامت قبرس

اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی دیگر از روشهای موجود برای اقامت قبرس از طریق ویزای هنرمندان بوده که این ویزا برای کشور قبرس وجود ندارد. بنابراین هنرمندان به بهانه های مختلف مانند تحصیل، کار و سرمایه گذاری می توانند وارد این کشور شده  برای مهارت های دیگر اقدام به فعالیت کنند. همانگونه که در قسمت ویزای کار ذکر شد افراد با ویزای کاری نمی توانند بیش از ۴ سال در این کشور اقامت داشته باشند مگر اینکه دارای شرایط خاص باشند. یکی از این شرایط خاص برای هنرمندان بود. این جمله به این معنی می باشد که افراد هنرمند و یا ورزشکار می توانند اقدام به کار کرده و بعد از ۵ سال اقامت دائم بگیرند. روش دیگر برای افرادی که پیشنهاد شغلی ندارند روش تحصیل بوده و افراد می توانند به بهانه تحصیل وارد این کشور شده و ویزای خود را به کاری تبدیل کنند.

پناهندگی در قبرس

اقامت قبرس و هزینه های زندگی

یکی از مسائل مهم برای بررسی در اقامت قبرس موضوع هزینه های زندگی می باشد که در این قسمت به توضیح مفصل آن می پردازیم. هزینه های زندگی در این کشور مانند سایر کشورهای اروپایی بوده و نیکوزیا گرانترین سرزمین این کشور جزیره ای می باشد. بحران های بانکی تاثیر چشمگیری در افزایش هزینه های زندگی در این کشور داشت و ضرر زیادی برای افرادی که درآمد خود را پس انداز کرده بودند  وارد شد. بنابراین اگرچه قیمت ها در مقایسه با سایر کشورها پایین است ولی در مقایسه با درآمد این کشور هزینه های زندگی برای مردم گران می باشد.

اقامت قبرس

قیمت مواد غذایی مانند میوه و گوشت ارزان بوده ولی در قبرس قیمت بعضی مواد غذایی ضروری  مانند نان و شیر گران بوده و برای خرید آنها باید پول زیادی خرج کنید. به طور مثال، قیمت یک لیتر شیر در قبرس ۲۵ ٪ گرانتر از کشور انگلیس می باشد.  در این کشور هزینه وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس ارزان بوده ولی یکی از مشکلات رایج مردم محدود بودن مسیرهای اتوبوس بوده و مردم مجبور می شوند از تاکسی استفاده کنند. رستوران یکی دیگر از هزینه های مهم برای افرادی که علاقمند به صرف غذا در بیرون می باشند است. مطلب جالب این است که افراد می توانند با هزینه کم در رستوران خوب غذا صرف کنند. یکی دیگرازهزینه های مهم، هزینه اجاره منزل می باشد که در این کشور به نسبت برخی هزینه ها بسیار ارزان است.  در جدول پایین می توانید  هزینه زندگی و اجاره و رفت و آمد در قبرس را مشاهده فرمایید.

هزینه زندگی قبرس

اقامت قبرس و اخذ تابعیت قبرس

به چند روش مختلف می توان اقامت قبرس  و تابعیت این کشور را بدست آورد. همانگونه که در بخشهای قبلی ذکر شد ویزای تحصیلی و کاری منجر به اقامت کوتاه مدت شده ولی منجر به اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی شوند. ولی همانگونه که ذکر شد روش هایی مانند ازدواج، تولد و سرمایه گذاری منجر به اقامت دائم و تابعیت می شود. سرمایه گذاری ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورویی و ۳۰۰،۰۰۰ یورویی به ترتیب منجر به تابعیت و اقامت دائم می شود. دو روش دیگر که منجر به تابعیت در قبرس می شود روش تولد و ازدواج است. همانطور که در قسمت قبل ذکر شد برای تابعیت از روش تولد باید پدر یا مادر از تبعه این کشور باشد و اگر شخصی بخواهد از روش ازدواج اقامت و پاسپورت این کشور را اخذ کند باید بالای ۱۸ سال بوده و ثابت کنند که ازدواجشان صوری نیست. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس
اقامت از طریق ازدواج
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اقامت قبرس و سخن پایانی

اقامت قبرس، اخذ اقامت از طریق ۶ روش مهاجرتی و هزینه های زندگی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. به طور کلی در این مقاله سعی شد به بررسی دقیق تمام روشهای مهاجرتی و اقامت قبرس پرداخته و هر کدام با جزئیات توضیح داده شد. به طور مثال، همانگونه که اشاره شد ویزای کاری متقاضیان منجر به اقامت دائم نمی شود و باید بعد از ۴ سال این کشور را ترک کنند. یکی از مسائل مهم دیگردر زمینه اقامت قبرس برای متقاضیان هزینه زندگی در هر کشور می باشد که در این مقاله به توضیح آن پرداختیم. شما عزیزان می توانید با مطالعه دقیق این مقاله پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر بعد از مطالعه این مقاله در زمینه مهاجرت به قبرس سوالی داشتید می توانید ویدیوی گام به گام را مشاهده فرموده و با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاورین مجرب مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین شما می توانید سوالات خود را در پایین همین مقاله مطرح کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *