امتیاز بندی ویزای کار کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و بررسی شرایط کار در این کشور

 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مقدمه ای بر آن
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و شرایط عمومی آن
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و نرخ بیکاری در کانادا
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و سیستم امتیاز بندی در مرحله اول
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و سیستم امتیاز بندی در مرحله دوم
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و میزان حقوق در کانادا
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و نحوه کاریابی در کانادا
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مؤسسات کاریابی در کانادا
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مشاغل مورد نیاز 2019 کانادا
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کانادا
 • امتیاز بندی ویزای کار کانادا و سخن پایانی
امتیاز بندی ویزای کار کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مقدمه ای بر آن

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و شرایط اخذ ویزای کار کانادا را در این مقاله ی علمی مورد بررسی و تحلیل قرار میدهیم. چه مواردی برای امتیاز بندی ویزای کار کانادا حائز اهمیت است؟ چگونه میتوانیم امتیاز بندی ویزای کار کانادا را محاسبه کنیم؟ و … از جمله سوالاتی است که در ادامه به پاسخ آنها میپردازیم. کشور کانادا مقصد بسیاری از مهاجرینی است که قصد دارد در یک کشور انگلیسی زبان، مشغول به کار و فعالیت شوند. ویزای کار در کانادا اسکیل ورکر نام دارد که زیر مجموعه ی سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری کاناداست.شما عزیزان میتوانید برای بررسی شرایط خود و آشنایی با امتیاز بندی ویزای کار کانادا، با موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش تماس برقرار نمایید تا از مشاوره ی تلفنی و رایگان مشاورین ارشد بهره مند گردید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و شرایط عمومی آن

اکثر شهروندان کشور کانادا را مهاجرین تشکیل داده اند و از این بابت این کشور برای مهاجرین بسیار مناسب است، زیرا افراد نگران این موضوع نیستند که از نظر کاریابی، کارفرما ها میان مهاجرین و شهروندان آن کشور تبعیضی قائل شود. کشور کانادا یکی از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می شود، اما تنها قسمتی از خاک این کشور قابلیت سکونت دارد و قسمت های شمالی این کشور به علت نزدیکی به قطب بسیار سرد و غیر قابل سکونت است. سیستم حکومتی این کشور ایالتی است و اتاوا پایتخت این کشور است که در ایالت اونتاریو قرار دارد. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است، اما بیشتر ایالات این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و تنها برخی از ایالت مثل کبک به زبان فرانسوی صحبت میکنند. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و موقعیت های شغلی بسیاری در این کشور برای افراد متخصص وجود خواهد شد.

پرچم کانادا

اطلاعات عمومی کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و نرخ بیکاری در کانادا

 

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

همانطور که گفته شد، کشور کانادا نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و این امر باعث شده است که این کشور دارای سطح کیفیت زندگی مناسبی باشد و نرخ تورم در این کشور پایین باشد و افراد نگران کاریابی و پیدا کردن شغلی که متناسب با رشته و مهارتشان باشد، نیستند. بر اساس آمارهای اقتصادی اعلام شده توسط موسسات معتبر، نرخ بیکاری کشور کانادا در سال 2019 حدود 5.8 درصد اعلام شده است، که این عدد، آمار فوق العاده ای محسوب میشود و نشان دهنده ی آن است که دولت کانادا بسیار حساب شده در خصوص سیاست های کاری عمل کرده است و توانسته کارآفرینی های زیادی انجام دهد. همچنین در نمودار زیر میتوانید نرخ بیکاری این کشور را ملاحظه بفرمایید:

نرخ بیکاری کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و سیستم امتیاز بندی در مرحله اول

امتیاز بندی ویزای کار کانادا از جمله موضوعاتی است که افراد متقاضی باید نسبت به آن آگاه باشند و شرایط و امتیازات آن را باید بدانند. این ویزا امتیازی است و امتیازات متقاضیان باید در دو مرحله محاسبه شود. در مرحله ی اول، مدرک تحصیلی، سابقه ی کار مرتبط با رشته ی تحصیلی، سن، و مدرک زبان شما از جمله مواردی است که برای شما امتیازآور است. در مرحله ی اول، شما باید 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب نمایید. در جدول زیر میتوانید امتیازات مرحله ی اول را ملاحظه بفرمایید:

جدول امتیازات بر اساس سن

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

جدول امتیازات بر اساس مدرک زبان

امتیاز بندی ویزای کار کانادا
امتیاز بندی ویزای کار کانادا

جدول امتیازات بر اساس مقطع تحصیلی

جدول امتیازات بر اساس سابقه کاری

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

یکی دیگر از مهمترین مواردی که در مرحله ی اول امتیازآور است، میزان انطباق پذیر افراد با کشور کانادا است:

 

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و سیستم امتیاز بندی در مرحله دوم

امتیازبندی ویزای کار کانادا در مرحله ی دوم، امتیازات متفاوتی دارد و موارد بیشتری در آن امتیازآور است. در این مرحله حداکثر امتیازات 600 امتیاز می باشد که در دو مرحله و با سقف امتیازی 1200 می باشد. در ادامه ی مقاله، جدول امتیازات را ملاحظه مینمایید:

امتیازات نفر اصلی

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

امتیازات همسر

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

سایر موارد امتیازآور

 

امتیاز بندی ویزای کار کانادا
امتیاز بندی ویزای کار کانادا
امتیاز بندی ویزای کار کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

برای دریافت ویزای کار کانادا، شما باید مدارک مهمی را تهیه نمایید. باید توجه داشته باشید که این مدارک را با دقت لازم و دقیق جمع آوری نمایید و در ارائه ی و چیدمان آنها برای سفارت دقت لازم را داشته باشید. این مدارک هم شامل مدارک هویتی می شود، و هم مدارک تحصیلی و سابقه ی کاری متقاضی اصلی. باید توجه داشت که مسئولیت صحت این مدارک، تماما با متقاضی است و در برخی موارد، ممکن سفارات استعلاماتی در این خصوص به عمل آورد. برخی از مهمترین مدارک را در زیر ملاحظه میفرمایید:

 • ارائه ی پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

 • ارائه ی شناسنامه و مدارک هویتی

 • ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی

 • تکمیل فرم های مخصوص سفارت

 • ارائه ی نامه ی سابقه کاری و یا سابقه ی بیمه

 • ارائه ی نامه ی تمکن مالی

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و میزان حقوق در کانادا

پس از بررسی امتیاز بندی ویزای کار کانادا با شرایط خود، میتوانید برای دریاقت ویزای کاری کانادا اقدام نمایید. از مهمترین موضوعات در خصوص کار در یک کشور دیگر برای متقاضیان کار، بحث حداقل حقوق های دریافتی است. میزان حقوق دریافتی باید متناسب با هزینه های زندگی افراد باشد، که بیشتر کشورهای مهاجرپذیری مثل کانادا، بسیار به آن توجه دارند و معمولا افرادی که موفق به کاریابی در کانادا میشوند، از میزان حقوق دریافتی خود راضی هستند و مشکلی برای مخارج زندگی نخواهند داشت. هرچند که میزان هزینه های زندگی افراد، کاملا بستگی به سبک زندگی آنها دارد. در جدول برخی از مشاغل و میانگین حقوق دریافتی آنها در سال را ملاحظه میفرمایید:

میانگین درآمد سالیانه در کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و نحوه کاریابی در کانادا

برای کاریابی در کشور کانادا، روش های متفاوتی وجود دارد. برای کار در کشور کانادا شما نیاز به یک جاب آفر یا یک پیشنهاد شغلی از داخل خاک این کشور دارید اما بهترین راه را میتوان مراجعه به موسسات و یا سایت های کاریابی دانست که در ادمه ی بحث به آن بیشتر میپردازیم. از آنجایی که اقتصاد کشور کانادا رو به رشد و پیشرفت است، موقعیت های کاری بسیاری در این کشور وچود دارد و اکثر کارفرماهای این کشور به دنبال نیروهای کاری ماهر و متخصص هستند و افرادی که از طریق اسکیل ورکر برای دریافت اقامت کاری اقدام کردند، اگر بر اساس امتیاز بندی ویزای کار کانادا ثبت نام کرده باشند، میتوانند با کسب امتیازات لازم جاب آفر دریافت کنند و اصطلاحا از استخر یا pool خارج شوند.

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مؤسسات کاریابی در کانادا

همانطور که بیان شد برای دریافت ویزای کاری کانادا، متقاضیان این ویزا باید یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت نمایند، و برای این موضوع، متقاضیان کار باید با این کارفرماها ارتباط برقرار کنند. یکی از بهترین روش های برقراری این ارتباط میان فرد اصلی و شرکت هایی که به نیروی متخصص نیاز دارند، مراجعه به موسسات کاریابی است. اکثر این موسسات کاریابی وب سایت هایی دارند که صورت آنلاین و غیر حضوری خدمات خود را ارائه میدهند. متقاضیان می توانند در این سایت ها ثبت نام کنند و پروفایل تشکیل بدهند تا کارفرماها با تخصص و مهارت آنها آگاه شوند. همچنین متقاضیان کار نیز میتوانند به ایمیل موسسات و شرکت های نیازمند نیروی کار دسترسی داشته باشند و رزومه ی کاری خود را ارسال نمایند.

اقامت کانادا از طریق کار
سایت های کاریابی کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مشاغل مورد نیاز 2019 کانادا

کشور کانادا هر ساله لیستی از مشاغلی که در آن نیاز به نیروی کار را دارد را اعلام می نماید و شما میتوانید به این لیست دسترسی داشته باشید. این لیست ممکن است نسبت به ایالات مختلف کشور کانادا متفاوت باشد. باید توجه داست که افرادی که در رشته های فنی و یا مهندسی تخصص دارند، از شانس کاریابی بیشتری برخوردار هستند. در جدول زیر برخی از این موقعیت های شغلی را ملاحظه میفرمایید:

مشاغل موردنیاز کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کانادا

 

افرادی که با امتیاز بندی ویزای کار کانادا آشنا شدند و متوجه شدند که امتیازات آنها مناسب است، میتوانند برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنند. از جمله مزایای کار در کانادا، امکان دریافت اقامت این کشور است. باید توجه داشته باشید که با صرف تحصیل در کشور کانادا، شما نمیتوانید اقامت دریافت نمایید، اما پس از تحصیل، دانشجویان میتوانند به راحتی وارد بازار کار این کشور بشنود و از زمانی که به دولت کانادا مالیات پرداخت کنند، پروسه ی اقامتی آنها شروع میشود. اقامت شما در ابتدا 5 ساله است که افراد باید حداقل 3 سال یا 36 ماه را حتما در خاک این کشور حضور داشته باشند تا مشکلی برای اقات آنها بوجود نیاید. پس از اینکه اقامت شما تمدید شد و به اقامت دائم یا PR دریافت نمودین، میتوانید درخواست پاسپورت کنید.

کاریابی در کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
زندگی در کانادا
امتیاز بندی ویزای کار کانادا و سخن پایانی

امتیاز بندی ویزای کار کانادا و شرایط اخذ ویزای کاری این کشور را در این نوشنار علمی مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. شرایط امتیاز بندی ویزای کار کانادا و مواردی که برای متقاضی امتیازآور هست را در این مقاله ی علمی بیان کردیم تا بتوانید امتیازات خود را محاسبه نمایید. باید توجه داشته باشید که در مرحله ی اول امتیاز بندی ویزای کار کانادا، شما باید حتما 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب نمایید. موسسه ی حقوقی ملکپور افتخار دارد که پرونده های مربوط به کشور کانادا را توسط یکی از دفاتر مرکزی موسسه MIE در ونکوور کانادا انجام دهد. مدیر این دفتر جناب آقای افضلی هستند که عضو ICCRC کشور کانادا می باشند و ایشون به تمامی قوانین مهاجرتی این کشور مسلط هستند. شما برای کسب اطلاعات در خصوص گرفتن وقت مشاوره با اقای افضلی و امتیاز بندی ویزای کار کانادا میتوانید با مشاورین موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی MIE اتریش تماس برقرار نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *