اقامت پس از تحصیل در مالزی

اقامت پس از تحصیل در مالزی به چه صورتی میباشد؟ آیا شما هم قصد اخذ اقامت در کشور مالزی را دارید ؟ هدف از اقامت پس از تحصیل در مالزی چیست؟ افراد در چه صورتی به دنبال اقامت پس از تحصیل در مالزی هستند؟ اقامت پس از تحصیل در مالزی چه مزایی برای افراد دارد؟ دوره اقامت پس از تحصیل در مالزی چه مدت میباشد؟

در این نوشتار سعی شده راجع به اقامت پس از تحصیل در مالزی اطلاعاتی در اختیار شما قرار بگیرد .

با مطالعه مقالات موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در سایت موسسه MIE میتوانید اطلاعات مفیدی راجع اقامت پس از تحصیل در مالزی را بدست بیاورید مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE اطلاعات کافی راجع اقامت پس از تحصیل در مالزی را در اختیار شما قرار میدهند.

اقامت پس از تحصیل در مالزی:

طرح اقامت پس از تحصیل در مالزی به این صورت است که افراد با عضویت در این برنامه با هر ملیتی که باشند میتوانند با رعایت اصول مقرراتی خاص و باداشتن ویزای مالتی پل و یا توریستی مدت زمان زیادی را در مالزی زندگی میکنند که این مدت میتواند بسته به اعتبار پاسپورت شخص باشد . که این اقامت در ابتدا میتواند به مدت زمان 10 سال صادر شود و پس از اتمام دوره قابل تمدید است .
برنامه اقامت پس از تحصیل در کشور مالزی معروف به MM2H میباشد که تحت نظارت خانه دوم مالزی میباشد بر اساس این نوع اقامت تمام اتباع خارجی البته به جز (اسرائیل/ یوگوسلاوی و صربستان) میتواند با ویزای Social وارد مالزی شده و از این برنامه استفاده کنند، این نوع از ویزا برای تمامی شهروندان خارجی که شرایط مجاز دارند و تمایل به زندگی در مالزی را دارند مقدور میباشد و دولت مالزی با آغوش باز از این افراد استقبال میکند .
عضویت در MM2H به این معنا است که کسی که عضو این برنامه خواهد شد میتواند در طول ده ها سال از سوی دولت و کشور مالزی حمایت شود ، مالزی انواع مختلفی از فرهنگ های آسیایی با یکدیگر ادغام شده تا کشوری چند ملیتی اتباع خارجی به صورت مسالمت آمیز کنار یکدیگر زندگی کنند.
در برنامه MM2H در مالزی محدودیت سنی وجود ندارد و تمامی همراهان زیر 21 سال متقاضی حتی با بیبی سیتر خود میتوانند همرا ه شخص اصلی برای اقامت به مالزی همراه شوند.
از خصوصیات ویژه طرح MM2H این میباشد که مجوزی برای اعضا این سیستم از طرف دولت مالزی انجام میشود که به آنها این اجازه داده میشود که به عنوان یک مقیم از منطقه بازرسی عبور کنند و همچنین متقاضیان میتوانند بدون محدودیت زمانی در کشور مالزی ، زندگی کنند .
لازم به ذکر میباشد که اعضای MM2H واجد شرایط گرفتن اقامت دائم در کشور مالزی را نیستند ، به همین دلیل برای گرفتن اقامت طولانی تر میبایست ویزای خود را با ضوابط خاص تمدید کنند .
برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل اقامت پس از تحصیل در مالزی و همچنین تحصیل و اقامت پس از تحصیل در دیگر کشورها به سایت های حقوقی MIE به آدرس miemohajerat.com   مراجعه نمایید .

ویزای خاص برای والدین :

پدر و مادر شخص درخواست کننده اگر که سنشان بالاتر از 60 سال باشد ممنوعیتی برای همراهی متقاضی ندارند ، و به والدین ویزای 6 ماهه داده میشود که اعتبار این ویزا تا ده سال قابل تمدید است .
برنامه خانه دوم کشور مالزی مرتبط با دو فاکتور سن و سرمایه میباشد ، برای هر متقاضی سن و سرمایه که دو عامل اصلی میباشد البته لازم به ذکر میباشد نقش سرمایه خیلی مهم تر میباشد در واقع به طور واضح در این مقوله هر چه سرمایه بالاتر باشد روند اقامت متقاضی راحتر پیش میرود .
معقوله برنامه خانه دوم مالزی به دو گروه سنس تقسیم میشود :
الف ) افراد زیر 50 سال:
اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي معادل حداقل يکصدو پنجاه ميليون تومان در ايران ميباشند ، لازم به ذکر میباشد که این مبلغ میبایست به صورت سپرده ثابت در بانک قرار بگیرد مورد دیگری که شخص درخواست دهنده باید نشان دهد میزان درآمد ماهانه شخص که میتواند معادل سه ملیون تومان باشد البته این میزان درآمد جنبه تشریفاتی دارد برای اینکه نظر آفیسر مثبت شود لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتي، و اجاره بهاي املاک و سود سپرده و سهام نيز قابل نشان دادن ميباشد چنانچه با اقامت شخص متقاضی موافقت شد و الزامي براي انتقال درآمد به مالزي وجود ندارد برای شخص متقاضی . و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل دهند از پرداخت هرگونه ماليات معاف خواهند شد.
بعد از آنکه جواب مثبت به درخواست متقاضی برای اقامت دادند ، باید که یک حساب که حنما سپرده باشد مبلغ سیصد هزار رینگیت مالزی که 85 ملیون تومان میباشد باز نماید و بعد از یک سال که گذشت شخص متقاضی میتواند تا 240 هزار رینگیت برای مسائلی مثل خریدن مسکن ، هزینه تحصیلی فرزندان در این کشور حتی مسائل درمانی از این حساب برداشت نموده و این موضوع فراموش نشود که مبلغ شصت هزار رینگت مالزی و معادل 17 میلیون تومان از سال دوم در حساب ثابت خود نگه دارند .
ب) افراد بالای 50 سال :
در این شرایط برای افراد بالای 50 سال میبایست که متقاضیان ثابت کنند تمکن مالی خود مبلغی معادل 100 ملیون تومان در حساب کشور خود دارند و همینطور ثابت کنند که مبلغ درآمدی ماهانه خود حداقل سه ملیون تومان میباشد نشان دادن این مبلغ در اصل بیشتر جنبه تشریفاتی دارد ،
لذا با گواهي حقوقي از مجموعه خصوصی يا دولتي، و اجاره بهاي املاک وسود سپرده وسهام نيز قابل ارائه ميباشد و همینطور چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد خود به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرنوع ماليات معاف خواهند شد .
برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل اقامت پس از تحصیل در مالزی و همچنین تحصیل و اقامت پس از تحصیل در دیگر کشورها به سایت های مهاجرتی MIE مراجعه نمایید .
افراد به چه دلیل مالزی را به عنوان خانه دوم انتخاب میکنند :
از جهات مختلفی میتوان این دلایل را بیان کرد یکی از مسائلی که میتوان به ان اشاره کرد حمایت مستقیم کشور مالزی میباشد
دلیل دیگر این هست که شما در ازای پرداخت مبلغ کمی میتوانید در کشور توسعه یافته نسبت به کشور های حوزه مالزی زندگی کنید .لازم به ذکر میباشد که هزینه زندگی در مالزی نسبت به دیگر کشورهای آسیا بسیار پایینتر میباشد .
از نظر اب و هوایی نیز کشور مالزی به دلیل نزدیک بودن به خط استوا دارای آب هوای ملایم و سامانه بارشی مطبوع میباشد.

از لحاظ امنیتی نیز آمار نشان دهنده اينست كه مالزي يكي از امن ترين كشورهاي دنيا مي باشد كه آمار جرم و جنايت در آن بسيار پايين است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل اقامت پس از تحصیل در مالزی و همچنین تحصیل و اقامت پس از تحصیل در دیگر کشورها به سایت های مهاجرتی MIE به آدرس  MIE.company مراجعه نمایید .
مراحل اخذ اقامت مالزی به عنوان خانه دوم :
1-تهیه و ارسال مدارک مورد نیاز و اخذ تاییدیه از جانب مسئول مربوطه
2- اخذ موافقت نامه مشروطه
3- افتتاح حساب بانکی
4- انجام آزمایشات پزشکی
5- گرفتن تاییدیه نهایی ویزا و دریافت ویزا

مدارك مورد نياز جهت اخذ اقامت:

هر نفر 5 قطعه عکس 6 در 4 و پشت امضا شده

کپي تمام صفحات پاسپورت همه اعضا خانواده، همه افراد خانواده بايد پاسپورت جدا داشته باشند.

کپي برابر اصل شش صفحه نخست پاسپورت همه اعضای خانواده

ترجمه رسمي اسناد املاک ( در صورت وجود )

ترجمه آخرين مدرک تحصيلي

رزومه انگليسي

ترجمه شناسنامه هاي کل اعضا خانواده

ترجمه سند ازدواج براي افراد متاهل
امید است که مطالب بالا تا حدودی به شما راجع به اقامت پس از تحصیل در مالزیکمک کرده باشد.
اگر شما هم خواهان اقامت پس از تحصیل در مالزیهستید وکلای مجرب ما در موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE که از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند .
همچنین با مراجعه به سایت های https://www.miemohajerat.com
اطلاعات دیگری راجع به اخذ پذیرش در دانشگاهای مالزی و تحصیل در مالزی و انواع طرق مهاجرت به کشور مالزی و کشورهای دیگر را کسب نمایید. وکلای مجرب ما آماده اطلاع رسانی به شما عزیزان از طریق تلفن و یا در سایت مهاجرتی MIE راجع به کشور مالزی و تحصیل در مالزی و اقامت پس از تحصیل در مالزی و دیگر کشورها میباشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *