اقامت کانادا از طریق تحصیل

اقامت کانادا از طریق تحصیل و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و شرایط عمومی
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل در مدارس
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

 • اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکتری
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و کار دانشجویی
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و وضعیت اخذ اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل و سخن پایانی
اقامت کانادا از طریق تحصیل

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل و مقدمه ای بر آن

اقامت کانادا از طریق تحصیل، شرایط  کار بعد از تحصیل و گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا و نکات مهم دیگر آن در این مقاله کامل و تخصصی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. آیا اقامت کانادا از طریق تحصیل ممکن می باشد؟ آیا دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار دانشجویی دارند؟ موقعیت کار پس از تحصیل در این کشور به چه صورت می باشد؟ برای یافتن پاسخ تمامی این سوالات و سوالات دیگر می توانید در این مقاله با ما همراه شوید تا به صورت کاملا تخصصی تمامی آنچه که نیاز دارید را به دست آورید. در صورت بروز هرگونه سوال در باب مهاجرت و اقامت کانادا از طریق تحصیل می توانید سوالات خود را در زیر همین مقاله یادداشت نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.  البته  برای اقدام و شروع می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش، تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه تحصیلی کانادا و آمریکا

اقامت کانادا از طریق تحصیل و شرایط عمومی

اقامت کانادا از طریق تحصیل و شرایط عمومی اقامت کانادا از طریق تحصیل در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. امکان گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل برای متقاضیان اخذ اقامت این کشور تحت شرایطی امکان پذیر است.  کانادا یکی از کشورهایی می باشد که بسیار مهاجر پذیر است و در حال حاضر دانشجویان بین‌المللی بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب کرده استدلیل این امر می تواند کیفیت بالای زندگی در این کشور، بالا بودن رتبه دانشگاه های آن در سطح جهان و نیز ارائه رشته های مختلف تحصیلی در این کشور باشد. هم چنین کانادا  از جمله کشورهای انگلیسی زبان می باشد که اجازه اقامت بعد از تحصیل را به دانشجویان می دهد و دانشجویان اجازه دارند به ازای سال هایی که در این کشور درس خوانده اند، بعد از اتمام تحصیل شان در این کشور بمانند و در جستجوی کار باشند و اگر بتوانند کار پیدا کنند، بعد از گذشت ۲ سال کار کردن و پرداخت مالیات، می توانند درخواست اقامت بدهند. نرخ بیکاری این کشور بسیار پایین می باشد و شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویانی که قصد کار کردن در این کشور بعد از اتمام تحصیل شان دارند را فراهم نموده است.  پایتخت این کشور اتاوا می باشد و در شمال قاره آمریکا واقع شده است. قسمت عمده این کشور به دلیل سرد بودن بیش از حد  و قرار گرفتن در قطب شمال، خالی ازسکنه می باشد. خیلی از مردم خصوصا ایرانیان تحمل سرمای کانادا را ندارند. این کشور به لحاظ مسافت خیلی با ایران فاصله دارد و تقریبا ۲ روز طول می کشد که از ایران به این کشور سفر کرد.

پرچم کانادا
شرایط عمومی کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقاطع مختلف

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مدارس

اقامت کانادا

مهم ترین نکته ای که در مهاجرت های تحصیلی باید به آن توجه شود، این است که هیچ کشوری به کسی که صرفا مشغول تحصیل است اقامت نمی دهد. یکی ازنکات مثبتی که در این کشور وجود دارد زبان تحصیل در این کشور است که به زبان انگلیسی می باشد. البته بچه های زیر ۱۸ سال برای تحصیل در این مقطع نیاز به مدرک زبان ندارند. هزینه های زندگی کردن و تحصیل در دبیرستانهای کانادا مانند انگلستان به صورت پکیج می باشد. طبق قانون ، تحصیلات از سن ۶ سالگی تا ۱۸ سالگی در کانادا اجباری است. در مدارس کانادا هم زبان انگلیسی و هم فرانسوی تدریس می شود. سال تحصیلی از اوایل سپتامبر آغاز و تا ژوئن ادامه دارد و ۲ ماه هم تعطیلات تابستانی دارند و حدود ۱۰ روز نیز به عنوان تعطیلات سال نو در ماه های دسامبر و مارس دارند. مدارس از مهدکودک تا سال ششم ادامه می یابد و از سال هفتم تا دوازدهم نیز وارد دبیرستان می شوند. هرگونه کپی برداری از مطالب این مقاله غیر قانونی و جرم محسوب می شود و به لحاظ شرعی نیز حرام است.

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

اقامت کانادا از طریق تحصیل

اقامت کانادا از طریق تحصیل بعد از مقطع لیسانس تحت شرایطی خاص امکان پذیر است. تحصیل در این کشور در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی است و تقریبا ۴ سال طول می کشد. دانشجویان در طول مدت تحصیل اجازه کار دانشجویی به صورت پاره وقت دارند و می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را نیز با خود ببرند. از مدارک لازم و مهم برای تحصیل در مقطع لیسانس، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات است. مدرک زبان مورد نیاز برای گرفتن پذیرش آیلتس ۶ می باشد، البته این امکان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که حتی بدون داشتن مدرک زبان برای دانشگاه های این کشور اقد ام نمایند و قبل از ورود به دانشگاه دوره زبان بگذرانند، فقط هزینه های تحصیلشان ممکن است کمی زیاد شود. شهریه دانشگاه در کانادا از ۱۰ هزار دلار کانادا شروع می شود و ممکن است تا ۳۰ هزار دلار کانادا نیز قابل افزایش باشد. این کشور از جمله کشورهای انگلیسی زبان می باشد که به فاصله تحصیلی حساسیت بسیار زیادی نشان می دهد و بیشتر از ۴ سال را عموما نمی پذیرد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس

گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل یکی از راه هایی است که امروزه توجه علاقمندان مهاجرت به این کشور را به خود جلب کرده است. دانشجویانی که درخواست ورود به دانشگاه های کانادا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، باید دارای شرایط و مدارکی باشند. تحصیل در این مقطع حدودا 1 تا2 سال طول می کشد. هزینه های تحصیل در این مقطع از 10 هزار دلار کانادا تا 40 هزار دلار متغییر می باشد و این هزینه بسته به رشته شما و دانشگاه شما تغییر می نماید. دانشجویانی که وارد این مقطع تحصیلی می شوند اجازه کار پاره وقت ( 15 الی 20 ساعت در هفته)  حین تحصیل دارند که این ساعت کاری تنها جهت پوشش بخشی از هزینه های زندگی مکفی می باشد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی اجازه درخواست الحاق خانواده نیز دارند. دانشجویان بعد از تحصیل خود می توانند از قوانین اقامتی این کشور استفاده نموده و با ورود به بازار کاری و پرداخت مالیات به مدت 3 سال اقامت دائم این کشور را بدست آورند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکتری

اقامت کانادا از طریق تحصیل

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکتری تحت شرایطی امکان پذیر می باشد. تحصیل در کانادا در مقطع دکترا به طور میانگین بین ۴ تا ۶ سال به طول می انجامد. دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار تمام وقت دارند و می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز با خود به همراه بیاورند. در این مقطع امکان بورسیه شدن نسبت به مقاطع دیگر بالاتر می باشد، اما کاملا بستگی به رزومه شخص دارد. داشتن مقالات، کتاب و نمره آیلتس بالا می تواند به قوی تر شدن رزومه کمک کند. بعد از اتمام تحصیل به دانشجویان اجازه اقامت بعد از تحصیل و فرصت پیدا کردن کار و زندگی داده می شود. یکی از مدارک مورد نیاز در این مقطع آیلتس ۷ به بالا و هم چنین مدرک فوق لیسانس می باشد. عموماً گرفتن پذیرش در این مقطع به دو صورت ممکن است: دانشجویان یا می‌توانند پروژه تحقیقاتی پیدا کرده و برای آن درخواست بدهند و یا از طریق استاد راهنما اقدام به اخذ پذیرش نمایند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

به طور کلی گرفتن بورسیه تحصیلی یک امر تضمینی نیست و کاملا بستگی به رزومه شخص دارد. البته این بورسیه ها بسیار اندک و محدود است و تنها به کسانی که حقیقتا صلاحیت داشته باشند، اعطا می شود. این بورسیه ها از طریق خود دانشگاه ها و بعضا دولت اعطا می شود و می تواند شامل هزینه تحصیل و یا حتی زندگی نیز شود. داشتن مقالات ISI  و یا کتاب و نمره آیلتس بالا می تواند به قوی بودن رزومه کمک کند. بورسیه بیشتر برای مقاطع بالای تحصیلی مانند فوق لیسانس یا دکتری تعلق می گیرد. بورسیه می تواند درصدی باشد و در بعضی از موارد خاص تمامی هزینه ها را شامل می شود. دانشگاه های یورک، ونیر، واترلو، کلگری و بهادر پیرو از جمله دانشگاه هایی هستند که به دانشجویان بورسیه ارائه می دهند. به عنوان نمونه برخی از این بورسیه های تحصیلی در زیر آمده است:

مهاجرت به کانادا
مدارس کانادا
 • بورسیه تحصیلی ترودو

 • بورسیه تحصیلی UBS

 • بورس پست دکتری بنتینگ

 • بورس وزارت امور خارج کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به اکثر کشورهای اروپایی بالاتر می باشد. هزینه زندگی در این کشور بسته به نوع زندگی از 12 هزار دلار کانادا شروع می شود به بالا و هزینه تحصیل هم کاملا بستگی به مقطع، دانشگاه و رشته دارد و ممکن است از ۱۰ هزار دلار شروع بشود و حتی تا ۳۵ هزار دلار قابل افزایش باشد. در جدول زیر بخشی از هزینه های زندگی در این کشور آورده شده است:

هزینه زندگی در کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل و کار دانشجویی

اقامت کانادا در سال های اخیر از مواردی می باشد که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. با توجه به این که افراد زیادی جهت ورود به خاک این کشور از ویزا های تحصیلی استفاده می نمایند، باید تمام اطلاعات را جهت کار حین تحصیل داشته باشند. اصولا دانشجویان در مقاطع مختلف دارای اجازه کار می باشند اما بسته به مقطع تحصیلی اجازه کاری دانشجویان متغیر می باشد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل می نمایند، می توانند به صورت پاره وقت ( 10 الی 15 ساعت در هفته) مشغول کار شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد هم اجازه کار پارت تایم دارند اما تفاوتشان با مقطع کارشناسی ساعات آن می باشد که در این مقطع حدودا (15 الی 20 ساعت در هفته) می باشد. مقطع دکترا با تمامی مقاطع تحصیلی متفاوت می باشد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی اجازه کار فول تایم دارند و خیلی از دانشجویان به عنوان استاد یار مشغول به کار می شوند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه

گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل حتی برای همراه نیز ممکن است. طبق قانون همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد و شامل پدر و مادر نمی شود. بنابراین کسانی که برای مهاجرت تحصیلی به این کشور می روند اجازه بردن همراه را با خود دارند اما، بچه های زیر ۱۸ سال اجازه بردن پدر و مادر خود را ندارند و چون سنشان زیر ۱۸ سال است، می توانند یکی از والدین خود را به عنوان قیم با خود ببرند، ولی هیچکدام از والدین اجازه کار یا تحصیل ندارند. همسر می تواند اجازه کار به صورت تمام وقت داشته باشد و هزینه تحصیل فرزندان تماما رایگان می شود. البته به خاطر کاهش دادن ریسک ویزا بهتر است که نفر اصلی و همراه با چند ماه فاصله اقدام کنند. اما اینکه چه میزان فاصله وجود داشته باشد کاملا بستگی به نظر وکیل پرونده دارد. توجه داشته باشید که بچه های زیر ۹ سال امکان اقدام کردن برای ویزای تحصیلی را به خاطر پایین بودن سنشان ندارند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

دانشجویانی که درخواست ورود به دانشگاه های کانادا را دارند باید از تمامی نکات اساسی تحصیل در کانادا مطلع باشند. از اساسی ترین مسائل مهم آشنایی با دانشگاه های این کشور و رتبه آن در سطح جهان است. ما در این بخش به تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور اشاره کرده ایم.

دانشگاههای کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز برا اقدام کردن جهت اخذ ویزای تحصیلی در زیر آمده است:

 • پذیرش معتبر از کالج و دانشگاهی معتبر

 • داشتن پاسپورت معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار و ۳ صفحه خالی داشته باشد

 • ۶ قطعه عکس

 • نشان دادن علقه قوی و تمکن مالی

 • قبولی در آزمون های Gmat و GRE

 • بیمه درمانی

 • نسخه ای از فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده

 • آخرین بیانیه از وضعیت مالی در بانک

 • محل اقامت یا رزرو هتل

 • مدارک پزشکی و بیمه بهداشتی معتبر

 • عدم سوء پیشینه کیفری

 • سلامت روانی

 • پرداخت هزینه وقت سفارت که حدودا ۱۵۰ دلار کانادا می باشد

اقامت کانادا از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل

اقامت کانادا از طریق تحصیل

موقعیت کاری برای کسانی که خواستار اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل هستند مهیا می باشد. دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل شده اند، کاندیدای فوق العاده ای برای استخدام شدن و کار در این کشور می باشند و الویت استخدام با اشخاصی است که ترجیحا در خود این کشور فارغ التحصیل شده اند. نرخ بیکاری این کشور 5.7%  است و با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری این کشور می تواند مقصد مناسبی برای افرادی باشد که قصد کار بعد از اتمام تحصیل دارند.

طبق قانون (post-graduation work permit (PGWP) افراد بعد از اتمام تحصیل در صورتی که دوره تحصیلی آنها بیشتر از ۸ ماه باشد، اجازه اقامت پس از تحصیل دارند و می توانند در این کشور بمانند و دنبال کار بگردند. کسانی که زیر ۲سال در این کشور درس خوانده اند به میزان تحصیلشان اجازه دارند در کشور بمانند و اگر بالای ۲ سال باشد ۳ سال به آنها اجازه جستجوی کار داده می شود. اصولا گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل ممکن نمی باشد و می بایست بعد از اینکه ۲ سال حداقل کار کردند و بیمه و مالیات رد کردند درخواست اقامت بدهند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل و وضعیت اخذ اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

اقامت کانادا از طریق تحصیل

گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل ممکن نمی باشد. اما با توجه به اینکه بعد از اتمام تحصیل اجازه اقامت بعد از تحصیل به دانشجو داده می شود که فرصت کاریابی داشته باشند، در صورت پیدا کردن کار و پرداخت مالیات می توانند درخواست اقامت دائم بدهند. در اروپا بعد از ۵ سال افراد می توانند درخواست اقامت دائم بدهند اما در کانادا افراد بعد از اینکه ۲ سال در این کشور کار کردند و به دولت مالیات دادند، می توانند درخواست اقامت دائم بدهند. بنابراین اقامت کانادا از طریق تحصیل به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد. بعد از ۳ سال هم می توانند درخواست پاسپورت و تابعیت این کشور را بدهند که البته تحت شرایطی تابعیت آنها پذیرفته می شود. کانادا می تواند گزینه مناسبی برای دانشجویانی باشد که قصد گرفتن اقامت دارند.

تحصیل مهندسی در کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اقامت کانادا از طریق تحصیل و سخن پایانی

اقامت کانادا از طریق تحصیل و شرایط گرفتن بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی به همراه هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور کاملا با جزيیات مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در این مقاله دریافتیم که به طور کلی کانادا کشوری است با دانشگاه‌های بسیار معتبر و مطرح در سطح جهان که با جذب دانشجویان بین المللی توانسته است، تبدیل به یکی از مهاجرپذیرترین کشور های دهه اخیر شود و هم چنین اقامت کانادا از طریق تحصیل مستقیما امکان پذیر نمی باشد. اگر شما نیز متقاضی گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل می باشید، می توانید برای آگاهی از اطلاعات روز دنیا در کانال های تلگرامی ما، صفحات اجتماعی نظیر اینستاگرام، یوتیوب و آپارات عضو شوید و از آخرین قوانین روز دنیا با خبر شوید. همچنین اگر به غیر از گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل تمایل دارید شرایط کشورهای دیگر از قبیل کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل را بدانید، بهترین گزینه برای شما تهیه ویدیو آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد که توسط جناب دکتر ملک پور تهیه و تالیف گردیده است. شما با تهیه این ویدیو تبدیل به یک وکیل‌مهاجرت می شوید و تمامی شرایط را کاملاً تخصصی فرا می گیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *