امتیازبندی مهاجرت به کانادا

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و بررسی نحوه امتیازبندی

 • امتیازبندی مهاجرت به کانادا و مقدمه ای بر آن
 • امتیازبندی مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی
 • شرایط امتیازبندی مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

  امتیازات مرحله ورود به استخر

  امتیازات مرحله خروج از استخر

 • شرایط اخذ اقامت و تابعیت در امتیازبندی مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
 • مشاغل مورد نیاز در سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا
 • امتیازبندی مهاجرت به کانادا و نحوه کاریابی
 • نرخ بیکاری در کانادا
 • میزان حقوق در کانادا
 • سخن پایانی
امتیازبندی مهاجرت به کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و مقدمه ای بر آن

امتیازبندی مهاجرت به کانادا٬ شرایط اخذ این امتیازات و اخذ اقامت کانادا از این طریق٬ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی از این قبیل برای اکثر افراد پیش بیاید٬ امتیازبندی مهاجرت به کانادا به چه صورت می باشد؟ شرایط و مدارک موردنیاز جهت کسب امتیاز مهاجرت به کانادا چه می باشد؟ مهاجرت به کانادا از طریق سیستم امتیازبندی٬ مورد ارزیابی قرار می گیرد و افراد با کسب شرایط موردنیاز٬ این امتیازات را اخذ می نمایند و جهت مهاجرت به کانادا اقدام می کنند. در این مقاله سعی می شود به صورت کامل و مفصل٬ اطلاعاتی درباره چگونگی امتیازبندی مهاجرت به کانادا و راه کسب این امتیازات٬ در اختیار شما سروران قرار گیرد. در صورت هرگونه سوال و ابهام در رابطه با امتیازبندی مهاجرت به کانادا و اخذ  اقامت در این کشور می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از خدمات مشاوره ی رایگان استفاده کنید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت از طریق اسکیل ورکر
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت از طریق اسکیل ورکر

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی

 کانادا از سوی سازمان ملل به عنوان یکی از بهترین کشورها از لحاظ استانداردهای زندگی معرفی شده است. کانادا با ۹.۹۸ میلیون کیلومتر مربع مساحت، به عنوان دومین کشور پهناور جهان و چهارمین کشور پهناور جهان از لحاظ میزان خشکی شناخته می شود. این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد. امکاناتی که دولت کانادا در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد، این کشور را به یکی از بهترین نقاط دنیا برای زندگی و اقامت دائم تبدیل کرده است. بیمه بازنشستگی، ارائه پیشرفته ترین امکانات پزشکی، بهداشتی و آموزشی رایگان برای کودکان زیر ۱۲ سال، دریافت حقوق ماهیانه به کودکان تا ۱۸ سالگی، پذیرش شهروندی دوگانه، امکان دریافت حقوق شهروندی پس از ۳ سال اقامت دائم و … تنها

پرچم کانادا

بخشی از مزیت های زندگی در این کشور پهناور به شمار می رود. اگر ساکنین کانادا ۶ ماه به صورت تمام وقت کار کنند و پس از آن اخراج شوند تا زمان پیدا کردن کار جدید، ۶۰ درصد از آخرین حقوق خود را دریافت می کند. کشور کانادا به دلیل جمعیت کم در وسعت زیاد و داشتن پتانسیل بالا برای جذب نیروی کار ماهر، هر ساله تعداد زیادی از نیروهای متخصص را تحت روشی به نام اکسپرس انتری یا ورود سریع انتخاب و دعوت به کار می نماید. به همین منظور هر ساله دولت کانادا لیست مشاغلی را که کمبود نیروی کار دارد، اعلام می نماید.  متقاضیان زیادی هر ساله از طریق روش سریع اسکیل ورکر یا همان اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت می کنند. این روش یک روش امتیازبندی مهاجرت به کانادا می باشد که فرد در صورت کسب امتیاز موردنظر می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید.

شرایط عمومی کانادا
 • امتیازات مرحله ورود به استخر

  جهت ورود به استخر در اسکیل ورکر به شرایطی نیاز دارید تا این امتیازات را بدست آورید. این شرایط شامل تحصیلات٬ سابقه کاری٬ سن٬ مدرک زبان٬ پیشنهاد شغلی و سابقه تحصیل و کار در کانادا می باشد. امتیازبندی مهاجرت به کانادا در اسکیل ورکر را در زیر به صورت تک به تک بررسی خواهیم کرد. جدول زیر حداکثر امتیازات قابل کسب جهت ورود به اسکیل ورکر را نمایش می دهد.

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

تجربه کاری٬ یکی دیگر از عواملی است که بسیار تاثیرگذار می باشد. شغل های مختلف در کانادا دارای یک کد رشته (NOC) می باشند که شغل مدیریت در سطح صفر٬ مشاغل حرفه ای که دارای مدرک تحصیلی بالا می باشند شامل پزشکان و دندانپزشکان و معماران در سطح A٬ مشاغل فنی شامل آشپز و لوله کش و … در سطح B٬ راننده های کامیون و ماشین سنگین و سرورهای غذا در سطح c٬ نیروهای خدماتی در سطح D می باشد. در این مشاغل می بایست ثابت کنید که دستمزد دریافت نموده اید و در ده سال گذشته مشغول به فعالیت باسابقه بیمه بوده اید. حداقل یک سال کار پیوسته که حتما شامل ۳۰ ساعت کار در هفته می باشد٬ می بایست انجام دهید و بیشتر از ۳۰ ساعت کار در هفته لحاظ نمی شود .در جدول زیر که در امتیازبندی مهاجرت به کانادا٬  امتیازات حاصل از تجربه کاری را می توانید مشاهده نمایید.

مهارت زبان٬ یکی دیگر از شرایطی است که در امتیازبندی مهاجرت به کانادا٬ مهم می باشد. در مهارت زبان چهار مهارت خواندن٬ نوشتن٬ شنیدن و صحبت کردن مورد سنجش قرار می گیرد و افراد حداکثر امتیازی که می توانند از این قسمت دریافت نمایند ۲۴ می باشد. البته زبان دارای دو نوع اصلی و زبان دوم می باشد که زبان دوم حداکثر ۴ امتیاز را دارا می باشد. در زبان اصلی حداقل میزان نمره CLB7 می باشد که می بایست در چهار مهارت این نمره را کسب نمود. نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که این مدرک برای دو سال اعتبار دارد. جدول امتیازات زبان اصلی و زبان دوم را در جداول زیر می توانید مشاهده نمایید.

جدول امتیازات زبان اصلی:

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

جدول امتیازات زبان دوم:

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

تحصیلات٬ یکی دیگر از موارد قابل تاثیر در امتیاز است که نهایت امتیاز از این بخش ۲۵ می باشد و فرد اگر در خارج از کانادا تحصیل کرده باشد می بایست مدرکش در یک سازمان معتبر کانادایی تایید شده باشد.

امتیازات حاصل از سن به شرح زیر می باشد:

 یکی دیگر از مواردی که حائز اهمیت می باشد و شامل امتیاز است٬ داشتن پیشنهاد کاری است که نهایت ۱۰ امتیاز می باشد. این کار می بایست ۳۰ ساعت در هفته باشد و جزو شغل های NOC باشد. همچنین مواردی از قبیل سطح تحصیلات و زبان همسر و داشتن سابقه کاری همسر در کانادا و داشتن فامیل در کانادا نیز جزو موارد مثبت در امتیازبندی مهاجرت به کانادا محسوب می شود.

 • امتیازات مرحله خروج از استخر

  در این مرحله شخص پس از ورود به استخر٬ می بایست به یک امتیاز دست پیدا کند تا بتواند در این مرحله موفق شود. نهایت امتیازبندی مهاجرت به کانادا در این مرحله ۱۲۰۰ امتیاز است که شخص می بایست ۶۰۰ امتیاز از موارد فردی و ۶۰۰ امتیاز مربوط به موارد اضافیست را بدست آورید. ۶۰۰ امتیاز اصلی شامل مهارت کاری و تجربه کاری و میزان تحصیلات و مهارت زبان همسر و قابلیت های مختلف فرد مانند مهارت آموزش می باشد.  ۶۰۰ امتیاز اضافی شامل پیشنهاد شغلی معتبر٬ نامزدی یک استان٬ داشتن مهارت زبان فرانسه می باشد.

  جدول امتیازات کلی عوامل انسانی:

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

امتیازات همسر یا شریک زندگی:

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

عوامل تطابق مهارت :

امتیازات اسکیل ورکر کانادا
امتیازات اسکیل ورکر کانادا
امتیازات اسکیل ورکر کانادا

جمع موارد بالا در امتیازبندی مهاجرت به کانادا٬ ۶۰۰ امتیاز می باشد که موارد فردی را شامل می شود.

امتیازات اضافی:

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

جمع موارد بالا که شامل امتیازات موارد فردی و موارد اضافی می شود٬ در مجموع ۱۲۰۰ امتیاز است.

ریز امتیازات بخش به بخش

عوامل انسانی:

با همسر حداکثر 460 امتیاز برای تمام عوامل

بدون همسر حداکثر 500 امتیاز برای تمام عوامل

امتیازات اسکیل ورکر کانادا
امتیازات اسکیل ورکر کانادا

زبان – مهارت های زبان اول

حداکثر امتیاز برای هر مهارت (writing-speaking-listening- reading)

-با همسر 32 امتیاز

-بدون همسر 34 امتیاز

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

نمرات معادل امتحان IELTS با CLB

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

نمرات معادل امتحان TEF (فرانسه) با CLB

در صورتی که مدرک بعد از ۱ آپریل ۲۰۱۴ صادر شده باشد:

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

در صورتی که مدرک قبل از آپریل ۲۰۱۴ صادر شده باشد:

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

زبان – مهارت های زبان دوم

حداکثر امتیاز برای هر مهارت (writing-speaking-listening- reading)

-با همسر 6  امتیاز       (تا حداکثر 22 امتیاز )

-بدون همسر 6  امتیاز    ( تا حداکثر 24 امتیاز )

امتیازات اسکیل ورکر کانادا
امتیازات اسکیل ورکر کانادا

جمع نمرات عوامل انسانی

با همسر حداکثر 460 امتیاز

بدون همسر حداکثر 500 امتیاز

-امتیازات همسر (در صورت وجود )

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

زبان – مهارت های زبان اول همسر (حداکثر 20 امتیاز و یا حداکثر 5 امتیاز برای مهارت )

امتیازات اسکیل ورکر کانادا
امتیازات اسکیل ورکر کانادا

جمع عوامل 1 و 2 حداکثر 500 امتیاز می باشد.

عوامل تطابق مهارت (حداکثر 100 امتیاز برای این بخش )

تحصیلات

امتیازات اسکیل ورکر کانادا
امتیازات اسکیل ورکر کانادا

تجربه کاری خارجی –با سطح زبان خوب ( CLB 7 و یا بیشتر )

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

تجربه کاری خارجی –با تجربه کاری کانادایی

امتیازات اسکیل ورکر کانادا
امتیازات اسکیل ورکر کانادا

جمع موارد 1 و 2 و 3  حداکثر  600  امتیاز می باشد .

نمرات اضافی ( حداکثر 600 امتیاز)

امتیازات اسکیل ورکر کانادا

حداکثر امتیازات اضافی ۶۰۰ امتیاز خواهد بود.

جمع موارد 1 و 2 و 3 و 4  حداکثر 1200  امتیاز می باشد.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت در امتیازبندی مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

اسکیل ورکر همان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق مهارت های شغلی می باشد. کانادا٬ بیشتر متقاضی پذیرش در رشته هاییست که در آنها با کمبود نیروی کار مواجه است. کسانی که در این رشته ها تحصیل کرده و سابقه کاری مرتبط همراه با بیمه دارند می‌توانند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند. اگر به این روش مهاجرت کنید امکان اقامت دائم در همان بدو ورود به شما و خانواده تان داده می شود و تمام اعضای خانواده می‌توانند به صورت رایگان تحصیل کنند و از سایر حقوق شهروندی بهره مند شوند. در روش اکسپرس انتری اگر سه سال از پنج سال را به صورت کامل در خاک کانادا زندگی کنید، می توانید به راحتی پاسپورت کانادا را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که ثبت نام در اسکیل ورکر در پایان هر سال باطل شده و برای دوره جدید در سال جدید باید مجددا مدارک و درخواست خود را ثبت کنید تا بتوانید در سال جدید نیز در بین متقاضیان قرار بگیرید و همچنین اگر در طول سال مدرکی به مدارکتان اضافه شد و یا سطح زبان خود را ارتقا دادید می توانید در پروفایل شخصی خود این اطلاعات را ویرایش کنید.

مشاغل مورد نیاز در سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا

دولت کانادا هر ساله لیستی از رشته های موردنیاز خود را با عنوان NOC در سایت رسمی خود تحت عنوان اکسپرس انتری٬ در اختیار مردم قرار می دهد و افراد می توانند در این وبسایت که لینک آن را در زیر قرار می دهیم٬ رشته موردنظر خود را جست و جو نمایند. به شما توصیه می کنیم ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت, که به شما اطلاعات لازم در خصوص تمام روش های مهاجرت را ارائه می دهد راتهیه نمایید. با این ویدئو می توانید مشاور و وکیل خود در امور مهاجرت باشید.

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/eligibility/find-national-occupation-code.html

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و نحوه کاریابی

در اسکیل ورکر٬ فرد پس از اینکه شرایط موردنظر را اخذ نمود و امتیازش به امتیاز موردنظر رسید٬ می تواند توسط دولت کانادا برای کار در استان های مختلف٬ انتخاب شود و چند ماه فرصت دارد که خود را به کانادا برساند و در شغل مربوطه مشغول به کار شود. حال همانطور که در جداول امتیاز بندی مشاهده نمودید، پیشنهاد کاری امتیاز بالایی در  جدول کسب می نماید. برای یافتن کار و پیشنهاد کاری و کارفرما در کانادا باید به سایت های کاریابی کانادا مراجعه نموده و دسته شغلی مورد نظر خود را جستجو و رزومه خود را برای کارفرمایان ارسال نمایید تا بتوانید پیشنهاد کاری دریافت کنید. موسسه حقوقی MIE با سابفه درخشان ۱۵ ساله آماده است تا شما را در این راه٬ یاری رساند. بنابراین توصیه می شود جهت اقدام برای این کار با مشاورین متخصص MIE تماس حاصل نمایید و مشورت کنید.

کاریابی در کانادا

نرخ بیکاری در کانادا

کانادا کشوری است که از نظر اقتصادی٬ بسیار رو به رشد است و فرصت های شغلی بسیاری دارد. از این جهت نرخ بیکاری در آن بسیار پایین می باشد و در سال اخیر این نرخ ۵.۸ می باشد که بسیار خوب است. از این جهت مهاجرت به کانادا و اخذ شرایط امتیاز بندی مهاجرت به کانادا٬ توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. در ادامه نمودار نرخ بیکاری در کانادا را برای شما به نمایش می گذاریم.

نرخ بیکاری در کانادا

میزان حقوق در کانادا

میزان حقوق یک کارگر ساده در کانادا به عوامل زیادی بستگی دارد که شامل شرکتی که در آن کار می کنید و میزان سابقه کاری فرد و نوع شرکت و فعالیت مورد نظر آن می شود. همانطور که می دانید شهر ادمونتون بیشترین میانگین حقوق برای یک کارگر ساده و شهر هالیفاکس کمترین میزان حقوق را دارا می باشد. البته جهت مهاجرت به کانادا می بایست نکات دیگری از جمله هزینه مسکن در شهر مورد نظر٬ آب و هوا٬ میزان مالیات و فرصت های شغلی در شهر موردنظر را نیز در نظر گرفت و این عوامل باعث می شوند که افراد  تنها به میزان حقوق دریافتی در آن شهر توجه نکنند و عوامل دیگر را نیز در نظر گیرند. در حال حاضر کمترین میزان حقوق در کانادا حدود ۱۲ دلار در ساعت می باشد و در کل میزان حداقل حقوق افراد در بین سنین ۱۸ تا ۲۴ می باشد. در نمودار زیر می توانید توجه نمایید که نرخ تورم در کانادا در سال اخیر بسیار پایین بوده است. از این رو امتیازبندی مهاجرت به کانادا٬ موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و افراد تمایل زیادی جهت اخذ این امتیاز نشان می دهند.

نمودار میزان حقوق در کانادا
اقامت دائم کانادا از طریق استان ساسکاچوان
سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا وبررسی آن
افتتاح پمپ بنزین در اروپا و کانادا
سخن پایانی

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و میزان این امتیازات و شرایط و ویژگی های موردنیاز جهت اخذ این امتیاز٬ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار داده شد. همچنین سعی شد در رابطه با شرایط اخذ اقامت و تابعیت در امتیازبندی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و اسکیل ورکر و مقادیر این امتیازات٬ امتیازات مرحله ورود و خروج به استخر٬ صحبت شود. پیشنهاد می شود با یک وکیل مجرب در این زمینه صحبت کنید و راهنمایی های لازم را اخذ نمایید. موسسه حقوقی ملک پور٬ آماده است که هرگونه اطلاعاتی در رابطه با امتیازبندی مهاجرت به کانادا در اختیار شما قرار دهد. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *