بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان چه کارتی است؟ایا قصد اقامت در آلمان را دارید؟ایا میخواهید در آلمان مشغول به کار شوید؟ایا میخواهید از طریق ویزای کار در آلمان اقامت کسب کنید؟وضعیت همراهان در ویزای کار و کاریابی آلمان چگونه است؟شرایط اخذ ویزای کار و کاریابی آلمان چگونه است؟مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار و کاریابی در آلمان چگونه است؟بلوکارت آلمان چیست؟اطلاعاتی درباره بلوکارت آلمان دارید؟آیا تمایل به دریافت اطلاعات درباره بلوکارت آلمان میباشید؟

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شرایط و مراحل کسب ویزای کار و کاریابی آلمان را بیان میکند و به شما عزیزان کمک میکند انتخاب راحتتتری برای اخذ ویزای کار و کاریابی آلمان داشته باشید.

نام رسمی کشور آلمان،جمهوری فدرال آلمان است و پایتخت کشور آلمان برلین میباشد.مساحت کشور آلمان ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد و آلمان به عنوان پر جمعیت ترین کشور اروپا است. آلمان دومین کشور وارد کنننده ی کالا در جهان است .همسایگان آلمان در شمال دانمارک،در غرب بلژیک و هلند ،در جنوب لوگزامبورگ ،سوئیس ،اتریش و فرانسه و در شرق لهستان و جمهوری چک قرار دارد.اب و هوای کشور آلمان معتدل اقیانوس اطلس و قاره ای است.کشور آلمان دارای نظامی سیاسی (جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی)میباشد.سازماندهی دولتی آلمان بر پایه ی قانون اساسی است.رییس حکومت صدر اعظم است و دارای شانزده ایالت است که در بعضی مسائل بطور مستقل عمل میکنند.بزرگترین ایالت آلمان بایرن یا باواریا در جنوب و کوچکترین ایالت آلمان برمن در شمال غربی آلمان است.

کشور آلمان یکی از قطبهای صنعتی دنیاست و بعنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا بشمار میرود.شهرهای بزرگ کشور آلمان عبارتند از :برلین،مونیخ،هامبورگ و فرانکفورت.جمهوری فدرال آلمان درواقع یکی از اعضای سازمان ملل متحد،ناتو،کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه  اروپا است.بیشترین میزان مهاجرت آلمان را ایالتهای هامبورگ،برلین،هسن،بادن-وورتمبرگ دارد.حدود ۴۰میلیون نفر از مردم آلمان مشغول به کار هستند و تقریبا ۲/۱میلیون نفر از مردم بیکار هستند.زبان رسمی مردم آلمان،آلمانی است و حدود ۹۵% مردم به این زبان صحبت میکنند.

بلوکارت آلمان

در کشور آلمان رو نوع ویزای کار و کاریابی داریم که در نهایت میتواند تبدیل به بلوکارت شود.اخذ ویزا کار و کاریابی آلمان به دو دسته تقسیم میشود:

۱-اگر شهروند اتحادیه اروپا باشد به راحتی میتوان برای شهروندان استرالیا،اسرائیل،کانادا،سوئد،نیوزلند،ژاپن،جمهوری کره اجازه ی کار در آلمان را بدون اخذ ویزا گرفت.

۲-اگر شهروند کشورهای دیگر باشد،قبل از ورود به آلمان باید درخواست ویزا کار داد به استثنای کشورهای انگلیس،دانمارک و ایرلند

ویزای کاریابی:شهروندان کشورهای دیگر برای اخذ ویزای کار آلمان باید فرم اپلیکیشن را از سفارت آلمان دریافت کرده ،موارد لازم را پر کرده و تحویل مقامات تحویل داده تا اجازه ی کار در آلمان صادر شود.بعد از اتمام این پروسه و بعد از ورود به خاک آلمان دیگر نیازی به اخذ هیچ اجازه ای برای دریافت کار نیست و زمانی که شخص کار پیدا کند ویزا کاریابی به ویزا کار تبدیل میشود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار آلمان عبارتند از:۱-تکمیل فرم مربوطه ۲-پاسپورت معتبر ۳ – نامه درخواست کار  ۴-  روند برنامه کاری در اینده  ۵-گواهی نامه رانندگی  ۶-صورت حساب فرد  ۷-نام و نام خانوادگی معتبر ۸-کپی همه مدارک و مبلغ ۶۰یورو برای درخواست ویزا کار .درامد لازمه  و متوسط برای اخذ ویزا کار در آلمان ۴۹۰۰۰ یورو است و فرد باید در کمترین شغلی که پیدا میکند باید حداقل ۳۶۱۹۲یورو حقوق بگیرد و باید به سازمان کاریابی فدرال مراجعه کند و فرم مورد نظر را پر کرده و رزومه ارائه دهد.سپس ویزای ۶ماهه دریافت میکند و  باید در روزنامه ها و مجلات و سایتهای کاریابی دنبال کار بگردد و درخواست کار کند.

برای ویزای کاریابی مدرک تحصیلی خاصی مدنظر نیست و مدرک زبان نمیخواهد اما توصیه میشود برای اخذ ویزا کار زبان آلمانی را تا حدودی یاد بگیرد و تسلط داشته باشد.در این مدت شش ماه فرد اگر کار مورد نظرش را پیدا نکرد باید برگردد و در ویزای کاریابی آلمان فرد نمیتواند همراه با خود ببرد زیرا باید درامدی بالا داشته باشد و بتواند هزینه های همراه را تامین کند.

شرایط و مدارک لازم ویزای کاری:

-۱مدرک دانشگاهی معتبر   ۲-درامد سالیانه                              ۳-۲قطعه عکس رنگی      ۴-بیمه نامه شخص

۵-قرارداد کاری              ۶-قرارداد کاری حداقل ۳۴۹۴۴یورو       ۷-شناسنامه                   ۸-رزومه کاری

۹-سوابق کاری              ۱۰-ترجمه ی همه مدارک ذکر شده           ۱۱-پرینت حساب مالی

درخواست اقامت با توجه به اهداف به سه دسته تقسیم میشود:

۱-افرادی که کارهای عمومی انجام میدهند و شغل عمومی دارند.این افراد باید به سازمان مهاجرتی آلمان برای ارائه ی مدارک خود مراجعه کنند. مدارک مورد نیاز:فرم اجازه اقامت،۲قطعه عکس رنگی،پاسپورت معتبر،کپی ۲قطعه از مدارکی که در زمینه ی فعالیت و اشتغال حرفه ای دارند،دعوتنامه ای که از شرکت آلمانی فرستاده شده باید ارئه گردد.

۲-افرادی که تحصیلات عالیه دارند و حرفه ای هستند.کشور آلمان از این دسته افراد استقبال خوبی میکند و میخواهد به انها اقامت دهد.استادان و مدیران رزومه ی حرفه ای خود را اماده میکنند و باید درامدشان حداقل ۸۶۴۰۰یورو باشد.استادان و مدیران توانایی کافی کار را داشته باشند و منابع مالی خوب برای زندگی در آلمان داشته باشند.قرارداد استخدامی از شرکتی که در ان کار کرده بودند را ارائه دهند و فرم درخواست برای اقامت و ۲ قطعه عکس رنگی و پاسپورت و نمونه ی مستندات از شغل و حرفه ای که در ان بودند را ارسال کنند.همچنین ریز رزومه کاری خود را ارسال کنند.

۳-افرادی که برای خودشان کار میکنند  و کارفرما هستند و ایجاد شغل میکنند.در این مورد سه اصل ضروری است:۱-کار در راستای هدف و نیازهای شغلی آلمان باشد ۲-دارای سود اقتصادی برای آلمان باشد  ۳-اگر وام بانکی گرفته و پشتوانه مالی خود فرد است باید ذکر شود.

نکته ی قابل توجه اینجاست که اگر سرمایه گذاری بیش از ۱میلیون باشد و بتوان ۱۰شغل جدید را کنار شغل اصلی ایجاد کرد،دولت آلمان این تضمین را میدهد که از پروژه های تجاری فرد حمایت کند و اگر سه اصل ضروری را دارا بود میتواند موارد دیگری را پشت سر بگذارد.

شرایط افراد کارفرما چگونه است؟۱-برنامه های تجاری بیان شود.  ۲-مقدار مشخصی سرمایه را باید ذخیره داشته باشد و توان پرداخت انها را داشته باشد. ۳-پروژه تجاری مربوطه باید در راستای مهارتها و تجارب شخصی باشد.  ۴-ترجیحا پروژه تجاری،پژوهشی و فناوری باشد.

شرایط و موارد کلی درخواست:۱-فرم درخواست برای اقامت  ۲- ۲قطعه عکس رنگی ۳- پاسپورت معتبر ۴-برنامه تجاری وی  ۵-چگونگی شغل وی و انتظارات او  ۶-اگر بالای ۴۵ سال باشند باید شواهد کافی برای اثبات بازنشستگی ارائه دهند و اجازه اقامت برای کسب و کار حداقل تا ۳سال معتبر است مگر اینکه به ویزای دیگری تبدیل شود.درواقع اجازه ی اقامت تا ۳سال معتبر است ولی بسته به موقعیت کاری میتوان انرا نامحدود کرد.

دریافت بلوکارت آلمان:

شرط مهم و اساسی دریافت بلوکارت آلمان مدرک دانشگاهی معتبر است و بواسطه ی شغلی که انتخاب میکند بلوکارت آلمان دریافت میکند.افراد برای دریافت بلوکارت آلمان باید حداقل درامدی را که در آلمان دریافت میکنند دارا باشند و کمتر از ان نباشد که ۳۸۰۰یورو باید درامد داشته باشد و متوسط درامد ۴۹۰۰۰یورو است.همچنین فرد باید معادل حقوقش مالیات پرداخت کند.

دریافت بلوکارت آلمان این ویژگی را به افراد میدهد که در ایالت متحده اروپا دنبال کار باشند و بوسیله ی دریافت بلوکارت آلمان میتوان از ویزای همسر استفاده کرد و برای اقامت آلمان اقدام کرد.

 

مزیتهای اخذ بلوکارت:

۱- ۴سال اقامت در آلمان

۲- شخصی که مشمول کار در آلمان است بعد از ۶ماه میتواند بلوکارت دریافت کند و سریعا به او اقامت سه ساله میدهند ۳۳ماه متوالی از اقامتش استفاده کند و اگر در زبان آلمانی به درجه ی b1  برسد میتواند اقامت را ۲۱ ماهه بگیرد.

۳-میتواند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برود( بجز کشورهای انگلیس،ایرلند،دانمارک )و به کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند میتوانند برای مدت ۱۲ ماه به خارج از آلمان سفر کند بدون اینکه بلو کارت وی منقضی شود.

در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زمانی میتواند برود که هدفی مشخص و عالی داشته باشد  و ۱۸ ماه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مستقر باشد بدون اینکه بلوکارت ازبین برود .شخص میتواند همراه داشته باشد و همراه اجازه ی کار دارد به شرط تقویت زبان آلمانی خود.

برای اخذ و دریافت بلوکارت آلمان افراد باید زیر ۴۰ سال باشند و در رشته های شیمی،فیزیک،مهندسی مکانیک،مهندسی ها کاربرد دارد و افراد متقاضی بلوکارت آلمان ارزیابی میشوند.

 

چنانچه شما متقاضی ویزای کار و کاریابی در کشور آلمان هستید میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای ویزای کار با مشاوران و وکلای موسسه ی مهاجرتی MIE بصورت رایگان تماس گرفته تا ما اطلاعات بیشتری را درمورد اخذ ویزای کار و کاریابی و بلوکارت آلمان به شما بدهیم.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با بیش از ده سال سابقه در عرصه ی بین المللی در اختیار شماست.

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *