بلوکارت

بلوکارت و بررسی شرایط آن

 • بلوکارت و مقدمه
 • بلوکارت و شرایط عمومی
 • بلوکارت برای چه کشورهایی میسر است؟
 • بلوکارت و انواع روش های دریافت آن

 • بلوکارت و میزان سرمایه لازم
 • بلوکارت و شرایط اقامت و تابعیت
 • بلوکارت و مزایای آن
 • بلوکارت و معایب آن
 • بلوکارت و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
 • بلوکارت و سخن پایانی
بلوکارت

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بلوکارت و مقدمه

بلوکارت ، میزان سرمایه لازم برای بلوکارت و اخذ اقامت و تابعیت از این طریق، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی از این دسته برای شما پیش بیاید که بلوکارت چیست؟  شرایط اخذ بلوکارت آلمان چه هستند؟ آیا میدانید که دریافت بلوکارت برای چه کشورهایی میسر است؟ بلوکارت از بهترین روش های اخذ اقامت اروپا میباشد که ما سعی بر این داریم که در این مقاله در مورد بلوکارت و چگونگی دریافت آن برایتان توضیح دهیم. در بلوکارت شما میتوانید اقامتی را بگیرید که هرجا و هر کشوری که دلتان میخواهد بروید. در این مقاله توضیحات کاملی در رابطه با انواع روش های دریافت بلوکارت و معایب و مزایای آن و … صحبت می کنیم. درصورت هرگونه سوال یا ابهام، این امکان برای شما فراهم است که با موسسه حقوقی ملک پور،( MIE اتریش)٬ تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی و رایگان دریافت کنید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه بلو کارت اروپا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بلوکارت اروپا

بلوکارت و شرایط عمومی

 با توجه به علاقه ی شدید بسیاری از افراد برای زندگی و کار در کشورهای پیشرفته و مطلوب بودن و سطح بالای زندگی در اکثر کشورهای اروپایی، وجود فرصت های مناسب شغلی، سطح بالای علمی و دانشگاهها، نه تنها ذهن افراد متخصص و تحصیل کرده، بلکه ذهن بسیار دیگر از افراد نیز، مشغول زندگی در این کشورها شده است. در تمامی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا که به دلیل نرخ رشد اقتصادی بالا و در مقابل آن نرخ رشد منفی جمعیت و کمبود نیروی جوان، نیاز شدیدی به نیروی کار ماهر احساس میشود. از طرف دیگر این کشورها به دنبال جذب نیروی کاری متخصص و تحصیل کرده و افراد ثروتمند و متمول هستند. پارلمان اتحادیه ی اروپا به منظور جبران کمبود نیروی کاری متخصص برای مهاجران متخصص کاری، تحصیل کرده و کشورهای جهان سوم، شرایط کار و زندگی را در اروپا بهبود بخشیده است و طرحی را به وجود آورده است و نام این طرح را از روی پرچم اتحادیه ی اروپا که آبی است، بلوکارت یا کارت آبی نامیده است. این روش یکی از بهترین انواع اقامت در دنیا میباشد. وقتی سخن از بلوکارت میشود، چندین مدل اقامت مطرح میشود. وقتی در مورد زمان، سرعت، هزینه و دیگر معیارها، تیپ بندی میکنیم به این نتیجه میرسیم که اقامت بلوکارت از باقی راههای دریافت اقامت، نه تنها بهتر است بلکه بهترین است. اگر دوست دارید که در مورد بلوکارت اطلاعات بیشتری بدست بیاورید میتوانید ویدئو مربوط به بلوکارت را در سایت موسسه ی حقوقی ملک پور مشاهده نمایید.

اطلاعات عمومی اروپا

بلوکارت برای چه کشورهایی میسر است؟

در جهان امروز و با توجه به شرایط اقامت دهی و سختگیری هایی که بعضی از کشورها به خصوص برای ایرانیان انجام میدهند، بایستی راهی را برای ویزا و اقامت انتخاب کنید که از شانس بالایی برخوردار باشد و هزینه ای که باید برای این راه صرف میکیند حداقل میزان باشد. روش بلو کارت یک روش اقامتی مبنی بر کار است، یعنی شما خارج از کشور یک job offer دارید و برای شما بیمه مالیات رد میشود و شما حقوق دارید. بلو کارت فقط مخصوص یک کشور نیست و یک اشتباه رایج وجود دارد که همه بلو کارت را به اسم بلو کارت آلمان میشناسند که به این صورت نیست و بلو کارت برای همه کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا به جز کشورهای انگلستان، ایرلند و دانمارک، میسر میباشد در همه ی این کشورها  شرایط تقریبا یکسانی را برای اهدا و صدر بلو کارت وجود دارد و از مزیت های عالی این کارت این هست که پس از گذشت یک سال میتوانید در شرکتها و یا کشورهای دیگر اتحادیه ی اروپا که از قانون بلو کارت پیروی میکنند، کار کنید. در واقع بلوکارت یعنی اقامتی که برای کل اتحادیه ی اروپا است. در جدول زیر میتوانید اسامی کشورهای حمایت کننده از بلوکارت را مشاهده نمایید.

بلوکارت و انواع روش های دریافت آن

نحوه ی درخواست بلو کارت، بسته به اینکه فرد در اتحادیه ی اروپا هست یا نه، به دو گونه میباشد. حالت اول در صورتی است که فرد در اتحادیه ی اروپا ساکن نیست و باید در این صورت در سایت بلو کارت اروپا، برای بلو کارت ثبت نام نماید. این ثبت نام به صورت رایگان انجام می گردد. کارفرمایان اروپایی در این سایت، به تمامی رزومه و اطلاعات شخص درخواست دهنده دسترسی دارند و در صورتی که بخواهند فرد را استخدام نمایند برای فرد درخواست بلو کارت میدهند، پس از درخواست کارفرما، ویزای شما حداکثر تا نود روز آماده و صادر خواهد شد.

در صورتی که شما در اتحادیه ی اروپا ساکن و مشغول کار هستید، میتوانید درخواست بلوکارت دهید. در صورتی که شرایط کافی را داشته باشید میتوانید بلوکارت دریافت کنید و از مزایای زیاد و عالی آن استفاده نمایید. شهروندان غیر اروپایی فقط اجازه ی درخواست بلوکارت را دارند. افراد درخواست کننده ی بلوکارت بایستی حداقل مدرک کارشناسی داشته باشند و در صورتی که مدرک تحصیلی کارشناسی ندارند باید حتما در رشته ی خاصی تخصص داشته باشند.  همچنین این افراد باید یک پیشنهاد کاری و یا قرارداد کاری الزام آوری داشته باشند.

بلوکارت و میزان سرمایه لازم

بلو کارت یعنی اقامتی که برای کل اتحادیه ی اروپاست. در روش اقامت بلو کارت شما میتوانید اقامتی را بگیرید که این امکان را دارد که هر جا و هر کشوری که دوست دارید ،بروید. البته شرط آن، این است که آن کشور از قانون بلو کارت حمایت نماید. در روش بلو کارت آثار مثبت زیاد و ریسک بسیار پایینی وجود دارد. باید در روش بلو کارت اوضاع مالیتان خوب باشد و کسی که متمول است میتواند اقدام نماید و باید در این روش اثبات کنید که ثروتمند هستید. یک روش اقامت بلو کارت از طریق ثبت شرکت است که برای ثبت شرکت 2 تا 4  هزار یورو نیاز هست که هزینه نمایید. برای اقامت از طریق بلو کارت میبایست پس از ثبت شرکت، حدود 35 هزار یورو سرمایه ی اولیه داشته باشید و باید تمکن مالی داشته باشید و اثبات نمایید که در ایران حدود 150 تا 200 هزار یورو، تمکن  مالی دارید. در این روش باید حداقل سالی شش ماه را در کشور مورد نظر ساکن باشید.

بلوکارت و شرایط اقامت و اخذ تابعیت

بلو کارت یک روش اقامتی در کل اتحادیه ی اروپاست که فرد میتواند پس از گذشت یک سال که در کشور مورد نظر به کار مشغول بود، به هر کشور دیگری که از بلو کارت حمایت میکند برود فقط بایستی در هر سال حداقل 6 ماه در اتحادیه یا اروپا ساکن باشد و حتی میتواند یک سال را نیز خارج از اتحادیه ی اروپا سپری کند بدون اینکه در بلو کارت مشکلی به وجود بیاید. با توجه به اینکه بلو کارت در بیشتر کشورهای اتحادیه ی اروپا امکان پذیر است، این کشورها در برخی از قوانین مربوط به بلو کارت تفاوت هایی دارند. در برخی از این کشورها میتوانید با گذشت 2 سال اقامتتان را دریافت نمایید و در برخی دیگر از این کشورها این پروسه تا 5 سال نیز طول میکشد. در آلمان اگر فرد سطح زبان خودش را به B برساند میتواند پس از طی مدت 21 ماه تقاضای اقامت نماید و پس از گذشت 3 سال تابعیت دریافت کند.

بلوکارت و مزایای آن

بلو کارت از بهترین روشهای اقامتی است در این روش به شما و خانوادتان اجازه کار داده میشود. شخص دارنده ی بلو کارت میتواند خانواده ی خودش را با خود ببرد و شرایط اخذ اقامت و تابعیت برای اعضای خانواده علاوه بر خود فرد بسیار آسان و راحت میگردد. فرزندان زیر 18 سال فرد دارنده ی بلو کارت اجازه ی تحصیل رایگان دارند و حتی این فرزندان حقوق دریافت میکنند و میزان حقوقشان 150 تا 200 یورو در ماه میباشد. در این روش شما میتوانید اقامتی را دریافت کنید که هر جا و هر کشور عضو اتحادیه ی اروپا، به جز سه کشور انگلستان و ایرلند و دانمارک، بروید. فرد دارنده ی بلو کارت در این روش از حقوق و مزایای شغلی و مالیاتی مشابه شهروندان اروپایی برخوردار میگردد.

بلوکارت و معایب آن

مهاجرت به دانمارک

بلو کارت از بهترین روش های اقامتی در اروپاست. وقتی میخواهیم روشهای اقامتی را با یکدیگر مقایسه کنیم بایستی این روش ها را از لحاظ زمانی، هزینه و ریسک پذیرش، بررسی نماییم که در همه ی این ها بلو کارت برنده میشود و ما به این نتیجه میرسیم که این روش بسیار عالی میباشد و در این روش کمترین ریسک وجود دارد حتی در این روش نیاز نیست که هیچ هزینه ی اضافی انجام بدهید و هیچ پولی از جیبتان نمیرود و حتی به فرزندان شما نیز حقوق میدهند ولی باید  توجه داشته باشید که این روش باید اوضاع مالی شما خوب باشد و شما بایستی از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید. در این روش اثبات اینکه شما فردی متمول هستید بسیار مهم است و باید اثبات نمایید که در ایران از پشتبانه ی مالی خوبی برخوردار هستید. یکی دیگر از معایب این روش این است که در بلوکارت از طریق شرکت میبایست ابتدا شرکتی تاسیس نمایید که در تاسیس شرکت ابتدا بایستی یک بیزینس پلن ارائه دهید که در بیزینس پلن باید اثبات نمایید که ایده ی شما بسیار خلاقانه و سودآور است و در صورتی که بیزینس پلن تایید نشود درخواست شما رد میگردد.

بلوکارت و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم بلوکارت از بهترین روشهای اقامتی است که میتوانید به راحتی از این اقامت استفاده نمایید. این روش آثار مثبتی زیاد و ریسک بسیار پایینی دارد و نباید در این روش هیچ هزینه ی اضافه ای نمایید. در برخی از موسسات دیگر به اشتباه از بلوکارت به عنوان بلو کارت آلمان یاد میکنند در صورتی که بلو کارت مختص تمامی کشورهای اتحادیه ی اروپایی به جز سه کشور میباشد و در برخی از موسسات دیگر نیز برای تاسیس شرکت از شما مبلغ هنگفتی میگیرند که بایستی توجه داشته باشید که تاسیس شرکت بیشتر از 4 هزار یورو هزینه ای ندارد. برای استفاده از بلو کارت میبایست به موسسه ای رجوع نمایید که تجربه و تبحر خاصی در این امر داشته باشد و قبل از شما توانسته باشد برای افراد دیگر نیز از این روش اقامت گرفته باشد.  موسسه ی ملک پور تا کنون برای بسیاری از افراد از این طریق اقامت گرفته است و بسیار مفتخر هستیم که بگوییم ما در موسسه ی ملک پور تا کنون در روش اقامت بلوکارت هیچ مورد ریجکت و رد شدن درخواستی را نداشته ایم. موسسه ی ملک پور همکار موسسه ی MIE اتریش در تمام مراحل دریافت اقامتتان از این طریق در کنار شما خواهد بود و در صورتی که به مشکل برخوردید وکلای با تجربه ی ما همواره کمکتان خواهند نمود.

استخدام نیرو در MIE
اقامت هلند
مهاجرت به اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به آلمان
بلوکارت و سخن پایانی

بلوکارت ، انواع روش های دریافت آن و معایب و مزایای این روش، در این مقاله مورد بررسی کامل قرار گرفت. در این مقاله سعی کردیم که به طور مختصر برای دوستانی که تمایل دارند مهاجرت نمایند، مطالبی را درباره بلوکارت ارائه دهیم تا بتوانند از این روش اقدام نمایند. در بلوکارت علاوه بر اینکه به فرزندان شما حقوق میدهند شما حق تحصیل رایگان دارید. در این روش شما و خانواده شما حق تردد به کشورهای اتحادیه ی اروپا را دارید و به راحتی میتوانید در این کشورها کار نمایید و یا حتی اقامت کنید. در صورت تمایل جهت اطلاعات بیشتر از بلوکارت، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و یک مشاوره و راهنمایی بی نظیر و رایگان از ما دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه همین مقاله، سوالات خود را بیان کنید تا از این طریق به سوالات شما جواب دهیم.

14 پاسخ
 1. سحر بندعلیزاده
  سحر بندعلیزاده گفته:

  سلام و عرض ادب
  ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون
  بنده قصد دارم اقدام کنم
  لطفا تفاوت بلو کارت و ثبت شرکت رو کاملتر بفرمایید
  سپاس از شما

  Rating: 5
  پاسخ
 2. شبنم
  شبنم گفته:

  سلام و عرض ادب
  بلوکارت روش خیلی خوبی می باشد چون تو کل اتحادیه اروپا اجازه کار به شما داده می شود

  Rating: 5
  پاسخ
 3. سحربندعلیزاده
  سحربندعلیزاده گفته:

  سلام
  ممنون از اطلاعات بسیار مفید شما
  لطفا در مورد رشته های مختلف بفرمایید که آیا از این طریق امکان اقدام وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز سوال شما کلی می باشد چون بلوکارت از طریق ثبت شرکت و کار امکان پذیر است. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این مورد دریافت کنید با موسسه تماس بگیرید و با مشاورین ما در این زمینه صحبت نمایید.

   پاسخ
 4. سیما پریچهر
  سیما پریچهر گفته:

  سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون
  من ۲۷ ساله هستم و کارشناس It میخواستم بپرسم شرایط ویزای کار اتریش رو دارم ؟ و اینکه میتونم از این طریق بلوکارت اتریش رو دریافت کنم ؟ و این پروسه چقدر زمان میبره تا بتونم برم؟ البته مدرک B2 زبان آلمانی هم دارم ممنونم از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب بله امکان دریافت ویزارو دارید اما در حال حاضر برای ویزای جاب آفر سوئد هم امکان اقدام دارید. برایاطلاعات بیشتر می توانید در لینک زیر ثبت نام کنید تا برای مشاوره رایگان با شما تماس بگیریم
   https://miemohajerat.com/contact-us/

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5