اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان

اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان

اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان با توجه به فاصله کم این کشور تا ایران شایت مدنظر بسیاری از عزیزان باشد. با توجه به سوالات فراوانی که در مورد اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان برای شما سروران پیش آمده است در این مقاله سعی می کنیم که طرق مختلف دریافت اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان را به صورت خلاصه برای شما بیان کنیم.

برای مهاجرت به هر کشوری معمولا از 6 طریق می توان اقدام کرد. این سخن در مورد کشور جمهوری آذربایجان نیز صادق است و تلاش ما این است که نگاهی بر راه های اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان هر چند به صورت خلاصه داشته باشیم.

طرق مختلف اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان

 • تولد در جمهوری آذربایجان
 • ازدواج در جمهوری آذربایجان
 • تحصیل در جمهوری آذربایجان
 • کار در جمهوری آذربایجان
 • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان
 • پناهندگی در جمهوری آذربایجان

ما در مقالات مختلف هر کدام از این طرق را به صورت کامل برای شما شرح داده ایم و اگر خواهان دریافت اطلاعات بیشتر در مورد طرق اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان هستند می توانید به مقالات مرتبط با آن ها مراجعه کنید.

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان از طریق تولد

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان بنابر قانون خون بوده و این کشور از حق خاک پیروی نمی کند. اگر فرزند متولد شده یکی از شرایط زیر را داشته باشد به صورت اتوماتیک تابعیت جمهوری آذربایجان به او اهدا می شود.

 • حداقل یکی از پدر و مادر تبعه جمهوری آذربایجان باشند
 • زمانی که فرزند در خارج از جمهوری آذربایجان متولد شده و پدر او آذربایجانی باشد
 • زمانی که شخص متولد شده در محدوده مرزهای کشور جمهوری آذربایجان باشد و پدر و مادر او معلوم نباشند.

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان از طریق ازدواج

زنی که یک تبعه جمهوری آذربایجان ازدواج کند شاید بتواند بتواند تابعیت جمهوری آذربایجان را در صورت رها کردن تابیعت قبلی بدست بیاورد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان از طریق ازدواج را مطالعه بفرمایید.

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان از طریق تحصیل و کار

از طریق تحصیل در جمهوری آذربایجان هم می توان اقامت جمهوری آذربایجان را بدست آورد. تحصیل در مقاطع مختلف این کشور با آگاهی از برخی شرایط امکان پذیر است.  جزئیات این روش را در مقاله تحصیل در آذربایجان می توانید مطالعه کنید. همچنین اگر شما شرایط کار در جمهوری آذربایجان را داشته باشید می توایند برای کار در این کشور اقدام کنید و با رعایت کردن مجموعی از اصول تا 5 سال در جمهوری اذربایجان کار کنید. جزئیات بیشتر در مورد کار در آذربایجان را می توانید در نوشتار اقامت از طریق کار در آذربایجان مطالعه کنید.

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان می باشد. با انتقال سرمایه به این کشور و داشتن طرح تجاری قوی می توان برای اقامت آذربایجان اقدام کرد.

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان از طریق پناهندگی

پناهندگی در آذربایجان یکی دیگر از طرق اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان می باشد. با توجه به سختی های که در این راه وجود دارد ما یپشنهاد می کنیم که از دیگر طرق مهاجرت به آذربایجان استفاده کنید. برای آشنایی با خطرات و مضرات پناهندگی می توانید مقاله پناهندگی در آذربایجان را مطالعه کنید. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور هیچ گونه مشاوره ای در مورد پناهندگی در آذربایجان ارائه نمی دهد.

تابعیت دوگانه و از دست دادن تابیعت در جمهوری آذربایجان

کشور جمهوری آذربایجان تابعیت دوگانه را قبول نمی کند و اگر شخصی تابعیت جدیدی بدست بیاورد، تابعیت جمهوری آذربایجان را از دست خواهد داد. پروسه لغو تابعیت برای اخذ تابعیت جدید معمولا یکسال به طول می انجامد. لغو تابعیت به صورت داوطلبانه طبق قانون آذربایجان انجام پذیر است و اگر شخصی کرامت جمهوری آذربایجان را خدشه دار کند تابعیت این کشور را از دست خواهد داد.

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان

برای اخذ تابعیت کشور جمهوری آذربایجان شما باید 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید. یکی از مهمترین پیش نیازهای اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان آشنایی و تسلط به زبان این کشور است. برای اخذ  تابعیت در جمهوری آذربایجان شما باید مدارک زیر را تهیه کنید.

 • فرم درخواست (بیوگرافی)
 • فرم درخواست آدرس داده شده به ریاست جمهوری آذربایجان
 • 4 قطعه عکس 4*3
 • گواهی محل سکونت خانواده
 • رسید پرداخت حق دولت
 • گواهی دانش زبانی از وزارت آموزش جمهوری آذربایجان
 • کپی کارت پذیرش برای اقامت دائم
 • کپی برابر با اصل مدارک شناسایی
 • مدرک معتبری که نشان دهد درآمد شما از طرق قانونی حاصل شده است.
 • دعوت نامه از طرف دولت برای کسانی که دارای شرایط ویژه هستند.

جهت اخذ اقامت دائم کشور جمهوری آذربایجان شخص باید در حساب خود دارای مبلغ حداقل 50 هزار منات یا 65 هزار دلار باشد.

جمع بندی کلی در مورد طرق مختلف اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان

همانطور که در بالا ذکر شد اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان در آذربایجان از روش های مختلفی امکان پذیر است. شما باید با توجه به اهداف مهاجرتی خود بهترین راه اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان را انتخاب کنید تا در ادامه مسیر به مشکل نخورید. موسسه ملک پور در کلیه مسیر اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری آذربایجان از روش های قانونی در کنار شما خواهد بود. امیداور است که این نوشتار موردتوجه شما قرار گرفته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *