اقامت پس از تحصیل در روسیه

اقامت پس از تحصیل در روسیه چگونه امکان پذیر است ؟ آیا تا به حال به اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه اندیشیده اید؟ آیا شما هم قصد اقامت پس از تحصیل در روسیه دارید؟ موسسه مشاوره ای MIE به پاسخگوی سوالات شما عزیزان در این زمینه می باشد .

افرادی که مشغول به تحصیل در روسیه هستند به دنبال راهی برای اقامت پس از تحصیل در روسیه هستند و مسئله اقامت پس از تحصیل در روسیه ذهن دانشجویان را به خود مشغول نموده است لذا این مقاله می تواند عزیزان را جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه یاری نماید. سوالات متعددی از مشاورین پرسیده شده است که طریقه اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه به چه نحوی است و چه شرایط و مختصاتی برای اخذ اقامت در روسیه لازم است .
تحصیل در روسیه به علت داشتن دانشگاه های فوق العاده در آسیا با سطح علمی بالا و هم چنین سطح زندگی در اکثر شهرهای روسیه سبب شده است که دانشجویان به فکر اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه بیافتند و بعد از تحصیل در این کشور فوق العاده بتوانند اقامت دائم این کشور را هم کسب کنند و از حقوق شهروندی این کشور مستفیظ گردند .
در ابتدا به صورت مختصر در باره مختصات جغرافیایی و شرایط زندگی و آمار و ارقام های اجتماعی بحث خواهیم کرد و از این موارد در چگونگی اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه  استفاده خواهیم کرد . روسیه پهناورترین کشور جهان است که با 17 هزار کیلومتر مربع مساحت در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با حدود ۱۴۳ میلیون نفر (در سال ۲۰۱۳) جمعیت نهمین کشور پرجمعیت دنیاست . این کشور با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.
همان طور که مستحضر هستید یکی از طرق مهاجرت ادامه تحصیل است و در کشور روسیه هم شما می توانید پس از اتمام تحصیل جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه  به طرق مختلف از جمله کار و یا ثبت شرکت و غیره اقدام نمائید . یکی از نکات بارز تحصیل در روسیه اجازه کار به صورت پاره وقت در حین تحصیل است که به مقطع تحصیلی متفاوت است .
کار در روسیه پس از تحصیل
متقاضیان اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه  می توانند این موضوع را یک غنیمت شمرده و با توجه به اشاره قوانین روسیه به دعوت نامه کاری در این کشور ، با گرفتن نامه دعوت به کار به کنسولگری های روسیه مراجعه کرده و اقامت پس از تحصیل در روسیه را درخواست کنند .  اگر شخصی حال کار خود را از دست بدهد و دیگر نتواند در محل مورد تقاضا و ذکر شده در سفارت کار خود را ادامه دهد ، 3 ماه وقت دارد تا دوباره کار مناسب پیدا کرده و به کنسولگری های روسیه اطلاع دهد تا از اقامت پس از تحصیل در روسیه  جلوگیری نشود .

ازدواج با فرد تبعه روس

یکی دیگر از طرق اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه  راه ازدواج با تبعه روس است . این که شما حین و یا بعد از تحصیل شما می توانید با ازدواج در خاک روسیه اقامت خود را تمدید کنید و اقامت پس از تحصیل در روسیه  را اخذ نمائید ، لازم به ذکر است که این راه آسان تر از راهی است که از خارج از خاک روسیه است .
سرمایه گذاری در روسیه پس از تحصیل
بی شک یکی دیگر از طرق اقامت پس از تحصیل در روسیه سرمایه گزاری و یا ثبت شرکت در کشور روسیه است . امروزه به علت وسعت و همچنین  شرایط اقتصادی و قدذت در منتطقه می تواند یکی از بهترین راه های بیزینس و راه اندازی شرکت های بین المللی در روسیه می تواند به اقامت پس از تحصیل در روسیه منجر شود .  دانشجویان فارغ التحصیل در کشور روسیه می توانند برای بعد از تحصیل خود بیزینس مورد نظر خود را انتخاب و به اداره مهاجرت روسیه جهت اقامت پس از تحصیل در روسیه ارائه دهند .
یکی از محدودیت هایی که در اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه  وجود دارد این است که در قانون روسیه اشاره شده است که اگر دانشجوی متقاضی اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه  حین و یا بعد از تحصیل خود یکی از 27 مورد مذکور را انجام دهد به طور کلی می توان گفت نمی تواند اقامت پس از تحصیل در روسیه  را اخذ کند که در مقام به چند مورد از 27 مورد مذکور در قانون روسیه ذکر خواهد شد :
1.    اعتیاد به مواد مخدر
2.    ارتکاب جرم های ذکر شده در قانون ( که از آن 5 سال نگذشته باشد )
3.    تبعید
4.    ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی روسیه

دانشجویان مشغول به تحصیل در روسیه می توانند طریقه و روند اداری تمدید اقامت در روسیه از طریق کار یا سرمایه گذاری را از اداره مهاجرت جویا شوند. بی شک اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه بهترین راه تمدید اقامت و در نهایت اخذ اقامت دائم خواهد بود. دانشجویان می توانند از طریق مؤسسات کاریابی در رسیه که اطلاعات کامل آن در مقاله دیگری در همین سایت با موضوع مهاجرت کاری به روسیه ذکر شده است. البته بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از تحصیل از طریق ازدواج با فرد روسی نیز اقامت خود را تمدید می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در روسیه می توانید با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *