اقامت پس از تحصیل در استرالیا

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

چه راه هایی برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا وجود دارد؟ آیا شرایط برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل در استرالیا فراهم است؟ آیا می توان بعد از تحصیل در استرالیا به اقامت بعد از تحصیل در استرالیا دست یافت؟ متقاضیان چه مدت زمانی فرصت دارند تا برای اقامت بعد از تحصیل در استرالیا اقدام نمایند؟ بهترین نوع اقامت برای دستیابی به اقامت بعد از تحصیل در استرالیا چیست؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره اقامت بعد از تحصیل در استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با اقامت بعد از تحصیل در استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره اقامت بعد از تحصیل در استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد

بسیاری از متقاضیان تحصیل در استرالیا بر این باورند که بعد از تحصیل در استرالیا بلافاصله به اقامت دائم استرالیا دست می یابند، اما این موضوع صحت نداشته و اگر دانشجویان مایل به اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا هستند می بایست بعد از تحصیل برای یکی از برنامه های مهاجرتی این کشور اقدام نمایند، همچنین می توانند قبل از هراقدامی با انجام یک مشاوره اصولی و برنامه ریزی بهترین راه را برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا شروع نمایند .متقاضیان می توانند شانس خود را برای اقامت بعد از تحصیل در استرالیا افزایش دهند.

اکثریت قریب به اتفاق دانشجویانی که جهت تحصیل در استرالیا هستند در نهایت، برنامه ی مهاجرتی و قصد اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا را دارند و با توجه به اینکه دانشجویان بین المللی می توانند جهت تحصیل در این کشور اقدام نمایند، باعث می شود که شما برای اخذ اقامت در این کشور رقابت نمائید و البته نا گفته نماند مهاجرینی که به واسطه تخصص کاریGeneral Skilled Migration (GSM) به خاک استرالیا رسیده اند در اولویت برای به کار رسیدن هستند و همچنین باید دانست که به کار رسیدن دانشجویان و اقامت بعد از تحصیل در استرالیا بسته به نوع تخصص و حرفه شما و بازار کار مورد نیاز کشور استرالیا متفاوت می باشد .

فرآیند اخذ اقامت برای دانشجویان توسط Department of Immigration and Border Protection (DIBP) دپارتمان مهاجرت و حفاظت از مرزهای استرالیا بررسی و قابل انجام می باشد .

نحوه رسیدگی به درخواست اقامت شما در قالب امتیاز بندی صورت می گیرد، بدین گونه که شما می توانید با ارائه دانش و تخصص و سایر موارد مورد نیاز به حد نصاب امتیازات برسید. به این نکته توجه داشته باشید که چنانچه شما در استرالیا تحصیل نموده اید ضمانتی وجود ندارد از بابت اینکه اقامت شما حتما واصل می شود ولی راه هایی برای اثبات این موضوع و اخذ امتیاز برای شما وجود دارد .

دانشجویان بین المللی برای دریافت اقامت از طریق GSM می بایست حداقل شرایط ذیل را دارا باشند :

  • متقاضی می بایست حداقل ۲ سال در استرالیا تحصیل نموده باشد (تحصیل مجازی و یا از راه دور مورد قبول نمی باشد)
  • سن او در بازه ی ۱۸ تا ۴۹ سال باشد.
  • ارائه حداقل مدرک زبان آیلتس ۶ و یا ارائه مدرک زبان مورد تائید معادل با آیلتس حداقل ۶ الزامی است.
  • متقاضی می بایست تخصصی در یک شغل از خود نشان دهد که آن شغل در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.

 

به دانشجویان پیشنهاد می شود اگر با هدف اخذ اقامت دائم جهت ادامه تحصیل در استرالیا اقدام می نمایند پیش از آن از موقعیت های کاری رشته ی تحصیلی خود و موقعیت اخذ ویزاهای کاری بعد از تحصیل آگاه باشند، برخی رشته های تحصیلی در اولویت برای کار در استرالیا هستند و با توجه به سخت گیری و رقابت پیشنهاد می شود برای بالا بردن شانس اقامت در رشته های ذیل که مورد درخواست هستند اقدام نمایند.

 

شرایطی که می تواند شانس دانشجو را برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا بالا ببرد:

اگر قصد تمدید اقامت بعد از تحصیل در استرالیا را دارید، خاک این کشور را ترک نکنید زیرا می توان بعد از تحصیل جهت اخذ یک اقامت هجده ماهه (SUBCLASS 485)  که پس از تحصیل در استرالیا امکان اقدام برای آن هست اقدام نمایید. متقاضی می تواند در این مدت اقامت هم از لحاظ تسلط بر زبان انگلیسی و هم از نطر سوابق کاری در استرالیا شانس خود را برای اخذ اقامت دائم بالا ببرد .

شما می توانید همچنین امتیاز خود را افزایش دهید، امکان افزایش امتیازات برای شما می تواند از طریق مدرک تحصیلی صورت پذیرد یا اگر شما مثلا دارای مدرک کارشناسی هستید با ادامه تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد سطح امتیازات خود را نسبت به یک شخصی که دارای تحصیلات کارشناسی است بالا ببرید .

تا حد امکان توانایی تسلط به زبان انگلیسی را بالا ببرید، شما می توانید با تمدید اقامت و ماندن در استرالیا با گذشت زمان و تمرین و تکرار سطح آیلتس خود را افزایش دهید، چرا که شما با ارائه سطح آیلتس ۷ در تمامی مهارت ها ۱۰ امتیاز اخذ نموده و با ارائه مدرک زبان آیلتس ۸ در تمامی مهارت ها ۲۰ امتیاز دریافت خواهید کرد .

شما با تحصیل در مناطق تابعه استرالیا می توانید از پنج امتیاز بیشتر بهره مند شوید و همچنین افرادی که در مناطق مشخصی از استرالیا به مدت دو سال تحصیل کرده باشند و همچنین دارای سابقه ی کار حداقل ۱۲ ماه به صورت فول تایم باشند می توانند برای اخذ ویزایی به نام Skilled regional visa subclass887 اقدام نمایند .

یکی از پارامترهای اصلی برای اخذ ویزاهای کاری سن متقاضی است، در نظر بگیرید شما اگر در بازه ی سنی ۲۵ تا ۳۲ سال باشید می توانید امتیاز کامل (۳۰ امتیاز ) دریافت نمائید و همچنین اگر سن شما از ۴۹ سال تجاوز کند هیچ گونه امتیازی نخواهید گرفت .

اگر شما در استرالیا موقعیت کاری را در زمینه ها و مشاغل مورد نیاز استرالیا بیابید این می تواند ۵ امتیاز بیشتر برای شما در پی داشته باشد و شانس شما را نیز افزایش دهد، همچنین سوابق قبلی کاری شما در خارج از استرالیا نیز برای شما امتیاز آور است .

برنامه PROFFESIONAL YEAR به شما کمک می کند، برنامه ی PY توانایی شما را هم در بخش عملی و تجربی و هم تئوری در رشته و حرفه شما افزایش می دهد و این باعث شده در ارتباط با کاریابی و رسیدن به یک موقعیت کاری در استرالیا شانس خود را با داشتن این مدرک بسیار بالا ببرید .

 

اقامت دایم کشور استرالیا

شخصی که به اقامت دائم استرالیا رسیده باشد یعنی (PR) داشته باشد می تواند به صورت آزادانه در استرالیا حق زندگی، تحصیل و کار داشته باشد و همچنین از تمامی حق وحقوق یک شهروند استرالیا به غیر از برخی موارد از قبیل عضویت در کابینه دولتی و مواردی از این دست در استرالیا اقامت داشته باشد .

همانطور که در این نوشتار هم خواندید یکی از بهترین نوع اقامت های کاری برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا درخواست و اقدام برای ویزای ۱۸۹ می باشد .

 

سیستم امتیاز بندی یا POINTS TEST

در این سیستم مواردی از قبیل توانایی شخص در مهارت زبان، شغل و حرفه شخص، سابقه ی کاری و همچنین تحصیلات او ارزیابی می گردد .

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره اقامت بعد از تحصیل در استرالیا، شرایط اقامت بعد از تحصیل در استرالیا، نکات اقامت بعد از تحصیل در استرالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت بعد از تحصیل در استرالیا با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان  این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب اقامت بعد از تحصیل در استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به کشور استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *